Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Noukoum válasza Razzul (#50) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem mondod. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#52) ujvendeg válasza McDuglas (#28) üzenetére


ujvendeg
tag

Kolléga úr, pláne igaza van - kiváltképp 8 millió mobilszakértő országában -, már amennyiben sikerült feldolgoznia, hogy a Samsung nem kevés telefonja pl. Vietnamban készül: ez a Korea-vallás erősen hasonlít az Iphone-vallásra, főleg azok esetében, akiknek fogalmuk sincs, milyen körülmények között és mennyi oly féltett és mindenek fölötti Iphone készül pl. a kínai Seincsenben, történetesen egy tajvani cég, a Foxconn felügyelete alatt. (Szabadjon ennyi alanyi megjegyzést: volt épp elég Samsung telefonom, a Xcover-től a csodának kikiáltott, de részemre semmi csodálatosat nem produkáló S7-ig, aztán: S10e, S20, és még vagy 3 féle; az A3 2017 - az valahogy túl jóra sikerült. Amúgy pedig egy dolog volt bennük közös: épp olyan, igen hamar értékét vesztő eszköz mindegyik, mint a többi márka.)

(#53) McDuglas válasza ujvendeg (#52) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Nem pont az volt a szempontom, hogy a konkrét készülék készüljön Koreában. :D (Ilyet nem is írtam.) Ez inkább a szoftveres support hossza/minősége szempontjából volt fontos.

(#54) arty


arty
veterán

Szégyen (rám nézve), hogy nem ilyen telefonom van.

Az vigasztal egyedül, hogy nem csak nekem kell (itt/se) szégyenkeznem :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#55) moma


moma
őstag

Nem lesz le a javthatóság értékéből, hogy a még hosszabb támogatás nem megoldott? Az lenne az igazi kunszt, hogy ameddig bírja a hardver az akutális szoftverrel a tempót, addig frissítve is legyen a szoftver.

we all deserve a bit of luck.

(#56) janeszgol válasza ujvendeg (#52) üzenetére


janeszgol
félisten

Altalaban nem szimpatizalok a hozzaszolasaiddal es veled sem emiatt (bar nem ismerlek), de mar tobbszor olvastam toled azt, hogy tetszett neked az A3 2017, es ez szimpi. Tenyleg jo telo, egy hibaja volt es az a GPU. Csak egy magos, lehetett volna ketto (mint az akkori Huawei telefonokban).
Ha most valaki megkerdezi tolem, hogy mi a mobiltortenelem harom legjobb telefonja, ami a megjelenese utan 2-3 evvel sem vallt szegyent, akkor:
A5 2017
Galaxy Note 3
iPhone 5s

A cikkben szereplo telefon pedig egy erdekesseg. Itt nem ar/ertek aranyt kell nezni. Bar ha nem sok hozzavalo lesz, akkor a koncepcio csodot mondott.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#57) xsjado93 válasza moma (#55) üzenetére


xsjado93
senior tag

Szerintem az 5 éves támogatás + garancia önmagában nagy kunszt (pedig alapnak kéne lennie), androidos berkeken belül meg pláne. Főleg egy ilyen pici cégnél. Meg amúgy örülni is lehetne, hogy Európa visszakerül a mobilos térképre, főleg ilyen példamutató hozzáállással.

Your life is a lie.

(#58) moma válasza xsjado93 (#57) üzenetére


moma
őstag

Egyértelműen örülök és nagyon tetszik amúgy. Viszont a támogatás az 2025 a cikk szerint, ami három év.

Egyébként nagyon hiányzik, hogy valami állam odaálljon az ilyen kezdeményezések mögé. És legyen valami adókedvezmény pl. Vagy valami, amivel el lehet érni egy kritikus tömeget, mert onnantól csökkenhetne a költség ténylegesen szoftver, meg hardver oldalon is. Szóval hosszabb távon valószínűleg meg is térülne.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#59) benedekco válasza Hallosz (#47) üzenetére


benedekco
addikt

Igen, ez egy elég fontos érv. Szerencsére van aki meg is tudja fizetni.

re: #45hcl
Ja, bocsi lemaradt a vigyori arc. Cinikusság szólt belőlem. Én is unom már ezt a sírást, hogy nem lehet egyszerre tölteni meg hallgatni, pár ezret rászán az ember és igenis lehet.
Ettől függetlenül amúgy tényleg nem értem, hogy miért pont erre a készülékre nem fért fel, se vízállóság se csúcs kijelző, helyhiány sem látszik rajta. De mindegy, nem ezen múlik a sorsa szerencsére. Nem is én vagyok a célközönség, még ha mégis, de én maradok a buta telóknál, meg a levetett már a szemetes felé repülő készülékeknél.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#60) Namelesske


Namelesske
addikt

Ny ezt megerte elolvasni azt hittem képben vagyok de tanultam új dolgokat. Akarok venni valamit idén lehet ez lesz.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#61) xsjado93 válasza moma (#58) üzenetére


xsjado93
senior tag

Ami amúgy 4 év, mert 2021 év végi a teló és 2025 végéig garantálják a frissítéseket. De elmondásuk szerint nincs kizárva, hogy további támogatás is várható, de a 2025 vége az, amit garantálnak. Ha a fairphone 2 példáját nézzük, akkor simán lehet, hogy ezt is kihúzzák.

Your life is a lie.

(#62) attilav2


attilav2
őstag

Fairphone alternatíva lehet a Gigaset, cserélhető akksi, az alkatrészeket Kínában gyártják de az összeszerelés Németországban zajlik.
Link, GS5, egy korábbi okostelójukat az MA-n tesztelték.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#63) peti85 válasza AliceWake (#35) üzenetére


peti85
senior tag

Megy a bányászat? :DDD Vagy az nem egy PCIe riser ott a makrók között?

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#64) PDA_FAN


PDA_FAN
tag

Én vennék ilyet, ha lehetne eleve nagyobb, 5000-es akkuval rendelni. Az a 3900 mAh nekem nagyon karcsú. Már megszoktam, hogy nem kell naponta tölteni a telót.

(#65) akaido válasza attilav2 (#62) üzenetére


akaido
addikt

:K A 6.3-as méret talán még épp elviselhető lenne nekem is, igaz a 6" fölöttieket úgy potyogtatom mintha könnycseppek lennének...

A Fairphone ára az ami könny potyogtatásra késztet, mert egyébként szimpatikus készülék.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#66) Perdedor


Perdedor
tag

Nekem FP3+ van, de erre nem cserélném le. Esetleg ha visszatérnének a szögletes kijelzőre az 5-ösnél.

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#67) moma válasza Perdedor (#66) üzenetére


moma
őstag

Egy ilyennél pont az is a lényeg, hogy ne cseréld nem?

we all deserve a bit of luck.

(#68) akaido válasza moma (#67) üzenetére


akaido
addikt

👍 Tutti-frutti macaroni válasz.
(Alkatrészeket cseréljen, de azokat sűrűn, hogy a gyártó örüljön.)ironikus felhang bekapcs

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69) Perdedor válasza moma (#67) üzenetére


Perdedor
tag

De igen. Csábított volna az újabb, mert kedvelem a céget. De igazából amire nekem kell ez is jó és a fogása is sokkal jobb mint a csilivili üveg-fém csodatelóknak, ami nekem elég fontos. Meg is marad.

[ Szerkesztve ]

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#70) Schuler888 válasza attilav2 (#62) üzenetére


Schuler888
senior tag

Gigaset.. annyira nemet de alapvetoen kinai mint a magyar concorde meg tarsai volt... vezetekes telefonbol is vacak volt

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#71) arty válasza moma (#67) üzenetére


arty
veterán

a lecserelt telefon az oceanban landol? ;)

akaido: nem nagyon érted te ezt :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#72) torma99


torma99
aktív tag

Folyamatosan nézem a Fairphonet, mert érdekel a koncepció, de fogom és veszek egy egy évvel ezelőtti flagship akármit, amiben azért megoldható az otthoni akksicsere és van rá Supcase UB Pro tok és 6 évig használom. Kb. ugyanott vagyok, nagyobb teljesítménnyel, jobb kijelzővel, és fényképezővel.

(#73) Nekton válasza torma99 (#72) üzenetére


Nekton
aktív tag

Csak az a baj a ragasztott telefonokkal, hogyha pl elejted és pl elromlik a kamera, akkor a szerviz azt mondja, hogy mivel hajszálkarcos a kijelző, szétszedéskor eltörik bla bla bla és mindent is cserélni akarnak. Én itt látom a koncepció előnyét. A további előny az lehetne, ha a jövőben valamiféle klubbtagként visszavennék a telefont egy újért cserébe, értelmes ráfizetéssel. A régit meg hasznosíthatnák újra.

[ Szerkesztve ]

(#74) benedekco válasza torma99 (#72) üzenetére


benedekco
addikt

Ne felejtsd el, hogy itt van egy fairtrade kártya is.
Illetve, hogy cserélhetőnek cserélhető, de pl nem biztos hogy lesz fejleszthetőség, itt meg van erre is lehetőség, pl idővel lecseréled a kamera modult egy újabbra.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#75) qnadam válasza benedekco (#42) üzenetére


qnadam
veterán

a c - jack adapter is lehet passzív.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#76) Noukoum válasza arty (#71) üzenetére


Noukoum
veterán

Van akinek semmi nem elég jó.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#77) benedekco válasza qnadam (#75) üzenetére


benedekco
addikt

Nem tudtam. Köszi a felvilágosítást. Mindig tanul valamit az ember.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#78) kchris78


kchris78
veterán

A baj az hogy már tisztán látszik hogy sok termék esetén sokkal többre is lenne igény mint ami már rövid közép távon fenntartható.. a gyártók az ár és a nyereség oltárán felaldoztak az élettartamot, tartósságot. Az emberek nyelik az igazából új ficsoroket nem tartalmazó új évenkénti sorozatokat. A probléma hogy ha a gyártóknak vissza kellene állni ritkább tartósabb modellekre az bevétel és nyereség csökkenést okoz az emberek meg NEM fogadnák el az ezzel járó árnövekedést. Nyilván hiszen az új vásárlás az sok esetben pszichológiai függőség is amit minél többször akar sok ember átélni.. de hogy 1.2mrd telefon/év.. pár év alatt mindenkinek új. vagy sok mindent kezdünk el hosszabb ideig használni (vagy legalább eladni ha már nem kell) vagy sokaknak nem fog jutni.

(#79) Perdedor válasza Nekton (#73) üzenetére


Perdedor
tag

Ha veszel újat, visszaküldheted a régit. Azt hiszem némi kedvezményt is kapsz.

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#80) proci985 válasza AliceWake (#7) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

[link] ilyenre gondolsz? assembly (vagy screen and digitizer assembly) neven neha lehet talalni, mas kerdes, hogy nekem anno UK amazon marketplacerol kellett levadasznom egyet. ifixit alapjan 40 perc, gyakorlatban ez nekem tobbnek tunik de legalabb a holegfuvot/hajszaritot meguszod ahogy nezem.

----

vegiggondolva, hogy a csaladban az utobbi 5 evben mi miatt lett telefon cserelve a fairphone azert annyira nem hulyeseg. konkretan az osszes problemat megoldja, ami miatt utobbi ot evben egetove valt egy upgrade. korabbi telefonoknal maradva
- nem kapott security updatet (Pixel 1 XL, ket LG G3, LG G6)
- nem kapott uj foverziot (LG G3, LG G6, HTC Desire HD)
- nekiallt gyengulni az akksi es remalom volt a csere, plusz ugy altalaban kezdett erezhetoen lassu lenni a hardver (Pixel 1 XL, Huawei P10, LG G6)
- betortem a digitizert a kijelzovel egy nyaralas kozepen es ket het volt szerezni egy potot, meg egyebkent is az eletciklusa vegehez kozeledett a telefon szoval vettem aznap este egy masikat (Nexus 4)

mondjuk a frissebbek jobban birtak. a P10 negy ev korul (es negy es fel evvel a release utan) kezdett vallalhatatlan lenni, a Pixel XL 3.5 evnel (4.5 evvel a release utan) kezdett rosszalkodni. ujabb telefonoknal ugy nez ki 5 ev tamogatas standard lesz, tippre annyit a snapdragon 865 + 8/256 + 5G modellek tavalyrol mar birni fognak. korabbi modellek azert jo esetben 3 evet birtak a release utan, de Snapdragon 810 elott azert generacionkent tempoban is nagyon jelentos ugrasok voltak. emlitett HTC pl meg egymagos volt.

jellemzoen mind az eletciklusuk vegen voltak. a Pixel 1 XL meg valszeg birta volna legalabb fel evig, a Nexus 4 szinten. elobbinel ott volt eppen nagy learazas, utobbinal meg surgos volt. egyebkent a Nexus4en utana kb 1-2 oras meloval megvolt a komplett assembly csere, utana is tokeletesen mukodott. viszont kijelzot es digitizert csak egyben szabad cserelni, egyebkent garantaltan nem fog mukodni rendesen otthoni eszkozokkel.

torma99: ragasztott telefonban is megoldhato az akksicsere, csak nagyon maceras.

Nekton: gorilla glass reped es ha valahol elkezdi akkor egy ido utan vegigreped. ha repedt a kijelzo akkor az para, mert hiaba akarod csak a kamerat cserelni, a kijelzo (a digitizerrel egyutt) szet fog esni szetszedeskor. ha valaha hasznaltal gorilla glass vedofoliat (pl panzerglass) amit sikeresen be is tortel (velem kb ketevente fordul elo), akkor szerintem nem kell bemutatni a problemat. onnantol kezdve uj assembly kell. es meg is van a 90-200 euro koruli javitasi koltseg.

egyebkent a Fairphonenal is jo kerdes, hogy milyen arban van a potalkatresz. pl highend fejeseknel megoldott, hogy van potalkatresz. nekem pl van itthon egy Beyer DT990 editionom ami gazdasagi totalos lett kb 5000 oranal: bedoglott a bal driver (parban erdemes cserelni), elfaradtak a parnak, eltort az egyik oldalon a pant egy darabja es a fejpant bor resze elvasott. cserelni lehetne mindent, csak eppen olcsobb lett volna venni egy ugyanolyan fulest vadiujan.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#81) rzf


rzf
csendes tag

Kedves AliceWake, vagy valaki, akinek ilyen van akár csak a keze közelében!
Nekem nagyon tetszik ez a készülék, csak hát a kamera ugye....
Jelentős részben szoftveres problémák lehetnek, ha néha azért jó az eredmény.
Gondolom az alap droidban nem a Pixel-eken elérhető Google Camera van.
Próbáltátok esetlek azzal?
A Snapdragon 750G-n elvileg mennie kéne egy moddolt (nem csak Pixeleken működő) Google Camerának. Nekem 730G-n is nagyon jól muzsikál.

(#82) Noukoum válasza rzf (#81) üzenetére


Noukoum
veterán

Előző modelleken simán ment a gcam.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#83) Last Dave


Last Dave
csendes tag

Egészen elborzasztó, ahogy itt némelyek megnyilatkoznak. Hogy inkább legyen olcsó, az se baj, ha Kínában gyerekek rakják össze egy tál rizsért dolgozva. Meg ez úgyse hagy kisebb ökológiai lábnyomot.

Bocs, de van egy Holland cég, amely direkt a jó úton indult el. Újrahasznosított anyagok, normális bérek a dolgozóknak. Komolyan ez a mai 21. sz.-i hozzáállás, hogy hát de nem annyira frankó a kamerája, meg alaplapot hogy tudnék cserélni, áh, inkább jó lesz az éhbéren összerakott kínai multiktól az a vacak, mert.... mert miért is? Hogy tudjál pár 3D-s játékot játszani egy 5 inches szaron? Hogy két pixellel jobb kamerát kapj, mert a Fair-en nem látszik az orrszőröd?

A legtöbb telefon képes lenne arra, hogy 6-8 évig eldöcögjön, mielőtt leselejtezed, de ezek a tipik kínai és koreai multik arra mennek, hogy vegyed az újat, ezt nevezik direkt avulásnak. Ez téged tényleg ennyire hidegen hagy? Persze, mert nem a Te gyereked dolgozik egy tál rizsért (lsd. Kína), nem a Te országodat használják a világ szemetesének (lsd. Afrika), nem a Te életedben fog teljesen összeomlani a Föld bioszférája, hanem majd a gyerekeid meg unokáid életében, ezért vagy ennyire "teszek rá", hozzáállású. Csak amikor majd az utánunk következő generáció felteszi a költői kérdést nekünk a tönkretett földön állva, hogy "megérte?", akkor kicsit sovány vigaszt nyújthatunk majd az olyan magyarázatokkal, hogy "de legalább occsó volt, és ment rajta a 3D gaming"

A telefonról a véleményem:
Szerintem 5 évente kellene kiadniuk egy új telefont, mindig az aktuális legerősebb hardverrel (hiszen így lesz hosszútávon fenntartható, az Apple is ezért tudja mai napig a 6S készülékére kihozni a legújabb OS-t, tehát kell bele elég RAM és egy bivaj CPU, ennyi), a közte lévő időben pedig a paneleket fejleszteni; kamera, akku, kijelző, szoftver, stb.
Piszok jó úton haladnak, én most hallottam róluk először! Árazásban pedig nem lőttek fölé, hiszen ezt nem 2-3 évente fogod cserélni. Nem is feltétlen a készüléknek, hanem a Holland márkának jár a pacsi, jó úton haladnak, ez a jövő!!!

(#84) Schuler888 válasza Last Dave (#83) üzenetére


Schuler888
senior tag

:DDD :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#85) moma válasza Last Dave (#83) üzenetére


moma
őstag

Nagyrészt egyet értek veled. De azért nem jó, csak 5 évente kiadni telefont, mert amikor veszi az ember szeretne minél frissebbet. Ha megvennéd az 5 éves ciklus végén, akkor amit veszel azt nem tudnád újabb öt évig használni. Akkor tudod 5 évig használni, ha mindig aránylag friss hardver van az éppen árultban.

Amúgy legjobban azzal értek egyet, hogy a kamera mennyire túl van lihegve manapság. Miközben sacc senki nem nézi vissza a saját képeit sem, vagy ha igen, akkor is egy telón jellemzően. Szóval aki nem valami blogger vagy ilyesmi, annak szerintem nagyon nagyon kis pluszt ad a jobb kamera.

we all deserve a bit of luck.

(#86) Fall-N válasza Last Dave (#83) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem is nagyon tetszik ez a koncepció. Az akku miatt már megéri. Hiába is lehetne macerás úton cserélni, sokszor már a két éves telefonhoz nem gyártanak akkut, csak utángyártott vackok vannak. Így a telefon is kuka lesz sajnos.

Másrészt nincs rajta gyártói felület, szoftver és sokáig naprakész lesz az Android. Ha netán RAM-ot is lehet majd cserélni, akkor főnyeremény. Sokszor a SoC még elmenne csak a memória lesz kevés egy idő után.

Esetleg lehetne kapni más anyagokkal házat rá az jó lenne. Például fém hátlapot vagy több színt polikarbonátból.

(#87) MrPetya19 válasza Fall-N (#86) üzenetére


MrPetya19
addikt

Fa hátlapok visszajöhetnének pl

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#88) Fall-N válasza MrPetya19 (#87) üzenetére


Fall-N
veterán

Az is jó lenne vagy még a bambusz. Az még illene is a zöld szemlélethez.

(#89) Penge_4 válasza CrAzY88 (#11) üzenetére


Penge_4
veterán

"Mert most így megint csak ott tartunk hogy az elavulást nem tudjuk kihagyni a képletből."

Az még hagyján, mert az közép és hosszútávon kikerülhetetlen. De nálam ott elvágta magát, hogy ez is csak egy n+1. marketing bullshit, hogy már a 4. jön ki és nem csináltak (igen, akár iPhone árazással) valódi ultimate flagshipet. Gondolok itt olyanra, amibe mondjuk ilyen akksit lehet pattintani és mellé legyen benne SD888+, 16GB RAM és LTPO AMOLED meg egy csúcskamera... Ha meg már ennyire moduláris, akkor a hátlapján a jobb sorsra érdemes Yotaphone-ból egy eINK kijelző, mert szöveges tartalom olvasásához tökéletes az is.

De kiadni 2k-ért egy LCD kijelzővel meg még 4Ah-t el sem érő aksival... Nem látom igazán a célközönségét a sötétzöldeken kívül. Mert akinek ez a tudás megfelel vagy nem érdekli, annak erősen túlárazott, aki szeretne bütykölni, annak meg buta, mint a föld és már a megjelenése pillanatában alsó-közép kategóriát súrolja tudásban.

És ami a vicc, hogy egy jó koncepcióval a telefonok Teslája lehetne, de így addig fut, amíg az EU tolja a szekerét, aztán megy a süllyesztőbe.

(#90) MrPetya19 válasza Penge_4 (#89) üzenetére


MrPetya19
addikt

Az a baj hogy a méretük miatt egész egyszerűen nem férnek hozzá a csúcs hardverekhez úgy mint a nagyok.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#91) kchris78 válasza Penge_4 (#89) üzenetére


kchris78
veterán

ez igaz azért. megvesz az ember akkor már egy nem moduláris flagshipet, sok évig azért az is birja es kisebb öko lábnyoma lesz mint ezzel es nem kell kompromisszumot kötni tudasban

(#92) Penge_4 válasza MrPetya19 (#90) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha meg ekkora kartell van, hogy nem mehetsz be az amúgy is monopol helyzetben lévő gyártóhoz, hogy "Figyelj már, kéne 500 000 db OLED panel" mert kiröhög és azt mondja, hogy 100 millió alatt szóba nem áll veled, akkor arrafelé kéne a nagyhatalmaknak arcoskodni, hogy stratégiai fontosságú ágazat, tehát a buckalakók üldözése helyett beléphetnének végre a 21. századba és a távolkeleti cégekhez is elvihetnék a demokratikus üzleti morált, ahogy előszeretettel hódítanak területeket ilymódon.

Ilyenkor úgy érzem, van még mit tanulnia az EU-nak nem csak az USA-tól, de még Putyintól meg Viktortól is. A TMSC, Qualcomm és társai eldönthetné, hogy együttműködik vagy a Digi sorsára jut.

(#93) attila851 válasza AliceWake (#7) üzenetére


attila851
csendes tag

Itt van még készleten kijelző kompletten: https://www.skyphone.hu/samsung-n915-galaxy-note-edge-elolap-lcd-kijelzo-es-erintoplexi-feher

(#94) BestofJAVA


BestofJAVA
tag

Megvenném, ha választhatnék hozzá
- OLED kijelzőt
- (néhány színű) eink kijelzőt
- kimondottan tuti flagship kamerát

A kijelzőket akár cserélgetném is házilag.

Bővíthető belső memória, cserélhető alaplap és processzor sem lenne hülyeség.

(#95) ambrus95 válasza BestofJAVA (#94) üzenetére


ambrus95
csendes tag

A bővíthető memória ott bukik el, hogy telefonokban az a SoC része. Tehát nem csak hogy rá van forrasztva az alaplapra, hanem konkrétan közös szilíciumon van a CPU-val. A SoC cseréhez meg ki kéne fejleszteni egy foglalatot, ami belefér egy telefonba. Minimum plusz egy epoxy hordozó réteg a chipnek, és még valami mechanikai + elektromos kötést biztosító megoldás, ez így fél centi, szóval a telefon egy féltégla lesz, de cserébe a foglalat fejlesztési és gyártási költségei miatt rá lehet számolni 50k-t az árra. Alaplapot meg aztán végképp ne akarjunk többfélét egy telefonba - ha elromlik, azt nyilván ki lehet cserélni.
A kijelző és kamera opciók szükségességében viszont egyetértek, itt lenne igazán értelme a modularitásnak. Esetleg még a portok terén lehetne variálni (jack, kifelé is combosan töltő USB-C, vezetéknélküli töltést tudó hátlap).

(#96) mgy


mgy
senior tag

Használom már pár hónapja ezt a csodát, nem mondanám, hogy vegyesek az érzéseim.
Nagyon-nagyon régen volt ennyire szar telefonom. :D
Ráadásul drága, cserébe nagy és megbízhatatlan. Nagyon tetszett az ötlet, hogy fenntartható, meg magadnak javítod, meg minden, de sajnos ezt minden reggel el kell hangosan mondd, mielőtt kézbeveszed a félkilós téglát.
Nem tudom, megvárom-e míg tönkremegy, vagy simán kidobom előtte. Tudom, vigyázok majd, hogy a veszélyes hulladék közé menjen, ne a komposztba.
Sajnálom, elhittem az igét, többet nem fogom.

(#97) sanyula válasza mgy (#96) üzenetére


sanyula
csendes tag

Szia, tudnál írni erről bővebben? Úgy látom, a tapasztalatod sokunknak hasznos lenne.
Ami még érdekelne:
A magyarszolgáltatók közül melyikkel használod? VoLTE, VoWifi, 5G megy?
Köszönjük a válaszaidat.

(#98) DriveR_Art válasza sanyula (#97) üzenetére


DriveR_Art
csendes tag

Üdv! Nekem március óta van egy 8/256 de mgy -vel egyetértek abban, hogy nekem is vegyesek az érzéseim a telefonnal kapcsolatban.
Tényleg kell a mantra hozzá, a fenntarthatósággal, javíthatósággal, meg persze a garanciával kapcsolatban, de az ötlet még mindig tetszik, de ahogy megy előre az idő egyre inkább nézegetek más telefonokat. Ha nem lennék techimádó talán soha többet nem cserélném le ezt a telefont, persze akkor meg se vettem volna ezt.

Na de a lényeg, nekem szolgáltatók közül a Digi és Vodafone mint eSim van benne, mindakettő sajnos csak 4G, 5G-t még nem tudtam kipróbálni.

Az ujjlenyomatolvasó nekem katasztrófális, a mai napig állandóan rezeg ha véletlenül hozzáérek és persze a sok próbálkozás miatt oldhatom fel kóddal. A régi Huawei-m hátsó leolvasója sokkal jobb volt.

A kijelző elmegy, a kamera katasztrófális ennyiért. Bár most a legutóbbi frissités óta mintha javítottak volna a videóstabilizáláson. Este viszont olyan lassan exponál, hogy könyvet lehet írni és kiadni közben.

Tokot nem nagyon lehet rá kapni, a gyári meg a pofátlanság határával megfelelő áron van (egy szilikon tok 40 euróért...) Szerencsére tudtam nyomtatni rá.

Viszont masszív, strapabíró még a nyomtatott tokkal is, szószerint embert lehet ölni vele. A lepattintható hátlap is tetszik (úgy mint régen) , mehetnek be mögé az nfc lapocskák , pluszba.

Android Autoban néha nem kommunikál a gps, egyszerűen csak megáll nem segít rajta az újraindítás sem. (20 alkalombólból egyszer). Nfc mindig működik.
A telefon kb. kétszer fagyott le és indult újra mióta nálam van, viszont rendszeresen frissitik és javítják a szoftvert, minimum 5 évig (ugye kedves kínai gyártók...)

Mindent egybe vetve érdekes, hétköznapi használatra jó, de nincsenek nagy dolgok benne.

15 éve a prohardveren...

(#99) mgy


mgy
senior tag

Igen, amiket DriveR_Art kollega ír, egyetértek. Nekem még annyi az extra szerencsém, hogy a hátlap éle körben töredezik le. Minden (látható) külső hatás nélkül hiányzik már 3-4 helyen egy kis körömnyi darab.
Illetve a GPS nem túl acélos, nehezen talál jelet, azt könnyen dobja.

(#100) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A Volla mobilt is jó lenne letesztelni végre nekik.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#101) Mercel


Mercel
senior tag

Elolvastam a tesztet;
Tetszett.
A mobil és a Fairphone koncepciója tetszett illetve Nagyon tetszik.
A pure Google-ből eredő szoftveres hiányosságok nagyrészt orvosolhatóak, kamera Gcam (nem is értem miért nem került gyárilag is bele) minden másra Blackberry full csomag és kiemelkedően jól használható lesz tőle a.mobil.

Ami piszkosul nem tetszett az a kommentek megdöbbentően nagy részéből áradó földhözragadt ossstoba , lenéző, fitymáló stílusban előadott fikázás,
az meg, hogy páran még külön verik is magukat arra, hogy jobb nekik a környezetpusztítást és emberi kizsákmányolást gátlástalanul fullra toló bármi más kínai, Koreai teló
Mer' olcsóbb, mert fullosabb az meg űber gáz és szégyenletes.

Amúgy meg hiányzik Alicewake csillogóan egyéni stílusa, mert mostanában egy szösszenetet sem látok tőle nemhogy komplett teszteket.

Marcel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.