Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
Ez szvsz egyáltalán nem akkora kérdés, mivel eleve magától értetődő, ami korábban a Thunderbolt 3 esetében is el lett magyarázva. Mivel az alaplapodon vannak USB 3.1 Gen 2 portok, ezért a cikkben említett szintén USB 3.1 Gen 2-es SanDisk Extreme Pro® Portable SSD adatátviteli sebessége teljes mértékben kihasználható lenne. Az USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gbps) interfészes SanDisk Extreme PRO® Portable SSD V2 sorozat modelljeié viszont értelemszerűen nem, mivel nincsen az alaplapodon olyan port. Illetve annál ilyenkor max. ilyen, azaz USB 3.1 Gen 2 (10 Gbps) sebességgel fog működni az utóbbi külső SSD. Ha azt akarod, hogy USB 3.2 Gen 2x2 adatátviteli sebesség legyen, akkor vagy veszel az alaplaphoz egy ilyen PCIe bővítőkártyát, vagy olyan alaplapot veszel, használsz amin eleve van ilyen port, vagy esetleg Thunderbolt 3, ami Type-C alapon az USB 3.X-et is kezeli.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Akkor pontosítok, mármint neked akkora kérdés, számodra nem egyértelmű, meg szerinted ellentmondás az idézett szövegrész...
Ja, mármint szerinted, holott szerintem világosan le van ott írva minden és eleve kb. magától értetődő, mármint akinek van erről némi fogalma, ami normál esetben feltételezhető, ha ilyet használ, akar venni. Meg pont azért nincsen az ilyen cikkeknél külön 30 sorson, 3 bekezdésen keresztül ragozva a "Ha a gépében lévő alaplap kezeli!" téma, mert eleve magától értetődő, hogy ha valaki Thunderbolt 3 / USB 3.2 Gen 2x2 külső SSD-t akar használni max. sebességen, akkor lenni kell a hardverén ilyen portnak, ahogyan pl. egy USB 3.0-s eszköz sem fog USB 2.0 only portokkal szerelt gépen 400-450 MB/s szekvenciális olvasást/írást tudni, ami megint evidens. De egyébként mivel az USB-szabványok rendszerint visszafelé kompatibilisek, működni fog a régebbi, lassabb porton is az eszköz, de csak azon szabvány adta adatátviteli sebességgel.
Szóval a lényeg továbbra is az, hogy pl. Thunderbolt 3 / USB 3.2 Gen 2x2 sebesség kell, akkor veszel olyan PCIe bővítőkártyát az alaplapodhoz, vagy olyan új alaplapot, amin már eleve van ilyen port. Ha nem és nem vagy hajlandó az előbbi bővítésre/fejlesztésre, akkor max. USB 3.1 Gen 2 sebességet tudsz elérni a jelen felállásnál. De akkor nyilván nem kell másokat kell okolni, hogy miért nem tudod kihasználni az újabb szabvány adta adatátviteli sebességet, ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Mármint mi nincs így, hogy egy USB 3.2 Gen 2x2 külső SSD max. adatátviteli sebességének eléréséhez/kihasználáshoz értelemszerűen USB 3.2 Gen 2x2 portnak kell lennie a PC-n, vagy ha nincsen akkor utólag kell bele venni ilyen porttal szerelt PCIe bővítőkártyát / új alaplapot, máskülönben pl. esetedben USB 3.1 Gen 2 (USB 3.2 Gen 2x1) porton csak az utóbbi szabvány sebességével fog működni? Akárcsak amikor pl. a SATA3-as SSD-t olyan régi gépbe tennék, ahol csak SATA2 portok vannak, akkor ott megint nem kell meglepődni, ha csak SATA2 sebességet fog tudni. Meg igen, számoljon vele a vásárló, mert az nem az eszköz, nem a szabvány hibája, ha ő lusta előtte tájékozódni, rendesen utánanézni, elolvasni hogy pontosan mit vesz, aztán utána hőzöng, ha nem hozza a kívánt értékeket... Meg nem itt nem az van, mint pl. a WD-féle CMR/SMR cirkusznál, hanem itt világosan fel van tüntetve a specifikációkban, gyártók weboldalán, akár a termék csomagolásán stb. mind a gazda (pl. PC, alaplap), mind az eszköz (külső SSD) felőli oldalon hogy milyen USB-szabványt támogat, illetve ebből adódóan mi szükségeltetik a kívánt sebesség eléréséhez.
Vagy ha arra célzol, hogy a specifikációban megadott egyiknél 1050, másiknál 2000 MB/s olvasási/írási sebesség nem fog összejönni, akkor az olyan értelemben reális, hogy a felhasználó hardver- és szoftverkörnyezetétől, a felhasználástól stb. is függhet -/+ irányban, ami egyébként mindkét modellnél, azok adatlapján fel van tüntetve, meg vsz a csomagoláson is, szóval megint nem újdonság. De itt egyrészt ez nem feltétlen azt jelenti, hogy maga az eszköz nem tudja gyárilag, hanem függhet az előbbiektől, ami nem mindegy. Másrészt ha adott a megfelelő hardver és azon a megfelelő szabványú USB-port, + a megfelelő OS ami natívan / külön driverrel támogatja ezt az adatátvitelt, valamint fájlmásolásnál pl. a forrásmeghajtó is van olyan gyors hogy tartani tudja a tempót, van az SSD-knél DRAM cache, akkor azért nagyjából össze szokott jönni és nem USB 2.0, meg nem is USB 3.0 sebességgel fog működni, ha adottak az előbbi feltételek. Illetve lásd pl. a szintén USB 3.2 Gen 2x2 WD_BLACK P50 Game Drive SSD esetét, ahol adottak és ahol nem adottak (vsz csak USB 3.1 Gen 2 port) a feltételek.
A Thunderbolt 3-at meg ha jól emlékszem asztali PC-hez, olyan alaplaphoz nézted, amihez volt is olyan PCIe bővítőkártya, igaz nem 2 fillérért, ami nem meglepő egy általában amúgy is feláras Thunderbolt termék - külső SSD is - esetében. De ha valaki már eleve olyat akar használni, venni, akkor nyilván számoljon ezzel és ne lepődjön meg, ha nem filléres tétel lesz...
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs