Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jedis


jedis
senior tag

:((( Nagyon sajnálom őket ! Egyik kedvenc márkám volt anno. Volt egy két fejes videóm tőlük, még 89-ben vettem. Az akkori legmenőbb márkáktól ( Goldstar, ITT-Nokia, stb. ) technológiailag már akkor jóval fejlettebb volt. Persze "Made in Japan" volt minden porcikája. Még a mai napig megy talán annál az ismerősömnél, kinek eladtam anno. Ő is a Nokia sorsára jutott, mint sok régebbi más nagy márka ( hagy ne soroljam fel most az összeset ). A Sony is csak a konzolnak köszönheti , hogy még fókusz pontba van, mert a többi cucca korán sem olyan kimagasló a mostani húzó márkák közül, mint anno 20-30 évvel ezelőtt.

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#2) Kleroo


Kleroo
veterán

Lényegében telefonkijlező gyártó?
Ez most komoly? Egy Sharpot erre degradálni?
Kb mintha a komplett Toyotát(+Lexus) megvenném, kukáznám kb az egészet, hogy más autókba rakhassak hybrid rendszert.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3) Cifu válasza Kleroo (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Apróság, hogy a Toyota nyereséges és piacvezető, így nem is merülhet fel, hogy efféle helyzetben találja magát rövid távon.

A Sharp ezek közül egyiket sem mondhatja el magáról. Az pedig előre sejthető volt, hogy nem fogják a Sharp teljes brandet fenntartani.

Sajnálom én is a Sharpot, de a verseny az verseny... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) ROBOTER válasza jedis (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azért annyira ne dícsérjük már agyon, abban az időben is próbálkoztak az audio piacon (még hagyományos HiFi torony is volt), a legtöbb ilyen termékük a bazári giccs kategóriában volt, felejthető hang és mechanikai minőséggel.

ps.: Goldstar, mint menő márka? Az LG elődje volt, akkor még felkapaszkodóban, minden volt csak nem menő. Esetleg népszerű volt az ára miatt.

(#5) #72042496 válasza Kleroo (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miért, az utóbbi 10 évben mi olyat csinált a Sharp ami nemhogy kiemelkedő, hanem csak versenyképes volt?

Nekem konkrétan fel sem fog tűnni a változás, olyan elhanyagolható volt már a jelenlétük.

(#6) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Bár tényleg jó cuccokat gyártottak, a szerelők nemigen kedvelték. Pár éve tévévétel előtt mondta a régivágású, mindent megjavító szakim, hogy Sharpot ne vegyek, semmilyen terméket, mert tele vannak jelöletlen, pótolhatatlan alkatrésszel.

Nekem egyébkén a tudományos zsebszámológépek ugranak be a Sharp név hallatán. Az 531-es anno fogalom volt, én meg nagyon menő voltam a számrendszereket is kezelő 506-osommal. A mai napig megvan, használom -- 1986 óta a gyári elemével!!!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7) ribizly


ribizly
veterán

Szomorú hír ez, de sajnos fel kell venni a piac ütemét. Amelyik cégnek ez nem sikerül az szép lassan elindul az összeomlás vagy egy potenciális felvásárlás felé. És a második még a jobbik eset... :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#8) tonerz válasza jedis (#1) üzenetére


tonerz
aktív tag

A Sony is csak a konzolnak köszönheti , hogy még fókusz pontba van

Illetve a film és zene részleg ami nagyon megy, és japánban a biztosítási bizniszben vannak anyagi szempontból még jó pozícióban.

A Sharpot mint márka, annyira nem favorizáltam a "nagy japán" márkák közül, de két dologban nagyon jók voltak, az egyik a zseb-számológépek a másik pedig az lcd kijelzők.

(#9) balaaazs


balaaazs
senior tag

Jó öreg kinyitós mobiljaink ereklyévé válnak :(

¯\_(ツ)_/¯

(#10) Snoop-y válasza jedis (#1) üzenetére


Snoop-y
veterán

A sony koszoni szepen jol van (az electronics resz doglodik de mind az Entertainment a Music valamint a Professional reszleg elvan mint a befott...)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#11) Chrys_


Chrys_
addikt

Most mit sajnálkoztok itt, hogy szegény Sharp így meg úgy? Nem tökmindegy, melyik cégtől veszed meg azt a megfelelő minőségű technológiát, amire éppen szükséged van? Ha meg valaki nem tudja tartani a lépést, arra húzzák rá a földet és kész, van elég másik gyártó. Csak a márkabuziknak fontos a név.

(#12) tecsu


tecsu
addikt

Érdekes vállalatok iránti érzelmekről hallani főleg olyan emberektől, akik a kapitalizmust látják egyedül működőképes gazdasági rendszernek illetve szükségesnek vélik a szabad gazdasági versenyt.

Jelen globális gazdaságunkban az egyik vállalat / cég vagy akár márka kibukik, helyébe lép egy másik.
Minden vállalatot egy dolog vezérel, a nagyobb profit reménye; igaz, ezt különböző stratégiákkal próbálják elérni az adott törvényeket többé-kevésbé betartva és akár befolyásolva.
A Japan Display Inc. - amelynek megalapítása egy modern kapitalizmusban meglehetősen furcsa - a Sharpot már nem tudta államilag kisegíteni, arra nem volt keret.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13) Kleroo válasza #72042496 (#5) üzenetére


Kleroo
veterán

Látod ez a baj.Nem tudsz/tudunk róla. A Sharp alap filozófiája, hogy nem a bullshitre költenek, hanem a termékre. A mai abszolút hype orientált világban idő kérdése volt, hogy mikor őlnek be.
Szóval eddigis elég komoly techet tettek le az asztalra, csak senki nem tudott róla, mert alig volt marketinggel megtámogatva. persze 2000es évek végén próbáltak lépni marketingben, de akkor már nem lehetett mit kezdeni a konkurencia bullshit-hype hiperbrutál marketinggőzhengerrel dollár10-100milliókat rálocsolva.

Mindig is a hype vitte előre a paicot, az abszolút minősége/technikai fejlettséggel szemben, de mostanra értünk el oda, hogy a fos technika is remek, így a hype önmagában elvisz mindent.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#14) #72042496 válasza Kleroo (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

"A Sharp alap filozófiája, hogy nem a bullshitre költenek, hanem a termékre. A mai abszolút hype orientált világban idő kérdése volt, hogy mikor őlnek be."

Akkor újra megkérdezem, az utóbbi 10 évben mi olyat csinált a Sharp ami nemhogy kiemelkedő, hanem csak versenyképes volt?

(#15) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát sajnálatos is ,de szerencsés is egyben ,hogy a Foxconnhoz került, és legalább az IGZO-t nem adják fel.

Az egyik nagyon jó energiahatékonyságú paneleket ezek.

A névhasználati jog meg már rég elkelt, a Vestel is készít Sharp cuccokat. Sajnos elúsztak már hamar, nem tudták tartani a lépést

@jedis: Goldstar-ból meg mi lett :D LG

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) qantum


qantum
senior tag

Valamit nagyon elrontottak, de már a pl. Sony sem a régi. :((

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#17) Lacok


Lacok
őstag

Az utóbbi időben már nem tudták a lépést tartani a konkurenciával és újításaik sem voltak.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#18) _Atesz válasza Chrys_ (#11) üzenetére


_Atesz
addikt

Azért sajnálkoznak, mert a múlt egy darabkája tűnik el..

(#19) qantum válasza _Atesz (#18) üzenetére


qantum
senior tag

Igen, én is sajnálom pl. a Sharp számológépek is nagyon jók voltak, 30 éves hifim még most is működik. :(

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#20) MaCS_70 válasza Chrys_ (#11) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem vagyok márkafüggő, és életemben emlékeim szerint két Sharp-készülékem volt: az említett 506-os számológép és egy kétkazettás hordozható rádiós magnó. Mindkettő tipikusan olyan termék, amit már biztosan nem fogok venni, semmilyen márkanéven.
DE!
A Sharp minőséget képviselt, ergo jó volt. És bármennyire is igaz, hogy léphet más a helyébe, ha valami jó tűnik el, az nem jó.

És igen, amint Dospalek is írta, a Sharp név végigkísérte a gyermekkoromat és a fiatalságomat, ráadásul nagyon pozitív kép kapcsolódik hozzá -- úgyhogy a nosztalgia is megvan.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21) #72042496 válasza qantum (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem mindig is Texas Instruments számológépem volt (gimiben még a TI-92+-hoz is volt szerencsém). Sharp csak kölcsönben volt nálam, de számomra egy katasztrófa volt a logikája. :B

Japánoktól Sony és Panasonic termékeink vannak régiek, de azok is mennek, illetve mentek a közelmúltig. A Sony tévé nem régen elromlott, egy Panasonic LCD lett helyette.

[ Szerkesztve ]

(#22) mekker válasza Snoop-y (#10) üzenetére


mekker
őstag

Nem néztem statisztikát, de az electronics részleg valószínűleg sokkal nagyobb bukási lehetőség, amit a többi részleg nehezen tudna ellensúlyozni, ha rossz döntések miatt bebukna.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23) mekker válasza #72042496 (#14) üzenetére


mekker
őstag

Pl. volt néhány jó telefonjuk régen is, most is [link] Mondjuk árban biztos nem voltak legjobbak (ez a többi nagyról se mondható el), és japán belpiacra gyártottak.
Ilyen batár Aquos tévét csak egyszer láttam élőben, úgyhogy nem tudok róla véleményt nyilvánítani. Azok valószínűleg elég túlárazottak voltak. Még ment a reklámja is itthon, de nem nagyon fogyott.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#24) justaview


justaview
őstag

A számológépeik hiányozni fognak. Jelenleg is egy Sharp EL-W531B-t használok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.