Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) balika8.8


balika8.8
csendes tag

Sziasztok. Pinecone, mint toboz, a forrás és egyéb techoldalak alapján is.

(#2) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Már lassan minden mobilgyártó saját soc-al áll elő.
Jó dolog ez?

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#3) balint355 válasza balika8.8 (#1) üzenetére


balint355
aktív tag

Igen, ezt akartam én is írni, nem Pinecore lesz az hanem Pinecone :) Azért hanyatt esni nem kell szerintem attól, hogy ez most teljesen saját fejlesztésű, valószínűleg nagyrészt egy már létező Leadcore technikára építenek, kisebb-nagyobb módosításokkal. Ha lesz hozzá kernel forrás, jöhet :))

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#4) Bone123 válasza balika8.8 (#1) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Köszönöm és valóban cone, a core-t annyiszor írtam már le, hogy ráállt a kezem. :R

(#5) slimshady válasza balint355 (#3) üzenetére


slimshady
senior tag

Jo kerdes. Vajon akkora volumentben tervezik a sajat telefonjaikba beepiteni, hogy valoban koltseg hatekony sajatot tervezni es gyartatni?

üdv.: SlimShady

(#6) Graphics válasza slimshady (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mivel a Leadcore-bam részesedést vásároltak, így már időszerű volt bedobni valami komolyabbat is az LC1680 után

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) balint355 válasza slimshady (#5) üzenetére


balint355
aktív tag

Én azt is el tudom képzelni (ha picit gonosz akarok lenni...), hogy csak szimplán olcsóbbak a Leadcore procik mint a Qualcomm vagy Mediatek procik, ezért kisebb módosításokkal inkább a Leadcore-tól szerzik be őket, és így még azzal is hirdethetik, hogy "saját fejlesztés" :) Nem hiszem, hogy ez teljesen saját tervezésű és fejlesztésű lenne. Ezzel mondjuk valószínűleg tényleg költséghatékony lesz, csak persze kérdés a teljesítmény, a támogatás (pl. forráskódok) és hasonlók.

Duliee: tényleg, már részesedésük is van, végülis ha felvásárolják őket azt már tényleg lehet sajátnak nevezni :D

[ Szerkesztve ]

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#8) Graphics válasza balint355 (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Leadcore felét megvették, többségi tulajdonosok lettek ,ha jók az emlékeim.

Így ez a saját fejlesztés is, meg nem is. Ettől függetlenül tudták a költségeket optimalizálni szerintem, és a teljesítményt is jól belőni :)

Volt már erre példa:

Pár éve voltam egy kiállításon, és kiraktak egy Huawei telefont, és beírták, hogy első saját fejlesztésű SoC... Kiderült egy Mediatek volt, és csak később került bele a Kirin.. khm... Nos ebből sejthető volt ,hogy ott sem egymaguk indultak el.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) moleculez


moleculez
veterán

Nem josolok nagy jövőt a dolognak LeadCore alapokon.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#10) Fejvadi válasza kiezTe90 (#2) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Annyiban mindenképpen, hogy nincs másoknak kiszolgáltatva és talán az árazásban is megmutatkozik.

(#11) dementor válasza kiezTe90 (#2) üzenetére


dementor
senior tag

Annak kellene, hogy legyen. Elvileg mehetnének lejjebb a végfelhasználói árak. De ez sajnos nem minden esetben igaz.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#12) vicze válasza balint355 (#7) üzenetére


vicze
félisten

A saját fejlesztés mindig sokkal sokkal sokkal sokkal... drágább mint venni mástól. Még akkor is ha készen veszed ARMtől a teljes IP-t még úgy is drágább mint mástól venni, mert te kell versenyezz a többiekkel a gyártó soron az wafferekért, te kell a jogíjakat fizesd 1000 felé, te kell modemet csinálj, te kell drivert írj, stb. Arról nem is beszélve, hogy amit az ARM ad önmagában nem müködő képes, még csomó komponens kell bele.
Ezek a költésgek egyikét se fizeted meg max. a jogdíjat, ha bizonyos gyártótól veszed.
A saját fejlesztés, max.markeding szinten tünik jó dolognak, a valóságban azomban puszta ráfizetés, ha nem vagy elég nagy hozzá, hogy ezt elbírd.

(#13) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Régebben egy fórumtárs nehezményezte, hogy nem átlátható az SoC számozás/nevek, és hogy a vásárlónak tök jó lenne megkülönböztetni 2 külön SoC-t stb. Na erre a Pinecone név nagyon király lenne, ne változtassák meg, támogatom. :) Plusz annyit láttam még, hogy a 625 alatt lesz a teljesítménye valamivel.

Finn the human

(#14) Graphics válasza Matada2.3 (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem hiszem hogy számítás nélkül marad a dolog :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) moleculez válasza Matada2.3 (#13) üzenetére


moleculez
veterán

Igen, ha Snapdragon-bol elhagy 2 betűt , a maradékot kicseréli, azt kapja hogy MediaTek. Elég félrevezető...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16) Cifu válasza vicze (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nyilván vannak hátrányai, ha nem "csak" megveszed, hanem magadnak gyártod a SoC-ot, ám hosszú távon kifizetődő lehet.

Például teljesen a saját szája ízére szabhatja a SoC-ot, olyan elemeket tehet bele, amit más SoC gyártó nem vagy nem úgy old meg, ahogy ő szeretné (pl. több kamera támogatása).

Továbbá saját maga biztosítja a szoftver / firmware támogatást, így nem kell a SoC gyártóra várnia, nem függ tőle. Erre példa a Galileo GNSS támogatás, amit például a Qualcomm már tavaly nyáron belengetett, oszt még most se nagyon látok Galileo műholdas screenshotot Snapis telefonról - míg a legnagyobb meglepetésemre egy fórumtárs küldött egy screenshotot, hogy a Mate 9-ese probléma nélkül látja a Galileo műholdakat. Szóval a Huawei szépen megelőzte a "nagy nevű" Qualcomm-ot.

Ezek után picit nevetséges, ha valaki a kínai gyártók lemaradásáról beszél...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) Matada2.3 válasza moleculez (#15) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nézz végig egy finoman jelzett és cizellált médiás telefonsor specifikáció táblázatot, össze vissza írják, ahogyan csak lehet, hogy mi van a telefonban. Szerintem, ha el tudunk vonatkoztatni attól, hogy mi követjük ezt valamennyire, egy vásárló könnyen bele tud ebbe keveredni. De nuff said..

Finn the human

(#18) Graphics válasza Matada2.3 (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mivel pl egy Qualcomm esetében van egy gyári kódszám, illetve egy sima 3 számból álló szám, így utóbbit még egy mezei felhasználó is kb tudja értelmezni.

Kirin-nél szintúgy.

Egyedül a régi MediaTek volt kicsit zavaros, de már most ők is állnak át egyszerűbb jelölésekre.

Mire érted, hogy összevissza írják?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Matada2.3 válasza Graphics (#18) üzenetére


Matada2.3
veterán

Az Exynosnál például nem evidens annyira, nem átlátható, de ez csak egy példa. Itt a probléma akkor azt mondom kettős.

Az össze-vissza jelzés pedig ott érhető tetten, hogy valahol MSM-es Snapdragon SoC kódot lehet látni, valahol a konzúmer közeli nevet.

Finn the human

(#20) Graphics válasza Matada2.3 (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennyi? :D Hát , ez legyen a legnagyobb gond.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) vicze válasza Cifu (#16) üzenetére


vicze
félisten

"Ezek után picit nevetséges, ha valaki a kínai gyártók lemaradásáról beszél..."
Hol volt ilyesmiről szó? :F Kizárólagosan a költségeket firtattam.

A Galileo támogatásról meg bővebben itt.Leginkább SW kérdése, képzeld Mate 9 mellett az egyetlen készülék egy Qualcomm eszköz... Ennyit a lemaradásról, szóval a gyártónál kopogtass.

Nyilván senki se gondolja túl fontosnak hogy egy 18 műholdból álló pár hónapja aktív és 2018-ra valósan működő rendszert támogasson. Szép és jó, hogy valami már most támogatja, de előrébb nem vagy vele.

(#22) slimshady válasza Graphics (#6) üzenetére


slimshady
senior tag

Igy mar ertheto, bar ketlem, hogy olyan szinten uznek majd a HW-SW optimalizatiot mint az Apple. :)

üdv.: SlimShady

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.