Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Pont a Sony-nál vagytok meglepődve, hogy ilyen szép áron nyit. Legalább lesz egy újabb indokuk a tavalyi áraknál is még magasabban nyitni az 55 + 65"-ossal.
:R ja nem :W

(#2) Piftuka válasza Pro Koryak (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

Az OLED technológia jelenleg a televíziók prémium szegmensének privilégiuma.

No offense, de őszintén szólva az első híreket követő hazai, felhasználói várakozások (a "~200.000 forint körüli kis OLED tévékről") voltak megmosolyogtatóak. :)

A gyártóknak eszük ágában sincsen olcsón adni. Ezeket a tévéket nem a kis pénzű, de még csak nem is az "átlag" felhasználóknak találták ki, hanem azoknak, akik harmadik, negyedik, sokadik, hálószobai, konyhai, stb. televíziónak is kifejezetten ebből a szegmensből választanának. (A többi OLED mellé...)

"Aquila non captat muscas."

(#3) Pro Koryak válasza Piftuka (#2) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Olcsó ill. jó ára lesz a 48" olednek, csak nem a Sony kínálatában! A Sony csökkenti legkevésbé, legutoljára akciózza az árakat.

(#4) Segal válasza Piftuka (#2) üzenetére


Segal
veterán

LG-nél négyessel fog kezdődni az ára.
Én 2 csoportot látok akinek jól fog jönni a 48-as méret. Az egyik aki monitornak használná, a másik meg akinél nem fér el az 55.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#5) hegylako01 válasza Segal (#4) üzenetére


hegylako01
tag

A 48-as méret terljesen új kategória, senkinél nem lesz olcsó. Az Lg már kapható, jelenleg alzánál 545 .

Én is monitornak használókat látom a fő célcsoportnak ennél a méretnél.

[ Szerkesztve ]

(#6) adamssss válasza hegylako01 (#5) üzenetére


adamssss
veterán

Mondjuk ugy hogy a jovoben kaphato lesz mert a varhato szallitas oktober.

Monitornak OLED-et hasznalni... meresz. Max jatekra, de oda nekem nagyon nagy meg mindig a 48”.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7) Vikthor


Vikthor
nagyúr

48" kinek kell?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8) Segal válasza hegylako01 (#5) üzenetére


Segal
veterán

Eddig 485 volt az ára az alzánál, de végülis lényegtelen mert októberig még milliószor variálhatják.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#9) adamssss válasza Vikthor (#7) üzenetére


adamssss
veterán

Akihez nem fér be nagyobb. Szüleimhez tökéletes lesz mert a bútorban pont ekkora a kivágás.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10) Vikthor válasza adamssss (#9) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én pl. nem a bútornak veszek TVt hanem magamnak és aszerint alakítom ki hozzá a bútorok elrendezését. De hát, papné vágom...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11) adamssss válasza Vikthor (#10) üzenetére


adamssss
veterán

Te csak kérdeztél én válaszoltam. ;) Hidd el van bútor amit nem egy TV miatt cserélsz le, dobsz ki, hanem ahhoz veszed a többi dolgot.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#12) #16820480 válasza adamssss (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk elég különleges bútor kell legyen, hogy ne azt igazítsd a fél milliós tévéhez, hanem fordítva :)

(#13) adamssss válasza #16820480 (#12) üzenetére


adamssss
veterán

Tudom, hogy az itteni fórumozók többségének elképzelhetetlen, hogy ne mindent az elektronikus cuccok határozzanak meg pl egy lakás elrendezése szempontjából de vannak olyanok is akiknek mondjuk a design, belsőépítészet előrébb van mint, hogy egy 65"-os fekete lap legyen a nappali "ékköve".

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14) DamianB válasza Piftuka (#2) üzenetére


DamianB
őstag

Átlag keresetű vagyok nincs még tvm de akkor is oledet fogok venni ;]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#15) #16820480 válasza adamssss (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

Itt most nem erről beszélek. Ha valakinek ténylegesen ekkora vagy kisebb méretűre van igénye, akkor nyilván érthető. Csak azt tudom nehezebben elképzelni, hogy hú, kéne egy 65"-os tévé (fél milláért vagy még drágábban), de nem fér be a 100 ezer forintos bútorba. Ilyen értékarányoknál én már inkább átgondolnám azt, hogy ha tényleg kell nekem az akkora tévé, akkor átalakítom a szoba designt kicsit, hogy megfeleljen neki.

(#16) GAI válasza #16820480 (#15) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Pont ez a lényeg, hogy nem az akkora TV kell, hanem a kisebb, de OLED kijelzővel! Nem minden nappali tornaterem méretű. Nekem is ez a 48” az ideális méret, várok rá régóta, de még várhatok is mire lemegy 300 körülre az ára, mert ennyit nem adok érte.

(#17) prolad


prolad
őstag

Szép darab, monitornak tök jó lenne egy ilyen. Nyilván nem ezzel a nyitóárral, de pár év és rendeződik majd ez is.

(#18) BoneDragon válasza prolad (#17) üzenetére


BoneDragon
veterán

Jaja, milyen faszán nézne ki mikor a tálca meg az ikonok beégnek. :D

(#19) Reinhardt válasza adamssss (#6) üzenetére


Reinhardt
őstag

Gondolom itt a beegesre utalsz.
2 es fel eve hasznalok egy LG OLED55B7V-t monitorkent, semmi hibat nem tapasztaltam eddig.

(#20) Piftuka válasza Segal (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

A "négyes" sem "kettes". De még a "hármas" sem az. :)

(Egyébként egy 48 colos tévéért ~200.000 forint/700 dollár is sok, még akkor is, ha az a világ legjobb tévéje. Ám ez ellen sajnos nem sokat tehetünk. Ide jutott a világ, és az árak.)

"Aquila non captat muscas."

(#21) adamssss válasza Reinhardt (#19) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem felhasználás függő. Ha mondjuk szöveget szerkeszt az ember napi több órát akkor nehezen tudom elképzelni, hogy ne lenne ha más nem retention.

De ha mondjuk játszol akkor oda teljesen jó.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#22) prolad válasza BoneDragon (#18) üzenetére


prolad
őstag

Ja, attól az egytől tartanék én is.Tálca mondjuk nem izgat, el lehet rejteni, asztalon is 1-2 ikon van max, de így is lenne bőven statikus elem.
De ekkora méretben nem sok minden van, most 32-es a monitor és kezdem azt érezni, hogy kicsi :D Pedig nem nézem messziről, 50-60 centi lehet. Egy ilyennel biztosan nem lenne gond.

(#23) Reinhardt válasza adamssss (#21) üzenetére


Reinhardt
őstag

Marcius ota sokat dolgoztam otthonrol, igy jutott neki napi 8 ora office ablak, elotte bongeszo/film/jatek ment rajta joreszt.

(#24) adamssss válasza Reinhardt (#23) üzenetére


adamssss
veterán

Én szurkolok, hogy ne legyen baja, de az tény, hogy az OLED-et nem officera és statikus tartalomra találták ki. A játék és a film az más tészta.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#25) Reinhardt válasza adamssss (#24) üzenetére


Reinhardt
őstag

Szerintem tul van tolva a dolog, vagy en vagyok szerencses.
Eleinte figyeltem ra, hogy kikapcsoljam mikor nem hasznalom, meg cserelgettem a hatteret/ikon elrendezest, megijedtem mikor csak par percre mentem ki a szobabol, de orak lettek belole.
De kb 2 eve mar nem foglalkozom ilyesmivel.

(#26) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

En is gondolkodtam arrol, hogy a kisebb meret hoz-e arcsokkentest, tehat hogy azokra vadasznak akik vennenek OLED tevet, de olcsobban, vagy azokra akik vennenek OLED TV-t, de eddig a legkisebb is tul nagy volt a megcelzott helyre. Ezek szerint van gyarto aki az utobbiban lat nagyobb uzletet.

Ameddig nem szoritjak meg az OLED technologiat, vagy a Samsung nem kezd bele nagyobb arharcba a QLED vs OLED fronton, nincs oka a gyartoknak az arcsokkentesre. Ha ezt meg tennek az "unforced error" lenne sport szaknyelven. Ok latjak, hogy megeri-e gyartani az elert forgalom alapjan.

Talan a kinai gyartok dobjak majd be az elso kovet ebbe az allovizbe.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) Segal válasza Piftuka (#20) üzenetére


Segal
veterán

Kettessel kezdődő árat ennél a tévénél max majd a használt piacon láthatsz leghamarabb jövőre de inkább 2022-ben.
Az új ára viszont jövőre a kiakciózásnál le fog jönni 400 alá ez gyakorlatilag boritékolható.
Persze az is sok egy 48-as tv-ért, de szerencsére senki nem tart senki fejéhez pisztolyt hogy megveszed vagy meghalsz. Ha elfogadod az árat megveszed, ha nem fogadod el akkor meg nem. Ennyi.
Nálam nagyon is tervben van idén év végén vagy jövő év elején az LG féle 48-as :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#28) Piftuka válasza DamianB (#14) üzenetére


Piftuka
veterán

Átlag keresetű, szolgáltató szektorban tevékenykedő top menedzser, átlag keresetű bankár, vagy átlag keresetű gyári sormunkás?

Csak mert nem mindegy... :N

"Aquila non captat muscas."

(#29) BoneDragon válasza Reinhardt (#25) üzenetére


BoneDragon
veterán

Te vagy szerencsés. Én valahogy nem szeretném tesztelgetni a félmillió+ készülékemet, hogy beég-e.

(#30) DamianB válasza Piftuka (#28) üzenetére


DamianB
őstag

Egyik sem ,átlagkeresetű budapesti.
Jövő februárban szeretnék majd venni egy nagyon akciós 55 cx et addig nagyon rá érek.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#31) sb válasza Segal (#27) üzenetére


sb
veterán

Lehet, hogy hülyeséget írok mert nem nagyon követem, de az 55"-osok nem valahol 2000EUR körül nyitottak hivatalosan az utóbbi években? Ehhez képest 350e körül/alatt kifutóként elérhetőek voltak.

Akkor itt is lehet hasonló, nem? Bár ez kevésbé tömegméret, lehet, hogy nem akciózzák le annyira. (Plusz folyik az ifláció a világba' vs gazdasági visszaesés. Ez nyilván még rángathatja az árakat ide-oda, nem a szokványos módon, de ettől tekintsünk el mert megjósolhatatlan még mi lesz ilyen szempontból év végére, 2021 elejére.)

[ Szerkesztve ]

(#32) GSP


GSP
aktív tag

Biztosan tudják mit csinálnak, de személy szerint kicsinek találom.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#33) Dolpa válasza BoneDragon (#29) üzenetére


Dolpa
tag

Biztos nem. Én tavaly november óta használok egy OLED55C9 TV-t monitornak napi 10+ órában, de nem látok rajta semmi beégést vagy hasonlót. És nem csak játszom rajta, hanem dolgozom is, főleg mostanában.

Szerintem ez a beégés a korai OLED-ekre volt jellemző, csak mostanra már az agyakba égett be. Nyílván nem az a mérvadó, amikor elborúlt teszt oldalak hetikig járatják napi 24 órában ezeket az OLED tévéket.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#34) Piftuka válasza DamianB (#30) üzenetére


Piftuka
veterán

Bízom benne, hogy sikerrel jársz! Olyan tévét vegyél, amilyet Te legjobbnak találsz. Ez a lényeg. :K

Mindig mondom, hogy ez egy szórakoztató eszköz; a célja az, hogy a "gazdájának" segítsen egy kicsit kikapcsolódni, feltöltődni.

"Aquila non captat muscas."

(#35) Piftuka válasza Dolpa (#33) üzenetére


Piftuka
veterán

"Szerintem ez a beégés a korai OLED-ekre volt jellemző, csak mostanra már az agyakba égett be."

Ennyire egyértelműen sajnos ezt még nem lehet kijelenteni.

A külföldi audio-video fórumokon azért sok felhasználó osztotta meg a vonatkozó tapasztalatait még a 2018-as modellekkel kapcsolatban is.

A többi pedig nincsen még olyan rég óta üzemben, hogy bárki messzemenő következtetéseket vonjon le a beégés kapcsán.

Az biztos, hogy az első, ~2012-2013-as, nagyobb számban gyártott OLED tévék óta rengeteget fejlődött ez a technológia is, a beépített "pixelfrissítő" algoritmusok sokkal hatékonyabbak a tavalyi és idei modellekben. (Legalábbis a gyártóik szerint.)

Ám különféle "trükköket" is kell alkalmazniuk, visszafogni a fényerőt, a fénysűrűséget megfelelően szabályozni... Szóval az út végétől még messze vagyunk.

Ha valaki 1-2-3 évente cseréli a tévéjét, annak gyakorlatilag mindegy.

Aki viszont 8-10 évre veszi, mert elhiszi, hogy "biztosan nem ég" be, az hibát követ el.

"Aquila non captat muscas."

(#36) Piftuka válasza sb (#31) üzenetére


Piftuka
veterán

Fontos megjegyezni, hogy azok a 300.000 forint körüli árak csak a "Tesco gazdaságos" LG OLED-ekre voltak érvényesek.

A "C" széria és felette, illetve a Philips, SONY, Panasonic, stb. termékpalettája azért ennél drágább 55 colos OLED tévéket prezentált; még a kifutó szériákban is.

Egyébként az árakat szvsz sokkal inkább befolyásolja, hogy jelenleg még mindig az LG az egyetlen panelgyártó.

Akik tehát az "olcsó OLED"-re várnak, inkább azért drukkoljanak, hogy még vagy 4-5 gyártó (akár a tévégyártók közül, akár az ismert panelgyártók közül) megjelenjen a piacon, és egymással konkurálva lefelé nyomja az árakat.

(És akkor még az is tényező, hogy amíg a SONY, Panasonic, és LG tart LCD televíziókat is a kínálatában, biztosan soha nem fogja lenyomni még az OLED alapmodellek árait sem.)

"Aquila non captat muscas."

(#37) DamianB válasza Piftuka (#34) üzenetére


DamianB
őstag

Így van :K
Neked milyen tvd van ha szabad kérdezni mit preferálsz ?
Én nem vagiból mondom ezt az oled tv dolgot csak mióta megnézem őket különböző boltokban mindig arra jövök rá hogy ez a legjobb.
Hozzá teszem hogy nem rég rá néztem a legújabb qledre és az se rossz. :K

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#38) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Ezek az árak nem nekem valók sajnos. Bár most a gyerek miatt sem vennék tévét. Van valami mód arra hogy Samsung S5-ön nézzek tévét? Meg a PS4 is mehetne rá. Bár arra már valami van állítólag. Mate 10 Pro-n elvileg működik már a remote play vagy mi :U

(#39) GAI válasza Piftuka (#36) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Mit értünk "Tesco gazdaságos" OLED TV alatt? A képminőségük gyengébb valamiben? Ha a különböző smart rendszerek, meg egyéb parasztvakítások hiányát, az engem teljesen hidegen hagy. Egy kijelzőre van szükségem, ami minél jobb minőségű. Legyen rajta 4-5 HDMI bemenet is kész. Semmilyen smart rendszer nem kell (sőt, előny ha nincs, mert gyorsabban kapcsol be a TV), sőt akár még tuner sem kell, és hangszóró se :)

(#40) Tigerclaw válasza Dolpa (#33) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Milyen messzirol nezed?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41) BoneDragon válasza Dolpa (#33) üzenetére


BoneDragon
veterán

Szeretem mikor az emberek használnak 1 készüléket és azzal nincs baj, igy azt jelenti számukra a többi 10+ millióval sincs. :U

(#42) Dolpa válasza BoneDragon (#41) üzenetére


Dolpa
tag

Szeretem amikor az emberek olyanról mondanak véleményt, amiben nincs tapasztalatuk. :U Olvasni más véleményét az nem ugyanaz.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#43) Dolpa válasza Tigerclaw (#40) üzenetére


Dolpa
tag

valamivel több mint 1 méter.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#44) Tigerclaw válasza Dolpa (#43) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ilyen tavolsagban mar nem egyszeru ugy elhelyezni, hogy allithato is legyen, de ne tunjon barkacs megoldasnak meg nagyobb iroasztal eseten is.

En is gondolkodom 4k-s TV hasznalatan, de 40 inch felett mar szerintem tul nagy, foleg ha meg akarom tartani a magas ppi elonyet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#45) Ren Hoek válasza adamssss (#13) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ezt a bútor dolgot én sem teljesen értem.

Ha valaki ki tud fizetni egy fél millás TV-t zsebből (nem ilyen 20 évre felvett hitelből) annak nem költség kicserélni egy ilyen egyszerű praktikusságra való bútordarabot. Gondolom nem pár milliós Gaudi dizájner TV szekrényről van szó.

Vagy akkor a bútor maga rossz, mert nem praktikus... bekorlátoz. Ki kell dobni.

A fő érv, hogy kvázi alig lehet megmondani egy 55 colos és egy 48 colos TV közt a különbséget, mert nem annyival nagyobb, hogy bármennyire is zavaró lenne. Anyáméknál 43-as LCD, nálam 55 colos OLED és még ez SEM annyival nagyobb belsőépítészeti szempontból.

...és ugye 55 colosból tengernyi választék van, mert ez lett a gold standard méret.

[ Szerkesztve ]

(#46) adamssss válasza Ren Hoek (#45) üzenetére


adamssss
veterán

Nem is kell mindenki problemajat megerteni.

a lenyeg hogy szamunkra a 48-as modell megoldast jelent a problemara. Aki meg nem erti, ertetlenkedjen. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#47) Piftuka válasza DamianB (#37) üzenetére


Piftuka
veterán

Nekem egy 2015-ös, SONY 55W809c (120 hz, aktív 3D, remek mozgásmegjelenítés, ~6000:1 körüli kontraszt, nulla fényszivárgás, felhősödés) televízió készülékem van, amivel egyelőre nagyon elégedett vagyok, mert pazar a képminősége.

Volt OLED-em is ("2015-ös, 3D-s LG alapmodell), és azt mindenképpen vallom, hogy házimozi céljára a minél tökéletesebb kontraszt és fekete szint, valamint a minél jobb mozgásmegjelenítés kell legyen a jövő útja.

Viszont mivel én ~8-10 évente cserélek tévét, ezért nekem egyelőre az OLED technológia (a tinting, sávosodás, és image retention/beégés, kék OLED élettartam, alacsonyabb fényerő) a tudomány jelenlegi állása szerint számomra nem alternatíva.

Addig amíg tudok venni helyette egy nagy fényerejű, fényszivárgástól mentes, ~5000-6000:1 körüli kontrasztú LCD televíziót.

A Samsung, TCL és Hisense FALD-os, akár 1000-2000 dimming zónás, "Mini LED" háttérvilágítású QLED készülékeit az általam látottak és/vagy olvasottak alapján jónak tartom, és reális alternatívának a majdani ~80+ colos képátlójú HDR tévére váltáshoz.

Emellett várom a hamarosan megjelenő Samsung QD-OLED és QNED tévéket is.

Valamint érdekesnek, és lehetséges fejlesztési iránynak tartom a HISENSE 100L5F-B12 100" 4K UHD VIDAA Smart Laser televízió, 254 cm készüléket, és az ahhoz hasonló lézeres megoldásokat. Azért ez már nagyon klassz képméret az otthoni "mozizáshoz"... :K

És bízom abban, hogy a SONY Micro LED technológiája is elér legalább arra a "consumer" szintre, ahol most az OLED tart, és mindezt még nem ősz halántékkal megérjük, mert azt pedig minden fentebb említett készüléknél jobbnak tartom (ismételten: a jelenleg elérhető információk és ismeretanyagok alapján).

"Aquila non captat muscas."

(#48) sb válasza Piftuka (#36) üzenetére


sb
veterán

Igen, kicsit eltévedtem.
Az olcsó szót eleve naivitás használni egy Sony topicban. :D
LG-re gondoltam, valóban. Ott pedig tényleg van eltérés a B és C széria között, 48"-ból pedig nem lesz B-s.

Ettől függetlenül azért a C-ből is volt emlékeim szerint 400k alatti 55"-os, ha nem is 300 felé közelített. így ebből akár lehetne 300 közeli. :)

(Egyébként meg szvsz alig van különbség képminőségben B/C között. Nem hiszem, hogy 300k-s 55B mellett - ha lesz még ilyen újra - sokan vennének 400k-s 48C-t ha nem kifejezetten a kisebb méret kell.)

[ Szerkesztve ]

(#49) DamianB válasza Piftuka (#47) üzenetére


DamianB
őstag

Ez jól hangzik főleg a 3D nagyon mérges vagyok hogy abbahagyták a 3D fejlesztést nekem nagyon bejött.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#50) Tetsuo válasza #16820480 (#12) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem csak a bútor mérete, hanem sokaknál az élettér minősége is gátat szab egy nagy fekete felületnek.
Jelenleg nincs tévém, de el tudom képzelni azt, hogy egy kisebbért fizessek többet - simán.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.