Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dassler


Dassler
őstag

Na, ez már egész barátságos méret adattárolás szempontjából is a mai adatok milyenségét figylemebe véve.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#2) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Kb. mibe kerülhet egy ekkora SSD?

I am having fun staying poor.

(#3) e=mc² válasza Drizzt (#2) üzenetére


e=mc²
őstag

ket ev fegyhaz

Ambulimax Provider

(#4) vedini válasza Drizzt (#2) üzenetére


vedini
őstag

iszonyat ára lehet
azt olvastam most, ha a prognosztizáltak szerint 2012-ig évente 2$-ral esne GB-onként az SSD ára, akkor 5 év múlva 1000$ lesz egy 512GB-os SSD

szóval brutál ára lehet, ki sem merték írni ;)

[ Szerkesztve ]

workworkwork...

(#5) Nokia......


Nokia......
tag

256 GB...az nem semmi Gratula :C

BakkerMan xD

(#6) Nokia...... válasza vedini (#4) üzenetére


Nokia......
tag

hát ja...csak azt nem szeretném ha 10 év mulva egy zeneszám 8GB lenne :Y

[ Szerkesztve ]

BakkerMan xD

(#7) KMT válasza Nokia...... (#6) üzenetére


KMT
addikt

Miért lenne? FLAC-nél nem nagyon lesz szerintem nagyobb helyigényű formátum. Már az is nagyon jó minőség. Átlagos embereknek meg a 320-as mp3 is bőven jó.

Az árára én is kiváncsi lennék. Jó lenne már egy ssd rendszerlemeznek... Bár azt hiszem, hogy ez még odébb van.

(#8) Nokia...... válasza KMT (#7) üzenetére


Nokia......
tag

akkor meg minek ennyi hely? :F egyépként nem gondoltam veszesen komolyan

BakkerMan xD

(#9) vedini válasza Nokia...... (#8) üzenetére


vedini
őstag

pl a játékok egyre nagyobbak lesznek, meg a HD filmek is el fognak terjedni
vistanak is kell rendesen hely, 5 év múlva ráadásul már jön a win 7 is

workworkwork...

(#10) #72042496 válasza Nokia...... (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Zenegyűjtemény, filmek, programok telepítői, image fileok, játékok...

Felhasználófüggő, valaki bőven elfér 100 gigán is, valaki bármekkora tárhelyet megtölt egy hét alatt. :)

(#11) zsiga667 válasza Nokia...... (#8) üzenetére


zsiga667
addikt

Egy zeneszám ugyan nem lesz túl nagy, de egy videó annál inkább. Egy kétórás film Blu-Ray lemezen elfoglalhat majdnem 50GB-t...
Egyébként zene is foglalhat több helyet mint a flac tömörítésűek, pl. MLP.

(#12) shtml válasza KMT (#7) üzenetére


shtml
őstag

24 biten, 96 vagy 192 kHz mintavételi frekvenciával már szép nagyra nőhet egy zeneszám mérete is. A nagy kérdés persze az, vajon elterjednek-e ezek a formátumok, eddig nemigen sikerült nekik.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#13) k.


k.
őstag

Nem semmi. A notimba nincs 256gb tárhely.Sőtt még a fele se.Csak 120gb.még 40 giga kellene és pont elég lenne de hát az élet ilyen.

(#14) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én azt nem értem, h folyamatosan tömeggyártásról beszélnek - és mégsincs sehol normális áron SSD. Nekem feleekkora is elég lenne a notimba, csak ne kérjenek érte xezer $-t. Nagyon-nagyon pici az SSD piac, hogy évi 100+% növekedés mellett sem érte még el az átlagusert, mikor lesz ebből végre olyan termék, amit reálisan döntve megvesz az ember pl a terás notivinyóval szemben?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15) Flashcash válasza t72killer (#14) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az SSD gyártóknak jelenleg nem célja a hagyományos vinyókkal való árverseny, az majd jópár év múlva következik. Adattárolási mennyiségben jelenleg nem éri meg versenyezni a sem a noti sem a desktop szegmensben.

Ami a nagyon közeli 1-2 éven belüli realitás az a következő:
-Asztali gépeknél a halk/gyors gépre vágyó felhasználók megtehetik majd hogy 16/32GB-os SSD-ket vesznek rendszervinyónak, emellé nagyon jól passzol adattárolásra pl. egy 1TB-os 5400RPM WD Green Power, ami szinte hangtalan, nem fogyaszt sokat és olcsó.
Jelenleg az USA-ban egy nagysebességű 2.5" SATA 16GB-os MTRON SSD kb. 64000FT a legolcsóbb online boltokban. (100MB/sec olvasás / 80MB/sec írási sebességgel)

Egy éven belül reális lesz hogy kb. 30ezerért vehetsz egy SSD 16GB rendszervinyót 120MB/sec körüli lineáris átviteli sebességekkel.

-Noti témában pedig marad a szokásos trend, üzleti prémium kategóriás gépekbe beférnek majd a 64/128GB-os gyors SLC SSD-k megfelelő áron.

-A Super Talent nemrég jelentette meg az olcsóbb és lassabb MLC SSD adattárolóit. Itt az írási sebesség "csak" 40-50MB/sec körül van 120MB/SEC körüli olvasási sebességgel. Talán ezek az SSD-k fognak előbb utóbb megjelenni a középkategóriás notikban.

[ Szerkesztve ]

(#16) ngabor2 válasza Flashcash (#15) üzenetére


ngabor2
nagyúr

reméljük azért itt is érvényesülni fog előbb-utóbb a piac, egyre több olcsó beszálló, esetleg újabb technikák, és megy le ezeknek a dógoknak az ára szépen lassan, vagy inkább gyorsan.

(#17) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem teljesen felesleges. Oprendszer+programok= kb. 64GB. A többit már jó tárolni külső egységen is. Jobban örülnék egy gyors és olcsó 64-esnek tehát. Azért örömteli a fejlődés, hátha ez lefelé nyomja az árakat.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) Jim Tonic válasza Flashcash (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem ez pesszimista látkép. 1 év múlva már sehol sem lesz 16GB-os SSD kapható, inkább 64-től felfelé. Ilyen kicsikre a piac sem nagyon vevő.
Szerintem jövőre simán lesz 2,5"-os 64GB-os SSD 30-40e körül. Persze nem MTRON kategória.
Az is kérdés, még milyen tárolók jelennek meg, elég sok alternatíva jön a flash ellen, sokkal gyorsabbak és sosem fáradnak.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) G.A. válasza vedini (#9) üzenetére


G.A.
aktív tag

Üdv!
Jaja Vistának kell hely, főleg a 64bitesnek! vista64bitsp1eng+magyarosítás ill a progik: Office2007, nod32, winamp, codec, msn+extrák, skype... Szal csak ez van rajta a gépen és az igazán nagy cuccok hiányoznak: nero8(most nem kell nincs meghajtó), sony soundforge, vegas, ms visual studio 2008... hogy párat említsek.

5év múlva win 7... legyen inkább 10-15év

GA

(#20) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nem semmi, hogy halad a technika. Kár, hogy rohadt drága lesz. :(

(#21) vedini válasza Jim Tonic (#18) üzenetére


vedini
őstag

lehet hogy lesz egy év múlva 64GB-os SSD 30-40 ért, de valami iszonyat lassú, jó ha 1/5 lesz a sebessége a címben szereplő samuéhoz képest, az meg nem valami jó

G.A.: pedig kb 5 év és jön az új win, ha nem tévedek

workworkwork...

(#22) Flashcash válasza Jim Tonic (#18) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem tudom, én a magyar realitással számoltam, elég nagyok az árkülönbségek még.
8GB SUPER TALENT 2.5" SATA Flash Hard Drive, w/ Aluminum Case 1+ 47 945 Ft
16GB SUPER TALENT 2.5" SATA Flash Hard Drive, w/ Aluminum Case 1+ 67 925 Ft
32GB SUPER TALENT 2.5" SATA Flash Hard Drive, w/ Aluminum Case 1+ 119 428 Ft
64GB SUPER TALENT 2.5" SATA Flash Hard Drive, w/ Aluminum Case 1+ 217 208 Ft
128GB SUPER TALENT 2.5" SATA Flash Hard Drive, w/ Aluminum Case 1+ 687 123 Ft

Lehet, hogy amcsiból berednelve igazad lesz. :)

(#23) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

"A meghibásodások közötti átlagos idő (MTBF) értékét a Samsung 1 millió üzemórában adja meg"

És mennyi az élettartama? (írás/olvasás száma)

(#24) t72killer válasza Kobaljov (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy az MTRON is reklámozza a termékeit: ha nem használod (50MB-nál kevesebbet írsz át naponta) akkor 150év :DDD :DD (ergo ha olcsóbban adnák a DVD-nél, ezt vennék helyette :C )

#21: bizony. A mostanában elérhető csúcsmodellek (100MB/s read, 80-100MB/s write) sebességét kb hozza a terabyte-os samu F1, és akkor a tárolókapacitás is megvan... (az OS bőven elfér a lemez külső, gyors - 80-100MBps+ részén, a maradékon meg elférnek az adatok) Egyedül a random elérés a komoly előnyük egyelőre.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25) bteebi


bteebi
veterán

1-2 év múlva szerintem már majd tűrhető áron is lehet kapni SSD-ket. Egy 32 gigás rendszer"vinyónak" (rendszerSSD-nek :) ) simán megfelel, egy 64 gigás már sok is. Inkább az adatátviteli sebességre gyúrjanak, azért még ott is lehet fejlődni, bár ez a 200-160 MB/s olvasási-írási sebesség már kifejezetten korrekt, majdnem mint egy jobb RAID-tömb. De azért feltornázhatnák majd minimum a duplájára :D (és akkor már majd jöhetne a SATA600).

Azt nem értem még, hogy miért nem gyártanak még 3,5"-os SSD-ket :F - gondolom azért, mert egyelőre még nem szándékoznak betörni a desktop szegmensbe.

Nagyon várom már, hogy elérhető áron is legyenek normális SSD-k (minimum 32 giga, és legalább olyan gyors, mint egy jó winchester). Remélem jövő év vége felé már majd az én gépemből is fog egy kikandikálni :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) Chaser


Chaser
titán

"Mindazáltal egyre több vállalat száll be a flashalapú SSD-k gyártásába, ezért az árak (pontosabban a fajlagos árak) belátható időn belül mégiscsak mérséklődhetnek." Mindazonáltal-lal kerekebb lenne a történet:)

Azt nem értem, hogy tömeggyártásról beszélnek, ha jól gondolom 1M+ HUF lesz 1 ilyennek az ára, hát erre biztos tömegek mozdulnak rá:D Gariról ejthettek volna néhász szót. 10-15 év? Ennyiért sztem ez a minimum.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Azért nem szabad elfelejteni ahhoz hogy a gyártási voluement jelentősen növelni lehessen, a félvezető gyárak számát és kapacitását is emelni kell, ezek viszont nem olcsó beruházások és gyár sem épül meg gyártáskészen egy du. alatt, hanem több év kell hozzá. És nem elég csak valami béna, már elavult gyártástechnológiával rendelkező gyárat csinálni, hanem a legújabb gyártástechnológiát kell megcélozni ami igen drágává teszi a beruházást.

A gyártástechnológia jellemzően két évente fejlődik, olyankor duplázni lehet az egységnyi területre pakolható tranzisztorok számát. Ez vagy dupla mennyiségre elég, vagy dupla kapacitásra, de mindkettőre együtt nem. Márpedig jelenleg még az SSD-k azt fázisukat élik amikor elsődlegesen a kapacitás növelésre koncetrálnak a gyártók, hogy elérjék azt a szintet ami a hétköznapi használathoz user oldalról elvárt mennyiség. Ha ez pár éven belül meglesz, már nem fognak olyan mértékben a kapacitásra koncetrálni, sokkal inkább a gyártási volumen bővítése lesz a cél, az árak pedig inkább csak akkor kezdenek majd jobban csökkeni.

Ahhoz hogy a volument jelentősen emeljék, sok új a legmodernebb gyártástechnológiával rendelkező gyárat kell építeni, ami sok-sok idő, és sok-sok lóvé. Márpedig a memória paicra beruházni ilyen nagy tőkével lehet csak, ami igen nagy kockázattal is jár. Elég csak a D-RAM piacra tekinteni ahol a nyomott árak miatt nem igazán tudnak nyereséget produkálni a cégek, közel sem lehet azt mondani hogy fényes eredmények kecsegtetnek majd hosszú távon. A memóriapiac a tőke számára nem valami kecsegtető megtérüléssel kínálkozó beruházási forma, az elmúlt évek alatt igen rossz volt a megítélése.

(#28) Keem1


Keem1
addikt

Hmm... hát, a kapacitás, sebesség az már úgy oké... Az ár még nem, és az élettartam sem.
Ha vajon rendszervinyónak használnám, ahol a swap fájl is helyet kapna, sanszos lenne, hogy 3 évet se bír ki a cumó?

[ Szerkesztve ]

(#29) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Azért igencsak impresszívek ezek a sebességek!!!!
Kiadnák 32GB-ben olcsóért, tuti újraraknám a gépem :)

(#30) Bgs válasza bteebi (#25) üzenetére


Bgs
senior tag

Azt nem értem még, hogy miért nem gyártanak még 3,5"-os SSD-ket :F - gondolom azért, mert egyelőre még nem szándékoznak betörni a desktop szegmensbe.

Nem csak 3.5" eszkozoket lehet beepiteni egy desktop gepbe...
Ha valaminek akkora az elektronikaja, hogy belefer kenyelmesen egy 2.5" tokozasba, minek dragitsak meg egy nagyobb, uresen kongo dobozzal.

Mas: En is nagyon varom mar, hogy egy 16GB/1.8"/IDE SSD emberi aron legyen kaphato :O

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#31) Levin01 válasza Keem1 (#28) üzenetére


Levin01
őstag

mert a mai rohano számítástechnikai világban olyan gyakori, hogy egy user 3évig megtart egy adattárolót a gépben :DDD

(#32) Levin01 válasza zsiga667 (#11) üzenetére


Levin01
őstag

"Egy kétórás film Blu-Ray lemezen elfoglalhat majdnem 50GB-t"

Miért is kell 50GB-os Blu-Ray filmet a winyón tárolni? Nem a legális, megvásárolt lemezen lenne annak a helye? :U
Ja! Hogy nem arról kerülne rá hanem torrentől? Bocsi :DDD :C :R

(#33) Cs_Laci válasza Levin01 (#32) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Ezt úgy mondod, mintha minden általad megnézett filmet vagy moziban láttál volna, vagy megvetted volna DVD-n.. ;]

(#34) demagóg válasza Levin01 (#32) üzenetére


demagóg
aktív tag

Nem a legális, megvásárolt lemezen lenne annak a helye?
Akinek van legális gyári lemeze az könnyen járhat úgy hogy az megsérül (leejti, olvasó összekarcolja, stb.). Ha rád hallgat és nem készít biztonsági másolatot akkor igencsak pofára esik amikor a boltban szeretné akár némi felárért is becserélni. Persze akinek még a büdös életben nem volt eredeti, vásárolt CD - DVD lemezen filmje, programja, bármi mása, az nem ismeri ezt az érzést. ;]

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#35) tbs válasza Levin01 (#32) üzenetére


tbs
addikt

Szerényen megjegyzem, hogy a 400+dbos DVD gyűjteményem minden tagjáról van egy jó minőségű divxem lemezen. (Az értelmesebb extrákról is, természetesen.) Némileg könnyebb válogatni és megnézni, ha nincs moziszobája az embernek... Az eredeti lemezek pedig dobozokban, légmentesen lefóliázva pihennek jó helyen.

(#36) Levin01 válasza Cs_Laci (#33) üzenetére


Levin01
őstag

Ácsi,ácsi, nem rólam beszélünk most. Azért egy dvd film és egy Blu-Ray film mérete között van egy picike különbség, egyébként a dvd filmetket sem tároltam soha winyón.
Én biztos nem fogok 50GB-os filmet winyón tárolni :)

(#37) Levin01 válasza demagóg (#34) üzenetére


Levin01
őstag

Mert pont arról híres ez az ország, hogy mindenkinek gyári, megvásárolt lemeze van és arról csinál egy biztonsági másolatot :U :Y :R

(#38) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

megnéztem mi lesz a várható ára ennek a kütyünek, mert nagyon tetszik.

Hát inkább 5*elmeyek nyaralni és 5*síelni, meg veszek majd egy új VGAt is.... cserébe marad a HDD.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#39) demagóg válasza Levin01 (#37) üzenetére


demagóg
aktív tag

De azért nincs kizárva, hogy vannnak akik megtehetik? A statisztikák szerint a legális arány (programokra) valami 30-40%. Filmekre nem tudom. De biztosan nem nulla. ;)

Ja! Hogy nem arról kerülne rá hanem torrentől? Bocsi :DDD :C :R
Ártatlanság vélelme. Ha konkrét infód van akkor meg pláne nem kell itt a fórumon kiteregetni. :U

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#40) Cs_Laci válasza Levin01 (#36) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Jóvanno, értem mire célzol, csak félreérthető volt.

(#41) Levin01 válasza demagóg (#39) üzenetére


Levin01
őstag

Nem konkrét infóból indulok ki, csak azért képbe vagyok azt illetően, hogy mik a szokások mifelénk :U Én sem vagyok szent, ezt leszögezném :DDD

(#42) Kriza válasza Flashcash (#15) üzenetére


Kriza
őstag

HRP-nél akciós nettó Samsung SSD árak:
SAMSSSD8IDE - Samsung SSD 8GB 2.5" IDE 21 750 Ft
SAMSSSD16IDE - Samsung SSD 16GB 2.5" IDE 36 870 Ft
SAMSSSD32SAT - Samsung SSD 32GB 2.5" SATA 69 970 Ft
SAMSSSD64SAT - Samsung SSD 64GB 2.5" SATA 139 930 Ft
Mondjuk a sebességük biztos nem az egeket verdesi.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#43) Hedgehanter válasza Kriza (#42) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Pedig engem pont azert erdekelne.... A leglassabb hardware a hard drive a gepemben...

(#44) Balage76 válasza Flashcash (#15) üzenetére


Balage76
senior tag

Év végére ilyen is lesz Samsungból:

Samsung S-Drive - Egy Samsung F1 1TB vinyó és 16GB SSD összekombinálva. A drive firmware-je intézi az adatok elosztását, a vinyó egyetlen kötetnek látszik...

A termékbemutatót [ide] feltöltöttem.

(#45) ALI_G válasza Balage76 (#44) üzenetére


ALI_G
veterán

nááááááájsz :C

(#46) fastleslie


fastleslie
senior tag

Szerintem a közeljövőben ki fogják ütni a jó öreg merevlemes tárolókat! Itt a kulcs: az ár! De elég arra gondolni, hogy nemrég pl. mennyibe került egy pen-drive és mekkora kapacitással bírt, és most mi a helyzet...
Csak 1 példa: 512 MB-os Kingstonom pár éve 12500Ft-ért vettem!
Rá két évre 1024-est 3500-ért.
Most 2000 alatt van az ára...
És ez csak egy pár év! Persze hogy nem most kell SSD meghajtót venni! Egyelőre ár-érték arányban még a merevlemezesek a nyerők, főleg az 1TB tárolókapacitás magasra teszi a lécet! és 500 GB 15 000 Ft-ért? :Y

(#47) fastleslie válasza Keem1 (#28) üzenetére


fastleslie
senior tag

és nem az SSD a legújabb tehnológia! Már fejlesztik azokat a memóriákat, amelyek a mai DDR memóriák sebességét hozzák, de nem felejtenek (mint pl. az SSD) és tartósabbak is lesznek. És akkor nem is lehet majd elkülöníteni a memóriát és a háttértárat, mert minek is? Már alig várom a másodpercek alatt bootoló csodamasinákat!
Szerintem még nem vagyok olyan öreg, hogy megélem! :U

(#48) demagóg válasza fastleslie (#47) üzenetére


demagóg
aktív tag

" és nem az SSD a legújabb tehnológia ....... de nem felejtenek (mint pl. az SSD) "
Az SSD gyűjtőfogalom, melybe a a mozgó alkatrészt nem tartalmazó, tisztán elektronikus úton megvalósított tárolóeszközök tartoznak, melyek funkciójukban a HDD helyettesítését teszik lehetővé. Függetlenül attól hogy belül milyen tárolóelemet tartalmaznak.
"Már fejlesztik azokat a memóriákat, amelyek...."
A jelenlegi FLASH memória chip már 15 éve létezett mire elkezdett a gyakorlatban is elterjedni.
"...és tartósabbak is lesznek."
Legalábbis azt hiszik a mérnökök, mint a többi tárolóeszköznél is. Aztán majd "optimalizálják" a piaci elvárásoknak megfelelően és ugyanaz lesz mint amit már megszoktunk.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#49) 1010


1010
őstag

mire valami elterjed az lehet hogy van 1020 év is a tényleges feltaláls óta

(#50) 1010 válasza 1010 (#49) üzenetére


1010
őstag

10-20 :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.