Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Ez nagyon gáz ennyiért :(

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) whatwhatwhat


whatwhatwhat
aktív tag

Ha veszel egy ferrarit akkor azzal is vigyázol, hogy ne menj rá a földútra. Ez a telefon már tényleg luxuskategória. Luxus árcimkével. A gyáró pedig nem csinál belőle titkot, hogy erre bizony vigyázni kell. Ez van, én sem fogom megvenni, nekem sem való így jelenlegi állapotban ez a termék. De ne csodálkozzunk ezen. Ugyanez volt amikor bejöttek az üveg képernyők, igen, sajnos ha ledobod eltörik. Reméljük lesz majd strapabíróbb és olcsóbb utódja. Mint kategóriateremtő, szerintem nem sikerült rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#3) #10949376


#10949376
törölt tag

Láttam videót mikor törés tesztet csinál a srác már a körmével is nyomot hagy a plasztik védő rétegen,hamar bejut a kavics is a hajtogatható szerkezetbe elég gyenge lett sztem

(#4) maczera válasza whatwhatwhat (#2) üzenetére


maczera
aktív tag

Ez a "szép, szép, de otthonra nem kéne" kategória. :)

(#5) zdanee


zdanee
őstag

Nos, erre kár volt fél évet várni, ez továbbra is csak a vitrinbe való. Reméljúk hamar jön a hajlítható gorillaglass...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#6) Xaels válasza zdanee (#5) üzenetére


Xaels
félisten

Inkább valami öngyógyító anyag kellene, megmaradna a rugalmasság és ezek a karcok eltűnnének idővel. Vagy esetleg olyasmi ami kinyitáskor valamilyen módon megszilárdul és amikor be akarod csukni rugalmassá válna valamilyen impulzus hatására. Engem nem lepett meg, hogy így szerepelt, a korábbi hajlítható kijelzős eszközök is mind így szerepeltek, ezek után a Huawei nem tudom mit fog csinálni, ők kívülre tervezték a kijelzőt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7) Probert75


Probert75
addikt

Ez másodjára is xar! :W :Y

(#8) Depression válasza #10949376 (#3) üzenetére


Depression
veterán

600k, érint téged?
Nekem volt siemens S55-öm 99k-ért a pannontól, és kellett venni hozzá külön vga kamerát talán 20k-ért vettem használtan. Iszonyat macerás volt az is. Ha azokra hallgattak volna, akik azt mondják, hogy minek kamera, vagy színes kijelző egy telefonba, mert rengetegen voltak olyanok is... Akkor volt a monochrome kijelzős Nokia A telefon. A 6210-es többe került, mint ez.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) Teal'C


Teal'C
addikt

Szerintem nem szerepelt olyan rosszul főleg mert nekiszaladt jó párszor és nem tört el bár keresztben nem próbálta :D
Viszont ennyi pénzt nem ér akkor sem ha aranyból van. Most néztem ebay-en van 900e től kezdődik az ára :Y

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#10) #10949376 válasza Depression (#8) üzenetére


#10949376
törölt tag

Igen mert érdekelt volna ,ha nem ilyen gyenge a kijelző védő meg hamar bejut a kosz por homok a hajlító részbe.

(#11) #33253120


#33253120
törölt tag

Bone123 cikkje alatt leírtam, hogy dicséretesen tűri a visszafelé hajtást, de jelenleg ebben a formában, csak vágott körmű irodistáknak ajánlható.
Viszont kezdetnek kifejezetten nem rossz.

(#12) petymeg


petymeg
addikt

Az a hézag összehajtott állapotban milyen gáz már.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#13) Fancy-boy válasza Depression (#8) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A Nokia 2001-ben már bemutatta a 7650-et, beépített kamerával, 176x208-as felbontású és 4096 színű kijelzővel. Végül 2002-ben került piacra.
Westelnél a telefon ára 291 000 Ft, előfizetéssel 149 900 Ft volt.
Csak mondom, hogy ahhoz képest az a CSTN technológiát használó, 101x80 pixeles kijelzővel rendelkező Siemens nem volt túl csúcs.
Már akkor látszott, hogy a beépített kamera lesz a nyerő, nem a külön csatlakoztatható változatok.

[ Szerkesztve ]

(#14) tökállat


tökállat
csendes újonc

Nekem a külső kijelző nem nyerte el a tetszésem. Ha az használható mérettel és felbontással rendelkezne, a belsőt tényleg csak tartalom fogyasztásra kéne használni és nem simogatni. Így ez ebben a formában nagyon 1.0. Nyilván nem tömegcikknek szánták, van még hova fejlődni.

(#15) joey04


joey04
titán

Tényleg korai ez még...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) #33253120 válasza tökállat (#14) üzenetére


#33253120
törölt tag

Kezdésnek nem rossz.

Emlékszem az első szines kijelzős telefonokra, emlékszem az első fényképezős telefonokra, emlékszem az első odanyúlós PNA/PDA-kra.
Valaki mindig azt tolta, hogy minek, nincs jövője, de megvette 96e Ft-ért a 640*480-as felbontású digitális gépet, amikor mindenki tudta, hogy még sz*r.

(#17) babosmiki


babosmiki
addikt

Hmm... :U

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#18) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Úgy gondolom, ez még mindig az a modell, ami igen szépen mutat vitrinben és sajtóeseményeken lehet róla sokat beszélni.

Napi használat csak kesztyűs kézzel. Még az munkahelyemen, nyugodt körülmények között sem képzelhető el a tartós használata. Nemhogy élesben!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19) csorbajeno


csorbajeno
veterán

Tekintetbe véve, hogy AMOLED panelt használ a Samsung, és egy sávban fehér csík jelent meg, így nem mondanám, hogy Zak nyírta ki a pixeleket, mert akkor szerintem elfeketedett volna. ;)

(#20) Istvan213 válasza whatwhatwhat (#2) üzenetére


Istvan213
csendes tag

Ez nem lesz kategória, arra fogadni mernék, legalább is nem ezzel a technológiával és nem belátható időn belül. Igazából igény sincs rá, inkább demonstrációnak tekinthető ez a termék, megmutatta a samsung, hogy ilyet is tud.

(#21) Aprósólyom válasza Segal (#1) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Valóban az, de ha belegondolunk, aki ennyiért vesz telefont, lehet hogy főleg közel steril környezetben használja. Tudod, aki a lakóterét csak autóval hagyja el a garázson keresztül és abból nem szál ki egy zárt mélygarázs előtt.
Én találkoztam már ilyen stílusú gazdaggal. Az ilyen embernek opció lehet és nem feltétlen okoz mentális frusztrációt, ha esetleg a gari leteltével újat kell vegyen, hiszen amúgy is tisztában van vele, hogy ezek a kütyük gyorsan avuló vackok. 2 év múlva vesz másikat, mert megteheti és leszarja a "veszteséget".
Ellenben a többségnek gyanítom leveri a biztosítékot.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#22) HaZsolt


HaZsolt
őstag

A következő Fold már strapább lesz.

(#23) jbush válasza Fancy-boy (#13) üzenetére


jbush
tag

Nekem az volt az első OKOStelefonom. Iszonyatosan szerettem. A mai napig megvan, a mai napig működik - pedig akkoriban csóró középiskolás voltam, és úgy tudtam megvenni, hogy az egyik osztálytársam apja beleejtette az Adriai-tengerbe, beázott, megkaptam párezer forintért, és sikerült feltámasztani. Pár hete bekapcsoltam, még mindig bírja egy napot az eredeti akkuja - persze az állandóan aktív transzflektív kijelzővel. Nagy kár, hogy csak 4MByte nem bővíthető memóriája volt. A mai napig az egyik legjobbnak tartott telefonom.
Ja, és a beépített VGA kamerája lazán alázott minden más telefonos kamerát (a kijelzője is). Van egy csomó képem abból az időből, amit a 7650-nel készítettem, és hát nem szépek, de azért lehet rajta látni, mit akart az ember megörökíteni, ami a többi telefonos kamerára nem nagyon volt igaz.

[ Szerkesztve ]

(#24) whatwhatwhat válasza Istvan213 (#20) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Részemről van rá igény. Ha ugyanezt lehetne kapni csak 300k-ért és kevésbé lenne sérülékeny, már rohannék is a boltba.
Azbiztos, hogy nem ezzel a technológiával fog elterjedni, de szerintem pár év és sokaknak lesz hajtogatható telefonja. Én már nagyon várom. :)

(#25) Alogonomus válasza Aprósólyom (#21) üzenetére


Alogonomus
őstag

Valóban létezik az a réteg, ahol szégyen két összejövetelen ugyanazzal az egyedi dizájner táskával/ruhában/brilliánssal/stb megjelenni, és azok simán meg is vesznek alkalmanként egy-egy Fold-ot az estély tematikájához igazított egyedi dizájner tokkal, de attól még szégyen, hogy a Samsung ennyire volt képes a strapabíróság területén.

(#26) Stabi83 válasza Xaels (#6) üzenetére


Stabi83
senior tag

Annó az LG-nek volt a G-Flex szériánál "öngyógyító" plasztik hátlapja. Ezekre a kijelzőkre is fejleszthetnének hasonlót...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#27) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

a fizika törvényeit figyelembe véve szerintem az egyetlen reális megoldás az lenne, ha alapból a rendeltetésszerű használathoz lenne rajta egy fólia, amiből csomagolnának egy 30-40 darabot a telefon dobozába, hogy a júzer lecserélje ha már undorító mértékben összekarcolódott. így szerintem egész élhető lenne. leszámítva azt a tényt, hogy a mai okostelefonok üveg képernyőin zsírtaszító réteg van. műanyagon nyilván nincs, így hamar elég ocsmány lenne karcok nélkül is.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#28) pusszycat válasza Stabi83 (#26) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az is olyan hatásfokkal működött,h többet nem is erőltették.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#29) samujózsi


samujózsi
tag

Öregszem? Engem nem tud izgatni ez a kütyü.
A sima note még érdekes, bár pénzt már azért sem adnék, de ebben a hajtogatásban semmi olyat nem találok, amitől érdekes lehetne.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#30) samujózsi válasza JoeCockBill (#27) üzenetére


samujózsi
tag

A fólia miatt nem lehetne rendesen összehajtani. Nem tudom, milyen vastagok ezek a fóliák, de kettéhajtva biztosan érzékelhető lenne a jelenléte.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#31) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Ez egy kalap guanó ebben a formában ;]

(#32) JoeCockBill válasza samujózsi (#30) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

a sima kijelzője is egy fólia

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#33) samujózsi válasza JoeCockBill (#32) üzenetére


samujózsi
tag

O.K., de ez pluszban kerül oda, úgy számolj vele!

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#34) JoeCockBill válasza samujózsi (#33) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

nem hinném hogy gondot okozna, van hézag a 2 "fele" között. mindenesetre megvalósíthatóbbnak tűnik mint az üveg.
főleg hogy ahogy nézem árulnak is ilyet

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#35) csorbajeno válasza JoeCockBill (#34) üzenetére


csorbajeno
veterán

Illetve megcsinálhatnák azt is, hogy a szelfikamera kiemelkedik a síkból. Na ebben a síkban kellene végig egy vékony gumiperem szélen és arra zárna rá a két fél. Így már mindjárt védve lenne a külső szennyeződésektől a kijelző.

(#36) #22743424 válasza WhiteWalker (#31) üzenetére


#22743424
törölt tag

Egykoron még háború is folyt a guanó miatt :D persze az nem egy kalappal volt. Azért azt megnézném, hogy az arab félszigeten milyen formában vigyáznak rá. Persze ott egy telefon nem tétel.

(#37) Fancy-boy válasza jbush (#23) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Jó kis történet. Gondolom az osztályban te voltál vele a legnépszerűbb. :))
Nekem van belőle elrakva 2 dobozos, abból az egyik teljesen új.

Kár, hogy a Nokia utána kicsit spórolósra vette a figurát.
Például a Nokia 3650-ben már nem volt se fényérzékelő, se közelségérzékelő és anyaghasználatban se volt a topon.
Mondhatjuk, hogy nem az utódjának szánták, és a kedvező árazás miatt visszavettek, de a 6600-ban sem voltak ezek megtalálhatóak.
Ráadásul akkora innovációt már nem produkáltak.
Talán az N95 volt a következő nagy dobás, de kopós műanyag házba rakták, és sok volt a slide lötyögős darab.
Még előtte 2004-ben kiadták a 7710-et ami már egy egészen jó érintős készülék volt, csak nem volt folytatás.
Akkoriban létre kellett volna hozniuk egy extra felső érintős kategóriát, akkor talán nem így alakulnak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#38) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Nem azért mondom, de ki mit várt ettől a készüléktől? Akik bekommentelik ide, hogy meg lehet karcolni a belső kijelzőt védő burkolatot, az mit hitt? Hogy majd a reszelgetések után nem lehet megkarcolni a műanyag szerű védőréteget? Nem tudom milyen álomvilágban élnek páran, de szerintem mindenki sejthette, hogy ez biza nem lesz üvegből belül, mert HAJLIK. Szerintem kifejezetten jó irányt mutatott a samu minőség terén. Elképesztő, hogy konkrétan nem bírta eltörni a zsanért a zack, pedig látszódott, hogy nem kíméli. Az, hogy belevágott egy baromi éles pengével a kijelző szélébe és a pixelek abban a sorban megadták magukat az pedig szerintem baromira nem a szokásos használati módját hivatott bemutatni ennek a telefonnak. Szerintem elképesztően jó az irány. A külső kijelző szerintem is egy ocsmányság, bár a felhasználói igényeknek így is tökéletesen megfelel. Aki fel akar hívni valakit, vagy sms-t akar küldeni, vagy éppen gyorsan meg akar nézni valamit, nem hiszem, hogy hiányérzete lesz a kis kijelző miatt, ráadásul kinyithatja a cuccot és akkor pillanatok alatt ott folytatja a munkát, ahol abbahagyta, csak nagy kijelzőn. Vannak hibái, a homokszemek nem csak a tengerparton mehetnek bele, hanem bizony egy sima nadrágzsebben is vannak apró kis porszemcsék, amik becsúszhatnak a zsanérhoz, illetve a kijelzőhöz. Ez bosszantó valóban. De ahhoz képest, hogy ez egy "első" próbálkozás a samu részéről, szerintem pofás és előremutató dolog. Az a pillangós effekt meg brutálisan jól néz ki a kijelzőn szvsz.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#39) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ez vicc... körömmel.. Hagyja a fenébe az egészet a Samsung ha csak ennyit tudnak.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#40) #33253120 válasza 7Heads Drago (#39) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hát... :)
Valahol el kell kezdeni.
Anno a Spica kijelzője olyan műanyag volt, hogy ránézéstől is karcolódott.... :) Azután lett üveg, SlyChocolate Bada-s Wave II-je kifejezetten jó volt ilyen szempontból, ma meg van GG, és az évek alatt megszoktad.
Na ez a termékpaletta (mármint a hajlítható készülékeké) még most van ott ahol a Spica volt sok éve. Ha senki nem kezdi el csinálni, akkor nem lesz innováció. Ha valaki elkezd gyártani, akkor a laborok az új technológiára kezdenek fejleszteni.
Türelem.

(#41) kiskeni válasza #33253120 (#40) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Manipulááááációóóó! :D Szépen lassan rávezetnek a technológia használatára és észre sem veszed... Pl. telefonoknál nekem a hócipőm tele van a teljes üveg házzal. Megértem, hogy vannak előnyei (NFC, vezeték nélküli töltés, többi vezeték nélküli kapcsolat jobb), de szarrá karcolódik ha nem figyelsz oda, nem dédelgeted mint egy aranyrögöt, a széttörésről nem is beszélve és akkor ráadásul csúszik a kézben, mint egy szappan... Nem is értem minek kellett egyáltalán a full üveg kialakításba terelgetni a piacot. Szépnek szép, de nem praktikus, törik, ráadásul csúszós a fogása. A Fold is valami ilyesmi irány ebben a formájában. Maga az alap ötlet egyébként tetszik.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#42) #33253120 válasza kiskeni (#41) üzenetére


#33253120
törölt tag

Igaz. Ezt nem vitatom. A gyártók oda terelik a népet, amit az elemzők jövőnek néznek.
S7 nálam valami 36-37 hónapos, S9+ 15 hónapos, mindkettő üveg, és bírja az építőipart. :)

(#43) Fitzgerald válasza Depression (#8) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A Siemens esetében ez már csak önigazolás volt szerintem. Létezett már akkor is telefon beépített kamerával, talán a Nokia 7650 volt az első ilyen. Ráadásul közel egy évvel az S55 előtt jelent meg, szóval akkoriban már elég jól lehetett látni, hogy merre tart ez az egész kamerás mobil dolog. Eléggé világított hogy ez a jövő, előbb-utóbb minden telefonban színes kijelző és kamera lesz. Itt viszont teljesen másról van szó. Ez valószínűleg akkor is rétegtermék lenne, ha "csak" annyiba kerülne, mint egy mai prémium kategóriás telefon.

(#44) troviko


troviko
senior tag

Ez PONTOSAN annyira használhatatlan lett, mint amennyire tartottam tőle, már az első hírek megjelenésekor.

https://www.oldtech.hu/

(#45) troviko válasza whatwhatwhat (#2) üzenetére


troviko
senior tag

Ez nem Ferrari, ez egy legó Bugatti. Szép, jó, értékes, lehet nézegetni, csak használni nem lehet semmire.

https://www.oldtech.hu/

(#46) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Szerintem kifejezetten sokat fejlődött a készülék az első verzió óta fél év alatt.
Persze még mindig erősen "alfa", de egy "fokkal jobb"..
De ennek a kategóriának szerintem még kell 3-4 év amíg életképes lehet.

Fentebb írtak "öngyógyító" műanyagról. Az ötlet nem rossz, jól működött az telefonok hátlapján is (igaz azok nem átlátszóak), csak azért nem használják mert a fém és még inkább az üveg felület a divat..

Mondjuk nehéz elképzelni, hogy tudnák megoldani igazán a kijelző "puhaságának" gondját.. mert hiába raksz erre fóliát, akkor is "átmegy" a nyomás és az eredeti felületbe is "belemélyed"... (elképzelni se tudom milyen anyag kéne erre, a jelenlegi alkalmatlan hacsak nincs öngyógyító képessége.. de azok meg többnyire UV fénnyel működnek, de akkor sincs más esély, nem látok rá módot.. csak idővel bemattulnak, elszíneződnek kicsit az átlátszó változatok)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#47) joey04 válasza troviko (#44) üzenetére


joey04
titán

Jaja. Meg ahogy olvasom páran már ékszernek állítják be, csak mert drága. Nem, ez a technológia miatt drága. Így viszont gáz a minőség.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) Fitzgerald válasza joey04 (#47) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én ilyet konkrétan hallottam iPhone-ról évekkel ezelőtt egy ismerősöm szájából. Hogy ő azért vesz iPhone-t, mert az olyan mint egy óra, vagy ékszer. Azóta is szedem a Zoloftot.

(#49) joey04 válasza Fitzgerald (#48) üzenetére


joey04
titán

Az is hülyeség.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) simonzé


simonzé
addikt

Ez is ugyanolyan halva született baromság, mint a projektoros tv, a domború kijelzős telefon, a moduláris telefon, az oldalára lelógó kijelzős telefon, vagy a 3D tv. Más értelme nincs, mint a kütyümaniasok megkopasztasa.
Csak figyeljetek, hány ilyen lesz a piacon 2 év múlva!

I don't fit in. I fit out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.