Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dr. Akula
félisten
500 dollár... kicsit több, 700 dollár a G-Drive Pro, és abban thunderbolt van, meg fém is. Nem látom ezt best buynak, inkább csak árában van.
-
King Unique
titán
Na, végre sikerült eljutni odáig, hogy ténylegesen (Gen 2x2) USB 3.2 interfészes, vezérlős és olyan adatátviteli sebességre képes külső SSD-ről van szó, nem szimplán a Gen 1 / Gen 2, illetve az utóbbinál lehagyva a x1 tagot maszlagot nyomatják. Eddig pl. a WD_BLACK P50 Game Drive volt ilyen, de akkor ezek szerint a többi gyártó is belehúzott.
-
Tigerclaw
nagyúr
Nem kovetem mar az USB szabvanyokat. Ha lenne USB 3.2 portom ez milyen latency-re lenne kepes, illetve ha csak 3.0-as van, akkor hogy valtozna az elerheto sebesseg es latency?
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
makoss
veterán
Itt az a nagy kérdés, hogy például egy Asrock Z370 Taichi alaplapnál milyen eszköz kell még, hogy ezt a sebességet biztos vigye?
Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"
-
King Unique
titán
Ez szvsz egyáltalán nem akkora kérdés, mivel eleve magától értetődő, ami korábban a Thunderbolt 3 esetében is el lett magyarázva. Mivel az alaplapodon vannak USB 3.1 Gen 2 portok, ezért a cikkben említett szintén USB 3.1 Gen 2-es SanDisk Extreme Pro® Portable SSD adatátviteli sebessége teljes mértékben kihasználható lenne. Az USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gbps) interfészes SanDisk Extreme PRO® Portable SSD V2 sorozat modelljeié viszont értelemszerűen nem, mivel nincsen az alaplapodon olyan port. Illetve annál ilyenkor max. ilyen, azaz USB 3.1 Gen 2 (10 Gbps) sebességgel fog működni az utóbbi külső SSD. Ha azt akarod, hogy USB 3.2 Gen 2x2 adatátviteli sebesség legyen, akkor vagy veszel az alaplaphoz egy ilyen PCIe bővítőkártyát, vagy olyan alaplapot veszel, használsz amin eleve van ilyen port, vagy esetleg Thunderbolt 3, ami Type-C alapon az USB 3.X-et is kezeli.
[ Szerkesztve ]
-
makoss
veterán
válasz King Unique #7 üzenetére
"egyáltalán nem akkora kérdés"
vs.
"Ha azt akarod, hogy USB 3.2 Gen 2x2 adatátviteli sebesség legyen, akkor vagy veszel az alaplaphoz egy ilyen PCIe bővítőkártyát, vagy olyan alaplapot veszel, használsz amin eleve van ilyen port, vagy esetleg Thunderbolt 3, ami Type-C alapon az USB 3.X-et is kezeli."
... pont ugyanabban a hszben mondol magadnak ellent
Hogyne lenne már akkora a kérdés!
Csak ahogy ez néhol az apróbetűs részben említeni kellene: "Ha a gépében lévő alaplap kezeli!"
Csak ezt már a kedves SidCorky, a cikk írója, már nem említi! Pedig kellene, mert ahogy annó Dombóvári István mondta: "A magyarokban hamar felébred a versenyszellem!"
Megveszi az illető az SSD-t, jéé egy Type C, dugjuk már be! Aha, csak hogy nem olyan sebességgel másol mint kellene!Na jó, majd rájön aki megveszi...
Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"
-
King Unique
titán
Akkor pontosítok, mármint neked akkora kérdés, számodra nem egyértelmű, meg szerinted ellentmondás az idézett szövegrész...
Ja, mármint szerinted, holott szerintem világosan le van ott írva minden és eleve kb. magától értetődő, mármint akinek van erről némi fogalma, ami normál esetben feltételezhető, ha ilyet használ, akar venni. Meg pont azért nincsen az ilyen cikkeknél külön 30 sorson, 3 bekezdésen keresztül ragozva a "Ha a gépében lévő alaplap kezeli!" téma, mert eleve magától értetődő, hogy ha valaki Thunderbolt 3 / USB 3.2 Gen 2x2 külső SSD-t akar használni max. sebességen, akkor lenni kell a hardverén ilyen portnak, ahogyan pl. egy USB 3.0-s eszköz sem fog USB 2.0 only portokkal szerelt gépen 400-450 MB/s szekvenciális olvasást/írást tudni, ami megint evidens. De egyébként mivel az USB-szabványok rendszerint visszafelé kompatibilisek, működni fog a régebbi, lassabb porton is az eszköz, de csak azon szabvány adta adatátviteli sebességgel.
Szóval a lényeg továbbra is az, hogy pl. Thunderbolt 3 / USB 3.2 Gen 2x2 sebesség kell, akkor veszel olyan PCIe bővítőkártyát az alaplapodhoz, vagy olyan új alaplapot, amin már eleve van ilyen port. Ha nem és nem vagy hajlandó az előbbi bővítésre/fejlesztésre, akkor max. USB 3.1 Gen 2 sebességet tudsz elérni a jelen felállásnál. De akkor nyilván nem kell másokat kell okolni, hogy miért nem tudod kihasználni az újabb szabvány adta adatátviteli sebességet, ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
makoss
veterán
válasz King Unique #10 üzenetére
Te azt a verziót vázoltad fel ahogyan lenni kell, de sajnos ez messze nem így van, az, hogy úgy legyen ahogy a specifikációban le van írva az igen ritka!
Meg nem mindenki fogja azt tüzetesen átnézni, "jé! ez ilyen gyors? Vegyük meg!"
A "szerintem" meg más is szerinte lesz ha az lesz amit leírtam, tuti, mert tapasztaltam!
A Thunderboltról meg csak annyit, hogy mikor legutóbb néztem, az a csúcs lapoknál volt elérhető, annál az egy kettőnél.
Lényeg a lényeg, ha valaki ilyen SSD-t vesz, az számoljon azzal, hogy vagy nem fogja elérni a specifikáció ban leírtakat, vagy venni kell egy segéd hardvert ami segít elérni a kívánt sebességet!
Csak ezt ks jelezni kellene...[ Szerkesztve ]
Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"
-
King Unique
titán
Mármint mi nincs így, hogy egy USB 3.2 Gen 2x2 külső SSD max. adatátviteli sebességének eléréséhez/kihasználáshoz értelemszerűen USB 3.2 Gen 2x2 portnak kell lennie a PC-n, vagy ha nincsen akkor utólag kell bele venni ilyen porttal szerelt PCIe bővítőkártyát / új alaplapot, máskülönben pl. esetedben USB 3.1 Gen 2 (USB 3.2 Gen 2x1) porton csak az utóbbi szabvány sebességével fog működni? Akárcsak amikor pl. a SATA3-as SSD-t olyan régi gépbe tennék, ahol csak SATA2 portok vannak, akkor ott megint nem kell meglepődni, ha csak SATA2 sebességet fog tudni. Meg igen, számoljon vele a vásárló, mert az nem az eszköz, nem a szabvány hibája, ha ő lusta előtte tájékozódni, rendesen utánanézni, elolvasni hogy pontosan mit vesz, aztán utána hőzöng, ha nem hozza a kívánt értékeket... Meg nem itt nem az van, mint pl. a WD-féle CMR/SMR cirkusznál, hanem itt világosan fel van tüntetve a specifikációkban, gyártók weboldalán, akár a termék csomagolásán stb. mind a gazda (pl. PC, alaplap), mind az eszköz (külső SSD) felőli oldalon hogy milyen USB-szabványt támogat, illetve ebből adódóan mi szükségeltetik a kívánt sebesség eléréséhez.
Vagy ha arra célzol, hogy a specifikációban megadott egyiknél 1050, másiknál 2000 MB/s olvasási/írási sebesség nem fog összejönni, akkor az olyan értelemben reális, hogy a felhasználó hardver- és szoftverkörnyezetétől, a felhasználástól stb. is függhet -/+ irányban, ami egyébként mindkét modellnél, azok adatlapján fel van tüntetve, meg vsz a csomagoláson is, szóval megint nem újdonság. De itt egyrészt ez nem feltétlen azt jelenti, hogy maga az eszköz nem tudja gyárilag, hanem függhet az előbbiektől, ami nem mindegy. Másrészt ha adott a megfelelő hardver és azon a megfelelő szabványú USB-port, + a megfelelő OS ami natívan / külön driverrel támogatja ezt az adatátvitelt, valamint fájlmásolásnál pl. a forrásmeghajtó is van olyan gyors hogy tartani tudja a tempót, van az SSD-knél DRAM cache, akkor azért nagyjából össze szokott jönni és nem USB 2.0, meg nem is USB 3.0 sebességgel fog működni, ha adottak az előbbi feltételek. Illetve lásd pl. a szintén USB 3.2 Gen 2x2 WD_BLACK P50 Game Drive SSD esetét, ahol adottak és ahol nem adottak (vsz csak USB 3.1 Gen 2 port) a feltételek.
A Thunderbolt 3-at meg ha jól emlékszem asztali PC-hez, olyan alaplaphoz nézted, amihez volt is olyan PCIe bővítőkártya, igaz nem 2 fillérért, ami nem meglepő egy általában amúgy is feláras Thunderbolt termék - külső SSD is - esetében. De ha valaki már eleve olyat akar használni, venni, akkor nyilván számoljon ezzel és ne lepődjön meg, ha nem filléres tétel lesz...
[ Szerkesztve ]
-
NomadND1
senior tag
válasz King Unique #8 üzenetére
Te a melegedésre gondoltál, én a fizikai behatásra 2m-ről
Ettől függetlenül, az alu ház+perforált gumi nekem jobban bejön. Utóbbi kevésbé hajlamos a karcolódásra -
King Unique
titán
Mivel egy külső SSD-ben eleve nincsen mozgó alkatrész, a tömege is kisebb mint egy HDD-alapú megoldásnak stb., ezért amúgy sem feltétlen a leejtés miatti fizikai behatáson van a legnagyobb hangsúly. Ellenben a melegedés, megfelelő hőelvezetés egy NVMe-alapú megoldásnál pláne számíthat, nem véletlenül fém a legtöbb ilyen külső ház olyan neves gyártók kínálatában is, mint pl. a RaidSonic (ICY BOX).
-
makoss
veterán
válasz Ctrl+Alt~Del #16 üzenetére
Ezt írtam fentebb...
Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- 3,5" winchester, 80 GB-tól 500 GB-ig, több darab, utolsó szektorig tesztelve
- 2,5" (laptop) winchester, 80 GB-tól 1 TB-ig, több darab, külső wincester, utolsó szektorig tesztelve
- 1TB és 500GB HDD 100/100% + ajándék 5db 1TB-os hibás hdd-k
- Crucial MX500 1TB M.2 SATA3 SSD eladó
- samsung 860/870 ssd 500GB - intel u.2 ssd 500 GB
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest