Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Kicsit szelektív az a hallás. A jackaljzatos kérést miért nem hallották meg? Vagy a vízállósat? Vagy a Qi-t? :)

[ Szerkesztve ]

(#2) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

kicsit hosszú de: [link]

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) mjani1172


mjani1172
addikt

H.lye duma.

(#4) brainticket válasza kcsa (#1) üzenetére


brainticket
aktív tag

mindig azt nyomatják persze amin épp javítottak valamit, most előre sztárolják a kijelzőt, hogy végre vásároltak normális panelt a 7 pro-ba, az utóbbi években meg se volt említve a téma, mert hát túl büszkék nem lehettek rá.

(#5) -Skylake- válasza brainticket (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nektek amúgy az feltűnik, hogy a 1+ 3-4-500 euróval áraz a konkurencia alá ? Biztos tuti jó lenne a jack meg a vízállóság meg a qui meg az s10+ panelje , a mate 20x akksijával , az iphone stabil rendszerével meg egy integrált sony alfa 9-el , csak utána meg ti akik azon sírtok, hogy ezt mér nem tudja azon sírnátok, hogy köcsög 1+ mér kerül 800ezerbe. Ha minden kell , erre árul telefont a samsung , igaz hogy nem 220 hanem 400ezer, de pont ezért nem 220. Minden kell, csak lehetőleg legyen ingyen, tipikus... Bőven vállalható kompromisszum az ip meg a qi hiánya , meg a nem 4K "csak" 2K kijelző azért, hogy meg tudod venni majdnem 1/2 áron a hasonló felépítésű modellek helyett.
Egyébként meg soha senkitől nem hallottam, hogy gond lenne a 6T paneljával , de kíváncsi vagyok most már, hogy miért ekkora hulladék mint aminek leirtad itt.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#6) tibcsi0407 válasza -Skylake- (#5) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kevered a Pro verziót a sima Oneplus-okkal. Itt már 700 Euro fölött lesz az árazás, amiért bizony kapsz egy S10-et, vagy P30 Pro-t is. Itt velük lesz egy ligában ár tekintetében, így az elvárások is jogosak a felhasználók részéről.

https://utdetailing.hu/

(#7) brainticket válasza -Skylake- (#5) üzenetére


brainticket
aktív tag

nálam pont mellé lőttél, mert annyira nem érdekel mennyibe kerül, viszont fontos hogy jóféle kijelző legyen benne, és ne legyen visszalépés ha váltok (pl Samsungról)
Szerintem jó ötlet hogy csinálnak egy drágább prót, és aki nem akar annyit adni érte az meg veszi az olcsóbb verziót.

(#8) goldister válasza tibcsi0407 (#6) üzenetére


goldister
tag

Hát nem tudom, 700 euró lesz a 6+128gb verzió, ami pont most 226e Ft.
P30-230e
P30 Pro-300e
S10-300e
S10+-340e
Szerintem közel sincs egy árban vele. És ez csak a 6gb-128gb kiszerelést hasonlítottam.
És Szerintem az P30 Pro és S10+ szintjén lesz. Úgy hogy nekem várós.
Természetesen kártyafüggetlent hasonlítok kártyafüggetlenhez, mivel nem fizetek elő 10e+ vagy 20e+ előfizetésre. Rendes garanciás, nem sufni gsm-es.

[ Szerkesztve ]

(#9) Cifu válasza -Skylake- (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért a jack kilövése olyan marketing és általános öngól volt tőlük, hogy azóta elég nehéz komolyan venni bármit is, amit Pete Lau leír... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) tibcsi0407 válasza goldister (#8) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ne a listaárakat nézd. 230-ért vettem a P30 Pro 8/256-omat szolgáltatótól, de a First Phone-nál is vannak jó akciók, meg mindenféle flottákban.
Ugyanez igaz a Samsungra is.
A P30 Pro kameráját nem fogja tudni hozni,ez garantált és Qi töltés sem lesz. Ezért nem vártam meg és döntöttem a Huawei mellett.
Valamint újabban az OOS sem volt már a szívem csücske az agresszív memóriakezelés miatt. Ebben a hírhedten sz*r EMUI is jobb pedig, sosem késnek az értesítéseim.

https://utdetailing.hu/

(#11) mjani1172 válasza -Skylake- (#5) üzenetére


mjani1172
addikt

Nekem nem tűnt fel, viszont senki nem foglalkozott az árával rajtad kívül, nem értem a kirohanást.

(#12) tibcsi0407 válasza mjani1172 (#11) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nincs ezzel semmi baj, hiszen a jó ár mindig is a Oneplus-ok mellett szólt. De a 7 Pro már nem lesz flagship killer, hanem flagship inkább.

https://utdetailing.hu/

(#13) mrThomi


mrThomi
addikt

SD slotot nem kértek... ?

Nothing Phone (2a)

(#14) ollie válasza kcsa (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert ez szinte semmibe sem kerül nekik, a többi viszont már fájna.

***

(#15) ollie válasza mrThomi (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az akkor sem lenne, ha millióan kérnék. Túl sok az azzal járó hibalehetőség.

***

(#16) joey04


joey04
titán

Erősebb rezgést kértek a felhasználók

ja, meg jack csatit.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) tixem válasza goldister (#8) üzenetére


tixem
addikt

P30 200 ezer, P30 Pro 270 ezer, S10 213-248 ezer színtől függően, S10+ 249-280 ezer 2 év garival bolttól és akciótól függően. Ja igen, Mate 20 pro 200 ezer

Ráadásul a Samsungokat sufni gsm-ben is megveheted, ugyanis ha EU régiós a készülék akkor a Samsung gyári garit tudod érvényesíteni S/N vagy IMEI alapján. Experience Store nem nézi a vásárlás helyét, csak a termékkódot.
És akkor a különböző szolgáltatói kedvezményekről szót sem ejtettünk.

Ennyit az áraidról. A Oneplusnak nagyon komolyan oda kell tenni e 7 Pro-t, hogy ne legyen közröhely tárgya a jelenlegi mainstream flagshipek között.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#18) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Már évekkel ezelőtt elindult a trend globálisan a jack kiírtására. Ebből nem esett le nektek, hogy előbb-utóbb tényleg kikerül a palettából? Azért erre lehetett számítani mobilfronton. Én már rég beszereztem egy Type-C csatlakozós fülhallgatót ilyen esetekre. Lépjetek már túl ezen és alkalmazkodjatok, vagy vegyetek olyan telefont amin MÉG van!!! ;]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#19) Noukoum válasza tibcsi0407 (#10) üzenetére


Noukoum
veterán

Szolgáltatói árat sem hasonlítunk bolti árhoz:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#20) tibcsi0407 válasza Noukoum (#19) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Aztán miért nem? Ha már kártyásan is függetlent kapsz olcsóbban, mint a listaár? :U Ez a 256-os, ami drágább.

https://utdetailing.hu/

(#21) ollie válasza PeteePeti (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Aztán milyen minőségű az a te fülesed?

Na meg van még ott jó pár dolog, ami hiényzik a OnePlus-ból, pl. a vezetékmentes töltés, az SD bővíthetőség, a vízállóság, a jó minőségű, sztereó hangszóró, a QHD kijelző, és még biztos lehetne találni pár dolgot.

***

(#22) goldister válasza tixem (#17) üzenetére


goldister
tag

Ha valóban ennyi akkor le a kalappal a firstphone előtt. Viszont szerintem ez inkább csak vásárlócsalogató. De ha tévedek elnézést kérek. Árukeresőn is nézve elég olcsóként árulják. A többi nagy oldal, inkább az általam írt összegért árulják. De ha tényleg annyiért meg lehet venni, akkor elnézést.
(Samsungom van, de tudtam eu-s készülékre csak 1 év gari van. Ezért is vettem annó T-nél, plusz egy Nexus 6p-vel küldött el a Huawei szervíz, hogy ők nem javítják mivel külföldi a telefon, eu-s volt, így csak mo-i garanciás telefont veszek.)

#10 tibcsi0407
Be tudnál linkelni egy ilyen árat, ahol szolgáltatónál lehet kapni? Mert ilyen kedvezményt csak nagyon nagy havidíj ellenében lehet. Persze ha alapból magasabb havidíj használ az ember akkor egyértelmű megéri. Viszont aki feltöltős vagy mint én Hello Data-s. Annak nem igazán éri meg a 10e+ előfizetés.

Szerk. Telenor oldalán tényleg kapható 249e-ért a telenor függő. S10+ is hasonló.
Telekomnál ez már sajna nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#23) TunerJoe


TunerJoe
senior tag

Csak hogy én is hozzászóljak a témához:
Jack:
Nagyon régóta használom az iPhone 5s-em, amin van jack csatlakozó. Sosem éreztem még úgy, hogy ne tudtam volna megoldani a dolgot e nélkül, pedig nekem elhietitek, hogy én aztán igazán kimaxolom ilyen szempontból a telefonom. Volt már olyan többször is, hogy teljes hangfalrendszer volt rákötve. Amíg adnak átalakítót a dobozban, szerintem nem lesz probléma, főleg, ha értelmes méretű akkumulátorral rendelkezik a készülék.
IP védelem:
A kiugró kamera miatt nem megoldható sajnos a dolog, legalábbis még egy jó ideig biztosan nem, előlapi kamerát nem hagyhatják el, így muszáj lenne notch vagy lik, akkor meg azért lenne a hiszti.
Qi:
Ez szerintem jogos, én sem értem, hogy egy 700 dodós telefonba mért nem tudják akarják beletenni.
Képernyő:
Ezt nem értem. Sosem hallottam panaszt a OnePlus-ok megjelenítőjére, konkrétan a P30 Proban is majdnem ugyanolyen van, mint a 6T-ben, ott sem láttam a hihetetlen feláborodást.
SD kártya:
Ezt előttem is írták, valószínűleg biztonsági okokból nem rakták bele.
Ha végigolvastad, respect! :C

instagram.com/albert__gyorgy

(#24) Noukoum válasza TunerJoe (#23) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem a minimum az ha megtiszteljük egymást azzal hogy végigolvassuk egymás hozzászólásait. Különösen akkor ha még reagálunk is az adott hozzászólásra.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#25) marcarc válasza TunerJoe (#23) üzenetére


marcarc
senior tag

Ez szerintem jogos, én sem értem, hogy egy 700 dodós telefonba mért nem tudják akarják beletenni.

Amíg lezuhanyzom reggel (15-20p), tölt annyit h egész nap bírja. Ha jól tippelnek a 7 pro hoz még gyorsabb töltő lesz. Komolyan minek egy full lassú töltessél órákig töltögetni? Én meg ezt nem értem :D

De amúgy még nem volt ezen az oldalon egy olyan OP hír ami ne a sírásról szólna, borzalmas.

(#26) mjani1172 válasza ollie (#21) üzenetére


mjani1172
addikt

Mégegy dolog amiről nem esik szó, de nekem bántja szemem: a számla.
Nem tudom hogy merik megcsinálni, de magyarországon még senki nem kapott tőlük.
Tibcsi az amazontól kapott, de az nem ugyanaz.

(#27) tibcsi0407 válasza goldister (#22) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem függő. Az összes P30 Pro független itthon a szolgáltatóknál, erről a topikban is szó volt.
Én a Telekomnál vettem és független, de a többieknek is az a topikban.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#28) TunerJoe válasza marcarc (#25) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Azon is gondolkodtam már, hogy a 1+ kifejleszthetne valami hipergyors vez. nelküli töltőt. Persze nem olyat, mint amilyen a kábeles Dash charge, de mondjuk a kategóriában a leggyorsabbat. Az talán a simánál is nagyobbat szólna.

instagram.com/albert__gyorgy

(#29) ollie válasza mjani1172 (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na igen, valszeg ez is segít nekik "alacsonyan" tartani az áraikat.

***

(#30) ollie válasza TunerJoe (#28) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Túl nagy a veszteség, és nagyon felforrósodna tőle a mobil. Egyébként meg a vezetékes gyorstöltésüket sem ők fejlesztették. A OnePlus semmit sem fejleszt, mindent az anyacégtől (OPPO) vesz át.

***

(#31) goldister válasza tibcsi0407 (#27) üzenetére


goldister
tag

Hát a telekomnál is 310e a domino díjcsomagban a P30 Pro. Viszont a telenornál meglepően olcsó. Kíváncsi leszek, hogy milyen is lesz valójában a OP. A független meg nem tudtam, elnézést. Igen a telekom biztos független azért is vettem onnan az S8-at. Viszont a telenorról nem hallottam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#32) TunerJoe válasza ollie (#30) üzenetére


TunerJoe
senior tag

"One new feature to the OnePlus 3 is Dash Charge. It is a custom version of OnePlus' parent company's (OPPO Electronics) VOOC Charging."
Azért nem olyan durva, mint ahogy beállítod, ugyanis tényleg átveszik, de utána továbbfejlesztik/átalakítják.

instagram.com/albert__gyorgy

(#33) ollie válasza TunerJoe (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ugyanaz, csak átnevezték.

***

(#34) tixem válasza goldister (#22) üzenetére


tixem
addikt

Eddig is 1 év volt a Samsung telefonok garija, de pluszba mellé regisztrálhattál mellé +1 évet mysamsung fiókkal.

A GDPR életbe lépésekor ez megszűnt a mysamsung-gal meg a garanciafutárral együtt és azóta 1 év alap + automatikusan jár hozzá a +1 év garancia, amit előtte neked kellet regelni. Magyarán mondva nem változott semmi az időtartamot tekintve, az továbbra is két év.

Amúgy a firstphone-on kívül is nagyon jó áron vannak a szóban forgó készülékek például a tablet.hu, laptopszalon, pcx stb üzletekben ahol már rendes gyártói garival kapni ezeket. Az általad írt árak kb a megjelenéskori állapotot tükrözik. Azok meg már nem érvényesek.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#35) tom_87


tom_87
tag

Ha igazak a pletykák akkor a Pro verzió QHD kijelzőt (90 Hz-t), UFS 3.0-t fog kapni. A 12 GB / 256 GB-os verzió ára elvileg 819/829 euro lesz, azaz mai árfolyamon 265 ezer forint, ami tényleg sok pénz. Viszont a Huawei P30 Pro listára 329 ezer forint. Ez azért 64 ezer forint különbség, és az előbb felsorolt dolgokban (a pletykák alapján) jobb a 1+ Pro. Nyilván a kamera egy másik kérdés ez (is) majd kiderül. Az USA-ban már meg lehet vásárolni a telefonjaikat szolgáltatóknál, az egy más kérdés, hogy Magyarországon igencsak szegényes a felhozatal...

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#36) joey04 válasza TunerJoe (#23) üzenetére


joey04
titán

A jack téma azért ciki, mert erre verték magukat, aztán meg tessék. ez nagyon gáz. teljesen mindegy mennyibe kerül, meg mennyire szükséges (nekem sem hiányzik, évek óta bt fejest használok. azokkal a telefonokkal is azt használtam, amiken volt jack)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) tom_87 válasza joey04 (#36) üzenetére


tom_87
tag

Ez sajnos így volt. De hát melyik gyártó nem játszotta el ezt az évek alatt? :)

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#38) tixem válasza tom_87 (#35) üzenetére


tixem
addikt

329 ezer... Volt... Amikor megjelent... :) [link] [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#39) goldister válasza tixem (#34) üzenetére


goldister
tag

Hivatalos Samsung oldalon: "A kiterjesztett jótállást csak a Samsung Electronics Magyar Zrt. által forgalomba hozott készülékekre lehet igénybe venni."
Tehát a sufni gsm-re csak 1 év garancia van. Kivéve abban az országban ahol vették. Ott tényleg 2 év. (Ugyanígy jártam a Nexus-szal is, kint volt 2 hónapig szervízben, hogy majd mindjárt kész lesz, sok várakozás után örültem, hogy visszakaptam a fele összeget, úgy hogy a magyar Huawei elküldött a pics@ba) Viszonteladónál 2 év.

[ Szerkesztve ]

(#40) tom_87 válasza tixem (#38) üzenetére


tom_87
tag

Bocsi, legutóbb MM-ben és még pár nevesebb helyen néztem (egy hete) ott még annyi volt. Attól függetlenül ez így még mindig ugyanannyiba kerül, mint a 7 Pro pletykált ára. A hardware pedig (ha igaz a neten terjengő spec.) erősebb lesz a OnePlusban. És Jack ugye a Huawei telefonjában sincs.

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#41) Kokzor válasza ollie (#21) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Mintha saját magamat olvastam volna. :DDD [link]
Mondjuk minden igaz.

(#42) ollie válasza tom_87 (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sehol nem olvastam QHD kijelzőről, az is csak fHD-t fog kapni. QHD esetén még rászámolhatnál 50k-t az árra.

***

(#43) goldister válasza ollie (#42) üzenetére


goldister
tag

Pedig én is QHD-t olvastam szinte mindenütt. :)

(#44) tixem válasza tom_87 (#40) üzenetére


tixem
addikt

És kit érdekel az erősebb hardver? Mire nem elég a kirin 980 vagy akármelyik idei csúcs SoC? Antutuban nem 360 ezer hanem "csak" 310 ezer. Hallatlan. Laggolni fog rajta a fércbúk meg az engri bördz

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#45) tom_87 válasza ollie (#42) üzenetére


tom_87
tag

Én mindenhol QHD kijelzőről olvastam, 90 Hz-es képfrissítéssel: [link] [link] [link]

Nekem teljesen mindegy mi van benne, csak hát a tények makacs dolgok: egy telefon árát az alkatrészek beszerzési ára, a szoftverfejlesztés ára, gyártási költségek határozzák meg. Ha a 1+-ba jobb/drágább alkatrészek kerülnek, akkor a gyártó adja annyiért mint előtte?

Én csak azért reagáltam az árra, és példálóztam a vassal, mert valamivel csak magyarázható (ha nem ia teljesen) a nyitóár.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#46) joey04 válasza tom_87 (#37) üzenetére


joey04
titán

de 1.: ez még "friss" emlék,

2.: ők voltak a szabadság pártolói, meg A közösségi márka

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) Kokzor válasza tixem (#44) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Az antutu pontszám amúgy sem jelent önamgában még sokat. Csak egy viszonyítási alap, a korábbi hardverekhez. Amennyre én tudom pl. a Kirin 980 nem tud 4k 60fps rögzítést. Szóval a magas pontszám mellett, lehetnek hiányosságok.
Viszont a OnePlusnak a Snapdragon 855-el ilyen problémái nem lesznek.

(#48) tom_87 válasza joey04 (#46) üzenetére


tom_87
tag

Nekem a BlackBerry lépése (OS10-ről Android-ra váltás) volt a leggázabb eddig :) .

@Ollie

A45-ös hozzászólásom második felét tixem kollégának szerettem volna írni :) .

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#49) tibcsi0407 válasza goldister (#31) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Huawei most mindenkinél független és Dual SIM-es. Gondolom gyártótól is függ, hogy a szolgáltatónak hogy adják át.

https://utdetailing.hu/

(#50) Kokzor


Kokzor
aktív tag

Bevallhatná a OnePlus, hogy azért lesz drágább a mobiljuk, mert reklámozták magukat a McLarenen amikor a kínai nagydíj volt. :D
(Glória közepe)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.