Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomboy0013


tomboy0013
veterán

A kép aláírás nem igazán pontos, Honor View 10 már van és nincs rajta betüremkedés.

(#2) aelod


aelod
veterán

Magyarán a notch hivatalos, és alighanem azért leplezte le a gyártó hetekkel a várható bemutató előtt, hogy elébe menjen az elégedetlenkedésnek, illetve elég időt hagyjon a növekvő rajongótábor megbékélésére haterek elpártolására :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3) jacis


jacis
nagyúr

Az iPhone még mindig megtudja kavarni a piacot. Érdekes. Pedig inkább fintorogva fogadta a userek többsége a notch-ot mint örömmel.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4) judas13


judas13
addikt

A mobiltelefongyártás történetében a dizájn, a funkcionalitás zsákutcájaként fog majd bevonulni ez a szégyenteljes Noccsos időszak szerintem.

Az elvtelen, értelmetlen másolás hozzá a nevetségesen szánalom magyarázkodással, hogy "de hiszen a mi noccsunk kisebb mint az Övéké.

Szégyentelenek!
Gratula annak a talán max 1-2 cégnek (pontosan már kiknek is?)akik nem szálltak fel erre a Notch-Expresszre!

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#5) tomboy0013 válasza judas13 (#4) üzenetére


tomboy0013
veterán

Előbb utóbb minden cég felszáll rá, maximum lesznek olyan modelljeik amelyek nem (pl.: Xiaomi).

(#6) .Szaki. válasza judas13 (#4) üzenetére


.Szaki.
addikt

"Gratula annak a talán max 1-2 cégnek (pontosan már kiknek is?)akik nem szálltak fel erre a Notch-Expresszre!"

Samsung és Sony.

(#7) nagysuhi válasza .Szaki. (#6) üzenetére


nagysuhi
tag

Az Apple nem szállt fel rá. Ő a mozdony...

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#8) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Kedves Mobilarena...nem unjatok mar a szapulasat/ ekkora dobra vereset / a folyamatos notchozast mikor kb tudjatok hogy erre vevo az olvasoi kozonseg es ezt csak azert teszitek? Kicsit mar unalmas minden nap van egy cikk amiben foszereplo a notch. En mar nagyon unom. Meg a jack / nem jack rol sem volt ennyi cikk pedig az sokkal fontosabb mint egy telibevert kijelzodizajn....

YNWA

(#9) #24536576 válasza nagysuhi (#7) üzenetére


#24536576
törölt tag

Vagy inkább a szeneskocsi, a mozdony a Sharp.

(#10) .Szaki. válasza nagysuhi (#7) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nem nagyon értem, hogy ezt miért címezted nekem. :N

(#11) Cifu válasza .Szaki. (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Talán még a Nokia is oda tartozik.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) Obyboy


Obyboy
addikt

Ha tényleg így fog kinézni a OP6 akkor megvárom a OP6T megjelenését.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#13) .Szaki. válasza Cifu (#11) üzenetére


.Szaki.
addikt

Onnan is csiripelték már a verebek, hogy elképzelhető, hogy jön olyan modell, amin lesz notch, de jelenleg valóban még nekik sincs ilyen típus. :R

(#14) judas13 válasza tomboy0013 (#5) üzenetére


judas13
addikt

Ne legyen igazad:(
......

.Szaki.

Ez nem sok, meg tényleg ahogy írták a Nokia

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#15) aelod válasza tomboy0013 (#5) üzenetére


aelod
veterán

Hát a MI7 szinte biztos, hogy azzal érkezik majd...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#16) Obyboy válasza tomboy0013 (#5) üzenetére


Obyboy
addikt

Ha felszáll rá akkor legalább csinálja úgy mint a Samsung az Edge kijelzőt az S7 esetében, van sima és edge kivitel is.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17) aelod válasza Obyboy (#16) üzenetére


aelod
veterán

Az edge kijelző funkcionalitását is sokan megkérdőjelezték. Haszna nem volt kb semmi cserébe ott a design..

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#18) #84490496


#84490496
törölt tag

Kissé hibás a logikája az "úrnak" a cikkben. Nem a kijelzö lesz nagyobb...hisz van pár példa arra,hogy igenis meg lehet oldani kultúráltan,optikailag is szebben a kijelző növelését a szenzorsziget nélkül... Arra sem gondol,hogy akinek nem tetszik ez a kialakítás, az NEM az OP termékét fogja megvenni..

Az én olvasatomban ez azt jelenti,hogy a felhasználók nem azt kapják,amit szeretnének,hanem "lenyomjuk a torkán,ha kell, ha nem".. Mint gyártó, ezzel -szerintem- elásta magát,nem kicsit...

(#19) vacs


vacs
veterán

Bízom benne, hogy legalább szoftveresen "eltüntethető" lesz a notch ... :U

A Nacho Notch — Notch Hider app-al már most is eltüntethető (cikk alján a play store link)! :))

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#20) .Szaki. válasza judas13 (#14) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szerintem ez egy átmeneti időszak egyébként, úgy gondolom, hogy elég hamar el fognak tűnni. (1-2 év kb)

(#21) andriss válasza BoC1ka (#8) üzenetére


andriss
csendes tag

Udv! En is unom mar, hogy minden egyes nap megy az ocsarolas... Ennyire koncentralni a notch a cikkekben, mar elsem olvasom a cikket, mert negativ hangvetelu. Anno amikor elkezdtek a dupla kameras keszulek bemutatasat, az nem volt ekkora gond. Van egy trend amit kovetnek a gyartok. Valaki az Appnel akar notch-oz, valaki a Huaweinel vagy masik gyartonal.
Nekem teljesen mindegy, mert valaki kitalal valami ujjat, azt mas is kovetni fogja, vagy lemasolni. Pont mint a kijelzo meretenek novelese....Szoval mindenki masol :D Mindenkinem lesz notch, mig valaki vmit nem talal ki helyette.

(#22) janeszgol válasza BoC1ka (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Tudod mi volt unalmas? Az idei mwc mobiltelo reszlege. Tonnanyi iX copy. Ez a rajongok, marka kedvelok szembekopese volt.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) .Szaki. válasza janeszgol (#22) üzenetére


.Szaki.
addikt

+1

(#24) blagolf válasza .Szaki. (#13) üzenetére


blagolf
senior tag

Samsung, Sony, Nokia, Htc Talán ezek a gyártók a kivételek. A Nokia lehet ad ki szigetes telefont mivel kínai. A többi reméljük nem.

Üdv, Zoli

(#25) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Már a Honor is??? Szent szar :D
S8+, remélem sokáig fogsz élni, és mire meghalsz, eltűnik a piacról ez a rettenet...

[ Szerkesztve ]

(#26) haxiboy


haxiboy
veterán

Ejj ejj ejj...pont a Oneplustól nem vártam volna. Nagyon remélem a samsung nem fogja követni ezt a trendet mert akkor minden hitem elveszett.
Igaz most jól megvagyok a Note 8-cal, de azért 2 generációval később biztosan váltani fogok. Valószínű most már maradok a Note szériánál. De ez a Notch baromság. Remélem mire cserére kerül a sor megoldják hogy a szenzorok a kijelző mögött legyenek, esetleg a kijelzőbe integrálva - láthatatlanul.

Az a helyzet ezzel a Notch mizériával hogy technológiai korlátba ütköztek, és máshogy már nem tudják növelni a Screen-To-Body ratio-t. Szerintem totál felesleges.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#27) .Szaki. válasza blagolf (#24) üzenetére


.Szaki.
addikt

(#28) #65193216


#65193216
törölt tag

azért ez elég röhej nekem, hogy sokan azért zárkóznak el bizonyos készülékektől, mert van rajta egy kis notch. holott mennyi jelentősége van a gyakorlatban, 0? főleg, hogy el is lehet tüntetni. jaj de hát másolás. akkor veszek elvből egy noccsnélküli telefont, ami amúgy minden téren rosszabb mint egy-két notchos.:DD a jack hiánya vagy megléte még tényleg lehet döntő tényező. vagy teszem azt a hátlap anyaga. na de egy totál jelentéktelen dizájnelem, huuha

(#29) haxiboy válasza #65193216 (#28) üzenetére


haxiboy
veterán

Én nem azért zárkózok el tőle. Hanem mert olyan ideiglenes megoldás mint a Windows Vista, hamar jön egy jobb újabb. És egyébként is ronda mint a bűn...
Ez nem designelem...csak már nem tudnak mást csinálni...mert kell a 30 megapixeles selfie kamera...de abból is 3 az előlapra, nincs már hely mert kell a kávamentes telefon, hát káva nem lesz, majd veszünk el a kijelzőből.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30) janeszgol válasza #65193216 (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Jo meg a tavalyi vagy az elotti. Majd jovore. A notch hasznos, az Apple szepen megcsinalta. Elotte a Essential is keszitett ilyet, bar egyszemu kuklopszra emlekeztetett. Nem a Notch-csal van baj, hanem hogy mindenkinek most jutott eszebe. Sharp, Essential nem adott otletet, az Apple igen. Erdekes...
Az Asus szerint csak igy lehet megcsinalni. Igazuk van, az iX copyt csak igy lehet.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) aelod válasza #65193216 (#28) üzenetére


aelod
veterán

Az a röhej inkább, hogy mindenáron akarják a body to screen ratio-t növelni. És akkor ha nem megy jönnek az ilyen félmegoldások amik gusztustalanok. Az SoC-kon már nagyon nem tudnak faragni egy S821 is szépen muzsikál de ott is bedobják a mágikus varázsszót az AI-t. Ami egy marketing bs . Üzemidő terén a huawei odatette magát rendesen most. Kíváncsi leszek a samsung mit lép majd a note szériával.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#32) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Hitvány dolog ez a notch, remélhetőleg év végére leszoknak róla.

(#33) Cifu válasza #65193216 (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha totál jelekténytelen designelemnek tartod, akkor a hiba inkább benned van, mert a notch hátterét sem ismered ezek szerint.... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) roli543


roli543
őstag

Plusz a notch (illetve a 18:9-cel) megjelent az orias tepsik térhódítása is.. ami végképp para szerintem hogy tényleg 6-6.2 colos telefonokkal rohangálunk .... hiába a kávamentesség, attól még ezek a kijelzők nagyok és kész.
Notch: ha valóban szinte négy oldalt kávamentes a telefon és van hozzá notch akkor szerintem nem zavaró de pl amit a Huawei tett most le az asztalra az rém gusztustalan...
legalabb az iX hellyel közzel kávamentes minden oldalt ès van értelme a notchnak de mikor alul van három focipályányi helx akkor mégis minek? Csak majmolás mert most ez a “trend” ... szurkolok azon gyártóknak akiknek még van egy csipet egyéniségük

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#35) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Honort se veszek többet.
Ha nem lenne ott az a fránya ujjlenyomat olvasó, talán még tetszene is.

(#36) Darksiders84 válasza skyrush7 (#35) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

Nekem is az zavaró de az nagyon és miért kell szinte egyformán kinéznie a P szériával komolyan ha nem lenne elől ujjolvasó még oké lenne de nem értem hamár 3 vonalon mozognak P a Mate és a Honor akkor legalább lennének teljesen más kinézetűek.

(#37) Lami66


Lami66
őstag

Ha már kitalálták ezt a noccsot, csinálhatnának okádós smile-t is.

(#38) n2066


n2066
tag

Vicc, hogy hova (vissza)fejlődik a telefongyártás. Miért nem lehet normális telefonokat gyártani. Lesz majd noccs alul is, meg lesz majd oldalt is, és kiáll majd a kijelző, meg lesz benne völgy... a lüke júzer meg minden sz...t megvesz mert új. Inkább hasznosabb dolgokra fókuszálnának a gyártók... rákkutatás, orvosi műszerek, mint vacak telefonokra....

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#39) #08205312


#08205312
törölt tag

.

[ Szerkesztve ]

(#40) #08205312


#08205312
törölt tag

Már a volkswagen is... :DDD

(#41) Vikooo


Vikooo
addikt

Nem értem mi a baj a notch -al, amíg nem volt a vastag káva volt a téma, főleg a Sony -nal.

Amúgy meg az Essential kezdte, de csak az Apple tud divatot teremteni bármiből :)

@8: Neeee 🤣

[ Szerkesztve ]

(#42) aelod válasza Vikooo (#41) üzenetére


aelod
veterán

A káva mindig téma. Az összes teszten a notch előtt jött a kávafétis. Most notch fétis van.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#43) rajd


rajd
tag

Vajon ha már vannak applikációk a Google Play-en vagy gyári megoldások a notch "eltüntetésére", léteznek notch csináló appok a notch nélküli telefonokra? Én akarok egyet! :D

(#44) mizoli válasza rajd (#43) üzenetére


mizoli
addikt

Tessék.
De van több is.

[ Szerkesztve ]

(#45) rajd válasza mizoli (#44) üzenetére


rajd
tag

Hiánypótló :C

(#46) SkyLine3000 válasza mizoli (#44) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én olyan appot akarok, amivel akár a kijelző minden oldalára tehetnék noccsot, akár többet is! :DDD
Sőt! Örülnék, ha a kijelző közepére is tennének egy ilyen szigetet. De fizikait! ;]

(#47) rajd válasza SkyLine3000 (#46) üzenetére


rajd
tag

Majd ha az iPhone kijön ilyen megoldással, hidd el lesz olyan is ;)

(#48) SkyLine3000 válasza rajd (#47) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ebben nem kétekedem. :) Várom is, mi lesz az Apple következő baromsága, amire majd a sok birka gyártó ráugrik...

(#49) 7Heads Drago válasza #08205312 (#40) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hogyaza....... Ezzel engem is megvezetek már 3 éve. És akkor baker nem is az Apple érdeme ez!!! Ő is csak koppintotta. A piszkok... :C
Hirdetés: Eladó egy notchos Golf 5. Cserélhető akkus, elől-hátul-oldalt üveg, kiváló a lámpája. (No led) Nincs benne ugyan ujj-leolvasó, viszont az ülésfűtés mindent visz. Sajnos szilikon tokom nincs hozzá. Zseb-kopott fekete metál színű. Egy 4 magos 1,9 pdtdi motor hajtja :DDD

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#50) atike


atike
nagyúr

"Persze nyilván voltak a villanykörtének is ellenzői a gázlánggal szemben"

Ó de találó... Ja, nem az. :DDD Nagyon nem jó hasonlat.

(#51) Vikooo válasza 7Heads Drago (#49) üzenetére


Vikooo
addikt

Még mindig Essential volt előbb notch -ban. Nem sok mindenben első az Alma csak nagy a hype körülötte, amit átvesz mástól az könnyebben elterjed mint az otletgazdatol.

[ Szerkesztve ]

(#52) #96302336


#96302336
törölt tag

Remélem jövőre eltűnik ez a rettenet. Inkább a káva, mint ez a borzadály.

(#53) #81733120


#81733120
törölt tag

Csak gratulálni tudok a Hüvelynek, a Hormon brandet is ügyesen szétbarmolják az új, trendnek nevezett nocsmánysággal. :C :O
Remélem lesz majd Honor Notch Grand Y SE Value Edition + telefonjuk is, felül 1, bal és jobb oldalt 2-2 notch-al, valamint egy középsővel is. Ja, és az ujjlenyomat-olvasó az alsó kávára kerüljön! :DDD

Az oké, hogy a P20-as szériánál használták a noccsot, de nem kéne az összes modelljükre rárakni a betüremkedést, semmi értelme sincs. Inkább legyen fent egy hosszú, de vékony káva, mint hogy egy undorító sziget.

(#52) syn7h37ic: +1. Inkább legyen olyan kávája egy telefonnak, mint ahogyan néha a Sony megcsinálja, de ne legyen notch! (Bár a Sonynak most már a kávával is sikerült megbarátkoznia, az XA2-nek elég jó méretei lettek. :) )

[ Szerkesztve ]

(#54) Hopkins95 válasza haxiboy (#29) üzenetére


Hopkins95
addikt

Egyetértek, szerintem is olyan mint a Vista, csak ideiglenes megoldás. Én biztos nem veszek notchos telefont, mert szerintem hamar le fog csengni ez a trend(legalább is remélem). Utána már látom, amikor mindenki meg akar szabadulni a notchos telefonjától, mert akkor majd a "nem notch" lesz hirtelen a trendi. Ha használt telefont is keresnék akkor, az biztos notch nélküli lehetne csak, hiszem se nem divatos többé se nem hasznos. Véleményem szerint tehát a notch nem időtálló dizájnelem.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#55) joey04 válasza #24536576 (#9) üzenetére


joey04
titán

Az inkább egy kisiklott roncs.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#56) #81733120


#81733120
törölt tag

Még egy gondolat, a tegnapi hsz-emhez.

Remélem, hogy a Huawei nem fogja behozni a notchot a középkategóriába', mert akkor visszatérek a Samsung-Sony termékvonalra. (Főként azért, mert fontos szempont a kamera.)

[ Szerkesztve ]

(#57) Blizzardking válasza aelod (#31) üzenetére


Blizzardking
őstag

+1

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#58) Fall-N válasza vacs (#19) üzenetére


Fall-N
veterán

A fekete statusbar már kiment a divatból és szépen be is ég AMOLED-en. Ez is csak kényszer megoldás. Egyszerűbb lenne kihagyni a kivágást a gyártóknak.

(#59) tomboy0013 válasza #81733120 (#56) üzenetére


tomboy0013
veterán

Már behozta (P20 lite).

(#60) #81733120 válasza tomboy0013 (#59) üzenetére


#81733120
törölt tag

Oh, most jut eszembe! :(
Remélem, hogy az lesz az első, és egyben utolsó nocsmány telefonjuk, amin ott van a betüremkedés... :(((

(#61) borand válasza SkyLine3000 (#48) üzenetére


borand
aktív tag

leszedik a töltő csatlakozót is :DDD (rádiós megoldások maradnak)

(#62) hemaka


hemaka
nagyúr

Varom a kovetkezo apple hulyeseget, amit a sok birka ujra lemasol. :D

(#63) HarleyCustom válasza hemaka (#62) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#64) DDA40X válasza janeszgol (#22) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Az TÍZ. NEM IKSZ.

(#65) janeszgol válasza DDA40X (#64) üzenetére


janeszgol
félisten

ÍRTAM VALAHOL, HOGY TÍZ??? Olvasni tudni kell. Meg a pontos jelölést meghagyni.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#66) Ijk


Ijk
nagyúr

Még mindig az Apple -t kell másolni, szánalmasak a gyártók.
Jelenleg egyetlen értelmes okostelefon letezik számomra, az iphone se. Az egyetlen egykezes telefon, amit nem kell kirangatni a zsebembol, fogast talalni hogy ne csusszon ki azonnal a kezembol, bebugyolalni muanyag tokokba a teljes uveg telefont. Iphone x nem jo telefon, a 6-7-8-al ellentetben mar kényelmetlenül sem lehet elerni a kijelzo felso részét. Hanem sehogy.
Remélem ha lesz se2 akkor nem novelik a kijelzo meretet.

És inkább legyen notch mint edge kijelzo, azt nemtudom elviselni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#67) janeszgol válasza janeszgol (#65) üzenetére


janeszgol
félisten

ÍRTAM VALAHOL, HOGY IKSZ*???
* (Már mellé írok. Valahogy kezd elegem lenni a néhány ostoba emberből.)

Ijk, állítólag a X (gyengébbek kedvéért 10, TÍZ, 1010) dizájn kap és 4.2 colos lesz.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#68) D1Rect


D1Rect
félisten

A OnePlus-nál már hagyománnyá lépett elő, hogy minden második telefont elbasznak. :D
1 win
2 fail
3 win(a 3t-t idesorolom, mert ugyanaz, csak másik cpu)
5 fail
5t win
6 fail
6t ???

(#69) MasterMark


MasterMark
titán

igazából nem kiharap a szenzorsziget, hanem a két oldalán hozzátesz a hagyományos kijelzőhöz

Ezt még mindig nem sikerült felfognia az embereknek úgy látszik. :(

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.