Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Szóval ezután ha valaki le akarja olvasni álló helyzetben a rendszámot nem tudja... Remek. Meg nagyon környezetbarát, nem pazarolja feleslegesen az eőrforrásokat, meg olcsó... Miért szinte csak felesleges dolgokat találnak fel manapság?

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) tamasas0913 válasza gabor7th (#1) üzenetére


tamasas0913
tag

"Amennyiben viszont megállunk, ez rendszám átkerül kisebb méretben a jobb felső sarokba"

A többi reakcióddal teljesen egyetértek...

Mate 10 Pro

(#3) opr


opr
veterán

Hat, nem tudom, alapvetoen nem vagyok egy fejlodesellenes beallitottsagu egyen, de megbizhatosag, strapabiras, security, akkuuzemido szempontok nekem valahogy mind a sima nyomott vaslap(alulap?) iranyaba billentik a merleg nyelvet.
Oszinten szolva nekem szinte minden uj es modern dolog legalabb elvi szinten tetszeni szokott, de most ugy gondolom, hogy ez a digitalis hatso rendszamtabla valami eszmeletlen nagy baromsag.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4) #90088192


#90088192
törölt tag

Figyeljetek de nagyon EN most feltalálom a digitális első rendszámtáblát :)

Hogy tetszik a gondolat?

Különben meg pont arra lenne jó, hogy lopott autóval ne lehessen garázdálkodni....Ami igen nagy piros pont lenne....Persze ezt teljesen integrálni kellene az autóba, hogy ne lehessen tőle megszabadulni.

(#5) Zirowe


Zirowe
nagyúr

a hozzáférést megvásárló hirdető üzenete jelenik meg

Tehát fantasztikus innováció címszó alatt valójában egy újabb hirdetési felületet szeretnének elterjeszteni, amiért még fizetsz is.

Amúgy tök jó, meg minden, csak épp értelme nincs+az eink baromi sérülékeny.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6) gabor7th válasza tamasas0913 (#2) üzenetére


gabor7th
addikt

Ezek a leolvasások autósok között akkor szoktak lenni, amikor valakik veszekednek és talán nincs lehetőség olyan közel menni ilyenkor, hogy apróbetűket le lehessen olvasni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#7) Patice


Patice
nagyúr

A következő James Bond filmben remélem már ilyen lesz a luxuscsatakocsi hátulján. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8) gabor7th válasza Patice (#7) üzenetére


gabor7th
addikt

Azt a kocsit nem kell majd üldözni, elég lesz csak hackelni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#9) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

:C Ez nem piskóta teccik ! ( ez kellene a wartburgomra )

huhh

(#10) gabor7th válasza #90088192 (#4) üzenetére


gabor7th
addikt

"Különben meg pont arra lenne jó, hogy lopott autóval ne lehessen garázdálkodni..."
Szerinted majd pont ez lesz ami megállítja az autólopást?

Nem hallottad, hogy a "feltörhetetlen" high-tech Mercit másodpercek alatt lopták el.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#11) #06658560


#06658560
törölt tag

És a következő lépés a 2D vonalkód alapú egyedi azonosítók használata lesz?

- Pista bátyám, oszt látta a rendszámát az autónak?
- Oszt igen, láttam ám!
- Oszt mi volt rája írva?
- Fekete négyzet, fehér, fehér, fekete, fekete, fekete, új sor, fekete, fekete, fekete, fehér...

(#12) gabor7th


gabor7th
addikt

Nem tudom milyen sokan vannak azok akik arra vágynak, hogy kiirhassanak valami szöveget a mögöttük lévőnek, de ezt enélkül is megtehetnék, bár valószínű a közlekedés biztonság miatt se lehetne.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#13) janeszgol válasza gabor7th (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Picit túlizgultad a hírt. Nyugi.

(#14) #90088192 válasza gabor7th (#10) üzenetére


#90088192
törölt tag

A válasz igen :)

A célcsoport a suhancok akik egy kis kéjautózásra, meg esetleg benzinkút rablásra hajtanak. Ezek a dolgok eltűnnének ezzel, persze akkor ha megvalósul amit írtam...

Vagyis ami az egyik legnagyobb tétel az autólopások között pl Amerikában vagy Ausztráliában kb kiirtható lenne SZVSZ :R

(#15) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Milyen jól lehet majd anyázni vele a piros lámpánál.

(#16) Jesus_Shaves válasza gabor7th (#1) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Szerintem itt már külön department van arra, hogy olyan problémákat találjanak ki, amik a való életben soha, vagy csak az esetek 0,001%-ban jönnének elő, hogy aztán startupot alapítsanak a megoldásukra...

(#17) rii


rii
nagyúr

aszittem windows kék-halál van a kijelzőn ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18) DraXoN válasza gabor7th (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

miért ne tudnák leolvasni? e-ink a kijelző, annak nem kell áram egyfolytában, csak a változtatáshoz.

én inkább abban látom a hibát, hogy a rendszámtábla sokszor kap valami "ütést".. pl. az én autómon eléggé "görbe" .. kapott az évek alatt ezt-azt másoktól (vonóhorog találat?).. az e-ink (meg más kijelző) nem hiszem, hogy ezt nagyon szeretné...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#19) fpeter84 válasza #90088192 (#14) üzenetére


fpeter84
senior tag

Szép álom! A valóságban meg az lesz az első hogy letörik a kocsiról a rendszámtáblát, vagy egyszerűen leragasztják egy matrica kamu rendszámmal - kicsit fellendül majd a nyomtató boltok forgalma legfeljebb :))

(#21) #90088192 válasza fpeter84 (#19) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha a rendszam nem csak vizualis eszkoz hanem digitalis is akkor kuldhet akar BT vagy WIFI azonositot is....vagy amit akarnak...Lehet fokozni, bonyolitani addig mig a hetkoznapi zsivanynak mar magas. Ez a lenyege, a celkozonseg primitiv azon kell kifogni egy ideig :R

(#22) atus72


atus72
senior tag

Mit zavar titeket hogy nem a sablon rendszám jelenik meg?
Engem kifejezetten irritál a 3 betű 3 szám ALAP rendszám a magyar autókon.

(#23) BatchMan


BatchMan
senior tag

Én egyenesen kötelezővé tenném az automatikus nyomkövetést.
(Ha akarják teló alapján úgyis tudják hol vagyok.)
Jelentősen nehezebb lenne autót lopni, ugyanis akinek nincs nyomkövetője, azt félreállíthatja a rendőr.
Másrészt az eladáskori óratekeréseknek is betenne, ha a hatóság hajlandó lenne foglalkozni ezzel a kérdéssel.
Segíthetné a városi forgalomszervezést is pillanatnyi adatokkal.

(#24) fpeter84 válasza #90088192 (#21) üzenetére


fpeter84
senior tag

Nyilván a drogos/részeg huligán aki csak buliból akar menni egy kört, az nem törődne az ilyenekkel, de sajnos a szakosodott tolvajok hamar utána mennének "tudásban"... A táblát le lehet verni/lematricázni, a vezetéknélküli kapcsolatát pedig egy mobil/gps zavaró ketyere hatástalanítja és kész... Sajnos az autógyártók nem véletlenül nem csinálnak igazán lophatatlan (km óra hamisíthatatlan) autókat: egyszerűen nem érdekeltek, sőt kifejezetten ellenérdekeltek benne hogy tökéleteset gyártsanak, hiszen az új autókon mind biztosítás van, ha ellopják akkor a nagyját kifizeti a casco, a paraszt meg vesz egy új autót remélhetően ugyanattól a gyártótól - de ha meg lesznek olyanok akik elfordulnak az addigi márkától, azokat pótolják majd azok akik meg a másik gyártótól fordulnak el ugyanígy...

(#25) xuldar


xuldar
őstag

Hiánypótló találmány! :C

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#26) Zsinder


Zsinder
aktív tag

Engem az érdekel lesz a Gamer rendszámtábla RGB Leddel, különben nem kell ;]

(#27) #90088192 válasza fpeter84 (#24) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ennyi, az első három a lényeg, nem a tobbi, aki el akar lopni egy autot el is fog, de sok esetben csak alkalmi dologrol van szo, nem profikrol...

(#28) haxiboy


haxiboy
veterán

Rögtön kettőt kérek :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29) #90088192 válasza haxiboy (#28) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az ket kulon talalmany, ne legyel ennyire telhetetlen ;]

(#30) haxiboy válasza #90088192 (#29) üzenetére


haxiboy
veterán

De hát nem vagyok telhetetlen, az elsőt úgyis tönkre vágja egy nagyobb eső, a következőt már belülre szerelném.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#31) Precorus válasza Zsinder (#26) üzenetére


Precorus
tag

Vigyázz, aztán egyik nap hoznak egy rendeletet, hogy a #ff0000 kódú szín a mentőnek van fenntartva, helyszíni bírság 50 ropi :C :DD :D :))

Könyvtár == Old-school Netflix

(#32) haxiboy válasza Precorus (#31) üzenetére


haxiboy
veterán

#ff000001 (egy kis Alpha csatorna) és máris nem rinyálhat senki :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33) atike


atike
nagyúr

Azta mekkora notch lesz rajta... :DDD

(#34) atus72 válasza atike (#33) üzenetére


atus72
senior tag

Az eredeti cikkben van egy másik fotó, ott semmi belógó cucc nincs :)
[link]

(#35) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Az milyen jó lesz amikor vicceskedésből valaki feltöri és azt írja ki rá, hogy lopott...

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#36) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Felpattanó kő? Eső? Jégeső?
Szóval a többi funkció egy, az ablak mögé tett eszközzel is menne, a hatósági jelzés meg jobb, ha nem módosítható.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) D.Va


D.Va
senior tag

Nálunk ilyen kb 50 év múlva lesz... A magyar szabályozás őskori és elavult, kb a 80-as években hozott rendeletek érvényesek ma is idehaza... Autótuning és módosítás felér az agyrákkal idehaza... Azért is elveszik a forgalmit ha sportlégyszar van a szélvédőn... Közben meg csak bámulunk ki a fejünkből usa-ban mikkel szaladgálnak stancenationék... Na mi 100 év múlva érünk oda ahol ők ma tartanak...
Idehaza még azt se lehet ha az otromba rendszám helyett netán gusztusosabb matrica-rendszámot szeretnék a verdára...
siralmas...
:O :(((

(#39) hemaka


hemaka
nagyúr

Jo, mert minden nap mas rendszammal gyorshajthatsz. :DDD

(#40) DarkByte válasza atike (#33) üzenetére


DarkByte
addikt

Pont ugyanez jutott eszembe. :DD

Amúgy meg, K.I.T.T. már 30 éve is át tudta fordítani a rendszámát egy másikra. :U :D

[ Szerkesztve ]

(#41) akasp


akasp
senior tag

Nekem pont az a funkcio kellene bele, hogy az elso rendszamtablara menet kozben is ki tudjam nagy beukkel irni, hogy "TAKARODJ A KULSO SAVBA".

(#42) Silentfrog válasza akasp (#41) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nekem meg az lenne kiírva a hátsón , ha ezt el tudod olvasni akkor tartsd be a követési távolságot! :DDD

(#43) akasp válasza Silentfrog (#42) üzenetére


akasp
senior tag

:D
Nem szandekozom flame-t kelteni errol a temarol, lehetne rola oldalakat vitatkozni. Neked is maximalisan igazad van es egyet is ertek. A kommentemmel meg csak arra az esetre utaltam, amikor 3 savbol a jobb szelso rendszerint csattra ures, a belsoben meg a kozepsoben 110-el egymas mellett "versenyez" egymassal ket jomadar. Es amikor 10km utan "merek" villogni (a kovetesi tavolsagot betartva), akkor meg nekiall onjelolt rendort jatszani.

[ Szerkesztve ]

(#44) TeeJay


TeeJay
félisten

biztos jól fog majd működni ha kint -15 vagy -20 fok lesz és a jég majd szépen éri keményen :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45) tamasas0913 válasza TeeJay (#44) üzenetére


tamasas0913
tag

Majd a v2.0-ban lesz defrost funkció plusz haccá dollárért, ha akarod télen is használni a kocsit. ;]

Mate 10 Pro

(#46) adlersson válasza Zsinder (#26) üzenetére


adlersson
aktív tag

Akkor te a japán 字光式ナンバープレート-t keresed... :DDD

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#47) beef válasza akasp (#43) üzenetére


beef
őstag

Ha a szélső üres, akkor ki kell menni oda és ott haladni, a többiek meg hagy meccseljenek a belső sávokban.

(#48) haxiboy válasza adlersson (#46) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez elég jól néz ki :D Pirosban nincs ? :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#49) sb


sb
veterán

Nem vagyok a fejlődés ellen és soha nem írtam még, de tényleg megértünk a pusztulásra. :)
Ennek aztán semmi értelme.

(#50) sb válasza haxiboy (#48) üzenetére


sb
veterán

OLED rendszám kell és nincs gond. Bármilyen lehet, kell a jó kontraszt is és, hogy ne mosódjon gyors váltásnál sem. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.