Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) floatr


floatr
veterán

Ezt már nagyon régóta vártam

(#2) lev258


lev258
veterán

Logikus lépés volt, pénzügyi érdekből.
Arról bezzeg nem írnak, hogy az utóbbi időben a Linuxos Skype teljes elhanyagolásával gyakorlatilag ellehetetlenítették. :(

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3) nghost válasza lev258 (#2) üzenetére


nghost
tag

ha ott már bevált, miért ne lépnék meg ezt SQL Serverrel is? :DDD

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#4) hallador


hallador
addikt

Hát ennek nem sok értelmét látom, aki valamilyen MS szoftvert használ, annak az SQL-hez szükséges + 1 Windows Server Licence nem fog gondot jelenteni. Ha pedig nem lesz ez a szoftver ingyenes, ismerve a Microsofot nem lesz az, akkor ki az aki nem microsoftos szoftver esetén nem valamelyik ingyenes arternativát választaná? Ha pedig fizet érte miért pont ezt venné nem pedig Oracle-t, vagy MySQL-t? Szóval ok, hogy ez meglesz Linux-ra is, de ha csak valaki nem MSSQL függő akkor nem értem miért jó ez....

Ha valaki kifejti azt megköszönöm.

--------
Annyi biztos, hogy a Microsoft nagyot változtatott a Linuxhoz való hozzáállásán az elmúlt évtizedben – valamikor ősellenségnek számított, ám az utóbbi években egyre több a nyitásra és a partneri együttműködésre utaló jel.

Őőőőő, nem gondolom, hogy így lenne, a Microsoft egyetlen egy dolog miatt nyomja a Linux-ot, méghozzá az Azure sikertelensége miatt, USA-n kívül. Az egy dolog, hogy az O365, meg az Online Exchange, megy valamennyire, de maga a klasszikus cloud nem igazán. Szóval, ha mással nem akkor főleg ingyenes Linux-okkal telenyomják, már akinek megéri Azure-ban tartani Linuxot, mert azért aki jobban körbe néz olcsóbban is talál mint az Azure.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#5) dajkopali válasza hallador (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

gondoltam, hogy bele kéne írni, de fölösleges flame-et nem akartam :)
igen, nem szűzlánykákról van szó, hanem kemény üzleti döntésekről, és ezért "egyre több a nyitásra és a partneri együttműködésre utaló jel"

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#6) Cifu válasza hallador (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tegyük fel van egy kész rendszered, MSSQL alá fejlesztve. Viszont még régebbi WinSzerveren fut, és cserén gondolkodsz. Eleddig az opció annyi volt, hogy vagy átportolod valahogy MySQL / Oracle adatbázisra plusz Linux Szerverre, vagy maradsz MSSQL-en, és veheted a frissebb WinSzerver licenceket. Plusz egy opció, hogy Azure-ba lévő MSSQL-t használsz.

Most lesz egy olyan opciód, hogy MSSQL-en fut tovább az egész, de Linux alatt, helyben (de akár felhőben is).

De hozok egy kézzelfoghatóbb példát: ha volt már dolgod Kulcs-szoft-os DB-vel, akkor tudod, hogy azok MSSQL-esek. Kis cégeknél pénzügy menetrend szerint erre épít. Eddig ehhez kellett Win(Szerver) és MSSQL. Most ebből a Win kihullik (kihullhat, ha lesz Linux-ra MSSQL / MSSQL Express).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Huh... Hany adatbaziskezelot mondjak Linuxra? MySQL, PostgreSQL, DB2, MongoDB, Oracle... Ki a fenenek kene a MS-e?

https://www.coreinfinity.tech

(#8) hallador válasza dajkopali (#5) üzenetére


hallador
addikt

Igen az utolsó mondatot én is így gondolom, köszönöm hogy tisztáztad.

(#6) Cifu

Igen ez jogos ha több opció van az csak jobb.

(#10) sh4d0w

Igen ez bizonytalanított el engem is:

[link]

Hát így local DB-nek elmegy, de annak meg mi értelme van egy MS infrában? Pont az lenne a lényege, hogy remote appok is tudjanak hozzá egyszerűen csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#9) dajkopali válasza sh4d0w (#7) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, ezt sokan felvetették - talán azokra számítanak, akik hibrid rendszereket üzemeltetnek vagy váltanak, ahogy Cifu írta

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#10) sh4d0w válasza dajkopali (#9) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Amit ugyan ertenek, de ha a core funkciokon kivul barmi mas is hasznalatban van MSSQL-en, akkor mar erdektelen az egesz.

https://www.coreinfinity.tech

(#11) floatr válasza sh4d0w (#7) üzenetére


floatr
veterán

Ár/érték arány egyrészt, másrészt meg könnyeben menedzselhetőnek vélik. Nekem az egésszel csak annyi a gondom, hogy fejlesztéshez így kell egy külső szerver.

Nem lehet a dolgot csak annyival lepattintani, hogy elvileg van másik.

(#12) Cifu válasza sh4d0w (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Annak, aki szeret Visual Basicban / .Net-ben fejleszteni?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) FіkuszKukіsz válasza Cifu (#6) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az Oracle licenc is horror áron van. Az SAP is Sybase-re váltást támogatja.

Romanes eunt domus

(#14) spammer válasza lev258 (#2) üzenetére


spammer
veterán

Tox

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15) Воланд válasza lev258 (#2) üzenetére


Воланд
titán

a skype az mindenhol szar. en mar azt varom, hogy mikor jelenti be az ms, hogy megvettek valami hasonlo alkalmazas fejlesztojet.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16) hallador válasza Воланд (#15) üzenetére


hallador
addikt

Múltkor még az volt, hogy nem tudom mennyi millió $-rt toltak bele, nekem semmi bajon nincs a Skype-al, mondjuk nem is nagyon van chaten kvül semmire igényem, így meg jó. Ha lehet a Microsoft ne vegyen meg senkit, annak nincs jó vége. Ameddig a Microsoft saját maga lopta őőő fejlesztette le a termékeit, addig egészen OK volt, ahogyan veszik a cégeket, azóta egyre trehányabbak.

Vannak ennek minta példányai, ott a Cisco, vagy a HP, akik ezt egészen jól csinálják.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#17) lev258 válasza Воланд (#15) üzenetére


lev258
veterán

Azért van különbség abban, hogy egyik helyen új és sokszor felesleges funkciókkal bővítik, míg a másikon évek óta ugyanazt a verziót használja az ember (nem vicc) és már az alapszolgáltatásokkal is komoly gond van. Bár az előbbi hiánya is egyfajta pozitívum.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#18) Воланд válasza lev258 (#17) üzenetére


Воланд
titán

hat nem tudom, szerintem az eleg alapfunkcio kell, hogy legyen, hogy a kuldott uzenetek a fogado felnel idorendi sorrendben jelenjenek meg. es akkor ez win - win pc kozott fennallo hiba.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19) sh4d0w válasza hallador (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A Symantecen nem tud tultenni a MS sem ezen a teren. Felvasaroltak minden epkezlab ceget, aztan jol elcsesztek, amit azok anno jol megcsinaltak.

https://www.coreinfinity.tech

(#20) hallador válasza sh4d0w (#19) üzenetére


hallador
addikt

Na igen, de annyi előnye van ennek, hogy a Symantec elkezdett széthullani, és szépen jelennek meg a cégek újból. Szerencsére.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#21) dabadab válasza lev258 (#17) üzenetére


dabadab
titán

Nekem van Skype Linuxon (Gnun meg Androidon is) meg Winen is, eddig bajom még csak a windowsos verzióval volt.

DRM is theft

(#22) VaniliásRönk válasza dabadab (#21) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem volt vele gondom épp elég Linuxon is...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#23) PandaMonium válasza dabadab (#21) üzenetére


PandaMonium
őstag

A Linuxos verzióval nekem rengeteg problémám volt. Arról már nem is beszélve, hogy sokkal kevesebb feature van benne mint a Windows-os megfelelőjében.

What I cannot create, I do not understand

(#24) bambano


bambano
titán

"valamikor ősellenségnek számított":

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) bambano


bambano
titán

további kérdés: vajon az msnél elolvasták a licenszeket?
tudnak arról pl. hogy amelyik programot összelinkelik egy gpl-es licensszel, az automatikusan opensource lesz?
például ha az mssql parancssoros kliensét összelinkelik a readline-nal, akkor az mssql opensource lesz?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) dabadab válasza bambano (#25) üzenetére


dabadab
titán

"tudnak arról pl. hogy amelyik programot összelinkelik egy gpl-es licensszel, az automatikusan opensource lesz?"

Ez így nem igaz. Ha összelinkelik vele, akkor a másiknak is GPL-nek kell lennie, különben szerzői jogot sértenek, de ebből egyáltalán nem következik az, hogy automatikusan opensource lesz.

Amúgy meg teljesen biztosan ismerik ilyen szinten a helyzetet és emiatt nem is linkelik össze.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#27) Jester01 válasza Cifu (#12) üzenetére


Jester01
veterán

Kiválóan lehet mysql-lel vagy mongóval is .net-ezni, ez nem érv.

Jester

(#28) bambano válasza dabadab (#26) üzenetére


bambano
titán

téves elképzelés, nem hiszem, hogy magamévá teszem.
[link]
kicsit szőrszálhasogatás, amit írtál, mert azt írod, hogy összelinkelik, de ha nem gpl-es a másik, akkor jogsértő. ehhez képest amit én mondtam, és a gpl faqban is ez van benne, hogyha összelinkeled, akkor open source licensz alatt kell kiadnod az egészet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Timer válasza hallador (#4) üzenetére


Timer
veterán

"+ 1 Windows Server Licence nem fog gondot jelenteni."

Az nem, de a CAL-ok (főleg nagy számban) már annál inkább.

(#30) hallador válasza Timer (#29) üzenetére


hallador
addikt

De a call-okat szerintem itt is meg kell venned. Ha csak nem express-t használsz.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#31) emvy válasza hallador (#4) üzenetére


emvy
nagyúr

> méghozzá az Azure sikertelensége miatt, USA-n kívül.

Az Azure mondjuk epp kezd nagyon sikeres lenni az USA-n kivul, megpedig egyreszt a hibrid megoldasok miatt, masreszt azert, mert jogilag kiadjak helyi partnereknek az uzemeltetest, igy erosebb garanciakat tudnak adni adatbiztonsag szempontjabol. Valamennyire ralatok az europai es ausztral healthcare iparra, es par honapja masrol sem hallok, mint Azure-rol. (A Google-AWS-IBM trio szoba sem johet, mint ahogy az MS altal uzemeltetett Azure sem, de a Telekom, Telstra, etc. altal uzemeltetett Azure installaciok igen.)

while (!sleep) sheep++;

(#32) hallador válasza emvy (#31) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk azt azért tedd hozzá, hogy a Telekom, mint T-systems, és IT services, Lufthansa systems, stb, árulja az Azure-t, és ezért felhasználói is annak, de ettől nem lesz sikeres, mert drága.

Az pedig, hogy a Microsoft belebújt a T által üzemeltetett cloud mögé, mert az majd hihetőbben biztonságosabb lesz adatvédelem szempontjából, nem sok mindenkit győzött meg.

masreszt azert, mert jogilag kiadjak helyi partnereknek az uzemeltetest, igy erosebb garanciakat tudnak adni adatbiztonsag szempontjabol.

Én igen sok (változóan 4 - 600) főleg ipari céggel állok kapcsolatban, de senki nem akar hallani cloudról, nem bíznak meg benne. Az pedig, hogy a Microsoft hibrid rendszereket épít Ok, egy olyan elvetemült céget ismerek, aki ezt meglépte a General Motors, de az amerikai. A toyotának vannak web frontend-jei Azure-ba, de nyilván a sok fejlesztő, és a mindenhonnan elérhetőség fontos, de alaphelyzetben senki nem akar Azure-ba menni, annyira még a toyota sem volt hülye, hogy a gyártási adatait cloudba tartsa. Vagy csak ideiglenesen, vagy kis cégek, akik indulnak. A nagy csinnadrattával beharangozott TV2-es azure partnerség is addig tartott ameddig nagyon ment az adott műsor azóta sem hallunk róla.

Valamennyire ralatok az europai es ausztral healthcare iparra, es par honapja masrol sem hallok, mint Azure-rol.

Én is sokat hallok róla, csak éppen ez nem több, itt megáll. Egyedül az O365, meg az online exchange megy, de az sem nagyvállalati szinten, hanem csak kisebb céges szinten.

de a Telekom, Telstra, etc. altal uzemeltetett Azure installaciok igen.)

Igen olyan szinten, ahogy a T meg az Invitel Magyarországon megegyezett, de még mindig ott tartunk. hogy egy önálló iparvállalat nem fog megbízni benne. A T-ben sem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#33) Snoop-y válasza sh4d0w (#7) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azert ne fujjunk alapban ra.
Az egyik ha nem a legjobb termekuk.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34) Snoop-y válasza Jester01 (#27) üzenetére


Snoop-y
veterán

de kulcsszoftozni kevesbe es biztos van meg egy rahedli only mssql-es termek.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35) Timer válasza hallador (#30) üzenetére


Timer
veterán

Viszont magához a szerver hozzáféréshez már nem kell külön CAL.

(#36) emvy válasza hallador (#32) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondjuk azt azért tedd hozzá, hogy a Telekom, mint T-systems, és IT services, Lufthansa systems, stb, árulja az Azure-t, és ezért felhasználói is annak, de ettől nem lesz sikeres, mert drága.

Mihez kepest? A felhoben epp az a lenyeg, hogy olcso (TCO, sulyozva a kockazatokkal), egyebkent senkit nem erdekelne.

de még mindig ott tartunk. hogy egy önálló iparvállalat nem fog megbízni benne

Hat nezd, en konkretan tudom, hogy eleg komoly europai multik terveznek beallni emoge vagy mar el is dontottek, hogy beallnak. :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#37) hallador válasza emvy (#36) üzenetére


hallador
addikt

Hat nezd, en konkretan tudom, hogy eleg komoly europai multik terveznek beallni emoge vagy mar el is dontottek, hogy beallnak. :)

Legyen így. De én nem láttam még nagy céget Európában aki e-mögé beállt volna. Kivétel aki árulja/supportálja.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#38) Cifu válasza emvy (#36) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hat nezd, en konkretan tudom, hogy eleg komoly europai multik terveznek beallni emoge vagy mar el is dontottek, hogy beallnak.

Nagyon kíváncsi leszek arra, hogy ha tényleg meglépik, mennyi idő után fogunk valóban teljes képet kapni arról, mennyire volt nekik ez üzletileg jó döntés...

Azt megértem, hogy a Felhőszolgáltatást nyújtó cégek miért hangoztatják és marketing-el támogatják folyamatosan az ilyen híreket...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39) sh4d0w válasza Snoop-y (#33) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Arra akartam ravilagitani, hogy a MS olyan piacra akar belepni, ahol egyebkent is nagy a tulekedes, masreszt akiknek mar van kiepitett infrastrukturajuk azokon a rendszereken, nem fognak a redmondiak ket szep szemeert atallni egy korlatozott, de legalabb fizetos termekre.

Azt az ervet sem ertem egyebkent, hogy vki meg akarja sporolni a Windows Server arat, mert amig nem kell CAL, addig annak ara elhanyagolhato az MSSQL-hez kepest.

https://www.coreinfinity.tech

(#40) Cifu válasza sh4d0w (#39) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szigorúan szvsz itt az MS nem kis mértékben arra akar játszani, hogy az MSSQL Express-t fogja nyomatni, és itt akar egy oldalvágással alá vágni a konkurenciának. A célja a MSSQL terjesztése, e téren pedig eddig a WinSzerverhez való kötöttség hátrány volt.

Üzletileg neki az a tétel, hogy ha valaki elkezd MSSQL Express alá fejleszteni valamit, és később kinövi az Express korlátait, akkor utána már a fizetős MSSQL-re lépjen tovább.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41) sh4d0w válasza Cifu (#40) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem vitatom, hogy ez a stratégia, de ismerve a DB2-t, ismerve a MongoDB-t, nem igazán látom a lehetőségét jelenleg, hogy működni is fog.

https://www.coreinfinity.tech

(#42) hallador válasza Cifu (#40) üzenetére


hallador
addikt

Ez szerintem akkor fog csak működni, ha teljes értékű, és nem core funkcionalitású szerverrel próbálkoznak. Az MSSQL.expressnek semmilyen előnye nincs a Linuxos megoldásokkal szemben. Pláne ha jobban megnézem, akkor az MSSQL jogosultságrendszere Windows-ra lett megtervezve. Onnan is authentikál. Szóval ez számomra furcsa.

Az az érv mondjuk elfogadható, hogy akinek már van, az átmigrál, de ott tényleg csak Express funkcionalitás áll rendelkezésre, később ha valaki magasabb szintre akar lépni, a core megvalósítás miatt minden előnyét elveszti az MSSQL standard, és a felette lévő verziók.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#43) Snoop-y válasza sh4d0w (#39) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem rossz termek mi is hasznaljuk DB2 es Oracle mellett is. Mindegyiknek megvan a maga feladata :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#44) pomorski válasza Воланд (#15) üzenetére


pomorski
őstag

"a skype az mindenhol szar"??

Egy-másfél hónapja kaptam egy emailt a supportjuktól, hogy felfüggesztették az accountomat, mert állítólag az fel van törve. Kértek benne, hogy azonosítsam be magamat, hogy tényleg én vagyok-e én?! Megpróbáltam válaszolni a bikkfangos kérdéseikre. Ilyesmik voltak ezen kérdések, hogy soroljak fel pár embert, akivel partner vagyok, vagy írjam meg, hogy melyik év mely hónapjában regisztráltam be a felhasználói nevemet, vagy írjam meg a fizetéskor a bakszámlám n.-ik és m.-ik jegyét..., stb. Hát ezeket megválaszoltam. Dehát milyen kérdések ezek??? Normális??? Nemtom ki az, aki tudja hónapra pontosan, hogy melyik évben és melyik hónapban regisztrált kb. 10 éve?! A kérdésekre adott válaszaimat feldolgozták, majd közölték, hogy nem én vagyok az acc. gazdája. Azután pedig az MS küldött egy szokásos elégedettségi kérdőívet. :W

(#45) Snoop-y válasza Воланд (#15) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem fogjak. A Skype for Business az most az Outlook Communicator kivaltoja :O

nem azt mondom hogy az OC az egy tokeletes termek de gyorsabb volt sokkal

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#46) #40553216 válasza Воланд (#15) üzenetére


#40553216
törölt tag

De miért vesznek másikat? Miért nem ezt fejlesztik? Nincs rá pénz? Nincs rá ember? Miért lenne jobb egy másikat megvenni és a Skype útját bejárni ismét?

(#25) bambano
Persze, hogy ismerik! Hiszen erre mondta tizensok éve Ballmer, hogy a Linux olyan, mint a rák.

[ Szerkesztve ]

(#47) hallador


hallador
addikt

Egy egész jó elemzés egy patinás laptól:

Váratlan húzás: Linuxra is jön az SQL Server

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#48) bambano válasza Timer (#29) üzenetére


bambano
titán

mssql kapcsolathoz is kell cal? rotfl
mert az röhejes, hogy megveszed a windows szervert, nem is kevés pénzért, és akkor még nem tudsz hozzá kapcsolódni, csak ha vettél hozzá calt is. elad az ms úgy egy terméket, hogy abban az állapotában semmire sem használható, rotfl.

ja, bocs, az összes windows ilyen :P

(#31) emvy "mert jogilag kiadjak helyi partnereknek az uzemeltetest, igy erosebb garanciakat tudnak adni adatbiztonsag szempontjabol.": kár, hogy ez a garancia semmit sem ér, mert ettől még vonatkozik rá a patriot act meg a többi szemét törvény.

(#33) Snoop-y "Az egyik ha nem a legjobb termekuk.": elég tragédia ez nekik is, meg nekünk is...

(#36) emvy "A felhoben epp az a lenyeg, hogy olcso" közismert téves fudunkat hallották...
"leg komoly europai multik terveznek beallni emoge" remélem, időben szólnak, és akkor meg lehet szüntetni velük minden kapcsolatot.

(#44) pomorski rotfl, cég a microsoftos accountjával járt így. office-hez (nem office365, hanem gépre települős) kötelező account, amihez hozzáregisztrálja a programot. csináltam külön emailt hozzá, megcsináltuk az ms accountot, két napra rá letiltották. állítólag illegális tevékenység történt. ja, mondom, illegális, mikor virtuális accountot adtam meg, tehát arra belépni nem tudnak, azt az email címet meg kizárólag az ms ismeri, akkor illegális tevékenység max. tőlük mehetett ki.

ezek után mobil számot követeltek, arra küldtek egy sms kódot, majd az eredeti emailre egy másik kódot, azzal lehetett életre verni azt a hülye ms regisztrációt. ezzel két probléma van: csakazértis kierőltettek a mocskok egy telefonszámot tőlem, másrészt meg ha tényleg feltörték volna az accountot, akkor a betörő simán megadhatta volna a saját mobilszámát, tehát ez a védelem nullát se ér. ez arra volt jó, hogy akaratom ellenére bevasaltak egy telefonszámot. mehetnek a börtönbe ezért.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) Timer válasza bambano (#48) üzenetére


Timer
veterán

"mssql kapcsolathoz is kell cal? rotfl"

Yepp. Nálunk egy SQL által kiszolgált webes felületet érték volna el a dolgozók, belső hálózatról. Ehhez a művelethez - jogilag - kell egy WS CAL, illetve egy SQL CAL, személyenként vagy gépenként.

[ Szerkesztve ]

(#50) hallador válasza Timer (#49) üzenetére


hallador
addikt

Akkor a HWSW cikk azért mondja ezt:

A legvalószínűbb az lehet, hogy a Microsoft észleli a linuxos ökoszisztéma nyomasztó fölényét felhős környezetben, ebből pedig jelenleg a windows-exkluzív SQL Server automatikusan kizárja magát. A cég az exkluzivitás megtartásával azt kockáztatja, hogy felhős környezetben az SQL Server (pusztán Windows-kötöttsége révén) versenyhátrányba kerül, és átadja a terepet az alternatív adatbázis-kezelőknek.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.