Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) The DJ


The DJ
addikt

Hasznos cikk volt, köszönöm, ma is tanultam valami újat :)

Nemrégiben kellett telepítenem egy Vmware servert Debian Lenny alá, próbálkoztam a legújabb kettes verzióval, de sajnos nem akarta a jót.

Az egyetlen előnye, hogy telepítéskor nem volt vele annyi szívás, mint, amit vártam, utána viszont hibák tömkelege, ami azzal kezdődik, hogy böngészőből a Webadmint lehetetlen volt elérni, a net pedig tele ezekkel a hibákkal, mégsem volt egy épkézláb megoldás sem rájuk. Persze nem adtam fel, nem szokásom, a lehető összes tippet kipróbáltam, de semmi nem hozott eredményt. 'Loading' felirat és üres fehér képernyő. Na bumm, ezt oldd meg!

Vissza az 1.0.10-hez. Próbálom telepíteni, de ez meg nem komálja a 2.6.26-os kernelt, nem fordul le egy modul, a telepítő leáll. Fantasztikus. Guglizás tovább, nagy nehezen megtaláltam a kernelhez való patchet, amit kisebb küzdelem után alkalmazni is tudtam. Félbehagyott telepítés folytatása és csodák csodája hajnali 3-ra fel is települt a VMware. Izgatottan indítottam el a remote console-t, hogy most vajon mi jön közbe, de fura mód tökéletesen működött.

Azóta telepítettem nekik 1-2 guest rendszert (legutóbb FreeBSD-t) és tökéletesen működik, pedig nem mai csirke már ez a kiadás sem.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.