Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZperX75


MZperX75
addikt

Egy sima 60Hz-es 40"-os FHD monitorra beruháznék,végre figyelembe veszik a gyártók azok igényeit akik nem csak beülnek a gép elé,hanem fotelből kanapéból,ágyból is "gépeznek"de TV-t nem akarnak venni,mint én.

Ha egy jó FHD-s 40" TV 140-160ezer FT környékén mozog most,akkor 100-120ezerért ,minden vacak smart rendszertől mentes egy" jó "Monitorra lenne kereslet.(illetve engem biztos meggyőznének vásárlásról)(viszonylagos olcsóbb kategória érdekelne 300dollár környékén) 32"-50"ig.

[ Szerkesztve ]

(#2) jedis


jedis
senior tag

Nohh végre! Egy kis innováció, a Samu részéről is. Gondolom túl akarnak lőni az LG-n, mivel az LG vezette be a 21:9-es képátlót . Akkor már ők meg rálicitálnak . Jól teszik. Már több mint egy éve, használok egy 29UM65-öst, a legnagyobb megelégedéssel. Már nem nagyon tudnék vissza szokni 16:9-re. A melőhelyen is loptam még 1db 20-as 4:3-as DELL-t a másik mellé, mert fóbiám volt egy monitoron ! :D Egy ilyen 32:9-est simán bevállalnék, persze ha nem kerül horror árba, ami ugye biztos lesz, ha kijönnek. :K

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#3) tserrof77


tserrof77
senior tag

Ezt nem értem. Tegnap (vagy tegnap előtt) volt egy cikk, ott meg pont az ívelt tv-k temetése volt a téma. :U

Más... Egy 49" kijelzőre 1080 függőleges pixel nem kevés? Értem én, hogy duplaszéles, de nem lesz túl pixeles?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#4) dabadab válasza MZperX75 (#1) üzenetére


dabadab
titán

"végre figyelembe veszik a gyártók azok igényeit akik nem csak beülnek a gép elé,hanem fotelből kanapéból,ágyból is "gépeznek""

Ezek a nagyon hosszú, ívelt monitorok pont a gép elé ülőknek szólnak.

Egyébként meg ha smart nélküli TV kell, akkor vegyél smart nélküli TV-t :)

DRM is theft

(#5) dabadab válasza tserrof77 (#3) üzenetére


dabadab
titán

"Ezt nem értem. Tegnap (vagy tegnap előtt) volt egy cikk, ott meg pont az ívelt tv-k temetése volt a téma. :U"

Az ívelt tévé meg az ívelt monitor az két külön műfaj. Ha megnézel gyakorlatilag bármilyen multimonitoros setupot, akkor ott a monitorok ívben lesznek elrendezve - ebből elég logikusan következik, hogy ha csinálnak egy olyan monitort, ami egymagában olyan széles, mint két-három hagyományos monitor, akkor az is ívelt legyen.

DRM is theft

(#6) Egon


Egon
nagyúr

LOL, már a 21:9-es képarányú monitorokat is f*sságnak tartottam (tévében elmenne, ha a tévéadások is ehhez igazodnának), de különösebben nem zavarnak, amíg normális képarányú (16:10, esetleg 16:9) kijelzők is kaphatók. De ez... :W

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) tserrof77 válasza dabadab (#5) üzenetére


tserrof77
senior tag

Jogos, azok tényleg tv-k voltak :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#8) MZperX75 válasza dabadab (#4) üzenetére


MZperX75
addikt

TV nélküli kijelző pontosabban ,kijelző csak monitor.
Sajnos a projektor praktikai szempontok szerint bukik,8éve azt is használok. 2db 24" monitorom van,ami kicsi,viszont TV-t kerülöm,még egy darabig.....

A cikket átfutottam,így elkerülte a figyelmenet a "idétlen"képarány és az íveltség :B

(#9) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

A 49"-os kb. pont 2db 27" FHD egymás mellett szerintem jó ötlet, nekem otthon a 27" FHD teljesen megfelel.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#10) Cifu válasza Egon (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Márpedig dolgozni nagyon örülnék én is egy ilyennek. Most két sík monitor van egymás mellett...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) GAI válasza dabadab (#5) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

És ez a hatalmas kijelző felosztható vajon logikailag 2 részre? Tehát beállítható-e, hogy a rendszer számára 2 db Full HD kijelzőként jelenlen meg? Mert én is otthon 2, munkahelyen 3 monitort használok egymás mellett, de abban pont az a jó, hogy pakolgathatom a fullscreen ablakokat egyikről a másikra, vagy otthon pl. amíg egyiken fut a film vagy játék fullscreen-ben, addig a másikon mehet pl. egy browser. De ha egyetlen hatalmas kijelzőként tud csak viselkedni, akkor ez a mód nem használható, és így nem nyújt olyan feltételeket, mint 2 db külön kijelző...

[ Szerkesztve ]

(#12) Cifu válasza GAI (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

21:9-es monitoroknál bevett dolog ez.

De egyébként pedig korántsem szükségszerű. A játékot futtathatod borderless windows-ban, a böngésző / program ablakokat pedig amúgy is sokszor jobb (lenne) átméretezni. Engem pont az zavar, hogy sok weboldal még 1024x768-as felbontásra van optimalizálva, és itt a szélesség a kritikus pont. Márpedig így a 16:9-es monitoron a tartalom ott van középen, mellette két oldalt kihasználatlan terület...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Játékban baromira zavarna egy ilyen monitor! A 16:10 pont jó, már a 16:9 is kissé széles számomra.

(#14) #06658560 válasza jedis (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

A 21:9-et a Philips vezette be, mint OEM.

(#15) Duddi válasza MZperX75 (#1) üzenetére


Duddi
aktív tag

"Egy sima 60Hz-es 40"-os FHD monitorra beruháznék,végre"
Annak a monitornak a ppi je a béka feneke alatt lenne az 16:9 es képarányban 55.07 ppi míg egy 29" hasonló monitornak 75.96 az azonos színű pixelek távolsága 0,33 mm ről 0,46 mm re nő azon hacsak nem tényleg TV nek használod és méter+ ról nézed nincs az az élsimítás ami segítene.

(#3) tserrof77

"Egy 49" kijelzőre 1080 függőleges pixel nem kevés?"
A fenti példát fojtatva ez a monitor nem 16:9 es hanem 32:9 es szóval a függőleges magassága nem sokban tér el egy 29" monitorétól csak 2* olyan széles. Így ez a monitor a 49" es méretével kb 81,41ppi t és 0,31 mm es pixeltávot produkál ami szerintem kifejezetten jó.

(ppi pixel per inch adott területre eső pixelek száma)

nekem tetszik az ötlet + mindenkinek aki nem méterről nézi a monitorját 30" felett 1440p vagy 4k

[ Szerkesztve ]

(#16) strogov


strogov
senior tag

Pont a tegnapi cikk apropóján összedobtam pár monitort és 28:8 (7:2) képarány még teljesen jó volt. Úgyhogy szerintem ezek munkára jók lehetnek, csak az ívet hagyhatnák :(
16:9-ben, de még 21:9-ben is túl magas lesz a monitor 40" fölött.

(#17) MZperX75 válasza Duddi (#15) üzenetére


MZperX75
addikt

Ezzel 3-4m távolságból ki is egyeznék,mi a probléma?

(#18) Tomcat válasza Egon (#6) üzenetére


Tomcat
őstag

Erről a témáról én is pont ugyanezt gondolom. Ráadásul egyre nagyobb vízszintes hely kell az egyre inkább alacsonyabb "csíkmonitoroknak". Nevetséges.
Én is 16:10 párti vagyok, már a 16:9-et is nehezen emésztettem meg. Viszont az UHD felbontáshoz már csak 16:9-es kijelzők elérhetőek, így majd idővel kénytelen leszek megszokni azt a képarányt.

Tomcat

(#19) -=RelakS=- válasza Duddi (#15) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Egy sima 60Hz-es 40"-os FHD monitorra beruháznék,végre"
Annak a monitornak a ppi je a béka feneke alatt lenne

Nem lenne, van! Otthon 42"-os tv-t használok monitornak, rendes "monitoros" nézési távolságból már pixelháború

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20) strogov válasza Duddi (#15) üzenetére


strogov
senior tag

Ma már jobb lenne ezt a diagramot ppi-re átalakítani, mert egyrészt annak van értelme, másrészt különböző képaránynál ugyanaz a képátló különböző méretű területet jelent.

(#21) strogov válasza Tomcat (#18) üzenetére


strogov
senior tag

A 16:9 kb. 27"-ig elfogadható (számomra). Ennél nagyobb képátlónál 16:9-ben már fel-le kell nézni ami kényelmetlen ülő helyzetben. Jobbra-balra sokkal kényelmesebb. Én minimum 2 monitorral dolgozok, néha 3. Nagyon morcos lennék ha nem egymás mellett lennének hanem egymás fölött.

Ezek a "csík" monitorok azért kerültek elő, mert laptop-okban általában csak 1 kimenet lehet aktív, vagy 2 kimenetnél pl. csak 30Hz lehet. Ezért egy portra raknak olyan monitort ami 2in1.

(#22) jedis válasza -=MrLF=- (#9) üzenetére


jedis
senior tag

Ez a 29" 32:9 honnan jött ? :U 44" 29:9 volt még a cikben ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#23) -=MrLF=- válasza jedis (#22) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Azt még ide gyártottam, most csak bővítettem :B
[2016-06-29 - Gyártásba kerül a 32:9 képarányú Samsung monitorpanel]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#24) #72042496 válasza dabadab (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát, én is erre gondoltam, amikor megvettem a 43"-os tévét monitornak, de valami eszméletlen zavaró volt az ív, a 14. napon vissza is vittem a készüléket.

Munkahelyen több monitorom van, de nagyon más több sík monitort egy ív mentén kirakni, mint egy nagy ívelt kijelzőt használni. Az előbbi megoldás nem ad torz képet, az utóbbi viszont igen, sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

(#25) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Ha már 44" nem stimmel a cikkben a felbontás, inkább 3840x1200 lesz az.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#26) #72042496 válasza Duddi (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én egy méterről pár óra alatt simán megszoktam a 40"-os FHD tévét. Láttam persze hogy pixeles, de nem zavart. Azért vettem, mert amikor a régi kijelző javításra szorult (végül megvette a szerviz), nemigen volt még UHD. Így egy minél olcsóbb kijelző volt a cél, 1-2 évre.

Most már vannak ennél sokkal jobb opciók is, drágábban persze.

[ Szerkesztve ]

(#27) Duddi válasza MZperX75 (#17) üzenetére


Duddi
aktív tag

Probléma nincs csak a kávédaráló nem turmix és fordítva. Ha tv kell vegyél tv-t ha monitor monitort mind a kettő kijelző de mint azt te is tudod ugyanakkora méret esetén a tudásuk, felhasználásuk és nem utolsó sorban az áruk is nagyon el tud térni. Tudom ez csak szemantikai kötekedés.

(#19) -=RelakS=-
"Otthon 42"-os tv-t használok monitornak," :D Hogy jutottál idáig ? egyik haverom vett ultrawilde ívelt monitort dull hd felbontással mikor ezekből még csak alig volt. és a 100k+ ára ellenére én utáltam ránézni. Ő állította hogy nem látja amit én. (jó neki)

(#20) strogov

Jó lenne de az a baj hogy azt a ppi diagramot 3 tengelyesre kéne csinálni ugye ppi nézőtávolság és a 3. képátló/képarány nem tudom hogy lehetne ábrázolni ezt úgy hogy bárki megértse.

csak mutatóban hogy a kézi cuccok mit pakolnak ppi ben

(#24) Balika911

Az ívelt tv azért más egy monitort be tudsz tolni úgy hogy az ívéhez mérten a szemed a gyújtópontjánál közelebb vagy rajta legyen. Ha annál távolabb van akkor ahogy mondtad is torzítani fog.

(#28) -=RelakS=- válasza Duddi (#27) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kicsinek találtam a 24"-os monitort, és váltottam 32"-ra. Később 42"-ra. Filmnézésre is használom, és kicsit hátrébb gurulva kiváló.
Játékokhoz is kicsit hátrébb megyek a méret miatt, és így jobban be tudtam lőni az 5.1-et is.

Igen, eleinte baromira fura volt, hogy forog a fejem, mint az öntöző feje, de megszoktam egy idő után. Most már inkább a felbontás a bajom. Kipróbáltam UHD tartalommal. 42"-on az már kicsi (21" ekvivalens FHD), de azt is meg tudnám szokni.

Amúgy pl fórumot olvasni kényelmesen hátradőlve a 42" pont kiváló :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#29) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

A napokban volt szó az "ívelt entitás" kipusztulásáról :O
Én vizionáltam egy tetszőlegesen görbíthető felületű képernyőt és tessék :Y

7680x1080 vagy szélesebben magad köré csavarod és már tolhatod is a mindenféle autó szimulátort :DDD
Még mondja valaki, hogy az élet nem szép :B

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#30) #72042496 válasza Duddi (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az a tévé nem került fel a falra, így a lábán állt, monitor távolságból néztem. Sajnos úgy is gáz volt - nem játék közben, hanem amikor megnyitottam egy Excelt vagy csak egy böngészőt, és a címsorra néztem. Érdekes, hogy éppen távolabbról, tévéként nem zavart különösebben az ív.

(#31) Eclips21


Eclips21
őstag

Mikor fognak felfele is novelni? 16:9 is eleg szar egy jatekra 16:10sokkal jobb meg ugy mindenre filmnezesen kivul

(#32) #72042496 válasza Eclips21 (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Inkább a szélesítésre számíts. Nagyon kisebbségben vagy a véleményeddel. :)

(#33) Reggie0


Reggie0
félisten

Mondjuk szerintem erdekesebb lenne, ha az x es y felbontas is egy-egy primszam lenne.

(#34) jedis válasza Eclips21 (#31) üzenetére


jedis
senior tag

Láttál már pl. autós, vagy FPS játékot 21:9-en ? :U A szélesebb látótér nem kis fílinget tud adni pluzszba egy ilyen monitoron ! :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#35) imibogyo válasza -=RelakS=- (#19) üzenetére


imibogyo
veterán

+(#1) MZperX75

Én 42"-es TV-t használok monitornak és nagyon szeretem, de a FHD már nagyon kevés még az én 1,5 méteres nézési távolságomból is... :K

Egy ugyanekkora kijelző, de 4K-s felbontással már sokkal-sokkal jobb lenne...
És ez is lesz a jövő számomra...

[ Szerkesztve ]

(#36) -=RelakS=- válasza imibogyo (#35) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem nézem vissza, hogy írtam-e, de számomra is.
Kipróbáltam a 4K felbontást (nVidia kártyával beállítható, hogy a natívnál akár 4x nagyobb felbontást is beállíthass), és tetszett.
Csak ugye FHD kijelzőn vannak dolgok, amiket 4K-ban kicsit nehéz olvasni :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#37) b. válasza tserrof77 (#3) üzenetére


b.
félisten

Monitornak nagyon is lenne értelme szerintem, főleg ekkora méretben. :K :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) imibogyo válasza -=RelakS=- (#36) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze nem is ellened mondtam, hanem ahhoz csatlakozva... Csak MZperX75 mondta, hogy egy 40"-os FHD monitorra vágyik és mivel csatlakozott a mondandóm ahhoz, amit te is leírtál már, ezért reagáltam 2in1. Lehet kicsit félreérthető volt... :B

Bár látszik az ő felhasználói képén, hogy mekkora szemüveget hord, lehet úgy neki nem zavaró a pixelesedés... ;] :P

Bocsi MZ, csak viccelek persze... ;)

[ Szerkesztve ]

(#39) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Nem tudom elképzelni, hogy ez miért hasznosabb, mint egy valós 16:9 es 4k-s vagy 5k-s monitor ?
Szerintem ez már egy fektetett lőrés annak ellenére, hogy én is most 2db 24" os 1920x1200 ast használok amíg meg nem lesz a 43 as 4k közéjük :)

Philips BDM4350UC - Philips 200k
DELL P4317Q
- Dell 300k (PWM es, ellenben a philipsel, viszont jobb elektronika van mögötte)
Nekem is egy ilyenre fáj a fogam.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#40) tailor74


tailor74
őstag

A 49"-os dupla FHD monitor jó ötlet, de kíváncsi leszek rá, hogy játékok fogják-e támogatni valaha is ezt a felbontást, vagy "csak" munkára lesz jó?

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#41) -=RelakS=- válasza imibogyo (#38) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, hogy én voltam félreérthető?
Csak bólogatni akartam a 4K-ra :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42) -=RelakS=- válasza tailor74 (#40) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Egy mai játék kb azt a felbontást támogatja, amit a géped tud.
Azok mindenképpen, ahol nem kell előválasztani a képarányt :DDD

HalasKYO
Nézegettem azt a Philipset én is, de azt olvastam, hogy BGR pixelei vannak, amivel rossz tapasztalataim vannak.
Jobbára nem zavaró, de ha egy programot nem lehet lebeszélni a Clear Type simításról, és nem lehet neki megmondani a pixel fajtát, akkor ritka randa lesz a megjelenített tartalom :(
Az LG tv-m BGR, szóval láttam eleget :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#43) D.Va


D.Va
senior tag

Akinek még az előző hsz-ek után sem világos hogy mi a ráknak ilyen kijelző, annak itt egy valódi értelmes válasz.

Én pl imádok szimulátorozni. Nagyon szeretnék ultraszéles látószöget (mint egy valódi autóban)
Erre léteznek 3 monitoros setup-ok, de engem idegesít hogy a kép meg van törve a monitor összeillesztéseknél, még akkor is ha már nagyon vékonyak a mai kávák, engem akkor is idegesít, soha nem raknék össze 3 monitoros setupot.
Én igazából évek óta mint a messiást úgy várok ultraszéles nagy képernyőket szimulátorozáshoz. Persze ott van opciónak az oculus, de egy több órás vezetés nem annyira kényelmes VR szutyokkal a fejemen... Plusz abban, nem látom a kormányt váltót stb...

Egy ilyen setuphoz képest meg menyország lenne egy bazinagy ultrawide képernyő... :))

[ Szerkesztve ]

(#44) #72042496 válasza -=RelakS=- (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Egy mai játék kb azt a felbontást támogatja, amit a géped tud."

Szerintem ez még a régiek (5-10 évesek) közül is nagyon sokra igaz. :K
Ha meg nem támogatja, tudnak a képarány megtartásával skálázni a GPU-k.

(#45) -=RelakS=- válasza #72042496 (#44) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én most a Blood 2-vel szívtam.
A játék nem hajlandó skálázni
Trükkel elérhető, de az meg bugos (egyik titkos hely kifagy)
Valamiért tv-re kötve az nVidia control panel-ben nem állítható be GPU skálázás :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#46) D.Va


D.Va
senior tag

Egy jól megírt normális játéknál mint az 1990-es Quake 3 Arena, konzolból simán átállítható bármilyen felbontásra :P Legalábbis a full hd nálam simán működik, pedig '99-ben nem igazán fullhd-ban nyomták a gamerek, akinek 17-es crt-je volt az már megakemény-gamernek számított... :P És hajlított (igaz domború nem homorú hajlított kijelző volt... ;] )

[ Szerkesztve ]

(#47) BITBOYS válasza HalasKYO (#39) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jelenleg ilyen Philipset használok itthon. Nekem nagyon bejön, bár átlagos felhasználásra vettem, nem munkára. Gyárilag kalibrált, pixeleket még közelről se látni, színek is rendben vannak. Egyedül a kontraszt ami gyengus de számomra egyáltalán nem zavaró.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#48) sixpak válasza Egon (#6) üzenetére


sixpak
nagyúr

Próbáltál ultra wide monitoron játékot vagy csak gondolod, hogy faszság.
Nyilván nem vagyunk egyformák, de én személy szerint soha nem térnék vissza 16:9-re.
A normális méretű (60-70 inch) 21:9-es tévéket várom már, a Philips jó pár éve próbálkozott vele, de semmi nem lett belőle.
Nekem a tévéknél sem fog hiányozni a 16:9, nagyrészt úgy is 2,35:1 arányú filmek mennek rajt...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#49) b. válasza sixpak (#48) üzenetére


b.
félisten

+1 ( és még +100)
Ilyen tévére Én is várok.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#50) BITBOYS válasza sixpak (#48) üzenetére


BITBOYS
addikt

Philips néha megelőzi a trendeket :)

58PFL9955H/12 ez péel nagyon bejött akkoriban de vagy nagyon drága volt vagy egyáltalán nem lehetett beszerezni.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.