Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ha leejtem a betonra, mielőtt ripityára törik a kijelző, még atomjaira is robban a telefon? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) t72killer válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Viszont összeszedegeted és csak a törött alkatrészeket kell kukázni :DD .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) joghurt


joghurt
addikt

Én is úgy voltam vele, hogy szép dolog a zöldség, de ennyit azért nem ér meg.

Arra meg kíváncsi vagyok, hogyan jön ki pl. a karbonsemlegesség. A gyártás közben oxigént fotoszintetizálnak? Vagy nagy adag CO2-kvótákat vásárolnak? (Az árba akár ez is beleférne.)

A tej élet, erő, egészség.

(#4) Plazmacucci válasza t72killer (#2) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tök jó lesz a parkolóban négykézlábra ereszkedve a darabkái után kutatni :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Nézegettem már korábban is, tetszik a koncepciója, de szerintem magyar átlagzsebnek ár/érték arányban nagyon gyenge. A tartozékok ára is brutális, értem én, hogy ott is fenntarthatóság meg környezetvédelem, de egy tokért 40€-t kérni, az már súrolja az Apple/OnePlus szintjét. A 3+ szelídebb árban, de ott még csirkébb a specifikáció.

@Alice: Mi történt a telefonoddal? :Y Thanos lezúzta?! :)

B.Cs.

(#6) gege547 válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


gege547
tag

Miért robbanna atomjaira? Nekem eddig sosem sikerült úgy leejtenem telefont hogy atomjaira robbanjon. Ha leejtés alatt azt érted hogy földhöz vágod akkor lehet szétesik. Jó ez a telefon de nem 200 ezer jó. 100-120 ezer környékén tökéletes választás lenne.

(#7) AliceWake válasza bollokcs80 (#5) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Ez már régen történt, egy Samsung Galaxy Note Edge volt. Még mindig működik, csak zárolva van, a kijelző üveget kicseréltem anno, de sérült a digitizer is, úgyhogy komplett új panel kéne neki, de azóta sem találtam :O Mondjuk egy halott alaplapos, de ép burkolatú készülék is megtenné amúgy. Tudom, hogy le lehet mentetni az adatokat, de szerettem azt a telefont, szeretném megtartani. Mármint működőképes állapotban.

Non omnis moriar.

(#8) t72killer válasza joghurt (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Utóbbi. Erősen kétlem, hogy a valóságban kisebb lenne egy ilyen kicsi sorozatban gyártott kütyü valós lábnyoma, mint a full automatizált gyártósorokon nagy tételben nyomott millióké.

Az utólagos "fejlesztgetésnek", á'la legoPC módi nincs sok értelme: ha pl beteszel egy modern kamerát, a nagyobb képek, pláne videókhoz erősebb proci+több memória kell. Vízállóságnak is lőttek, ill ha mégse, az legoból egy újabb, sokkal magasabb szint.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Noukoum válasza bollokcs80 (#5) üzenetére


Noukoum
veterán

100%-ban újrahasznosított anyagból készül. Az árban feltételezem az is benne van hogy ezen akarnak (tudnak) több pénzt keresni, nem pedig a telefonon.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#10) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gyááá, kellene, ha nem lenne ilyen rohadt drága :(

@t72killer : És a userek nagy részének annyi kell, hogy cserélhető legyen az akku, legyen security update, meg esetleg ha összetöröd, akkor lehessen rajta értelmesen kijelzőt cserélni. Ezt meg tudja.

Vízállóság? Az A51-em sem IP védett asszem (az a céges). Meg a telefonok nagy része hiába ragasztott, nem vízálló hivatalosan (rendszeresen hoznak vissza a usereink beázott telókat, azazrendszeresen dobálja vissza a hivatalos szerviz a garira leadott telefonokat kamu/valódi beázással).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) CrAzY88


CrAzY88
aktív tag

Lehet hogy én gondolom rosszul, de ez nem akkor lenne igazából Fair, ha az adott komponenseket folyamatosan tudnánk fejlettebbre cserélni?
Értem ez alatt az alaplapot pl... Mert most így megint csak ott tartunk hogy az elavulást nem tudjuk kihagyni a képletből. :F

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#12) Polllen


Polllen
nagyúr

Tetszik a koncepció, azt még nem döntöttem el, hogy az alaplap csere az valós igény lenne nálam is. 10 év múlva lehet már teljesen más méretű mobilok lesznek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#13) bollokcs80 válasza AliceWake (#7) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Meg tudom érteni. Én csak egy tartaléknak használt alap LG telót zúztam le egyszer, de még azt is megcsináltattam - igaz, utána már nem volt a régi. :F

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#14) hcl válasza Polllen (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát nekem pl. a mostanában szokásos középméret is nagy. (A51, A50, A32, Huawei P -k)
Az S5 volt a pont jó, a mostani (saját) iPhone SE meg kicsi. Mindenkinek mások az igényei.

@AliceWake : Nekem is ez a herótom, hogy nem lehet alkatrésznek való cuccot találni, mert mindenki kidobál mindent. Eladni is horror, mert a vevők nem értik, hogy amit árulsz, az azért olcsó, mert bontásra való.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) t72killer válasza hcl (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Méretben nemigen van már "közép":(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) strogov


strogov
senior tag

Nagy, nehéz, nincs vezetékmentes töltés. A korábbiak is bazinagyok voltak, ez meg mégnagyobb. Az ára annyi amennyi. Kevéssé zavarna ha egyébként használható lenne.

(#17) hmb


hmb
aktív tag

a fairtrade nem csak azt jelenti hogy kimeli a kornyezetet.lasd pl a az igy arusitott banannal azt jelenti,hogy ugyelnek ra,ne gyerekmunkasok dolgozzanak a farmon napi 1 dollarert.amugy a cikkben is irtak,hogy a munkasok munkakorulmenyeit figyelembe vevo partnerekkel gyartatnak.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#18) vadkörte


vadkörte
addikt

"A Fairphone konfliktusmentes forrásból származó alapanyagokkal dolgozik,..." "...az előállítás során figyelnek (...) a dolgozók munkakörülményeire." "A Fairphone árában az is benne van, hogy a készüléket biztonságos és kimagasló körülmények között dolgozó, elégedett emberek rakják össze."
:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD
Tehát egy új indok a 86B-s ceruzával írt árra. Az ötlet kifejezetten érdekes. A hátlapi kamerák képeitől nem estem hanyatt - erre az öreg Note4-em (idén lesz 5 éves) is köröket ver - OK, korrekt iparosmunka, de a zöldséggel nehéz lesz eladni. Vagy az is lehet, hogy csak rosszul állok a dologhoz.

Üdv. V. Körte

(#19) Czeky


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog (1)

Erről a Project Ara jut eszembe, emlékszik még arra valaki?

Igaz, ennél nem modulok vannak, hanem külön alkatrészek.

[ Szerkesztve ]

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#20) vakablak93


vakablak93
őstag

A telefon tetszetős, a koncepció miatt, én a magam reszéről az otthon kicserélem a betört/letört
ezt-azt miatt gondolkodom egy ilyenen anyámnak.
Neki jó lenne ez tényleg 5-6 évig, ha meg leejtené kicserélem a panelt, ha már kevesebb az üzemidő az akkut.

Jó ha van ilyen is, szerintem jópofa ötlet. A Fairphone 2 meg hogy 5. droid frissítést is kap, na ez előtt le a kalappal. :R

Kedves cikíró,
figyelmedbe ajánlanék egy apróságot az utolsó oldalon a pontozó táblázat alatt:
"nincs magnövelt képfrissítés" ,
gondolom ez megnövelt akart lenni
:)

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#21) i400 válasza Czeky (#19) üzenetére


i400
senior tag

hát persze!

(#22) Plug Life


Plug Life
senior tag

Nekem jó az unfair módon, éhbéren Kínában gyártott mobil is mer’ óccsó! 😂

(#23) battag válasza vadkörte (#18) üzenetére


battag
aktív tag

"A Fairphone 4 sajnos elhagyta a 3,5 milliméteres jack csatlakozót" -> ez szerintem pont a fairphone-tól nem fair...

"A készülék Android 11-es rendszerrel mutatkozott be tavaly októberben, viszont két főverziót isti biztire megígért a gyártó, a biztonsági frissítések pedig 2025-ig érkeznek majd." -> oké, oké, de milyen gyakorisággal? Ha évente egyszer kap friss security patch-et, akkor az pont nem ér semmit. Kézzel fogható ígéret az lenne, hogy 3 évig havi gyakorisággal, utána egy évig negyedéves, majd újabb egy évig féléves gyakorisággal kap patcheket. (ezzel nem azt akarom mondani, hogy az ötödik évben nem lenne kívánatos a havi patchelés).

"2015-ben bemutatott Fairphone 2 például nemsokára megkapja az Android 10-et [...] tíz hónap volt optimalizálni a 10-es rendszert" -> ez a meló szerintem csak akkor ér bármit is, ha a rendszeres security patcheket is biztosítják hozzá. Vagy lehet épp az volt az oka a 10-esre váltásnak, mert a 8-as droidra már nem érkeznek patchek sem? Ha mégis érkeznek, akkor szerintem egy nem létező igényt próbáltak kielégíteni, aki még mindig Fairphone 2-t használt, az szerintem többre értékeli az állandóságot (és az esetlegesen azóta is érkező patch-eket) mint pár új 10-es feature-t.

(#24) xsjado93


xsjado93
senior tag

Kár, hogy bármilyen termék előállításánál nem alapak azok a szempontok, amiket a fairphone képvisel. Köszönjük kapitalizmus.+

@ plug life
Haha tényleg nagyon vicces! Szerintem inkább tedd össze a két kezed, hogy nem neked kell olyan körülmények között élned és dolgoznod. :U

[ Szerkesztve ]

Your life is a lie.

(#25) Czeky válasza xsjado93 (#24) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog (1)

Amikor először kezembe vettem az S7 Edge telefonomat, fogtam a fejem hogy "Jé, dehát ezt szét se lehet szedni!" :(
Pedig anno milyen menő volt tokot cserélni telefonokon...

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#26) t72killer válasza Czeky (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én azt a telefont még mindíg a kezemben tartom 

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Czeky válasza t72killer (#26) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog (1)

Nekem is van pár a telógyüjteményemben. Életem legelső telefonja volt. :)

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#28) McDuglas


McDuglas
aktív tag

Sokat gondolkoztam, hogy Fairphone 4 legyen-e a következő telefonom, végül "gyáván" de maradtam a Samsung Galaxy A52s mellett. Amennyire lehet, próbáltam hosszútávra gondolva dönteni, nem kifejezetten a tipikus teljesítmény/méret/kijelző szempontok szerint. A Fairphone valószínűleg potenciálisan tovább lenne alkalmas használatra (Főleg nagyobb 8/256-os kiszerelésben) több, nagyobb szoftverfrissítéssel (5 év) - de azért a Galaxy-ra is ha jól számoltam lesz 4 év, kb. feleannyiért, hazai garival, nagy, nem kínai gyártótól. Talán ez is kihúzza az élettartamát nyugiban. :)

[ Szerkesztve ]

(#29) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Ezért az árért is csak itt, Magyarországon megy a nyavalygás. Hollandiában valszeg pont leszarják az árát. Megveszik és használják.

(#30) Noukoum válasza McDuglas (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

A Fairphone európai gyártó.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#31) MrPetya19 válasza battag (#23) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mondjuk mióta elérhetőek az olcsó digitális usb-c fülesek és átalakítók, szerintem ez nem olyan nagy probléma.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#32) McDuglas válasza Noukoum (#30) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Persze, ez inkább annak szólt, hogy miért Samsung lett és miért nem Xiaomi/Realme/egyéb. Ezért is csak ez a 2 volt versenyben nálam érdemben.

(#33) hcl válasza Czeky (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hajszárító kell hozzá. Elég sok Samsung A5... től kezdődőt (A32-ig) szerelek mostanában.
A gáz az a telefongeneráció volt, aminél a LCD alatt volt minden csavar, és az LCD-t kellett felszedni törés nélkül... Sosem ment. :(

@Vadkörte : De azért te is inkább elmész egy normális céghez emberi fizuért, nem?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) #85619712 válasza AliceWake (#7) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ha N915-ről van szó, gyárit tudsz venni a skyphone-tól, igaz 26 mátyásért.

(#35) AliceWake válasza vakablak93 (#20) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Köszi, javítottam :R

Non omnis moriar.

(#36) Fall-N


Fall-N
veterán

Szerintem már az is megérné nekem, hogy gyári Android van rajta, cserélhető az akku és a kijelző. Csak az ára sok tényleg itt Magyarországon.

(#37) caklon


caklon
újonc

Köszönöm a tesztet. Az elődök is tetszettek meg ez is, csak sajnos nem tudok rászánni ennyit. Még a felét se. Marad a MI A1-es amíg bírja. LineageOS-el elég jól meg lehet hosszabítani a rendszer frissességét.

(#38) #27070592


#27070592
törölt tag

Ugyanezt kérném, egyetlen egy (!) 120 fok látószögű nagyszenzoros hátlapi kamerával (előlapi kamera nélkül), két milliméterrel vastagabb házban, ennek megfelelő méretű nagyobb kapacitású akkuval, 5" méretben.

Köszönöm!

(#39) benedekco


benedekco
addikt

Összegzem az első 30 hozzászólást. Szar az egész, nincs értelme, hülyeség, csukják be és láncolják le a topikot. Vége. "Szar a egész." Nincs itt semmi látnivaló.
Na mostantól lehetne valami hasznosabb kritika is.

Persze hogy drága, de mégis mi a drága? Magas az ára ez tény, de ahhoz képest nem is drága amit ígér/tud, mármint azt hogy ez egy fairtrade elektronikus termék. Baromi jó! A terméktámogatás is megfizethetetlen. Kéne ilyenből egy picikébb darab azt jóság lenne.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40) battag válasza MrPetya19 (#31) üzenetére


battag
aktív tag

Kivéve, ha fülest használnál és töltenél is egyszerre...
Illetve mivel egy újabb vackot beszerezni, ha beépíthető is lenne?

[ Szerkesztve ]

(#41) hcl válasza battag (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gondolom van olyan C kábel is, amin van egy C aljzat és egy jack...

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) benedekco válasza hcl (#41) üzenetére


benedekco
addikt

Nincs, nem is volt és nem is lesz. Megvalósíthatatlan.
1szer ezért.
Másodszor meg ezért.

Ellenben abban igaza van, hogy beépíthető is lenne és lenne és ez csak egy újabb vacak ami elromolhat. Mellesleg ha annyira nagy helyet elvesz a jack, miért nem térnek vissza a jó öreg kis csatlakozóra? Persze ahhoz is kell átalakító, de cserébe az passzív.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#43) cicaslany86


cicaslany86
aktív tag

Állítólag van egy kis "furcsa dolog"-fétisem, de maga a koncepció szerintem szuper. Mind a környezettudatosságot, mind a szerelhetőséget illetően. Az Ara projectet is sajnáltam, itt meg még más egyéb jóság is társul mellé. Végre nem kellene egy amúgy korrektül kinéző, egyedi telefont beletuszakolni egy 2000ft-os, semmilyen szilikontokba attól tartva, hogy ha leesik, mehet a kukába. Némelyik alkatrész ára alig több, mint egy jobb tok. A kamera viszont sajnos számomra nagyon nem jön be. :( Nem tudom itt mennyire remélhető valamiféle szoftveres reszelés rajta.

(#44) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

1. Jó lett a teszt :R
2. Cuki a macsek :)
3. Két apró typo a "kontra táblázatban: hadrver és emgemlítem

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#45) hcl válasza benedekco (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát itt linkelted, amit mondtam. C kábel, ami tölt+jack is.
Az igaz, hogy nem túl tartós megoldás :(
(Ja, meg C HUB is van, aminlehet tölteni + egyéb eszközöket is rádugdozni.)

A MicroUSB meg nem hivatalos töltőcsati az EU-ban már, és az se sokkal kisebb, mint a C.

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) laci1892


laci1892
senior tag

Bárki bármit mond, Szerintem a koncepció jó.

Ráadásul nagyon szívesen vennék ilyet, mert van is üzenete a dolognak.

Mondom ezt annak ellenére hogy friss tulaja vagyok, egy egészen más szellemiségben készült telefonnak.

Ha megnézitek, itthon ennek az a legnagyobb baja hogy az átlag felhasználóknak macerásabb hozzájutni mint egy akármilyen kommersz márkához képest.

Másrészt mivel, drága országban élünk kevés pénzért... A magyar pedig híresen árérzékeny... Ezért itthon megvan lőve a dolog. Pár hozzászólással előbb valaki tök jogosan megjegyzte, külföldön ez az ár egyáltalán nem vészes. Főleg az ottani fizetésekhez viszonyítva. :R

(#47) Hallosz


Hallosz
senior tag

A készülék gyengébb részei vállalhatóak, (?) főleg annak tudatában, hogy a szereldében dolgozó emberke, jól fizetett és boldog. :U

Mert lakni, muszáj.

(#48) BiGg DoGg


BiGg DoGg
csendes tag

Szemezgettem én is ezzel a telót, de jelenleg a teljesítménye elmarad az elvárttól (legalábbis számomra). Sokkal fincsibb ajánlat lenne, ha több alkatrészből lehetne választani, és "legózni" egyet. Kinek mire lenne szüksége. Még régebben láttam egy koncepciót, ahol a telefont több kamerával vagy extra aksival lehetett volna összeszerelni, ízlés és igények szerint. :)

Na talán egyszer az az idő is eljön és nem kell azon aggódni, hogy mit kezdjen az ember a betört kijelzőjű telefonjával.

Samsung B2100 Xplorer + 2 GB MicroSD >>>> HTC Windows Phone 8X >>>> Xiaomi Mi Max 2 >>>> ASUS ROG Phone III Strix Edition

(#49) Bugarov


Bugarov
aktív tag

"konfliktus ásványok" gyönyörű... :F
a koncepció örvendetes ennek kellene alapnak lennie. A rövid úton termektamogatas nelkul hagyott, szerelhetetlen telefonokat gyártó nagyvallalatokat rommá kellene büntetni.

(#50) Razzul válasza Noukoum (#9) üzenetére


Razzul
senior tag

Attól, hogy valami 100%-ban újrahasznosított anyagokból készül még nem lesz karbonsemleges.

Stat crux dum volvitur orbis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.