Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Busterftw válasza makkmarce (#150) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem biztos, nem tudjuk mennyi kedvezmenyt ad az Intel.
Ha te ezt dollarra pontosan te sem tudod, akkor egyszeruen nem allithatsz ilyet.
Ha meg tudod akkor elo vele, bizonyitsd az allitasod.

(#152) makkmarce válasza Busterftw (#151) üzenetére


makkmarce
őstag

itt neked kell bizonyítanod, mert egyértelmű, hogy a te állításod a blődség, helyette terelsz, 2 napja még tudtad, hogy mi mennyi.
ráadásul minden egyes üzemeltetési nappal olcsóbb az AMD.

okoskodom, tehát vagyok

(#153) Busterftw válasza makkmarce (#152) üzenetére


Busterftw
veterán

Elfelejtetted az idorendet, mondtam mar ha nehezedre esik akkor lapozz vissza.
Te mondtal egy allitast erre en azt irtam ezt nem tudhatod mert nem tudjuk az arakat. (amit meg te is mondtal az elejen)
Innentol kezdve kertem az arakat toled, mint bizonyitek.

Ha nem tudjuk az arakat az miert blodseg? A kulonbseg az, hogy te arak nelkul teszel kijelenteseket de a bizonyitekot tolem varod? :F

(#154) makkmarce válasza Busterftw (#153) üzenetére


makkmarce
őstag

szólj, ha sikerült bebizonyítani, hogy 2 servert olcsóbb üzemeltetni, mint egyet, addig csak felesleges szájtépés van.

okoskodom, tehát vagyok

(#155) Busterftw válasza makkmarce (#154) üzenetére


Busterftw
veterán

Te allitottad eloszor, hogy igen. Hajra tamaszd ala.
Ha azt mondom nincs igazad, azt nem nekem kell alatamasztani, nalad van a labda.

[ Szerkesztve ]

(#157) makkmarce válasza Busterftw (#155) üzenetére


makkmarce
őstag

szólj, ha sikerült bebizonyítani, hogy 2 servert olcsóbb üzemeltetni, mint egyet, addig csak felesleges szájtépés van.

okoskodom, tehát vagyok

(#158) Busterftw válasza makkmarce (#157) üzenetére


Busterftw
veterán

Siman lehet, hogy egy szerver projekt 5 eves tavlatban annyival olcsobban adjon az Intel, hogy az uzemeltetessel egyutt is megeri.
Akkor most tessek en is kapalozok itt, hogy bizonyitsd be az ellenkezojet mert addig toled csak szajtepes van.

Ha szerinted igy folyik egy vita, akkor sulyos gondok vannak.

morgyi
O es koztem az a kulonbseg, hogy adott informacio hianyaban tenykent allit dolgokat.
Most en is irtam egy peldat.
Kertem a mostani lefizetesekre is peldat, kaptam egy 11 eves perrol linket.
Ennyi erovel barki azt mondhat amit akar, mert hat lehet hogy ugy van, kitudja.
Ha informacio hianya jelenthet 1 dolgot, akkor jelenthet mast is.
Igen szerinte, csak o ezt nem irja oda, hanem tenykent terjeszti.

[ Szerkesztve ]

(#159) makkmarce válasza Busterftw (#158) üzenetére


makkmarce
őstag

ok, és akkor kérném most a kinyilatkoztatás helyett a bizonyítékot.. mert abból már volt elég

okoskodom, tehát vagyok

(#160) Busterftw válasza makkmarce (#159) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem, most akkor kovessuk a logikadat es johet a bizonyitek toled.
Mert ott tartunk, hogy ha te allitasz valamit es en azt mondom hogy az nem igaz akkor mindket esetben en bizonyitsak? Ne viccelj mar.

[ Szerkesztve ]

(#161) makkmarce válasza Busterftw (#160) üzenetére


makkmarce
őstag

eddig te soha semmire se adtál, szóval várom a bizonyítékot, szólj ha sikerült bebizonyítani, hogy olcsóbb 2, mint 1 üzemeltetés. Mert ez a téveszme a te állításod. Kiváncsi lennék, ha árajánlatot kérnék meddig röhögnének.

okoskodom, tehát vagyok

(#162) Busterftw válasza makkmarce (#161) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem tudjuk az arakat.
Te ez alapjan azt mondod olcsobb az AMD, en meg az hogy a kedvezmenyek miatt az Intel is lehet az. En bizonyitsam de neked nem kell?
Minden ugyfelnek mas kedvezmeny jar, OEM es nagy cegeknek eddig is volt.
Ezen valtoztatott 2018-ban az Intel, errol szol a cikk.

A 85-90% market share megtartasa 4 ev utan nekem eleg alatamasztas, hogy lehet ugyanannyi vagy olcsobb.

(#164) Busterftw válasza #32839680 (#163) üzenetére


Busterftw
veterán

Volumenben eleve tobb szervert ad el az Intel, tobb mozgastere van.
A cikk double digit kedvezmenyt irt kisebb cegeknek, OEM stb lehet nagyobb is.

Meglevo Intel infrastruktura is kozrejatszik egy szervernel, lehet a support is olcsobb 5 evre.
Van mozgaster.

(#165) makkmarce válasza Busterftw (#164) üzenetére


makkmarce
őstag

tehát ha intel serverem van, olcsóbb az áram és a helybérlet is... ezt is megtudhattuk :D
belenéznek a gépházba.. hát ez AMD.. ez 2x annyi lesz :D

okoskodom, tehát vagyok

(#166) Busterftw válasza makkmarce (#165) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem, a CPU olcsobb, meg a support hozza, meg ha mondjuk Intel infrastruktura van kiepitve eleve akkor nincs akkora atalasi koltseg sem. (optane-hez mondjuk)
De Intelnek az is eleg ha csak kiegesziti peldaul a meglevo szervert. Maris olcsobban jonnek ki, mintha dobnak az egesz hobelebancot es valtananak Epycre, foleg ha kitudja mennyit kell varni X mennyisegre mert nincs annyi kapacitas.

Ha szerinted egy szerver kiepitese es karbantartasa csak helyberlet es aram fuggvenye...

[ Szerkesztve ]

(#167) makkmarce válasza Busterftw (#166) üzenetére


makkmarce
őstag

még mindig költészet, nem látom a bizonyítékot...
ez a "ha éppen intel serverem van a fiókba és épp csak a procit cserélem ki" elképzelés nem érv.
mindig csak kitalálsz helyzeteket.
Eddig arról volt szó, pista és józska beugrik a boltba servert venni, 2 intel server szerinted mindig olcsóbb, mint 1 amd, és olcsóbb is a 2 intelt üzemeltetni, merthát intel...

okoskodom, tehát vagyok

(#168) Busterftw válasza makkmarce (#167) üzenetére


Busterftw
veterán

Ugyanolyan kolteszet, mint hogy az AMD szerver olcsobb. Nem latom a bizonyitekot.
Ez nem erv. Mindig csak kitalalsz ilyeneket, meg hogy kenopenz es lefizetesek vannak.

Sehol nem volt arrol szo, hogy pista es jozska beugrik a boltba szervert venni. De linkelheted az elejerol, en nem talalom. A szerver piaci market share-rol volt szo es a szerver piacrol.

Szerver mint szerver, ami lehet 10.000 CPU-s projekt es 500 darabos is, nem arrol van szo hogy 1 darab kitudja hogyan konfiguralt rack X boltban mennyi.

(#169) makkmarce válasza Busterftw (#168) üzenetére


makkmarce
őstag

azt költesz amit akarsz, mivel eddig soha semmit se bizonyítottál, várom az alátámasztást.
az intel pedig egy többszörösen elítélt cég, és még mindi csinálja a stiklijeit.

okoskodom, tehát vagyok

(#170) Busterftw válasza makkmarce (#169) üzenetére


Busterftw
veterán

De mire konyorgom?
Ugyanolyan kinyilatkoztatasokat irtal te is, csak az ellenkezojet, bizonyitas nelkul.
Hol a joska pista beszelgetesrol hsz link az elejen, hogy arrol beszeltunk?
Terelsz es lepsz tovabb folyamatosan.

"az intel pedig egy többszörösen elítélt cég"
Irrelevans, nem bizonyitja ha most lefizetnek. Ez objektiv, a legtobb orszag birosagan elfogadott teny. Innocent until proven guilty.
Az AMD-t is eliteltek mar hogy bekamuztak a 8 magot, false advertising, az frissebb per, 2 eves.
Szerintem inkabb ok fizetnek le most.

[ Szerkesztve ]

(#171) makkmarce válasza Busterftw (#170) üzenetére


makkmarce
őstag

arra amit állítasz, hogy 2 intel servert olcsóbb, mint 1 amd, mind megvásárlásban, mind üzemeltetésben.
várom a csodát, hisz te ezt tényként jelented ki, gondolom valamivel alá is tudod támasztani, nem csak költészettel.

"Irrelevans, nem bizonyitja ha most lefizetnek. "
tudod ha egy tolvajt 4-5x elkapnak, és újra a kassza körül matatott, a pénz is hiányzik, akkor az esetek 99%-ban ő a tolvaj. Ez egyszerűen be van építve az intelnél a marketingköltségbe.
Az is ha lebuknak, úgy is megéri nekik, túl kicsi a büntetés.

okoskodom, tehát vagyok

(#172) Busterftw válasza makkmarce (#171) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen, ha a szerver osszkoltseget nezzuk, nem ket random rack arat 1 webshopban.
Vilagosan leirtam mar tobbszor, hogy Intel-ugyfelrol beszelek, nem arrol hogy Pista mennyiert veszi a racket Iponon, sehol nem beszeltunk errol, szerverrol beszeltunk altalanossagban, te hoztad ide Pistat es itt kamuzol hogy errol volt szo.

Azert hoztam az errol szolo cikket. Ezeket az arakat nem ismerjuk pontosan, hogy az Intel mennyi kedvezmenyt ad, hogy kompetetiv legyen es ne valtsanak AMD-re.
Ahogy a cikkben is irtak, ha az Intel kihozza annyira mint AMD szerver lenne, akkor tessek meg is van a matek. Ehhez nem kell csoda.
A nagyobb volumennel egyszeruen magyarazhato a mennyisegi kedvezmeny, ami nyilvanvaloan mukodik, mert 4 ev alatt nem sokat valtozott a

Tobben is irtak, hogy a szoftver, support, bizalom es meglevo infrastruktura miatt is nepszeru az Intel a szerver piacon. MSRP-n olcsobb CPU nem minden.
Ugyanabban a cikkben errol is beszelnek, ki is emeltem es a cikkben van 2 szerver pelda amit elemeznek.

"tudod ha egy tolvajt 4-5x elkapnak,"
Igen, legutobb az AMD-t kaptak el, 2 eve. Az Intelt 11 eve.
Kettos merce nem vakit? :N

(#173) makkmarce válasza Busterftw (#172) üzenetére


makkmarce
őstag

nem látom az árlistát komám :D
nem költeni kell történeteket, hanem tényekkel alátámasztani
ha meg nem ismerünk valamit, azt nem adhatod elő tényként.

okoskodom, tehát vagyok

(#174) Busterftw válasza makkmarce (#173) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem tudjuk az arakat komam. Tudod, ez bizonyitana hogy igazad van vagy sem.

"ha meg nem ismerünk valamit, azt nem adhatod elő tényként."
Pontosan ezt irtam le en is mar 10x. Tehat az AMD szerver nem olcsobb mint az Intele, amit eddig allitottal.

[ Szerkesztve ]

(#175) Raymond válasza makkmarce (#173) üzenetére


Raymond
félisten

Bocs, de a hozzaszolasaidbol latszik hogy egyelore meg nem jottel ra hogy picit nevetsegesse teszed magad.

Azzal hogy linkeket es arlistakat varsz valakitol es hogy az online listaarakat linkelve ugy gondolod nalad az aduasz a diskuraban csak annyit mutat napok ota hogy fogalmad sincs mirol beszelsz. Ez meg az elejen ertheto volt ha nincs ezzel tapasztalatod, de azota mar tobben is beirtak a lenyeget de valahogy nem fogtad fel megprobalom meg egyszer:

Soha nem fizettem meg listaarat egy szerverert se es nem is fogok. Meg akkor se ha csak 2 vagy raadasul 1 kellett valamihez valamilyen cegnel/projektnel, nemhogy ha nagyobb menyisegekrol volt szo.

Ha ezt megertetted akkor lehet majd a tobbi lenyeges dologrol diskuralni mint peldaul hogy mik vannak mar a gepparkban, milyen a tamogatas ahhoz a szoftverhez amit futtatsz rajta, mennyire fontos hogy X Mhz legyen az orajel mert ha van masik modell ami X-10% de megkapod sokkal olcsobban mert tortenetesen van belole fel tonna raktaron. Szallitasi idok milyenek, mert az se mindegy hogy valamit megkapsz most a masikat pedig lehet 1-2 honap mulva mert hiaba jobb elmeletileg az masik es hiaba eleg ha 1-2 honap mulva itt van, epeszu ember nem centizi ki hogy aztan megse jon vagy ha csuszas lesz akkor magyarazkodnia kelljen. Meg meg egy rakat mas dolog is ami letezik, lehetne meg itt sorolni.

Lassu a novekedes ami az AMD piaci reszesedeset illeti, mert azzal ellentetben a jelek szerint amit te gondolsz nem csak az a lenyeg hogy X vagy Y proci mennyit ad valamilyen benchmarkban vagy hogy egy adott CPU modellnek eppen menyi a listaara a konkurencia teljesitmenyben hozzamerheto termekehez kepest.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#176) makkmarce válasza Raymond (#175) üzenetére


makkmarce
őstag

vagy végigolvastad, és érted miről szól, vagy nem olvastad végig az elejétől, és nem érted.
jelen esetben nem olvastad végig ezért nem érted.
Az utolsó 2-3 hsz-ből próbáltad kitalálni, feleslegesen fárasztottad magad.

okoskodom, tehát vagyok

(#177) hallador válasza makkmarce (#84) üzenetére


hallador
addikt

Nézz már utána ezeknek dolgoknak kérlek vitatkozas helyett. A prohardver meg. PC user lokikaja szerencsére nem tükrözi a piacot.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#178) hallador válasza makkmarce (#173) üzenetére


hallador
addikt

Te pont ezt csináltad halvány lila fingod nincs egy enterprise licencrol amiről nem a Blikkben szokás tájékozódni. Szóval komám lehet, hogy nem kellene osztani az észt mert hát tudod homokra várat építeni sz@r dolog...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#179) hallador válasza Picco (#137) üzenetére


hallador
addikt

Főleg igaz ez akkor ha nem érted amit a másik ír. Az baj szokott lenni, mert ilyenkor jönnek az ilyen hozzászólások mint ez is. Na ebbe még meg lehet élni? Látom otthon mi sem változott.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#180) makkmarce válasza hallador (#178) üzenetére


makkmarce
őstag

mi van kispajtás, végigolvasni nem sikerült, de a végén beleokoskodni igen. :C
nagyon mérges vagy ma, elfogyott a kakaó?
halvány lila fingod sincs, miről szólt a vita, de azt megmondod, hogy tuti nem úgy van.. aranyos :)

okoskodom, tehát vagyok

(#181) hallador válasza makkmarce (#180) üzenetére


hallador
addikt

Nem az te vagy. Személyeskedes helyett olvashatnál is. De de ezt megoldottad ilyen magyarosan. Ha mondasz valamit okosabbnak tűnsz, ja nem... De hidd ezt majd kinövöd. Bár nem véletlenül tart ott azaz ország ahol.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#182) makkmarce válasza hallador (#181) üzenetére


makkmarce
őstag

szólj majd ha sikerült végigolvasni, ha már belepofázol. A személyeskedést meg te kezdted kispajtás. Aranyos, hogy azthiszed, ha külföldön vagy akkor lenézhetsz mindenkit, mert ott épp nem találtak jobbat.
csak olyan kis cégek osztják a véleményemet, mint a cloudflare
és most mehet a szánalmas kimagyarázkodás, ahogy szoktátok.

okoskodom, tehát vagyok

(#183) Busterftw válasza makkmarce (#182) üzenetére


Busterftw
veterán

A DARPA meg az Intelt valasztotta jujmostmilesz.

A "kimagyarazkodas" nagyon egyszeru, ezek a "ceges osztott velemenyek" a szerver piac 10%-at adjak. A cegek annyita osztjak a velemenyed, hogy a 10%-uk vesz AMD-t.
Mindenki mas Intelt valaszt. Tudom hideg zuhany, de ez van.

Ha neked ez az egyszeru, objektiv teny szanalmas kimagyarazkodas az nagy gond, mert ha ezt levezetem egy 5 evesnek megerti, hogy a tortenetben a Cloudfares hir csepp a tengerben.

(#184) makkmarce válasza Busterftw (#183) üzenetére


makkmarce
őstag

tudtam, hogy valami kamu szöveg lesz..
még egy 5 éves is megérti, hogy a cloudeflare közölte, hogy az AMD megoldása olcsóbb. Nekik nem a kenőpénz számít, mint az inteles állami megrendeléseknél, ahol csak az intel nyerhet, de szállítani azt meg ugye nem tud (lásd aurora project). Oda a végén szintén amd-t tettek, amíg az inteled nem kap helyet a TSMC-nél.

okoskodom, tehát vagyok

(#185) Busterftw válasza makkmarce (#184) üzenetére


Busterftw
veterán

A market share az eladott CPU-k aranyabol van. Fizikailag a cegek/szerverprojektek 85-90%-a Intel CPU-t valasztott, te meg a Cloudfare-s hirrel probalsz ferditeni, mikozben az a megvett AMD CPU-k toredeke.
Es te ennek tapsolsz, hogy a Cloudfare hozzajarult az AMD 10%-hoz, mekkora gaz az Intel.

Amugy a blogposztban sehol nem irnak arat, csak jobb perf/wattot.

Ne akarj tovabb ferditeni azzal, hogy szerver piac 85-90%-a allami ceg mint megrendelo, mert ez hazugsag. De tudtam hogy valami kamu szoveg lesz.

[ Szerkesztve ]

(#186) makkmarce válasza Busterftw (#185) üzenetére


makkmarce
őstag

ennyit tudsz, miutan mindent igazolt a cloudflare, amit állítottam :D

okoskodom, tehát vagyok

(#187) Busterftw válasza makkmarce (#186) üzenetére


Busterftw
veterán

A cloudfare semmit nem igazolt. Akkor 100-os AMD market share lenne. Nekik olcsobban jott ki. Mas cegeknek meg az Intel infrasturktura megtartasa vagy mennyisegi kedvezmennyel uj szerver kiepitese az olcsobb, ami a piac 85-90%-a.

(#188) hallador válasza makkmarce (#186) üzenetére


hallador
addikt

Hiszen az általad emlegetett cég a szerver piac 100 %-t adja ja nem. Majd azért szólj ha így lenne.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#189) hallador válasza makkmarce (#182) üzenetére


hallador
addikt

Tudod ki a kispajtasod neked? Ugye? Én nem nem is ismerlek szerencsére. Óvodás a szint, csak hát ebből még meg lehet élni. Sajnos.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#190) #16939776


#16939776
törölt tag

Magát a tendenciát ugye addig nem is szabad észre venni, amíg nem megy át az 50/50%-on.
Utána meg jön majd a duma, hogy az elmúlt 50 évben az intel volt a piacvezető és ha tök véletlen meg is szerezte amd a piac 51%-át, az is csak azután számít bármit is, ha azt min. 50 évig meg is tudja tartani.. :DDD

Én elhiszem hogy az AMD teljesen ártalmatlan, de egyre több helyről jön vissza a visszajelzés, hogy folyamatban van rá fejlesztés, érkeznek a legújabb hardverek és úgy látszik hogy gyorsabban és jobb eredményeket lehet vele elérni, ha megpróbálnak rá kódot optimalizálni mint a konkurencia termékével.

Nem állítom/várom hogy AMD valaha is tartósan 25% fölé fog tudni jutni ebben a piaci részesedés versenyben, de ne próbáljuk meg teljesen elbagatellizálni azt amit véghez visznek, ha lehet. :U

(#191) makkmarce válasza Busterftw (#187) üzenetére


makkmarce
őstag

tehát a cloudflare eddig is amd volt, ezért nem kaptak kedvezményt az inteltől?
1 héten keresztül mondtam, hogy olcsóbb üzemeltetni az amd-t, amit a cloudeflare igazolt is.
Az meg csak idő kérdése, hogy a többi cég is ezt belássa, és ne csak a hallador féle fanboyokra hallgassanak servervásárláskor.

okoskodom, tehát vagyok

(#192) Busterftw válasza makkmarce (#191) üzenetére


Busterftw
veterán

Azt ugye levagtad a cikkbol, hogy nem az egesz Cloudfate szerverparkot cserelik AMD-re, hanem csak az uj gen kinalatot frissitik AMD-vel, Intel helyett.
Szoval igen, eddig Intel volt. De ugyanigy tesztelik az Ampere ARM cpu-kat is.

Az arany ami felett elsiklasz folyamatosan. Es ezert hatalmas ferdites az osszes ilyen hir, mert nagy dobra verik hogy itt-ott az AMD epp kivel kotott szerzodest, ami kb a 10% market share par %-a.
Ekozben a cegek/projektek tobb mint 3/4-et Intellel szerelik fel.

(#193) makkmarce válasza Busterftw (#192) üzenetére


makkmarce
őstag

te pedig az arány folyamatos változásán siklasz el..
kb. ugyanaz a móka mint CGI-nél a software vs HW renderfarmoknál..
Lehetett széllel szemben bohóckodni, csak miután pár db 1080-as videókártya elég volt ahhoz, amit egy intel renderfarm produkált CGI-ben, több, mint kínos volt a befektetők irányába megmagyarázni a felesleges pénzszórást. Persze ott is okoskodtak, ahogy te is, de a végén általában győz a józan ész, csak idő kérdése.

okoskodom, tehát vagyok

(#194) Busterftw válasza makkmarce (#193) üzenetére


Busterftw
veterán

Én aztán nem siklok el felette, minden negyed évben közlik a market share adatokat, az AMD 4 év alatt 3-ról 10%-ra növelte részesedését.

Ami zavar az az a narratíva ami megy már 3 éve, hogy az AMD hogy kettéhugyozta az Intelt és amúgy is ki vesz meg Intelt?
Aztán minden negyedév végén még jön a hidegzuhany.
Mindezt úgy hogy az Intel nagyon rossz helyzetben volt 4 évig, most van fény az alagút végén talán.

Persze ennek ellenére megy az okoskodás és a tapsolás hogy ez az 1 darab cég AMD szervert épített a 80 Intel mellé.

(#196) Dragon3000 válasza #32839680 (#195) üzenetére


Dragon3000
veterán

Aprón bazárostól lehet találni 60e-ért 3500x-et 3 év garanciával vagy 11400-at 67e-ért, ha kellene igp is, a többi megoldásnál nincs nagy eltérés a bolti árakhoz képest.

(#197) makkmarce válasza Busterftw (#194) üzenetére


makkmarce
őstag

nincs hidegzuhany, max nálad, és a részvények is jól muzsikálnak (nem túl rég vettem, és megháromszoroztam a pénzem vele).

"Persze ennek ellenére megy az okoskodás és a tapsolás hogy ez az 1 darab cég AMD szervert épített a 80 Intel mellé."
mondjuk ez aranyos ferdítés, de már megszokhattuk tőled, ráadásul nem ez volt a téma, hanem az, hogy megéri e jobban az amd, és igen, jobban megéri, ezért azt vették, erről szólt a cikk is. Az, hogy a többi cég a beszrezős fanboyok/megszokás/nemkell nagy teljesítmény miatt mit vesz, az kb mindegy, mert nem erről volt szó.

okoskodom, tehát vagyok

(#198) Busterftw válasza makkmarce (#197) üzenetére


Busterftw
veterán

Jah most már a részvény számít oké. Mehet az újabb taps.
Az majd megmagyarázza miért 10%-on szüttyögnek 4 év után.

Mi a ferdités? 90-10% arány úgy jön ki, hogy 100 eladott CPU-ból 90 Intel és 10 AMD.
Tehát ilyen %-ban éri meg a cégeknek Intelt venni AMD helyett.
Aztán hogy te mit magyarázol bele az már a te dolgod, de ezek a száraz tények és számok.

Persze a cégek és megrendelők nem pénzből élnek és nem profitorientált vállalkozások, ők csak szórják a pénzt Intelre mert miért ne.
Mese habbal.

[ Szerkesztve ]

(#199) makkmarce válasza Busterftw (#198) üzenetére


makkmarce
őstag

az előbb még 80-1 volt az rányod, és nem, nem 90-10 most sem, de ez ne zavarjon össze, olyan számot találsz ki, amit akarsz.
ha nem emlékeznél miről szólt a vitta, olvass vissza, mert úgy néz ki elfelejtetted.

okoskodom, tehát vagyok

(#200) Busterftw válasza makkmarce (#199) üzenetére


Busterftw
veterán

Tehát ferdítek úgy, hogy még alá is számoltam a valós helyzetnek, nem 80-10 hanem 90-10.
De jó hogy adod alám a lovat.

A 90-10 market share-t nem en találom ki hanem két elemző cég akik több ezer dollárt kérnek a negyedéves eredményeként.
Ilyen öngólokat azért nem kéne már mert kezd kínos lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.