Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hát, ha annyira fapados lesz akkor inkább érdemesebb WordPad-ot használni alapvető szövegszerkesztéshez. Abban legalább nincsen reklám. Meg ha nincsen pénz otthonra teljes értékű irodai csomagra, létezik több ingyenes alternatíva is. A kompatibilitás sem gond már manapság.

<-ƘƘ->

(#2) stvnppp


stvnppp
senior tag

Hát igen, főleg attól fog fügni, hogy mennyire terjed el, hogy mennyire lesz fapados. Mert ha egy normális szöveget nem lehet vele szerkeszteni, akkor minek ;]

(#3) Gorneck


Gorneck
titán

Ez pontosan mit jelent? Mármint mennyire fog ez a két alkalmazás butulni? Tudni erről vmit?

Gorneck#1239

(#4) whiz


whiz
aktív tag

Komolyan elgondolkodtat, hogy miért ezt a fost telepítenék előre a gépekre, mondjuk egy OO.o 3 helyett. Kinek lenne jó ez? Reklámok, bah... :U

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#5) moonman válasza whiz (#4) üzenetére


moonman
titán

mert meg igy is jobb annal a fosnal.

(#6) Satcom válasza moonman (#5) üzenetére


Satcom
tag

Moonman: Mostanában nagyon hamar eldurran az agyad, régebben bármit is írtak te higgadtan válaszoltál, ha kellet ezerszer (jobban belegondolva megértem)!

A cikkhez: Kíváncsian várom, bár engem a Webes Office jobban érdekel.

(#7) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Alighanem ez ugyanaz az árukapcsolás, mint amit az IE-vel művel a cég...

https://www.coreinfinity.tech

(#8) emvy válasza Satcom (#6) üzenetére


emvy
nagyúr

A forumozas nehany ev alatt ezt eredmenyezi, az ember rajon, hogy a forumozok nagyresze agyhalott hulye. Ez van, sajnos.

while (!sleep) sheep++;

(#9) Satcom válasza sh4d0w (#7) üzenetére


Satcom
tag

Szerintem ez nincs beépítve alapból a Windows-ba vagy tévedek?

(#10) sh4d0w válasza Satcom (#9) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az a kérdés, hogy alapból minden gép mellé adják-e a csomagot. Ha igen, akkor ua. szitu...

https://www.coreinfinity.tech

(#11) attila9988 válasza moonman (#5) üzenetére


attila9988
őstag

mert meg igy is jobb annal a fosnal.

Miért is?
Mert nincs előtte ms logo?
Miért lenne jobb egy végtelenül lebutított ms office? Nyilván azokat a funkciókat halásszák ki belőle amik a legjobban fognak hiányozni az embernek. De az is lehet hogy a menüpont ott lesz, csak valami ablakot fog feldobni, hogy ugyan vegyem már meg a teljes változatot. Közben meg a címsorban issza a mikulás a coca kólát. Hát kösz de nem..:(

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#12) attila9988 válasza emvy (#8) üzenetére


attila9988
őstag

A forumozas nehany ev alatt ezt eredmenyezi, az ember rajon, hogy a forumozok nagyresze agyhalott hulye. Ez van, sajnos.

És ez ez esetben miben nyilvánult meg véleményed szerint? Azon kívül hogy moonman leszarozta az ooo -t, nem történt semmi. Akkor most kivel is van itt a probléma?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#13) moonman válasza Satcom (#6) üzenetére


moonman
titán

nem durrant el semmi :) (ooo-t sem tartom "fosnak"), de aki igy indit, annak szerinted lehet ervelni? a stilust probaltam visszaadni. visszafele mar rogton mas a helyzet, latod jott is az ugyeletes FSF-es megmondani a frankot.

(#14) Psychonaut válasza attila9988 (#11) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nyilván azokat a funkciókat fogják belőle kiszedni, persze, ez teljesen egyértelmű.
Miért kell úgy gondolkodnia minden Linuxosnak, hogy a Microsoft egy csúnya, gonosz, diktatorikus, a felhasználók érdekeit semmibe vevő, világuralomra törő cég?

A marketinget meg elég móricka módon képzeled el, legalábbis ha ezt a Coca-Colás példát komolyan gondoltad.

Amúgy ki kötelez rá, hogy használ Windowst? Ott a Linux. Ingyenes, tudod...

(#15) attila9988 válasza Psychonaut (#14) üzenetére


attila9988
őstag

Miért kell úgy gondolkodnia minden Linuxosnak......

Ettől a mondatodtól kezdve nem tudom mire válaszoltál, mert én egy szót sem írtam itt linux -ról, sem a microsoft -ról...
(már csak abból az okból kifolyólag sem, hogy az openoffice konkrétan fut windows -on is)
Én csak értetlenkedtem moonman kijelentésével kapcsolatban, erre azonban te sem tudtál semmi értelmeset reagálni...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#16) whiz válasza moonman (#13) üzenetére


whiz
aktív tag

A cikkben az van, hogy egy szarrábutított reklámokkal dúsított office-t kap, az, akinek ezt telepítik. Ezzel szemben jegyeztem meg, hogy létezik ingyenes, normális irodai csomag (pl. az OO.o, ami már szintén kezeli az új formátumokat). Talán nincs szüksége rá az adott célcsoportnak, de nem hiszem, hogy ehelyett akkor inkább a reklámokra lenne. :U

Mellesleg alapvetően szeretem az Office-t.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#17) Psychonaut válasza attila9988 (#15) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hogyne tudtam volna De akkor leírom még egyszer, mert úgy látom nem voltam érthető: Miért kell azt feltételezni a Microsoftról, hogy direkt a saját felhasználói ellen van?

(#18) sh4d0w válasza Psychonaut (#14) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az általad említett jelzők alkalmazására nyilván adott okot a Microsoft. Ne legyél abban a tévhitben, hogy a két szép szemedért csinálnak (félkész) szoftvereket, csak és kizárólag az összes piac bedarálása és a minél nagyobb profit realizálása érdekli őket. A felhasználói érdekek figyelembe vételére egy példa: IE6...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#19) attila9988 válasza Psychonaut (#17) üzenetére


attila9988
őstag

Miért kell azt feltételezni a Microsoftról, hogy direkt a saját felhasználói ellen van?

Hol írtam én ilyet? Megint nem arra válaszoltál, amit írtam.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#20) Psychonaut válasza sh4d0w (#18) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem félkész a szoftver, egyszerűen csak kevesebb funkcióval rendelkezik, mint fizetős nagytestvére. :U

attila9988: itt: "Nyilván azokat a funkciókat halásszák ki belőle amik a legjobban fognak hiányozni az embernek."

[ Szerkesztve ]

(#21) attila9988 válasza Psychonaut (#20) üzenetére


attila9988
őstag

attila9988: itt: "Nyilván azokat a funkciókat halásszák ki belőle amik a legjobban fognak hiányozni az embernek."

Ezt én is írtam. Te is írtad utána. Na és? A többi szöveg hogy kapcsolódik ide...
Kicsit érthetőbben is fogalmazhatnál, mert halvány fogalmam sincs mit akartál ezzel mondani..:)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#22) Psychonaut válasza attila9988 (#21) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ezt Te írtad, utána én ironizáltam rajta. Ugyan miért szednék ki az alap illetve legtöbbet használt funkciókat?

És aztán erre (mármint hogy szerinted majd kiszedik őket) írtam, hogy "ja, biztos rosszat akarnak a saját felhasználóiknak, mert gonoszok és diktatorikusok".

(#23) sh4d0w válasza Psychonaut (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én most nem kimondottan az Office-ra gondoltam csak, amikor a félkészt említettem...

https://www.coreinfinity.tech

(#24) Psychonaut válasza sh4d0w (#23) üzenetére


Psychonaut
addikt

Akkor mire gondoltál? A Vistára? Mert arról még maga a Microsoft is elismerte, hogy nem volt a legjobb dobásuk, szóval szerintem nincs mit ragozni rajta. :U

Az más kérdés, hogy nagyon nagy divat fikázni még most is, pedig SP2-vel rengeteget javult.

(#25) sh4d0w válasza Psychonaut (#24) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem csak a Vistára, hanem az összes szoftverre, amit a Microsoft eddig kiadott.

https://www.coreinfinity.tech

(#26) attila9988 válasza Psychonaut (#22) üzenetére


attila9988
őstag

És aztán erre (mármint hogy szerinted majd kiszedik őket) írtam, hogy "ja, biztos rosszat akarnak a saját felhasználóiknak, mert gonoszok és diktatorikusok".

Nem azért szedik majd ki mert gonoszak, hanem mert ha nem teszik, akkor nem veszed majd meg a teljes változatot. Ne hidd hogy a microsoft -nál összeültek a "jófej" vezetők, és ajándékoznak neked egy normális office csomagot. Ez a program egy demonstráció lesz, amivel igyekeznek majd rávenni téged hogy vedd meg a teljes változatot. Sőt, még reklámokat is bámulhatsz majd munka közben.

Én nem igazán értem miért kellene bárkinek is egy ilyen (az elvakult ms rajongók (ala moonman) vagy a pusztán a név alapján döntő de gondolkodásra képtelen (ms office biztos jó..) felhasználókon kívül) ha egyszer lehet normális programcsomagokat is találni az interneten. Olyan ez mint a free nero 9, ami annyira alap, hogy már szinte az ms windows alap írójával egyenértékű, cserébe pedig azzal piszkálja az embert, hogy fizessen a teljesért..... Akkor inkább a millió ingyenes író program.......

Ha valakinek ms office kell, ám legyen. De az normális program legyen. Ne reklámos, szénné butított, mert úgy semmi értelme ragaszkodni hozzá...

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#27) emvy válasza sh4d0w (#25) üzenetére


emvy
nagyúr

Az osszesre? Te tenyleg ismered az osszeset?

Programoztal mar valaha? A szoftver lenyege, hogy ha hasznaljak, akkor valtozni fog, es valtoztatni kell. A kesz szoftver attol kesz, hogy nem hasznaljak.

while (!sleep) sheep++;

(#28) Psychonaut válasza attila9988 (#26) üzenetére


Psychonaut
addikt

"Sőt, még reklámokat is bámulhatsz majd munka közben"

Pont, hogy az otthoni felhasználóknak szánják a programot, nem irodákba. Akiknek valóban szükségük van a többletfunkciókra, azok megveszik a teljes programot.

sh4d0w: Ezt inkább nem kommentálom. De azért érdekelne, egy XP vagy MS Office 2003, vagy egy Win 7 miért félkész?

(#29) sh4d0w válasza emvy (#27) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valaha, időszámításunk előtt...

De hogy számodra is teljesen akkurátus legyen a megjegyzésem: az összes olyan Microsoft-szoftverre gondoltam, amivel valaha dolgom volt.

# Psychonaut: nyilván attól félkész, hogy 1-6 javítócsomagot kell kiadni hozzá.

https://www.coreinfinity.tech

(#30) Psychonaut válasza sh4d0w (#29) üzenetére


Psychonaut
addikt

A javítócsomagok az X ideig elkészült frissítések offline is telepíthető gyűjteménye(i). Ne mondd már, hogy Linuxhoz nincsenek frissítések, egyszerűen csak senki nem szedi őket egy csokorba, és írja rá, hogy SP X. :U

(#31) moonman válasza sh4d0w (#29) üzenetére


moonman
titán

"attól félkész, hogy 1-6 javítócsomagot kell kiadni hozzá"

:DD :O :C :Y :W

(nem csapott nagyon pofán a billentyűzet? :D)

[ Szerkesztve ]

(#32) emvy válasza sh4d0w (#29) üzenetére


emvy
nagyúr

>> nyilván attól félkész, hogy 1-6 javítócsomagot kell kiadni hozzá.

Komeny, komeny :DDD :O :W :C

Szerk.: asszem itt be is fejezhetjuk a vitat, resistance is futile ; )

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#33) sh4d0w válasza Psychonaut (#30) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem csak Neked szól, hanem a másik két okostojásnak is:

Nem én találtam ki, hogy cseréljük ki a GUI alatti motort szinte teljes egészében, hanem a Microsoftnak (XP). Nem én találtam ki, hogy adják ki félkészen a Vistát, hanem a redmondiak - tulképpen ebből lett a Windows 7.

https://www.coreinfinity.tech

(#34) moonman válasza sh4d0w (#33) üzenetére


moonman
titán

GUI mit?

Windows 7 = eltelt 3 év, szerinted...? (hint: tekintsünk kicsit vissza az XP-előtt érára)

(#35) sh4d0w válasza moonman (#34) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

öhhh... sto?

https://www.coreinfinity.tech

(#36) Psychonaut válasza sh4d0w (#33) üzenetére


Psychonaut
addikt

"nyilván attól félkész, hogy 1-6 javítócsomagot kell kiadni hozzá"

Ilyen mondat után én senkit nem hívnék okostojásnak.

(#37) Satcom válasza moonman (#13) üzenetére


Satcom
tag

sh4d0w: Nem kell mindenhol "prémeket" látni! Ha tényleg alapszolgáltatásokkal rendelkezik, akkor, aki akar, az átválthat OoO-ra vagy vehet Microsoft Office-t.

Moonman: :DD Miattad szoktam rá az itcafe-ra.

[ Szerkesztve ]

(#38) moonman válasza Satcom (#37) üzenetére


moonman
titán

tőlem, de a kerítésen át kaját dobálni tilos. :))

(#39) sztikac válasza sh4d0w (#29) üzenetére


sztikac
őstag

nyilván attól félkész, hogy 1-6 javítócsomagot kell kiadni hozzá.
:DD Nem tudom figyeled-e hogy Ubuntuhoz mennyi "javítócsomag" érkezik szinte hetente... vagy linux sec. advisorykat szoktál olvasgatni?

(#40) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Most megint töröljem a topic 90%-át? :( Pedig erre a hírre még azt se lehet mondani, hogy bulvár/flamekeltő lenne.

[ Szerkesztve ]

(#41) moonman válasza Cathfaern (#40) üzenetére


moonman
titán

most mit vársz, amikor rögtön az #1-ben kijelentik, hogy "annyira" fapados lesz, hogymerkülönbenis openofisz?

még senki nem látta, de már pontosan tudjuk, hogy annyira fapados.

lassan már el se kell olvasni, hogy mi van leírva, elég az avatarokon végigpörögni és akinek több van, az nyert. a szöveges rész pedig szabadon copypaste-elhető bármelyik topicba.

[ Szerkesztve ]

(#42) Kendek válasza moonman (#41) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy szóval sem említettem az Open Office-t, de tény, hogy vannak ingyenes alternatívái a Microsoft Office-nak, amik otthonra igenis jó megoldások lehetnek. Sőt, azzal kezdtem, hogy HA annyira fapados lesz, akkor helyette ott az ugyancsak nagyszerű, elegendő funkcionalitással rendelkező WordPad is akkor már, ami egy házon belüli alternatíva.
Nem jelentettem ki semmi olyat ami ne lenne igaz, vagy a Microsoft becsületét sértené.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#43) moonman válasza Kendek (#42) üzenetére


moonman
titán

igazad van, bocs.

a #4-ben viszont már látatlanban "fos" lett, talán ez maradt meg bennem.

(#44) Polesz válasza moonman (#43) üzenetére


Polesz
addikt

Ma ha egy program reklámot tol az arcomba az bizony "fos". Találjanak más módszert.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#45) anulu


anulu
félisten

"nyilván attól félkész, hogy 1-6 javítócsomagot kell kiadni hozzá."

ez bezony critical hit volt :DDD majdnem belefulladtam a reggelimbe :B

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#46) anulu válasza Polesz (#44) üzenetére


anulu
félisten

utóbbi időben látál Java runtime installert?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47) Polesz válasza anulu (#46) üzenetére


Polesz
addikt

A Windowsos "fos"-ra gondolsz ami telepítés alatt szintén reklámoz? Láttam. Menetközben viszont nem láttam hogy tolna valamit is (nem kizárt).

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#48) moonman válasza Polesz (#47) üzenetére


moonman
titán

ugyan hány program telepít magának mindenféle "szponzor" opciót, még ha nem is így hívják. hány program erőszakolja rád a Google/Yahoo!/kisfaszom toolbart, miért volt anno az Operában bannercsík... azt ne mondjuk már, hogy életünkben nem láttunk reklám-szponzorált ingyenes programot.

majd ha az MS azt látja, hogy minden gépről letúrják a reklámcsík miatt, akkor nyilván változtatni fog a dolgon, de ne temessünk már el előre valamit, csak mert az nem illeszkedik a személyes világképünbe.

(#49) dark100


dark100
aktív tag

Mire nem jo a konkurencia. Tenyleg amikor nem lesz net el sem fog indulni? :D Vagy csak szetszall menet kozben? Az is poen lesz ha office reklamokat fog kopkodni a kepedbe es csoro majomnak fog hivni :D

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#50) whiz válasza moonman (#43) üzenetére


whiz
aktív tag

Hát vazz, de érzékeny lelkivilágod van. Akkor nem fos, a lényeg nem is ezen az egy szón volt. Reklámok+butítás vs egy jófajta, teljesen ingyenes, jól használható csomag. Nem látom értelmét az előbbinek. Ezt akartam mondani.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.