Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Dany007 válasza TazLeacher (#200) üzenetére


Dany007
veterán

:DD
Ugyan ez volt nálam is! Ekte ugyan ezt gondoltam! :C
Bár én 84-es vagyok, szóval én már a 85-ös csajoknál is felkaptam a fejemet.

[ Szerkesztve ]

(#202) Szten Márs válasza TazLeacher (#194) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Látom, arra nem reagáltál semmit, hogy kiderült, kissé téves indokok alapján illettél különféle jelzőkkel. Mondhatnám azt, hogy nem csalódtam, de nem így van, gondoltam van benned annyi, hogy egy sorry-t azért odaböksz. Na meg az egész, nem kicsit hosszú hozzászólásomból egyetlen tőmondatra sikerült reagálnod, elképesztő... arra is úgy, hogy nem érted, pedig nem volt valami bonyolult... Na mindegy.

A nem igazat meg már párszor kibeszéltük szerintem, feleslegesnek tartottam újra lerírni.... konkrétan abban a hsz-ben is leírtam párszor, máshoz kapcsolódóan, gondoltam ki tudod olvasni belőle, de ha nem megy:

"Az, hogy milyen a mai fiatalság, látom"
Nem, te azt látod, hogy milyen a fiatalság azon része, akiket látsz. Ez ilyen nagyon egyszerű.

"hogy milyen volt, a családomból tudom levonni"
Nem, ebből azt tudod meg, hogy milyen volt az a része, amit a családod látott.

A rám vonatkozónál dettó. Egyik sem egy reprezentatív dolog, egy hatalmas torta igen kis szeletéből nem lehet olyan jellegű következtetéseket levonni, amilyeneket megpróbálsz.
Amúgy komolyan, annyiszor leírtam, hogy nem teljesen értem, hogy nem sikerült magadtól összekötni a nem igazzal...

Annyiból praktikus, hogy nem foglalkoztál a hozzászólásom 99%-ával és nem vetted a fáradtságot az értelmezésére, hogy tényleg nem kell ezt az egészen suta vitát folytatni feleslegesen... igazából hálásnak kéne lennem.

Azt hiszem ennyiben maradhatunk! Kár volt ezért is, megmaradhattunk volna az első randis fingás témakörénél....

[ Szerkesztve ]

(#203) Szten Márs válasza Szten Márs (#202) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egyébként egészen különösen mulatságos, hogy az él álomvilágban, aki a dolgokat akkor tartja megismertnek, ha kellően sok, releváns infó áll a rendelkezésére és az él a valósban az álomvilág helyett, aki egyes dolgokról minimális mértékű ismeret után már biztosakat vél tudni... Nagyon furcsa ez számomra...
Olyasmi ez, mintha azt mondanánk, hogy az él álomvilágban, aki megpróbálja kutatni, hogy hogyan is néz ki ez a világegyetem, és az él a reálisban, aki a saját kis infóiból biztosan tudja, hogy a lapos földet egy teknősbéka tartja a hátán... és ez utóbbi hülyének nézi az előbbit, amikor megkérdezi tőle, hogy oké, de miből gondolja, hogy valóban ott a teknősbéka. Nagyon félresiklott valami...

[ Szerkesztve ]

(#204) TazLeacher válasza Dany007 (#201) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én is a '80-as évek szülöttje vagyok, pont e miatt volt szembe tűnő a '90...botrány. Még egy pár év, és jön a 2000-es generáció.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#205) Szten Márs válasza TazLeacher (#194) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nabazz, még egy utolsó dolog, mert most veszem észre és elég kemény:

"Ezek alapján Te írtad, hogy semmi nem változott 40 év alatt.

Én: Te állítottad, hogy a mai fiatalság semmivel sem rosszabb, mint 40 éve
Te: Igen, kb. ezt állítottam"

Igen, ez a mondat véletlen került bele az idézett részbe, viszont így, hogy belekerült, tényleg elég nagy fail a részemről, belátom... evvan.

[ Szerkesztve ]

(#206) TazLeacher válasza Szten Márs (#203) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Látom nem bírod abbahagyni, akkor folytassuk nosza. Most nem írnék regényt, talán ennyi is elég lesz:

Nem, te azt látod, hogy milyen a fiatalság azon része, akiket látsz.

Érdekes. Tehát amikor neked azt mondták, hogy az Amerikai Egyesül Államok fővárosa Washington, akkor egyszerűen azt mondtad: "Nem. A tanárnő szerint Washington. Én ezt nem vagyok hajlandó elhinni, csak majd ha láttam." A történelemmel komoly bajban lehetsz. Feltételezem Hitler tevékenységéről sincs véleményed. Miért lenne? Ott voltál mellette, amikor a döntéseket hozta? A saját füleddel hallottad, hogy a parancsokat osztogatja? Akkor gondolom nem is hiszed el, így véleményed sincs róla. És úgy kompletten a világról sincs elképzelésed, sem véleményed, hiszen a világnak mindig csak azt a pár m2-ét látod, illetve a népesség egy töredékét, így véleményt sem alkothatsz. De gondolom olyan merész kijelentéseket sem teszel mondjuk, hogy Te nem szereted pl.: a kelbimbót. Vagy csak szimplán feltételezed, hogy az összes kelbimbónak olyan az íze?
Remélem színvonalban ez felért a teknősbékás példádhoz... :U

És most jön a lényeg:
Most komolyan olyan dolgokról beszélsz, amik egy épeszű ember számára egyértelműek. Ha én véleményt alkotok valamiről, az lehet, hogy neked furcsa, de az az én tapasztalataim alapján alkotott vélemény. Nem hiszem, hogy ahhoz, kijelentsem: én heteroszexuális vagyok, vagyis nem vonzódom a férfiakhoz, ahhoz találkoznom kellene a Föld összes férfijával. Ez a Te szemszögedből így néz ki:

Nem, te csak azt tudod, hogy a férfiak azon része, akiket látsz, számodra nem vonzóak.

Bizonyára furcsa ezt így leírva látni, hogy amikor én mondok valamit, az az én véleményem, az én tapasztalataimon nyugvó álláspont, pedig ezt az emberek többsége elfogadta már egy ideje.

Szerk.: csak regény lett a vége...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#207) Szten Márs válasza TazLeacher (#206) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tényleg nagyon másról beszélsz, mint én. Lehet nagyon rosszul magyarázok, lehet nagyon nem akarod megérteni, vagy lehet nagyon nem tudod megérteni, ez a három lehetőség van.

A Washingtonnál sikerült egy egyedi dolgot, ismeretet összekeverni egy statisztikai sokaság valamilyen paraméterével.
Olyasmi ez, mintha a kisgyereknek húznia kéne egy tálból, amiben, mittudomén, lenne ötezer darab nagyon apró golyócska, és elméletileg lehetnének bármilyen színűek. Vagy akár csak kétféle színűek, ez most mindegy... Kihúzna ötöt, mind kék, és azt mondaná, hogy tanárnő, a dobozban lévő golyók kékek. Amikor a tanárnő azt mondaná, hogy de kisfiam, csak azokról a golyókról tudod kijelenteni, hogy kékek, amiket kihúztál, nem az egészről, akkor meg úgy érvelne, hogy dehát tanárnő, a jegesmedve egy nagy, fehér állat, pedig még egyet sem láttam, mégis tudom.... remélem érted mekkora relevanciája van ennek a válasznak.
Hitlernél elfelejted, hogy igencsak sok információnk van róla, nem egy ember esetleges tapasztalatán alapszik a történelem azon része. Ehhez sorry, de most nem fogok kitalálni hasonlatot, de kb. ugyanennyire abszurd párhuzam.
A kelbimbó akár érdekes felvetés is lenne, de valójában talán még a többinél is gagyibb. Az emberiség, az emberek első tulajdonsága a borzasztó diverzitás, az, hogy nagyon különbözőek vagyunk. A kelbimbók izének vajon ugyanez a tulajdonsága, vajon annyira különböznek egymástól ízre, mint az emberek, millió tetszőleges tulajdonságra? Tényleg jó így ez a párhuzam? Tehát komolyan gondoltad?
A homoszexualitásra kb. ugyanez igaz, annál sem kell a hatalmas diverzitással számolni... bár nehezebben megfogható a dolog. Ami azt illeti kicsit teszik is ez a hasonlatod. Ki tudja mit hoz a jövő ;) (Ezt az utolsó részt ne vedd komolyan :N )

(#208) Gebriel válasza Szten Márs (#207) üzenetére


Gebriel
veterán

Ha már Amerika.
Az amerikai fiatalok <18 számára az orális kielégítés egyenértékű a smárolással.. :D

(#209) Szten Márs válasza Gebriel (#208) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ööö, már milyen értelemben? És az állítás fordítottja is igaz, a smárolás egyenértékű egy orális kielégítéssel? :D

(#210) moha21 válasza Szten Márs (#207) üzenetére


moha21
addikt

Erre van a kombinatorika:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#211) TazLeacher válasza Szten Márs (#207) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ami azt illeti kicsit teszik is ez a hasonlatod. Ki tudja mit hoz a jövő

Mármint részedről...? Hát, Te tudod.

Ezt az utolsó részt ne vedd komolyan.

Az egészet nem veszem.

Az összes ellenpéldád 1 ponton vérzik el:

Azon, hogy én nem azt állítottam, hogy az összes ember ilyen, hanem általánosítottam, egy az általam tapasztalt többségi viselkedés alapján. Ahogy ezt le is írtam.

Ha már példálozunk:

Van egy csomag gumicukor, amiben 5000 db van. (Feltételezzük, hogy életedben nem ettél még ilyet) Minden nap megeszel egyet, 10 éven keresztül, így megetted több, mint a felét. A kéknek mindig rossz íze van. Ezek alapján ki mered jelenteni, hogy a kék nem jó? Vagy biztos ami biztos, még megeszed a maradék közel 1350 darabot, és ha ízlik, ha nem, a kékeket is, csak, hogy biztosan ki tudd jelenteni, hogy a kéknek rossz íze van, vagy normális emberi viselkedés alapján kijelented, hogy a kéknek nincs jó íze, és többet nem eszel ilyet? Sőt, ha találkozol valakivel, aki azt állítja, hogy a kéknek nincs jó íze, még vitába is szállsz vele, hogy nem állíthatja biztosan, hiszen nem ette meg még az összeset.

Megint oda kanyarodunk vissza, hogy a normál emberi viselkedést - vagyis azt, hogy az ember a tapasztalatai alapján véleményt alkot bármiről - megpróbálod megmásítani. Ha tetszik, ha nem, az emberek túlnyomó többsége márpedig így működik. Ha valamit többször tapasztal, akkor arról véleményt alkot, sőt általánosít.

Ezek bizonyára számodra furcsa emberi tulajdonságok lehetnek, de olyan történelmi és nem történelmi dolgok alapulnak ezen az emberi viselkedésen, mint a rasszizmus vagy a sztereotípiák. Amiről lehet vitatkozni, hogy jó, avagy sem, azonban az ember így működik. Az emberek többsége nem gépként működik, ahogy azt Te képzeled, hanem viszonylag gyorsan, a tapasztalatai alapján alkotja ki a világképét. Ez tetszhet neked, avagy sem, de biza így van.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#212) madgie válasza TazLeacher (#200) üzenetére


madgie
titán

No majd ha csókolommal köszönnek, akkor fogsz legközelebb padlót :DDD

(#213) TazLeacher válasza madgie (#212) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Vendéglátózom, így viszonylag sok emberel találkozom naponta, és rendszeren előfordul...tiszta gáz. :O Amikor elkezdtem itt melózni, az egyik legfiatalabb voltam. Ma van olyan kollégám, aki közel 10 évvel fiatalabb nálam. Ilyenkor érzem igazán, hogy biza eltelt az idő...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#214) Szten Márs válasza TazLeacher (#211) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Az összes ellenpéldád 1 ponton vérzik el:
Azon, hogy én nem azt állítottam, hogy az összes ember ilyen, hanem általánosítottam, egy az általam tapasztalt többségi viselkedés alapján. Ahogy ezt le is írtam."

Elnézést, javítok, akkor a kisiskolás nem azt mondja, hogy az összes kis golyó kék, hanem azt, hogy a legtöbb golyó kék. Nincs semmi jelentősége, ugyanúgy nem tudja kijelenteni az ismeretei alapján... ennyit az elvérzésről.

"Van egy csomag gumicukor, amiben 5000 db van. (Feltételezzük, hogy életedben nem ettél még ilyet) Minden nap megeszel egyet, 10 éven keresztül, így megetted több, mint a felét."

Ja értem... megismerted a fiatal lányok több, mint felét. Ezt nem tudtam, így egészen más a helyzet :DDD (Most őszintén, ez komoly példa volt, vagy csak cukkoltál vele? :) Természetesen arról van szó, hogy a kisiskolásunk a golyók csak igen kis hányadát húzta ki és az alapján általánosít, mint ahogy te is az emberek, lányok, akárkik csak kis részét ismerheted.)

"Ha tetszik, ha nem, az emberek túlnyomó többsége márpedig így működik. Ha valamit többször tapasztal, akkor arról véleményt alkot, sőt általánosít."

Erre és a többi részre amit innen írtál: Persze, ez így van. Ettől még, ahogy írod, nem tetszik, nem tartom logikusnak, valamint ha az általánosítás negatív, ahogy írtam, nem tartom szépnek, elegánsnak sem.

"Amiről lehet vitatkozni, hogy jó, avagy sem, azonban az ember így működik."

Igen, most arról vitatkozom, hogy jó ez így vagy sem. Ettől nem fog megváltozni a világ működése, tudom, de talán kifejthetem a véleményem erről :) És most olyat írtál, itt a végén, amivel teljesen egyetértek.... :K Ami azt illeti, jó summázata a dolognak...

[ Szerkesztve ]

(#215) TazLeacher válasza Szten Márs (#214) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Sajna megint van egy pontja a hsz-ednek, amivel nem értek egyet:

Igen, most arról vitatkozom, hogy jó ez így vagy sem. Ettől nem fog megváltozni a világ működése, tudom, de talán kifejthetem a véleményem erről

Nem, ezen Te vitatkozol. Valaki tett egy kijelentést, hogy szerinte a mai fiatalok ilyenek meg olyanok. Erre Te közölted - csúnya szóval megmondóemberként - hogy márpedig ez NEM IGAZ, hiszen nem alkothat véleményt az alapján, amit látott.

Én nem azon vitatkozom veled, hogy így vagy úgy van, hanem azon, hogy hajlandó legyél elfogadni azt, hogy szerintem (vagy szerintünk, ahogy tetszik), a mai fiatalok olyanok, amilyenek. Márpedig Te képtelen vagy ezt elfogadni, hogy valakinek lehet ez a véleménye, és jöttél azzal, hogy márpedig NEM ALKOTHATOK VÉLEMÉNYT, mert csak egy kis részét láttam, így nincs ehhez jogom. (Talán nem a "jogom" a legjobb szó, de fedi a lényegt.

DE én is alkothatok véleményt, más is alkothat véleményt, úgy ahogy Te is alkothatsz véleményt. (idézek tőled: de talán kifejthetem a véleményem erről). Itt senki nem mondta, hogy Te ne alkoss véleményt, Te voltál az egyedül, aki közölte, hogy ÉN ne alkossak véleményt.

Nem visszás így ez egy kicsit?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#216) Szten Márs válasza TazLeacher (#215) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Félreolvastad. Nézd meg mit írtam: azt, hogy azon vitatkozom. Ezt kijavítottad arra, hogy nem, én vitatkozom erről :DDD

És igen, kb. arról vitatkoztam veled, amit írsz. Pontosabban nem arról, hogy nincs jogod véleményt alkotni, vagy nem alkothatsz véleményt, hanem arról, hogy ez a vélemény mennyire korrekt, bármilyen szempontból.

Annyiban nem visszás, hogy írtam, arról nyugodtan alkoss véleményt, hogy amiket írtam, mennyire tetszik neked, nyugodtan titulálhatod legaljának, mert akkor arról alkotsz véleményt, amit maradéktalanul ismersz - hisz maradéktalanul láthatod, amit írtam. Nem a véleményalkotás ellen tiltakozom, hanem a nem elegendően megalapozott véleményalkotás ellen.

(#217) Realradical


Realradical
őstag

/popcorn

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#218) TazLeacher válasza Szten Márs (#216) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem a véleményalkotás ellen tiltakozom, hanem a nem elegendően megalapozott véleményalkotás ellen.

És visszakanyarodtunk ehhez:

Az emberek többsége nem gépként működik, ahogy azt Te képzeled, hanem viszonylag gyorsan, a tapasztalatai alapján alkotja ki a világképét. Ez tetszhet neked, avagy sem, de biza így van.

Vitatkozni lehet erről, csak értelme nincsen. Arról is vitatkozhatunk, hogy miért zöld a fű, de nem hiszem, hogy kettőnk véleménye meg fogja változtatni ezen "apró" tényt. Ahogy abban is kételkedem, hogy a te "tiltakozásod" meg fogja változtatni azon emberi viselkedést, ami az elmúlt párezer évben beleégett az emberek túlnyomó többségébe. És ismét visszakanyarodtunk:

Élj az álomvilágodban, én meg megmaradok a realitás talaján.

Hidd, hogy az emberek nem ilyenek, tiltakozz ellene, én meg elfogadom, hogy ilyen a világ, ilyen vagyok én is. Én megmaradok a valóságban, helyén kezelem a dolgokat, te meg menj szembe a világgal, és kiálts nagyokat, hogy több milló ember rosszul csinálja.

Megj.: az első részt valóban félreolvastam.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#219) Szten Márs válasza TazLeacher (#218) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem valamit még mindig igencsak alapjaiban félreértesz: Én nem hiszem azt, hogy meg fogja a tiltakozásom változtatni a világot. Ha innen jött az álomvilág, akkor kevésbé ül, mint ahogy eddig hittem, pedig eddig sem gondoltam kicsit sem, hogy ül :D
Mindenesetre thx, megbeszéltük :K

(#220) darál0w válasza Gebriel (#208) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

delennék amerikai 17 éves :D:D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#221) Gebriel válasza darál0w (#220) üzenetére


Gebriel
veterán

:D Szintén. :DD

(#222) hoffman_ válasza darál0w (#220) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Amcsi szexről ez jutott eszembe :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#223) darál0w válasza hoffman_ (#222) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

lol :D:D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#224) Fecogame


Fecogame
veterán

[ 3153 megjelenés ] :Y :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#225) D1Rect


D1Rect
félisten

Hmm, a bejegyzésből megtanultam, hogy nagyon fontos, hogy jól nézzen ki!

A topik érdekesnek tűnik, majd elolvasom, addig is írok ide egyet, hogy visszataláljak.

(#226) Cthulhu Dawn válasza D1Rect (#225) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Ja, én is sajnálom amikor kimaradok az ilyen jó bulikból ;] .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#227) Thome válasza D1Rect (#225) üzenetére


Thome
addikt

Nem akarok bunkóköcsögparaszt lenni, de te szívesen nyúlnál egy olyan csajhoz, aki ugyan szép belülről, meg tényleg mintacsaj, csak épp ultragáz kívülről?

És semmiféle bunkóság vagy trollság nem szól belőlem, csak arra akarok rámutatni, hogy tetszeni kell külsőleg is (legalább alapvetően) az illetőnek ahhoz, hogy tudja -igazán- szeretni. Már ha eljutnak addig.

(#228) D1Rect válasza Thome (#227) üzenetére


D1Rect
félisten

Trú sztori. De a bejegyzésből nekem nem ez jött le.
Egyébként kezdj barátkozni a gondolattal, hogy a szépség múlandó.
(mondogatom is az asszonypajtásnak, hogy 30 évesen úgyis lecserélem 2db 15 évesre...) ;]

Mondjuk majdnem minden karakternek ugyanannyi skillpontja van szépségre és intelligenciára.
Nagyon ritka, hogy valakinek mindkét skillje magasan legyen.
A legtöbb quest megoldható csak az egyikkel. Pont ezért ha valakinek magas az egyik skillje nem nagyon foglalkozik a másikkal.

Nyilván van olyan, hogy valaki magas intelligencia mellett rájön, hogy ha a szépségre is rágyúr akkor szinte bárki partyba áll vele. :)

(#229) Thome válasza D1Rect (#228) üzenetére


Thome
addikt

Szép megfogalmazás, még én is értem... :DDD
Mondjuk a bejegyzésben valóban az jön le, amire céloztál, ez tény.
A szépség nem mulandó, csak ahogyan nő a skilled az asszonypajtással, úgy csökken a szépségskill. Tehát újra addolod a pontokat ezen a részen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#230) D1Rect válasza Thome (#229) üzenetére


D1Rect
félisten

Inkább úgy mondanám, hogy az idő elteltével egyre magasabb a reputation vele. :)
A másik, hogy leveszed azokat a pontokat amik nem kellenek a napi questekhez ha a másiknak magas ugyanarra.
Nyilván classtól függ ugye, ezért érdemes megfelelő classból választani párt.
2 tank nagyonsokDPS-t felfog, de mégis elpillednek ott ahol egy tank+healer röhögve továbbmegy.

(#231) #04441088


#04441088
törölt tag

Kérek képet. :K :K :K :R :R :R

(#232) Mr X válasza #04441088 (#231) üzenetére


Mr X
veterán

Esetleg egy"napirégész" érdemrend megfelelne helyette? :D

(#233) #04441088 válasza Mr X (#232) üzenetére


#04441088
törölt tag

Persze :DDD

(#234) Fecogame


Fecogame
veterán

Tudom, megmondtátok... De most kiélem magam VÉGRE :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#235) bubi92 válasza Fecogame (#234) üzenetére


bubi92
őstag

kiélted?:D

(#236) Fecogame válasza bubi92 (#235) üzenetére


Fecogame
veterán

Fogjuk rá :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.