Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83) Last Dave


Last Dave
csendes tag

Egészen elborzasztó, ahogy itt némelyek megnyilatkoznak. Hogy inkább legyen olcsó, az se baj, ha Kínában gyerekek rakják össze egy tál rizsért dolgozva. Meg ez úgyse hagy kisebb ökológiai lábnyomot.

Bocs, de van egy Holland cég, amely direkt a jó úton indult el. Újrahasznosított anyagok, normális bérek a dolgozóknak. Komolyan ez a mai 21. sz.-i hozzáállás, hogy hát de nem annyira frankó a kamerája, meg alaplapot hogy tudnék cserélni, áh, inkább jó lesz az éhbéren összerakott kínai multiktól az a vacak, mert.... mert miért is? Hogy tudjál pár 3D-s játékot játszani egy 5 inches szaron? Hogy két pixellel jobb kamerát kapj, mert a Fair-en nem látszik az orrszőröd?

A legtöbb telefon képes lenne arra, hogy 6-8 évig eldöcögjön, mielőtt leselejtezed, de ezek a tipik kínai és koreai multik arra mennek, hogy vegyed az újat, ezt nevezik direkt avulásnak. Ez téged tényleg ennyire hidegen hagy? Persze, mert nem a Te gyereked dolgozik egy tál rizsért (lsd. Kína), nem a Te országodat használják a világ szemetesének (lsd. Afrika), nem a Te életedben fog teljesen összeomlani a Föld bioszférája, hanem majd a gyerekeid meg unokáid életében, ezért vagy ennyire "teszek rá", hozzáállású. Csak amikor majd az utánunk következő generáció felteszi a költői kérdést nekünk a tönkretett földön állva, hogy "megérte?", akkor kicsit sovány vigaszt nyújthatunk majd az olyan magyarázatokkal, hogy "de legalább occsó volt, és ment rajta a 3D gaming"

A telefonról a véleményem:
Szerintem 5 évente kellene kiadniuk egy új telefont, mindig az aktuális legerősebb hardverrel (hiszen így lesz hosszútávon fenntartható, az Apple is ezért tudja mai napig a 6S készülékére kihozni a legújabb OS-t, tehát kell bele elég RAM és egy bivaj CPU, ennyi), a közte lévő időben pedig a paneleket fejleszteni; kamera, akku, kijelző, szoftver, stb.
Piszok jó úton haladnak, én most hallottam róluk először! Árazásban pedig nem lőttek fölé, hiszen ezt nem 2-3 évente fogod cserélni. Nem is feltétlen a készüléknek, hanem a Holland márkának jár a pacsi, jó úton haladnak, ez a jövő!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.