Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Jaj de kis cuki! :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) banhammer


banhammer
veterán

Aranyos kis gepecske.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) #19617792 válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

e'basztad.

yahy de kish cukcsyh. :DDD

(#4) azbest


azbest
félisten

ha erősebb talpat meg vesa rögzítős oldala lenne még akár monitort is lehetne ráaplikálni... vagy őt a monitor hátuljára.

(#5) Youri


Youri
veterán

c-60 nettop? Épp ideje volt

RTX ON

(#6) Neil Watts válasza #19617792 (#3) üzenetére


Neil Watts
veterán

nem:
yahy deh kish cukcsyh. ;]

Hm, nagyon tetszik :)

(#7) Borisz76


Borisz76
veterán

Nappaliba mindenes,netezős,filmesnézős gépnek pöpec lenne.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#8) janos1988


janos1988
addikt

A kulcsszó: passzív. Mikor fedezik már fel a gyártók?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#9) Abu85 válasza janos1988 (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hiába a passzív hűtés, ha a HDD kiadja a zajt. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

Szép kis gép. Ha egyszer normális árfolyamok lesznek, hozhatnának ide is :)

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#11) janos1988 válasza Abu85 (#9) üzenetére


janos1988
addikt

Egy 5400-nek hangja sincs ha a monitor mögött van (laptopét is alig hallani, pedig 20-30 cm-re van). Ellenben egy kis ventilátornak, ha munkája akad.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#12) Abu85 válasza janos1988 (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Brazos platformnál nincs olyan, hogy munkája akad, mert nem képes a Hudson HUB vezérelni a ventilátor sebességét. Vagy pörgeti egy picit állandóan, vagy soha. A 22 dBA azért elég alacsony zajszint. Kb. ennyi amit egy 7200-as 2,5 hüvelykes HDD kiad, ami ugye ebben van. Gondolom innen a mérés is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) janos1988 válasza Abu85 (#12) üzenetére


janos1988
addikt

Jó, de ha már lelőttem a zenét, mert tanulni/olvasni akarok - meg válaszolgatni a házigizdáknak :P - engem nagyon idegesít a venti hangja és hogy nincs teljesen csend, mindig zúg az a valami. Csak ezért lenne már jó ebből a platformból egy teljesen passzív változat. Legalábbis én még nem találtam.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14) TTomax


TTomax
nagyúr

SSD kellett volna ebbe inkább...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15) .mf válasza #19617792 (#3) üzenetére


.mf
veterán

Várjá', félreolvastad a nevét, nem Plazacucci... ;]

Aranyos, oké, de ugyanilyen dizájnúból és kiépítésűből már van vagy öt...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) Zso2 válasza TTomax (#14) üzenetére


Zso2
őstag

Igen az ssd illene a legjobban már egy nettop-ba, eltűnne a zaj, a melegedés is csökkenne, és gyorsulna. Tuti,csak az árával lenne baj... Nekem mondjuk megérné azt a + 10-15k-t

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#17) freestailo


freestailo
őstag

Ez nekem még netezni is gyenge, kiváncsi lennék mit kezd 30 megnyitott tabbal, amiből 10 flash tartalom....

(#18) janos1988 válasza freestailo (#17) üzenetére


janos1988
addikt

Én meg arra, hogy Te mit kezdel 30 tabbal :)

Tudod te is, hogy ezeket nem ilyenre találták ki.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#19) freestailo válasza janos1988 (#18) üzenetére


freestailo
őstag

szeretem ha minden nyitva, ph, fészbúk, levelezések, torrentek, chatek ...meg amit épp böngészek. Nagyon jó kis gép ez is biztos, de nagyon csíra az a 2x1 Ghz-es proci, egy normálisabb okostelóban is ennyi van már.

(#20) #56573440 válasza freestailo (#17) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah reális elvárás... közben képbolt 1500 layerrel, meg videót renderelsz, és szaggat a fullhd videó? tényleg semmire sem jó ez a kütyü.

szerintem egyszerűen zsír. ennyi. a formaterv bejön, a belső simán király, a zajszinten lehetne faragni de mivel gondolom a fő zajkeltő a vinyó... ssdvel meg drágább lenne... kár hogy nincs barebone kiépítésben is vinyó op meg memória nélkül is.

'ph, fészbúk, levelezések, torrentek, chatek' ez legyen 10 és akkor sokat mondtam ezek közül ha kliens van a chathez akkor mi a flash? a reklámok kb. még mindig van 20 tabod amit böngészel? pro user :B akkor ezt nem neked találták ki, ennyi. nekem megvan nyitva minden, 4 tabon, 1 chat kliensen, egy kis office meg társai és csók. simán elég lenne kétszer.

[ Szerkesztve ]

(#21) freestailo válasza #56573440 (#20) üzenetére


freestailo
őstag

"nekem megvan nyitva minden, 4 tabon, 1 chat kliensen, egy kis office meg társai és csók."

Sztem még ezekhez is gyenge. Legalábbis tuti hogy várni kéne a dolgokra.

[ Szerkesztve ]

(#22) Srodney válasza janos1988 (#8) üzenetére


Srodney
senior tag

kulcskérdés: mégis mire jó? :F

(#23) #56573440 válasza freestailo (#21) üzenetére


#56573440
törölt tag

u2300-as intel proc a hozzá dukáló integrált lassítóval, egy lassabb notivinyón. ez az amiről most írok. nem egy erőgép, és a megcélzott egységsugarú usernek ha csak ezt hozza már elég. cimbora raid 0 ssd meg i7 szénné húzva meg valami atom vga-ról beült elé, megőszült amire megnyitott mindent. minden relatív, mit nevezünk várakozásnak és mi zavar már. egy progi nem azonnalrögtönmáris nyílik hanem kell neki 5mp? te beleőrülsz, nekem meg ennyi pénzért nincsenek illúzióim ilyen fogyasztás mellett nomeg a kis helyigény.

tény hogy van ennél gyorsabb alternatíva. tény hogy van jobb. a kérdés hogy van e rá szükségem? nekem nincs. és még nagyon nagyon sokaknak nincs. ennyi pénzért annyit várok el hogy hazaérve a melóból rátoljak valami filmet, vagy alap dolgokat csekkoljak, és kész. és ha tetszik ha nem a legtöbben ennyiből állunk ha hazaérünk.

pár telefon tudja ezt a szintet. nah ja. és kb ennyibe is kerülnek:D csak ezt rá tudom dugni a tv-re is, lejátszik mindent, kicsit több a háttértár, kicsit több dologra használható, ha film közben hívnak fel tudom venni és asszony még nézheti tovább a vérfürdőt, stb.

igények és igények között is nagy a difi. megértem hogy neked több kell, ez rendben van. :R a piac jelentős részének meg elég lenne egy p3 is mert új tabot nem tud nyitni. és ők vannak sajnos/szerencsére többen. nekem szerencsére mert engem is érdekel :R

Srodney: mire jó ha passzív? hogy beledobok egy minimál ssd-t így gyak hangtalan, és a benne lévő vinyó megy ki külső házba ha kell bekapcsolom addig se zörög ;)

[ Szerkesztve ]

(#24) janos1988 válasza Srodney (#22) üzenetére


janos1988
addikt

Amire én használnám elegendő lenne kétszer oda-vissza.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#25) Graphics válasza Abu85 (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem a HDD fog hangot generálni, laptopban is inkább a hűtésnek van hangja
, nem pedig a vinyónak

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#26) freestailo válasza #56573440 (#23) üzenetére


freestailo
őstag

és ennyiért nem drágállod picit? 400 euro körül lesz itthon...

[ Szerkesztve ]

(#27) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

jó kis cucc,de ha már ennyire kiemelik a zaj szintet,akkor SSD-nek kellene benne lennie,főleg ezen az áron.

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#28) noisia


noisia
aktív tag

én sokallom a 400 dollárt, annyiból simán építek jobbat, mondjuk e-450-el ... jó nem ilyen kompakt, meg hangosabb, de akkor is ...

/szerk.: most számoltam utána, a mostani dollár árfolyamon ennyibe került az asztali Phenom X4 gépem fél éve LOL /

[ Szerkesztve ]

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#29) mepet


mepet
addikt

Jó az irány, nagyobb választékot a nettop piacra!

Ennél kisebb szerintem már értelmetlen lenne, nemrég raktam össze egy barbone-t, a 24-es monitorom mellett az is eltörpül.

[ Szerkesztve ]

(#30) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Jó kis cucc,aki meg 30-tab-ot akar nyitva,rakjon össze különbet... :C :C :C ennyiből-ekkorát-ezzel a fogyasztással :R :R :R :R

Wasabi...

(#31) HaZse válasza noisia (#28) üzenetére


HaZse
őstag

De nem ekkora méretben....

Az irány teljesen jó. Az emberek többsége mezei irodai alkalmazásokat használ, meg pár böngésző ablakot tart nyitva.

És erre a megoldásra pont ideális a nettop.

2 gép elég is pl. azoknak, akik játszani is szeretnének. Van egy asztali géped, amin játszól és eszik pár száz wattot és van egy ilyened, ami a töredékét használja energiának. Jó alternatíva.

Mondjuk nekem felesleges lenne, mert van egy E4310-esem dokkolóval. És azt használom munkára, böngészésre. ÉS van egy asztali PC-m, amit játékra használok.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#32) XtremLor válasza Zso2 (#16) üzenetére


XtremLor
őstag

az ssd minden féle képen jobb lenne de ebben van egy 250 GB-os hdd ha ugyan ilyen tárkapacitású ssd-t raknál bele nem 10-15e lenne a difi.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#33) Angel1981 válasza Abu85 (#9) üzenetére


Angel1981
veterán

Egy notebook HDD aztán nem sok zajt csap....

(#34) ddekany válasza Srodney (#22) üzenetére


ddekany
veterán

Mire jó a passzív? Nem tud tönkremenni, nem gyűjt port a gép belsejében, és nem zajól. Bár utóbbi a legtöbb embert nem érdekli, így a gyártókat sem. (Én még halk komplett gépet nem láttam, nekem ne meséljen senki... Aki csendet akar, az mindig is kénytelen volt és lesz legózni. És úgy is még baromi nehéz.)

(#35) Apika


Apika
Közösségépítő

Egy vitrinben jól mutatna...

(#36) Prof válasza ddekany (#34) üzenetére


Prof
addikt

Mivel kis méretben komolyabb passzív hűtés költséghatékonyan egyelőre nem megoldható, ezért kénytelenek ventilátort használni.

Amúgy jópofa kis cucc, bár én inkább egy i3-ból raknék össze kisgépet. A sokféle és jövőbeni HD videoformátumok gyorsításáról nem vagyok meggyőzve, hogy a kis GPU tud gondoskodni. Ha csak egy videó akad, mert a CPU-t használja és a C-60 nem elég neki az már nem jó.

(#37) MZperX75


MZperX75
addikt

Ú az a billentyűzet ami a képen látszódik,olyan mint a szél! FÚJ! :DDD
A kőkorszakban láttam ilyet,még 486-os időszakban,.

A kis brazos viszont nagyon szép! 9W-osTDP :B

(#38) ddekany válasza Prof (#36) üzenetére


ddekany
veterán

"kis méretben komolyabb passzív hűtés költséghatékonyan egyelőre nem megoldható"

Gondolod mennyibe kerül 2 hőcső és egy pár dekás aluminium borda... Az már hamarabb gond, hogy nem találnák sokan esztétikusnak, ugye valószínűleg kívül kéne lennie a bordának, és/vagy 2 cm vaskosabb lenne az a doboz, és akkor nem trendi. Amúgy persze legyen ilyen pöcsköszörűs is, én csak azt fájlalom, hogy passzív cucc vagy nincs, vagy el van bénázva, vagy jó esetben csak szép kis felárat kérnek érte...

"A sokféle és jövőbeni HD videoformátumok gyorsításáról nem vagyok meggyőzve"

A videó lejátszás az soha sem nagyon működött rendesen PC-n, szóval megértem félelmeidet, más felől viszont itt azért van OpenCL 1.1, stb, szóval akár olyat is gyorsíthat, amire nincs dedikált egység. Harmadrészt, van bármi új videó kódolási formátum láthatáron?

(#39) Prof válasza ddekany (#38) üzenetére


Prof
addikt

Szerintem meg éppenhogy a videólejátszás csak egy erős PC-n működik sehol máshol :)
Ahol a CPU mindent megold izomból. Asztali lejátszó stb-nek a firmware-e mindig késésben lesz/van.

Az OpenCL-től én is sokat várok majd ,de egyelőre nagyon lassan jelennek meg rá a hétköznapi alkalmazások amik nem csak dísznek támogatják.

(#40) Youri válasza Prof (#39) üzenetére


Youri
veterán

Amit egy i7 megold izomból, azt megoldja egy ARMv6 SoC, gyökkettő wattal :)

RTX ON

(#41) ddekany válasza Youri (#40) üzenetére


ddekany
veterán

Csak annak viszont tényleg kell a dedikált video dekódoló a SoC-on, ami működik is a tartalommal amit le akarsz játszani... pont erről volt szó.

(#42) Youri válasza ddekany (#41) üzenetére


Youri
veterán

valóban kell, de nem is nagon tudnék olyan kódolású videót mondani, amit ne ismerne a legtöbb ilyen SoC...

RTX ON

(#43) Prof válasza Youri (#42) üzenetére


Prof
addikt

Természetesen nem sima h.264/ blu-ray/mpeg4-2 esetén kell a cpu erő.
Hány egyszerű mkv videót mutassak amitől beszarik egy arm vagy brazos? :)

(#44) Neil Watts válasza Youri (#42) üzenetére


Neil Watts
veterán

De, van: killa sample :D

(#45) ddekany válasza Prof (#43) üzenetére


ddekany
veterán

Videólejátszásnál PC-n bármi megeshet, de biztos, hogy MKV esetén nem működik a gyorsítás? Elvégre csak egy sokadik konténer formátum, maga a videó tömörítési eljárás nem egyedi benne (hanem valószínűleg H.264).

(#46) Paci.


Paci.
tag

Szerintem igenis van helye az ilyeneknek a piacon. Átlag usert tökéletesen kiszolgál, aki meg perverz annak semmi sem elég jó. Netezni nettop, játszani meg konzol :P Oszt jóvan

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.