Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) wwenigma válasza DonToni (#99) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azert amennyiben nyilvanvalo marhaságokat es sületlenségeket hord össze, had ne legyek mar fanboy ha felrovom neki... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#102) bunfi válasza DonToni (#99) üzenetére


bunfi
őstag

Én is tudok tényeket mondani: egyen 200W-tal többet, napi 5 órás játékidővel számolva, ha az év minden egyes napján beletolja azt az 5 órát, az egy évben (a jelenlegi 35,5 Ft/kWh-val számolva) 13000 Ft. Az értékcsökkenésen többet veszít, mint amennyibe a többletáram kerül. Ez persze természetesen nem optimális, de katasztrófa? Nem.

Szánalmasabbal nem tudtál előjönni, mint a fanboyság? Ja de, megint a ph! szakmaiságát támadjuk, mert azt könnyű, főleg, hogy nem igazán világítottál rá, hogy hol van a hiba a tesztmetodikában...

(#100) DonToni
Éppen ezért is fogadtam meg még anno, hogy nem fogok ide irkálni

Szavatartóság témakörében ez felvet nálam egy-két kérdést... ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#103) DonToni válasza bunfi (#102) üzenetére


DonToni
aktív tag

Látom a másolás még megy... :) Megint nagyon szépen, koherensen levezetted a fogyasztást, de továbbra sem kaptam választ a kérdésre, miszerint akkor egy ember, egy fogyasztása az semmi?! Egy ember fog ilyen kártyát venni? (nem) Egy ember fog ennyit fogyasztani? (nem) Had ne folytassam a sort...
Ha már ennyire megy a matek, akkor légyszíves azt is vezesd már le, hogy ez mondjuk egy országra levetítve milyen számokat jelentene... (á, hagyd a fenébe!)

Nem tudom miért lenne "szánalmas" ha valakit fanboynak titulálok, mikor teljesen nyilvánvaló, hogy az. Nevén nevezem a dolgokat, ez fáj? Lehet... Érdekel? Nem nagyon... (egyébként ez "szitokszó"..?.. mert szerintem nem)
Rávilágítanék a hibára, hogy pl. az előző AMD proci tesztben mi-mik nem tetszettek, de egészen biztosan jönne rá a repost, hogy baromság, így csak annyit javasolok, hogy olvassad vissza a hozzászólásokat... nem én találtam ki és nem csak én nem értettem egyet a tesztekkel.

Szavatartóság témakörben ha felmerülne benned kérdés, akkor csekkold az adatlapomat, utána visszatérhetünk rá, ha gondolod... :))

-Anti-

(#104) leviske válasza DonToni (#99) üzenetére


leviske
veterán

És hogy fűznéd hozzá a megnyilvánulásához a fogyasztási adatokat, ha nem is azon volt a hangsúly? Az egész hozzászólás szimpla kötekedés az AMD vagy Abu85 irányába a Wattman létjogosultságával kapcsolatban. Mindezt úgy, hogy az a szerencsétlen feature eleve itt van már a RX480 megjelenése óta és nem csak a fogyasztás csökkentésére jó, hiszen csak az OverDrive átdolgozása.

Azzal meg nagyon mellélőttél, ha azt feltételezed, hogy ezzel akár az AMD-t akár Abu85-t akarnám védeni. Véleményem szerint a Vega megint egy olyan kártya lesz, aminek a tulajdonosai gazdagabbak lesznek rengeteg be nem tartott ígérettel, de legalább az AMD megint lefuttathat egy bétatesztet a felhasználóin aminek az eredményét majd láthatjuk innen 2 évre.

A prohardver tesztről meg annyit, hogy az említett problémás teszt előtt is voltak már gondok a metodikával. Kevés, ősrégi, 0 piaci penetrációval rendelkező játékok; ma már alsó kategóriás teljesítménnyel rendelkező VGA felső és középkategóriás CPU tesztekben; stb. Sajnos kétlem, hogy sokan akadnának még olyanok, akik a Prohardver tesztjeit tekintenék iparági etalonnak.

(#105) bunfi válasza DonToni (#103) üzenetére


bunfi
őstag

Tudod mikor lesz ez releváns, amikor minden háztartásban A+++ hűtő és mosógép, valamint mindenhol LED izzó. Mindezen felül energiatudatos életvitel. Majd ha ez megvan, akkor folytathatod tovább a mentsük meg a jegesmedvéket eszmefuttatásodat, ami lényegileg csak a VEGA támadására van kihegyezve, mert kétlem, hogy a fenti listából mindegyiket kipipálhatod. De ha tévedtem, akkor mea culpa mea maxima culpa...

Igen, a 4690K-val és a 1080-nal biztos őrületes nagy fanboy vagyok (ha már adatlappal dobálózás, akkor ott van...) Egyébként a tesztek nem tökéletesek, de nagyon úgy érzem, hogy mindenkivel nagyon megszaladt a ló, vissza kéne egy kicsit lépni és akkor feltűnne, hogy egy alig 10 milliós ország, saját nyelvén születik meg, abból és ahogy. Ha annyira hihetetlenül rossz, akkor fel lehet állni és tenni ellene (de persze már előre borítékolom, hogy mi lesz erre a válasz). Ha pedig ez nem opció, akkor lehet maradni és minden egyes alkalommal kijelenteni, hogy milyen szar és nem foglalkoznak ezekkel a reakciókkal (vagy mégis?).

Örülök, hogy ilyen jól megy az üzlet, kár, hogy nem sikerült megfogni az iróniát az idézetre tett reakciómban. Majd legközelebb jobban igyekszem.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#106) DonToni válasza leviske (#104) üzenetére


DonToni
aktív tag

Nem azon volt a hangsúly, ezért is írtam hogy pl. (például)...

Nyilván volt benne kötekedés is, igen... de azt ugye senki nem várja el, hogy ide csak "bólogató jánosok" írjanak...?! Nem tetszett neki valami, megírta a véleményét (úgy ahogy) és ennyi. Lehet titulálni trollnak meg ősbunkónak, de ezek az ő szuvenír véleményei, lehet rá reagálni... ennyi a story.

Tisztában vagyok vele, hogy voltak gondok korábban is. Ahogy időm engedi olvasom a cikkeket, teszteket, híreket, stb. de így kommentelgetni már végkép nem nagyon van időm (látszik is a hozzászólásaim számából).
Most megint elkövettem azt a "hibát" hogy nem tudtam szó nélkül elmenni a hír mellett.. már rég beláttam, hogy kár volt bármit is reagálni (lásd a fenti hozzászólás, szavatartóság témakörben), így megtartom azon jó szokásomat, hogy inkább csak olvasok és másokra hagyom a novellák írását...! :N

-Anti-

(#107) bunfi válasza DonToni (#106) üzenetére


bunfi
őstag

Volt benne bizony, 100%-os koncentrációban.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#108) DonToni válasza bunfi (#105) üzenetére


DonToni
aktív tag

Félreértés ne essék.. nem feltételen akarom megmenteni a jegesmedvéket meg az esőerdőket, csak szimplán baromságnak tartom ha az energia ~50% -át mondjuk elfűtjük a környezetbe... Mert az ugye nyilvánvaló, hogy abból a ~350 Wattból nem mind hasznos?! De hogy egyértelmű legyen a dolog, nem a VEGAra vagy az AMD-re van kihegyezve a dolog, hanem a hatásfokra, legyen az proci, vga, autó, bármi...

A fanboyt meg arra értettem, aki a végletekig kiáll a választott terméke mellett. (ha itt tartunk, akkor én meg Intel+nVidia fanboy vagyok... és?!)
Az iróniával sajnos az a gond, hogy nem minden esetben jön át így írásban... mint ahogyan neked sem jött át, amit én írtam... :) Sajnos nem lehet egy vesszővel vagy smileval helyettesíteni pl. a hangsúlyt.

Részemről ahogy fentebb is írtam, én elengedtem ezt a témát!

-Anti-

(#109) leviske válasza DonToni (#106) üzenetére


leviske
veterán

Lehet szakmai ellenvéleményt megfogalmazni anélkül is, hogy "bólogaó jános" lenne az ember. Egy nyilvános fórumnak meg megvannak a szabályai. Pontosan úgy, ahogy nem vonulhat senki végig az utcán büntetlenül kipakolt pélóval, csak azért, mert kedve/habitusa/véleménye így kívánja.

Ez nem fanboyságról szól, hanem szimpla etikett, amit Magyarországon nem ártana általánosban oktati, mielőtt a netre szabadulna a nép.

Az effektív energiafelhasználásos témában egyébként osztom a véleményed.

(#110) hapakj


hapakj
aktív tag

Nekem elsődleges a teljesítmény. Másodlagos minél kevesebb fogyasztással, mer minek fogyasszak feleslegesen. Vendor, gyártó meg érdektelen, ha paraméterek, megbizhatóság ugyanaz. Szóval létezik ilyen hozzáállás is.

(#111) b. válasza bunfi (#102) üzenetére


b.
félisten

Az egy átlag magyar háztartás egy havi aramszamlaja.
Nővéremnek havi 11000, enyém 16000....
Sok embernek fontos ez a dolog a márka hűség mellett is.
Kifejezetten zavar,hogy Intel procimnal a Ryzen kevesebbet eszik és többet tud és nem csak a második része a lényeg,hanem a két dolog kontextusa.
A bányászat sajnos brutális méretekben folyik,nem elhanyagolható ez a dolog manapság.
Mindkét nagy cégnek fontos kellene,hogy legyen ez a dolog, ezert nagyon jó dolog az,hogy AMD bevezeti ezt a profilozas dolgot,bár ez eddig is megoldható volt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#113) Z10N válasza R3laX (#25) üzenetére


Z10N
veterán

You just made my day! :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#115) DonToni válasza leviske (#109) üzenetére


DonToni
aktív tag

Lehet kipakolt pélóval végig vonulni az utcán büntetlenül... úgy hívják, hogy pride... :DDD
Tényleg ez volt az utolsó. :)

-Anti-

(#116) Malibutomi válasza Cobra652 (#112) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mellelottel mert ez nem a ph teszten alapul, hanem sok masikon.
Ha egy tesztben van 10 jatek akkor hol egyik jobb, hol a masik. Azt nem is mondom hogy a legtobb teszt meg megjelenes utan keszult, azota a biosokkal es jatekpatchekkel joval gyorsabb lett a Ryzen.
Tessek egy frissebb teszt [link], egyedul a Withcherben gyorsabb kicsivel a 4.8GHz-es 7600k mint a 3.9GHz 1600x.

Szoval megegyszer ugyanaz az ar, jatekokban ~ ugyanaz a teljesitmeny, a legtobb jatekban egyenlo van ahol intel jobb van ahol a Ryzen. jatekokon kivul pedig van meg plusz 8 szal ami kihasznalhato. Az i5-nek az IGP-n kivul nincsen semmi elonye egy R5 -el szemben.

[ Szerkesztve ]

(#117) bunfi válasza b. (#111) üzenetére


bunfi
őstag

Az általam felvázolt egyenlet a legrosszabb esetre vonatkozott, mert nem érzem tipikusnak, hogy valaki napi 5 órában Furmarkot futtat az év minden egyes napján. Egy életszerűbb példában ennek a fele sem jött volna ki.

Én nem arról beszélek, hogy nem fontos. Hanem arról, hogy mással sokkal több energiát meg lehet spórolni. Egy rossz hűtő, a 60-100W-os izzók összességében sokkal többet fogyasztanak feleslegesen. Vagy az, hogy mindenhol ég a villany és/vagy feleslegesen van bekapcsolva a TV, mert senki nem nézi. Ha már számítógép bányagépeket inkább érzem komoly problémának, mert ott tucatszám vannak a tényleges maximum fogyasztáson járó videókártyák.

Nem mentem fel a fogyasztástöbblet problémája alól, de nem is intézem el annyival és olyan pongyolán, féligazságokkal, rosszindulatúan, mint ahogy Cobra652. Ahogy látom, még mindig nem képes a leszűkített értékkészletén kívül mással és máshogy gondolkodni.

(#115) DonToni
Igen, nekik szabad, mert... de ezt inkább hagyjuk ennyiben a politikai korrektség nevében.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#119) smc válasza Cobra652 (#118) üzenetére


smc
addikt

Ezzel mi a baj?
1600X:
4%-kal lassabb, mint az i5-ös párja. (árban nem sok különbség van)
10-zel lassabb mint a drágább 7700K

Ha ehhez hozzáveszed a nem játékos teljesítményt: [link] akkor mi ebben a rossz?
Mi fáj neked ennyire?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#120) nemlehet válasza bunfi (#117) üzenetére


nemlehet
őstag

Nekik sem szabad. Kérlek fejtsétek ki hol jártak pride-on kipakolt pélóval. A költői túlzásokat meg ne kezdjük el tényként kezelni.... (amúgy nem vagyok érintett, csak az ostoba hazugságok terjesztése nagyon idegesít).

Amúgy vicces, hogy mióta az nvidia-nak jó a fogyasztása azóta az lett az isten és szent grál. Bezzeg a Ferminél ez nem volt fontos :D Egyesek itt habzó szájjal magyarázzák, hogy 20-50W az mennyire sokat számít és hogy kiviszi a fülüket a hűtés, gatyájuk rámegy az áramszámlára, kihalnak az esőerdők és a jegesmedvék meg sterilek lesznek. Meg ÉVI MAXIMIMUM ELMÉLETI 10k-s fogyasztás különbségről vitatkozunk egy alsó hangon 150k-s VGA-nál... Aha... Arról nem akartok meggyőzni másokat, hogy melyik gyümölcs a legjobb blues hallgatáshoz? Hasonlóan értelmes vita lenne.

(#119)
4% !!!444!!négynégy!!! Aaaaz 144 Hz-es monitor esetén van vagy 5 FPS!!!! 5!!!! ÉRTED? 5!!!!! Az pont 5x annyi mint az 1!!!! i5=5-el jobb! Az ötös az már a legjobb jegy itthon! Amúgy egy G4560-an mindenre elég!!!! Abban is van 5-ös! Látod? Az R5 az nem olyan öt, mert az R az sugár, tehát R5=D10 amiből ugye tudjuk, hogy az 1-es a legrosszabb jegy, a 0 meg semmi, tehát i5 legjobb R5 legrosszabb!!

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#121) Envo_ válasza nemlehet (#120) üzenetére


Envo_
aktív tag

na jó :DD :DD :DD :DDD :DDD :C

(#122) smc válasza nemlehet (#120) üzenetére


smc
addikt

A gyíkemberekig nem akartam elmenni.. :D
[link]

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#123) Malibutomi válasza Cobra652 (#118) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Uhum 3.3% kulonbseg, ami szinte meresi hibahatar...ez miben ter el attol amit mondtam hogy kb ugyanaz a jatekbeli teljesitmeny? Semmiben. :)

(#124) Raysen623 válasza Cobra652 (#118) üzenetére


Raysen623
addikt

Kérdésként merül fel bennem miért nem járatták 3,8Ghz-en az 1700X-et?! :U Így könnyű hátrányt szenvedni bármelyik procinak ha nem hagyjuk kifutni és szándékosan alacsonyabb órajelen járatjuk.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#125) nyakdam válasza Malibutomi (#123) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Az a gondja, hogy nem teszi mellé az árakat. A G4560 ön kívül versenyképesebb a Ryzen. Pl. 7600k +lap +8 GB RAM helyett tudsz venni 1500x+lap+16 GB ramot. 5%- ot vesztese de ha tuningolni van kedved kevesebbet.
Végre van olcsóbb alternatíva egy régebbi Intel tulajnak is, csak nem az Intel biztosítja, ez fáj egyeseknek.

(#126) bunfi válasza Cobra652 (#118) üzenetére


bunfi
őstag

Azért ha nem haragszol, azt felvetem, mint utolsó elkeseredett próbálkozás a látóköröd szélesítésére, hogy az R3 1200 30%-kal gyengébb órajelen hozott 25%-kal kisebb teljesítményt, 60%-kal alacsonyabb áron.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#127) zseko válasza DonToni (#28) üzenetére


zseko
veterán

Aham, nekem is számított a fogyasztás mikor a gépem vettem, ezért lett energiatakarékos procim. Hat év alatt kb. már talán be is hozta az árát az áramszámlán... Inkább vettem volna normális procit.

HR24.hu

(#128) wolfman válasza bunfi (#22) üzenetére


wolfman
veterán

Lehet hogy a gege547 hangneme nem volt a legkellemesebb az itteni retináknak és a legselymesebb a füleknek (már ha hallottuk is volna), de ettől függetlenül én egyetértek vele. Én meg azt mondom, hogy az átlag magyar mentalitást használva, egy X témájú topikba valaki Y-t mond, akkor a második ellenekező reagálás után már trollnak lehet titulálni az embert. Ez mondjuk többnyire így is van, de szokás trollozni mert divat is.

Én igenis egyetértek vele!

Az AMD már kezdi összeszedni magát, tartottak cégen belül egy öszödi beszéd stílusú eligazítást, kimosták a fejeket és most a fos helyzetből próbálnak aranyat kovácsolni, de egyelőre ez így még csak szarra elég. Azért jó úton járnak, nem is kell őket bántani, végre látják a fényt az alagút végén. DE ez még mindig az alagút. Az, hogy 2017-ben beérték az nVidia tavalyi csúcskártyáit teljesítményben még nem elismerésre méltó. Az, hogy ezt a teljesítményt is majd 2x-es fogyasztás mellett képesek produkálni nem elismerésre méltó! Én nagy reményeket fűztem hozzájuk, de kb ennyit vártam. Mondhatni jó áron vannak, de az is csak azért, mert az nVidia megtehette, hogy konkurencia nélkül fellője az árakat a holdra. Most nyilván ők is vagy árban vagy erősebb kártyákban fognak kompenzálni.

Én azokkal az emberekkel sem értek egyet, akik azt mondják, hogy "de ezek csúcs kártyák! Akik ilyet vesznek, azokat nem érdekli a fogyasztás!" 1.: Ezek nem csúcskártyák, hanem felsőkategóriás kártyák! 2.: De érdekli! Régebben pont az nVidia kártyái voltak híresek arról, hogy gőzkazánok voltak, utálták is őket ezért, aztán cserélte mindenki nagyobbra a tápegységeket.
Kisebb fogyasztás = kisebb hőtermelés = halkabb hűtés(jobb esetben). Látom, hogy a konkurencia meg tudja oldani a csúcskategóriát 180W-ból, hogy elég legyen egy 400W-ot tápegység is egy 1 VGA-s gamer rendszernek, akkor ne szarakodjunk már itt 280 wattokkal mert nevetséges!

Ám végszónak még egyszer megjegyzem, hogy ennek ellenére jó úton jár az AMD, csak majd a következő generáció vagy az utánalevő fog talán felnőni ahhoz, hogy kevesebb energiával is beérje.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#129) bunfi válasza wolfman (#128) üzenetére


bunfi
őstag

Én nem gege547 hangnemét bíráltam, hanem vele értettem egyet és vittem tovább gondolatot a #3 számú kommenttel kapcsolatban megfogalmazott véleményemmel.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#130) nemlehet válasza wolfman (#128) üzenetére


nemlehet
őstag

Ha már egyesek a fogyasztáson lovagolnak akkor az valahogy miért marad le, hogy az AMD rendszerint jelentősen jobb 1080p feletti felbontáson?
Fogadjunk ha kijönnek a tesztek akkor mindenki azon fog pattogni, hogy az owerwatchban 1080p-n kikap 15%-al, de hogy mondjuk 4k-n meg ugyan annyival veri valahogy el fog sikkadni. Pl az 580-1060 összehasonlításban is ez rendszerint így van pedig kb minden játékban jobb az AMD kártya magasabb felbontáson.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#131) wolfman válasza nemlehet (#130) üzenetére


wolfman
veterán

Amennyivel jobb, annyival többet is eszik. De nekem pl. FullHD a megjelenítőm, nekem ebben a felbontásban remekeljen, ne felette és igenis ne zabáljon annyi áramot!

(#129) bunfi: Bocsi, csak olvastam a kommenteket, aztán véletlen a te posztodra nyomtam a választ.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#132) Raysen623 válasza wolfman (#131) üzenetére


Raysen623
addikt

Esetleg nem lehetne abból kiindulni, hogy a két gyártónál teljesen más a scope amire lőnek? :B

Eleve a két GPU közt fényévnyi különbségek vannak felépítésben, de hogy melyik van előrébb vagy fejlettebb az csupán megítélés kérdése. A VEGA tudásához képest szerintem pont annyit is fogyaszt amennyit kell, nem többet. Lehet itt beszélni 180 wattos 1080FE-ről, de amint terhelés alá kerül, az is lenyel majdnem 300 wattot és még tuningolja is ugye a kedves júzer, ami megint többletfogyasztás.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#133) Envo_ válasza wolfman (#131) üzenetére


Envo_
aktív tag

Akkor TE kifejezetten nem vagy a célközönségben, keresni kell mást. :U

(#134) b. válasza nemlehet (#130) üzenetére


b.
félisten

Itt egy teszt 27 játékkal. van benne magasabb felbontás is.[link] nézd meg ezta " jelentősen jobb " dolgot.
az 1060 párja a 480 volt, az 580 egy ránctalanított konstrukció. Az ellen jött volna a 2060,de feleslegesnek tartotta NV a fél generáció kihozását kihoztak egy 1060 9Gbs verziót. 27 játék tesztje a 2 modell közül, az 580 nem gyorsabb mint az 1060 továbbra sem,( 2%) hanem kb.egál a két kártya, egyik sem ad előnyt a másikkal szemben, ahol az egyik nem használható legyen az- Dx 11 vagy 12 - a másik sem lesz az. DE ezzel szemben az 580 22% -kal többet fogyaszt, mint a gyárilag húzott EVGA 1060. Azért a 2 % mínuszért bevállalok 22 % kal kevesebb fogyasztást.
JÓl sikerült az 580 is jó az 1060 is ennyi. ha valakinek szempont a fogyasztás egyértelmű a döntés, ha meg nem akkor meg ízlés kérdése. persze ha lehetne kapni a boltokban 580 kártyát.és nem tudom nézted e az árát de 170 K egy 580 kártya, ami vicc kategória, ezzel szemben 1060 6 Gb verziót kapsz 100K ért, tehát mostani árazás szerint az 1070-1080 -nal kellene versenyeznie az 580 karinak.
Az, hogy kinek mi fontos, had legyen már a felhasználók döntése, nem feltétlenül csak a pénzről szól és nem feltétlenül kis tételben kell gondolkozni. ja hát amúgy meg AMD oldalon is fontos lett a fogyasztás a Ryzen megjöttével, ugyan az igaz ott mint amit te leírtál itt az NV ellen. Mellesleg a fermi óta jó pár év eltelt és azóta ilyen téren csak a nyomát lehet ütni Nv nek.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#135) Interceptor


Interceptor
addikt

Ph vega teszt az mikorra várható? Hamarosan vagy kevésbé hamarosan? :DDD

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#136) bunfi válasza Interceptor (#135) üzenetére


bunfi
őstag

"Every time I get asked when will the Vega test be finished, I drop a 1080Ti into the hard drive crusher."

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#137) janos666 válasza Abu85 (#95) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mi történik olyankor, ha 60Hz-es kijelzővel a játék FSE módban fut, a játékmenüben be van lőve a beépített limiter 60fps-re, játékmenüs Vsync OFF, és rátolom az NVCP-ből a Fast Sync-et?

Tudatosan próbáltam ezt ki, mégis meglepett, hogy a The Witcher 3-ban gyakorlatilag teljesen hibátlan eredményt kaptam: ugyan úgy folyamatosnak/simának érzem, mint hagyományos Vsync-el, viszont olyan, mint ha alacsonyabb lenne a lag (de nem vagyok benne biztos, főleg a játék mivolta okán csak a pause menüben próbáltam rárántani a kurzort egy-egy kiszemelt betűre]).
Illetve értelem szerint, mikor szándékosan előidéztem, hogy ne lehessen 60(+) fps (valamire mégis jó a HairWorks :P), akkor ugyan olyan egyenetlenné vált a mozgás, mint Fast Sync-el mindig <60fps esetben (hisz nyilván kiesett a képletből az fps limiter, de ellenőrzésre jó volt, hogy tényleg működött előtte a limiter és a Fast Sync dolgozott).

Elképzelhető, hogy ez lenne a "holy grail" a "legacy" kijelzőkhöz, vagy biztos, hogy csak túl sok volt a placejóból? :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#138) MZperX75 válasza b. (#134) üzenetére


MZperX75
addikt

130ezer inkább 580,baromira felment az ára 80-85 ezer helyett :C azért már 1070-et vennék,ha vennék most.

A bányászok meg elmehetnének........oda.

(#139) awexco válasza Szeszkazán (#1) üzenetére


awexco
őstag

a kép alapján lehet imádkozni hogy ne kapkodják el ... mármint kamionostul ...

[link]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#140) awexco válasza MZperX75 (#138) üzenetére


awexco
őstag

Talán az 56 os vega is többet tud mint az 1070 ... szal szerintem várj azzal a vétellel .

48 as vega is lesz vajon 4g rammal ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#141) awexco válasza Cobra652 (#118) üzenetére


awexco
őstag

jó kis Inteltesztelő ez az oldal is :) még intel proci oc programot is írtak :D

Kellő körültekintés kell ezeknél a teszteknél . Számos oldalnál voltak durva csalások , hogy intel felé boruljon a mérleg . Még epyc esetén is ... (direkt lassabb ramot raktak az epycbe rossz elosztásba ) amikor bejelentették a xeon procikat , másnap már kint volt az ominózus propaganda teszt .

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#142) wolfman válasza Raysen623 (#132) üzenetére


wolfman
veterán

Az 1080-nak 335W körül van a teljes fogyasztása (de rendszerrel együtt). Hol nyel az be 300W-ot egymaga?

(#133) Toth.a2: Ez azért nem megoldás.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#143) b. válasza MZperX75 (#138) üzenetére


b.
félisten

ja igen, benéztem, mert egy típusra kerestem rá és az 170 :D de 130 is baromi magas :) 1070 inkább az helyett, az tuti .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#144) R3laX


R3laX
addikt

Azhely, volt ilyen dark hely régen, vagy még van? Ha már nvidia a téma :). Az helyett= ahelyett , az miatt= amiatt, ez helyett= ehelyett, ez miatt= emiatt :).

[ Szerkesztve ]

(#145) janos666 válasza wolfman (#142) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Könnyebben, mint hinnéd. Csak a TDP limitet kell lazítani, és valamivel sikeresen le kell terhelni a GPU-t (néhány "érdekesen optimalizált" játékkal sem olyan nehéz egész korrektül), tolni rá egy pici alapfeszes tuningot, és már össze is szalad 2 GHz táján 300W egy GTX1070-en, mint a higany egy tölcsérben. GTX1080-asom még nem volt, de a 1070-esből extrapolálva ott könnyebb elérni 335W-ot, mint itt 300-at:
Furmark (1.95 Ghz, ~300W)
ME: Andromeda híd (2.06 GHz, ~300W)

A Pascal is csak addig energia-hatékony igazán, míg az ebből a szempontból ideális keretek közé van szorítva (a sokféle limiterrel, de főleg közvetlenül a fix TDP kerettel). Ez viszont egy könnyen átlátható kérdéskör, hogy miért tehette meg az nVidia, hogy 200W alá húzta meg a referencia TDP-t ~300W helyett: így is elnyerte a trófeát teljesítményben, hogy közben vitte a díjat hatékonyságra is. A Vega-t is biztos be lehet lőni sokkal hatékonyabbra alacsonyabb fix fogyasztás keretből, csak valaki most úgy érezte az AMD-nél, hogy fontosabb beérni, inkább felülről karcolni a régi Geforce-okat teljesítményben, mintsem alulról közelíteni energia-hatékonyabban. De erre itt is a bizonyíték a kétféle BIOS-al és további szoftveres energia-hatékonyság konfigurálhatósággal.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#146) b. válasza janos666 (#145) üzenetére


b.
félisten

Nem túl igazságos aza dolog, hogy vegyük az AMD nél a gyári értékeket, NV nél meg a húzott tuningolt meglazított stb értékeket. Gyári értékekről van szó ahol az 1070 még ritkán sem nyal bele a 300 wattba.FE edition 200 watt alatti átlagot hoz 100% terheltség mellett.
belinkeltél egy képet, amin az látható meddig mehet el a kártya....és?
1070 alap:

1070 húzva:

Biztos vagyok benne, hogy a másik oldalon is ugyan így megnő a fogyasztás tuning esetén. Minden kártyának meg van az, hogy milyen teljesítményt mekkora feszültségnél ad le optimálisan. ezeknél a VGA nak valahol 40% kal alacsonyabb lenne a teljesítményük, ha optimálisan az arányos áramfelvételhez lennének belőve, ami fokozatosan romlik a feszültség növelésével.Valami ilyesmiről olvashattunk az Nv Max-Q beharangozásánál is..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#147) janos666 válasza b. (#146) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Arra próbáltam rávilágítani, hogy az energia-hatékonyság nagyban függ attól, hogy hatékonyságra, vagy sebességre van konfigurálva ugyan az a hardware, illetve hogy ez még a legyártott kész hardware némi szoftveres hangolgatásával is elég tág keretek közt változtatható.

Azt szemléltetném, hogy le lehet rontani a Pascal hatékonyságát is a Vega szintjére, ha mindenáron csak a teljesítményt erőltetjük ki belőle, és gondolom ugyan így a Vega is közelebb hozható a Pascal-hoz, ha beáldozzuk a Pascal-hoz közeli teljesítményét valami szolidabb szintre.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#148) b. válasza janos666 (#147) üzenetére


b.
félisten

Értem ,akkor félreértettelek. :R,de tuningolva sem könnyű elérni 1070 nel a 300 wattot.
teljesen igazad van ebben, meg kell találni az optimális középutat a megfelelő hűtés-teljesítmény-fogyasztás háromszögben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#150) wwenigma válasza Cobra652 (#149) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azert mielott az ujabb marhaságaidat leirod, olvass vissza par hszt, mert abban eppen cafoltak.... :U

Troll...a gyengébb fajtából...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.