Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) cinemazealot válasza Fecogame (#1) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én is csak használója vagyok a 2006-ban vásárolt, egyébként 2002-es autómnak (Suzuki WR+), és még a rutin szervizeléseket is szakinál végeztetem el, így nem biztos, hogy én leszek a legjobb tanácsadó. De az autómat pontosan azért nem akarom máig lecserélni, mert tudom (hallom, olvasom, tapasztalom), hogy ez a piac konkrétan gusztustalan és nem akarok olyan helyzetbe kerülni, mint most Te. Az "ápol és eltakar" alvázvédelem, meg a "nem így működik, vigyük mi vissza az autót hozzá, majd ő elviszi a saját szervízébe" számomra intő jelek. Amit ő fog csinálni, az gányolás lesz megint, hogy minél hamarabb megszabaduljon Tőled. A kérdéseidre:

- Ha van olyan szerelő ismerősöd, aki el tud kísérni, mindenképpen vidd magaddal, hogy tudjon ki vitázni a főnökkel, ha Te nem érzed magad annyira kompetensnek a témában (én így tennék)!

- Hivatalosan biztosan nem. Számomra -- amikor ott voltam az autóm egy vizsgáján -- az egyik legdöbbenetesebb vizsgaesemény az volt, amikor egy leszakadt tömlődarabra szerelt szondát dugtak be a kipufogóba, és azt lefotózva örökítették meg a káros anyag kibocsátás ellenőrzésének megtörténtét. A ló másik oldala a közlekedési hatóság (Mozaik utca), ahol Fortuna csókjai mellett isteni mázli is kell ahhoz, hogy egy földi halandó autója elsőre átmenjen.

- Miután az autót már kifizetted, az a Tiéd, nem kérdés, hogy ki javíthatja a hibáit: az, akit Te megbízol. És itt jön képbe az, hogy adásvételkor hogyan egyeztél meg az eladóval. Ha az eladó vállalt garanciát, akkor annak megfelelően az eladó jogosult javít(t)a(t)ni. Ha nincs garancia, akkor a Te döntésed, kire bízod az autódat. Ha kérsz is róla számlát, továbbra is az adásvételi megállapodáson múlik, hogy a telepet ilyen frissen elhagyva az eladó köteles-e azzal bármit is kezdeni. Ahogy az is kérdés, hogy hajlandó-e utólag elállni az adásvételtől. Szerintem nonszensz, hogy ennyi hiba jött ki az első 150 kilométeren (bár ez szerintem manapság mindennapos, ezért mondom, hogy ez egy gusztustalan piac), aminek jó része ráadásul ismert hiba kellett legyen. Az eladónak tehát tudnia kellett ezekről, mégsem tájékoztatott róluk. Én megpróbálnám visszavásároltatni vele az autót, de ha így teszel, mindenképpen többed magaddal menjél az egyeztetésre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.