Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) arnyekxxx válasza Hieronymus (#70) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mert gyorsabban halad az előtte közlekedőnél.

Attól még neki is kötelező a jobbszélen haladni ha van rá hely. Aztán ha gyorsabb akkor elhalad a külső sávban mellette, teljesen szabályosan.

A külső sáv üres,

mégse ott haladsz te sem hanem belül pedig neked pont annyira kötelező lenne kimenned mint annak akitöl elvárnád elötted.

ez a tény nem zavarja meg a középen közlekedőt.

Ennek azért az is lehet a praktikus oka, hogy a külső sáv burkolata a kamionok miatt gyakran szarabb mint a belső sávoké és nem mindenki szereti rázatni a veséjét ha mehet sima aszfalton is. Pl te se ott mész pedig üres és ott is mehetnél 130-al.

(#102) arnyekxxx válasza atus72 (#78) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ja, meg statárium nem?
Büntessünk szarrá, ez a jövőképünk

Ha a szépszóból nem ért a közúti autóversenyző akkor marad a büntetés, jobbat egyelőre senki nem tudott kitalálni

Az autópályán nem a gyorshajtás miatt van a legtöbb baleset

És? Magyarországon pl messze a legkevesebb halált okozza az önvédelemből viselt löfegyver, az elméleted alapján itt az ideje bevezetni a szabad fegyvertartást.

Szabályt betartod vagy ha mégse akkor legalábbis kicsit bekussolsz ha valaki miatt pár percig nem tudsz szabályt sérteni.

a VÉDA rendszerre elcseszett irdatlan sok pénz,

véda rendszerre "elcseszett" pénz bejöt pár hónap alatt, szoval eléggé nyereséges az az "elcseszés". És ne csak a baleseteket vedd figyelembe, pl az M5 bp-i bevezetőjénél lakók valszeg áldják a véda odatelepítését mert azóta mindenki alapjáraton gurul végig a házaik között.

[ Szerkesztve ]

(#103) fpeter84 válasza arnyekxxx (#101) üzenetére


fpeter84
senior tag

elég hamar eldöntötted hogy aki 130-al akar közlekedni az biztos végig a bal sávban teszi ezt... súgok: nem feltétlenül... pár méterrel előtte lehet ő is jobbon volt ahogy illik, csak amikor utóléri a középső sávos versenyzőt akkor kell döntenie hogy bevág a még gyorsabb elé, jobbról előzi a taplót, vagy lassít...

valóban van pár autópálya szakasz amire igaz hogy a jobb sáv a kamionok miatt gyászos állapotú, de ez szerencsére a kisebbség - de rengetegen ott sem képesek jobbra tartani ahol semmi kifogásuk nem lehetne...

szerk: a véda tudtommal nem azért nyereséges mert a gyorshajtókat olyan hatékonyan feji, hanem mert a fuvarozóknak kötelező e-menetlevél rendszerrel össze van kötve, és a navos azonnal tudja hogyha valakire rá kell repülnie mert dokumentálatlanul közlekedik, esetleg gyanúsan sokat megy rakomány nélküli jelöléssel, ahol tengelysúly mérés van ott az is látszik ha a rakománya nagyon eltér a regisztrálttól...

Arra viszont remekül megfelel hogy balesetveszélyes helyzeteket okozzon, amikor a bamba 120-al beér a kapu alá és satufékkel reagálja le hogy jajj traffi... Az M7 marton előtti kapunál pl a napokban egy gyönyörű dupla fékcsík díszelgett alatta, kész csoda ha abból nem lett éppen baleset...

[ Szerkesztve ]

(#104) atus72 válasza arnyekxxx (#102) üzenetére


atus72
senior tag

"véda rendszerre "elcseszett" pénz bejöt pár hónap alatt, szoval eléggé nyereséges az az "elcseszés"."
Nem érted az elcseszés szót? A rendőrség az valami gazdasági társaság hogy a profitmaximalizálás a cél?

(#105) Hieronymus válasza arnyekxxx (#101) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Attól még neki is kötelező a jobbszélen haladni ha van rá hely. Aztán ha gyorsabb akkor elhalad a külső sávban mellette, teljesen szabályosan."

Egyedül városokban és néhány speciális helyzetben szabályos a jobbról előzés.
Autópályán attól függetlenül is, hogy tilos, nem fogok jobbról előzni senkit. Ha baleset, lesz én viszem el a balhét.
Az autópályán nagyjából kettő eset lehetséges. Torlódásban, ha a külső sor gyorsabban halad. Élet és vagyonvédelmi esetben, ha a baleset elkerülése ezen a módon lehetséges. Olyan sávban, amelyik letér a pályáról és ezt a sávelválasztócsík jelöli. (De ez tekinthető előzésnek.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#106) 0P1


0P1
aktív tag

Digitális közúti jelzőtáblának (KRESZ táblának) több értelme lenne . Főleg ha intelligens is lenne, és valami AI folyamatosan figyelné a forgalmat, látási viszonyokat, csapadékot, gyalogos forgalmat, stb , és azoknak függvényében is tudná változtatni a tartalmát...

(#107) hcl válasza atus72 (#104) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A VÉDA az egy igen előremutató dolog volt, a yard csak azért darálta be (a feltalálóval együtt), nehogy kényelmetlen legyen, hogy több lopott autót találnak meg, mint a zsaruk... S persze mellé pénzt is hoz, hát tiszta haszon. Ez van, ha az állam maffia ráteszi a kezét valamire.

@arynekxxx : Azt sem értem, miből gondolják egy csomóan, hogy a 130-as korlátban neki amúgy tök szabad 160-nal menni. Ki ő, hogy rá nem vonatkozik?
Amikor megbüntetik (már ha) akkor meg puffog, hogy szemét rendőrök. Azért a társas együttélés szabályait tartsuk már be, ha elvárjuk, hogy mindenki tartsa be a jobbra tarts-ot...

Mutogatni való hater díszpinty

(#108) btprg válasza hcl (#107) üzenetére


btprg
senior tag

A VÉDA az egy igen előremutató dolog volt, a yard csak azért darálta be (a feltalálóval együtt), nehogy kényelmetlen legyen, hogy több lopott autót találnak meg, mint a zsaruk...

Izgalmasan hangzik, van erre esetleg valami forrás? Köszi!

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#109) tamasas0913 válasza btprg (#108) üzenetére


tamasas0913
tag

Szerintem ehhez nem kell forrás. Teljesen hihető a dolog.
Ott van a Tolvajkergetők. Őket is elkaszálták. Polgár Tamásra 5-15 év börtön várhat, ha tényleg elítélik azért, mert több rablót, tolvajt kapott el mint a rendőrök... Ma magyarországon aki segíti a rendőrség feladatát azt lecsukják... Remélem valamikor végre eltűnik a liberális igazságszolgáltatás az országból, mert így egy mély pöcegödörbe fog kikötni az ország

[ Szerkesztve ]

Mate 10 Pro

(#110) dabadab válasza tamasas0913 (#109) üzenetére


dabadab
titán

"Polgár Tamásra 5-15 év börtön várhat, ha tényleg elítélik azért, mert több rablót, tolvajt kapott el mint a rendőrök... "

Aha. Nem.

Tomcatnek a legnagyobb problémája az, hogy azt gondolja, hogy a törvények olyan dolgok, amik másokra vonatkoznak, de rá nem.

"Remélem valamikor végre eltűnik a liberális igazságszolgáltatás az országból"

A liberális igazságszolgáltatás az, ahol mindenkire egyformán vonatkoznak a törvények. Egyrészt elég nyilvánvalóan ez nem így működik, másrészt meg nem hiszem, hogy tényleg azt szeretnéd, hogy ne így legyen.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#111) hcl válasza btprg (#108) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Itt meg itt, meg Google, és rengeteg találat van, elég nagy publicitása volt az autóvadászoknak. Jelenleg is talán van még Autóvadász Egyesület.

Amúgy PT elég megosztó figura. A Tolvajkergetők is elég sokszor ütközött a rendőrség ellenállásába, és nem az önbíráskodás miatt, hanem mert a rendőrök látványosan nem akartak intézkedni néhány tettenérés esetében.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#112) #90088192 válasza Hieronymus (#105) üzenetére


#90088192
törölt tag

Bocsánat hogy bele vau-vau, de párhuzamos közlekedésre kialakított útszakaszon NINCS előzés, sem jobbról, sem balról, így az nem is tilos :)

(#113) tamasas0913 válasza dabadab (#110) üzenetére


tamasas0913
tag

Tomcat pont úgy gondolja az igazságszolgáltatást, ahogy annak működnie kéne... Ehelyett maszatolás van és kettős mérce.

Én azt szeretném, ha egy cé nem úszná meg a 70 éves papika agyonverését egy ejnyebejnyével, mert megállapítják, hogy megélhetési bűnöző. Olyankor már szerencsétlen megnyomorodott papika nem fontos... A lényeg, hogy a cé jogai ne sérüljenek és szetencsétlen a 15 gyereke mellett maradhasson, mert hisz ki ad nekik kenyeret. Az már más kérdés, hogy pont azért van 15 puja, hogy több kezük legyen lopni... De a cé az cé. Kivételes állatfaj.
Ja és még azt is szeretném, ha rajtakapok egy mocskot amint töri fel a kocsimat, hogy leb@szhassak neki egy akkorát, hogy tolvajkulcsot se tudjon fogni már a kezébe soha többet, és ne engem csukjanak le önbíráskodásért, mert nem hagyom ellopni a kocsimat.
Tudod ez a baja a liberális igazságszolgáltatással... Átcsapott igazságtalanba...

[ Szerkesztve ]

Mate 10 Pro

(#114) Hieronymus válasza #90088192 (#112) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A párhuzamos közlekedés szabályai nem vonatkoznak az autópályákra. Párhuzamos közlekedés létezik pályán, de csak a pályáról lehajtás esetében lehetséges. A lehajtósávot nem használhatod előzésre.
Településen belül létezik a párhuzamos közlekedés, jobbratartási kötelezettség nélkül.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#115) tamasas0913 válasza Hieronymus (#114) üzenetére


tamasas0913
tag

Ott az igazság.

Mate 10 Pro

(#116) fpeter84 válasza Hieronymus (#114) üzenetére


fpeter84
senior tag

Sokan szeretik hangoztatni és ezzel igazolni a tapló viselkedést városban, pedig nem ilyen egyszerű a kresz! Városi párhuzamos közlekedés akkor alakul ki amikor telítettek a sávok, de amikor 2 autós kilométereken keresztül egymás mellett andalog a 2 sávoson az nem! Az szimplán szabálytalan mert tilos feltartani a mögötted érkezőt függetlenül attól hogy úgy véled hogy éppen gyorshajt, vagy egyszerűen Te nem sietsz és nem mész annyival mint a megengedett... A legtisztább ügy ha mindenhol igyekszik az ember jobbra tartani és akkor annyival kevesebb a konfliktus és veszélyhezet! Ennyi...

(#117) Hieronymus válasza fpeter84 (#116) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Én sokat autózok autópályák városi szakaszain.
Amikor előttem andalognak a belső sávban, kirakom az előzési szándékot jelző, irányjelzőt. Ez a legkevésbé konfliktus kerülő megoldás. A kemény mag kivételével "veszik a lapot" és kihúzódnak a külső sávba, belátható időn belül.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#118) #90088192 válasza Hieronymus (#114) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez esetben elnézést, rosszul tudtam.
Tudnál erről konkrét linket, nem azért mert nem hiszem el neked, csak a kíváncsiság, miért nem.
Az lenne az abszolúte logikus nem, elvégre párhuzamosan haladtok egy irányba.
Azért sem értem miért előzés, hiszen a szembejövök savját nem veszed igénybe a manőverhez, igaz sávot váltasz, amit megtehetsz bármilyen okból kifolyólag nem, de nem teheted meg a gyorsabb előrejutás érdekében, ha párhuzamos közlekedésről van szó? Vagyis ez nem kerek, hogy akkor nem párhuzamos közlekedés, rendben előzés, de miért is? Regen volt a KRESZ... :R

(#119) #90088192 válasza #90088192 (#118) üzenetére


#90088192
törölt tag

Kozben utanna neztem:
37. § Közlekedés autópályán és autóúton

(1) Autópályán és autóúton, valamint az azokra való ráhajtásra szolgáló úton (az előjelző táblától kezdődően) csak olyan gépjárművel, illetőleg gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel szabad közlekedni, amely sík úton legalább 60 km/óra sebességgel képes haladni; ezeken az utakon más jármű közlekedése tilos.

(2) Az autópályán és az azonos irányú forgalom számára legalább két forgalmi sávval rendelkező autóúton a párhuzamos közlekedés szabályait kell alkalmazni.

(3) Tilos

a) autópályára és autóútra út menti ingatlanról, valamint útnak nem minősülő más területről ráhajtani, illetőleg oda behajtani;

b) autópályán és autóúton hátramenetet végezni, megfordulni és az úttesteket elválasztó sávra ráhajtani.

2. § Fogalmak

III. A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak
c) Előzés: járművel az úttesten azonos irányban haladó jármű melletti elhaladás. Párhuzamos közlekedés esetében a különböző forgalmi sávokban folyamatosan haladó járművek egymás melletti elhaladása nem minősül előzésnek.

[ Szerkesztve ]

(#120) Hieronymus válasza #90088192 (#118) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Itt egy link, amelyik érinti a témát. https://www.vezess.hu/vezetunk/2017/08/05/ez-a-legkomolyabb-vitas-kerdes-ma-a-kresz-szabalyok-kapcsan/

"Regen volt a KRESZ"

Nem a KRESZ volt régen, hanem egy agyon foltozott jogszabályhalmaz, ami több helyen szabályozza ugyan azt a kérdést. Félreérthető értelmezésben fogalmazva helyenként. Helyenként elavult és helyenként túlszabályozott törvény.

"Azért sem értem miért előzés, hiszen a szembejövök savját nem veszed igénybe a manőverhez.."

Az előzés tényét nem befolyásolja, hogy az előzéshez használt forgalmi sáv mely irányú közlekedésre van kialakítva. Lakott területen kívül jobbra tartási kötelezettséged van. Amint elegendő hely van a kiinduló sávba történő visszatéréshez, vissza is kell oda térni. Az lényegtelen, hogy mekkora távolságot kell megtenned a visszatérés előtt. Pár száz métert vagy száz kilométert, mert a visszatérősáv tele van közlekedő járművekkel.
Az autópályák kritikus szakaszain előzni tilos tábla is kint lehet. Ez esetben nem térhetsz át másik sávba, a tábla hatálya alatt a sávodhoz vagy kötve.

Ezért nem előzünk jobbról.:
[link]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#121) Snoop-y válasza atus72 (#88) üzenetére


Snoop-y
veterán

EU-ban eleg sok helyen ragaszkodnak ehhez.
Pl UK-ben csak 115 km/h -val (70 merfold a max) mehetsz pedig ott vannak 4-5 savos szakaszok is...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#122) #90088192 válasza Hieronymus (#120) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor most mi van ???? :D Végül is ha kirakod az irányjelzőt áttérsz mondjuk 500meterrel előbb, aztán abba a savban haladsz tovább eleget teve a jobbra tartási kötelezettségednek akkor előzés volt vagy sem? Elhaladtál a jármű mellett, sávot váltottal, de mégsem előztél?
Vagy fordítva, a gyorsabb előrejutás érdekében nem válthatsz sávot a párhuzamos közlekedés szabályai szerint, vagyis az autópályán nem használhatód a belső sávot? :DDD :DDD :DDD :DDD

A példa amit linkeltél csak szimplán hülye, pl jómagam az irányjelző bajszát rángattam nem villogtam, nem dudáltam senkire, amelyik savba amilyen módon átfértem egy sebességet tartva úgy haladtam...Sose senki nem szolt érte, pedig a rendőrautót is így kerültem ki nem egyszer, és mindenki ezt csinálja büntetlenül az autópályán is...Akkor itt szuper-emberek rendelkeznek jogosítvánnyal, vagy csak nem tilos? :R

(#123) tamasas0913 válasza #90088192 (#122) üzenetére


tamasas0913
tag

Ha jóval előbb áttérsz a jobb oldali sávba és úgy haladsz el egy másik jármű mellett jobbról, az simán elhaladás. De, ha közvetlen mögüle indexelsz ki jobbra és úgy kerülöd el az már jobbról előzésnek számít...

Mate 10 Pro

(#124) zseko válasza Hieronymus (#120) üzenetére


zseko
veterán

Azon túl, hogy ez egy nagyon brutális baleset volt :Y többszöri visszanézés után nem gondolom teljesen tisztán azt, hogy jobbról akart volna előzni, hiszen vígan haladhatott volna a legbelső sávban, ez látszik. Szerintem benézte a lehajtót, és le akart menni a pályáról, és nem számított rá hogy ott áll a sor. Szerintem sokan nem számítanának rá, hogy a lehajtósávban állnak. Bár ez nem mentség a hülyeségre. Meg ha tudom, hogy nemsokára letérek, akkor nem kezdek bele felesleges előzésbe, azon az 1-2-pár másodpercen már nem múlik semmi, mert szerintem kb. annyit lehetne nyerni 2-3(-4)km alatt a lehajtóig.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#125) #90088192 válasza tamasas0913 (#123) üzenetére


#90088192
törölt tag

Mi az a jóval előbb???? Nincs definiálva semmi az ég világon, ergo ezert nyúzzak az embereket, mert lehet, és az emberek sem tudjak mit szabad vagy sem, mit ne mondjak zseniális, az egész hóbelevanc úgy van kitalálva, hogy az autópálya értelmét veszti, gratulálok hozza, egyszerűen addig szabályozták míg gyakorlatilag a jobb savban kell haladni mindenkinek, hiszen ha egyszer vissza akarsz térni a balból maris gumicsont ürügyén büntethető vagy....
Ezek inkább tények, mintsem képzelgés, de ha ez így jó mindenkinek áldásom rá, engem nem zavar max röhögök :C nemsokára repülővel kell járnom, mert olyan beosztást kaptam a cégtől....a többieket meg sajnálom :R

(#126) hcl válasza #90088192 (#125) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lassan ezért válik élhetetlenné a világ, mert a túl sok szabályozás, amit a sok társadalmi együttélésre képtelen tahó miatt hoznak, egymásba ütközik.
Másik vonulat, hogy az arra fogékony hatalmak a "bármikor meg tudunk büntetni, szóval ne ugrálj" filozófiát is alkalmazhatják. Itthon utóbbi van, a szabálysértők nagy része senkit nem érdekel, aztán kampány- vagy alkalomszerűen néha példát statuál a hatalom néhány egyénen vagy csoporton.

Mutogatni való hater díszpinty

(#127) Hieronymus válasza zseko (#124) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Valóban nem jobbról akart előzni. Lekanyarodni szeretett volna.
De ez a baleset szempontjából lényegtelen. Az előtte haladót akarta jobb oldalon "előzni".
Mióta láttam ezt a videót, átértékeltem a saját hozzáállásomat. Tudom, hogy nem teljesen OK, de én gyakran használom a kanyaradó sávot, gyorsabb haladásra. Pontosan azt csinálom ami a felvételen látszik. Amíg gyorsabb a belső sáv addig abban haladok, majd egy lukon át a kanyarodósávba. Az utolsó pillanatban meg vissza a középsőbe, mert az fog a leggyorsabban haladni a következő lehajtó miatt. Torlódásban, 100-150 járműnyi sávhosszal haladok át gyorsabban a többieknél.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#128) #90088192 válasza hcl (#126) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szokás szerint, érted mi van, és miért, mit tudok ehhez hozzáfűzni :) :R

(#129) #90088192 válasza Hieronymus (#127) üzenetére


#90088192
törölt tag

Kérdezhetek?
Ha teljesíted a savváltás feltételéit, akkor nem okozol problémát, ugye? A videón ez nem történt meg, mert ugye meg kell győződni arról is ahova be akarsz sorolni oda be lehet-e sorolni.
Ezért marhaság ez a jobbról előzős dolog az autópályán. Vagyis ezert nem történt veled, vagy velem meg megannyi emberrel semmi, hiszen mi nem előztünk hanem szakszerűen sávot váltottunk.
Ennyi szerintem a vége, inkompetensek mindig is lesznek, semmilyen szabályozás nem segít rajtuk(na jó talán a születés szabályozás, de az nem KRESZ :) ) :R

(#130) arnyekxxx válasza fpeter84 (#103) üzenetére


arnyekxxx
veterán

elég hamar eldöntötted hogy aki 130-al akar közlekedni az biztos végig a bal sávban teszi ezt.

olvasd el mire reagáltam.

(#131) arnyekxxx válasza Hieronymus (#105) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egyedül városokban és néhány speciális helyzetben szabályos a jobbról előzés.

Nem előzöl jobbról, hanem teljesen szabályosan elhaladsz mellette abban a sávban ahol egyébként is menned kell kell hiszen ott áll üresen (te irtad: A külső sáv üres) és a jobbratartás rád is vonatkozik.

https://444.hu/2015/04/09/oromhir-el-lehet-menni-az-autopalyan-jobbrol-a-belso-sa

...Nemzeti Fejlesztési Minisztérium válasza, amiben az áll, hogy

"az előírások elsődlegesen a hirtelen, és ezért különösen veszélyes sávváltásokkal való előrehaladást tiltják. Így szabályos lehet az is, ha a jármű cikázás, szlalomozás nélkül, folyamatosan a külső sávban maradva halad el jobbról a belső sávban lassabban autózó mellett."

[ Szerkesztve ]

(#132) Hieronymus válasza arnyekxxx (#131) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..Így szabályos lehet az is.."

Ezzel is az a baj, hogy semmitmondó megfogalmazás. Szabályos is lehet, meg nem is. Attól függően, hogyan gondolja a rendőr, ügyész, bíró..

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#133) arnyekxxx válasza Hieronymus (#132) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha szabálytalan lenne akkor az lenne a megfogalmazás: "szabálytalan"

A jobbról elhaladást a kresz sehol nem tiltja. A jobbratartás pedig kötelező. Neked is. Jobbra tartasz és elhaladsz. Történet vége.

(#134) Hieronymus válasza arnyekxxx (#133) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..Így szabályos lehet az is.."

"Ha szabálytalan lenne akkor az lenne a megfogalmazás: "szabálytalan""

Nem. Helytelen az általam idézett mondatrész, értelmezésed.

Az eredeti idézetben lévő lehet szónak rengeteg értelmezése van, de mindegyik a kijelentő módot változtatja meg. https://wikiszotar.hu/ertelmezo-szotar/Lehet

Szóval esély van arra, hogy szabályos is lehet. Megengedő módban értermezhető a lehet szó De csak akkor ha minden feltétel adott. Például az intézkedő rendőr is úgy gondolja.

Az eredeti idézet pontosan annyit ér, mint a reklámokban használt "akár", szófordulat. Például egy termék akár 75%-al is tartósabb lehet. Ez is csak annyit jelent, hogy 75%-nál többel, bizonyosan nem tartósabb. Ha másik termék tartósságát sem éri el, akkor így jártál, nem volt megszabva, minimális többlet garancia.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#135) #33253120 válasza Hieronymus (#134) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1

(#136) arnyekxxx válasza Hieronymus (#134) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Jó akkor te menj a belső sávban 70el poroszkálo motorhibás suzuki után kurvaanyázva, az értelmesebbje meg elhalad mellette abban a sávban amiben egyébként is kötelező haladnia azzal a sebbességgel amit a kresz az adott útszakaszon megenged.

(#137) #33253120 válasza arnyekxxx (#136) üzenetére


#33253120
törölt tag

Imádom amikor csak végletekben tudnak az emberek gondolkodni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.