Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Hasznos kis cikk, nekem virtualbox, virtualpc es vmware tapasztalatom van. vmware a legprofesszionalisabb szerintem, de virtualboxnal maradtam a "low impact" miatt amit a rendszerre gyakorol. Arra amire hasznalom eleg. XP, solaris, linux van, ha valamit mas OS-en kellene elvegezni.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#2) Vico87


Vico87
tag

A 3D gyorsítást illetően: a VMware-ben a Direct3D 8/9 szinte tökéletes, az OpenGL kicsit hiányos (bizonyos elemek nem jelennek meg). VirtualBoxban a Direct3D nagyon gyenge, de az OpenGL kvázi hibátlan. Legalábbis amikor legutóbb próbálgattam, akkor ez volt.

(#3) #13260800


#13260800
törölt tag

nagyon jó kis cikk köszönet érte :R ! Jómagam a VB -t szeretem pontosan azért mert minden OS -n nagyjából ugyanúgy müködik. "Kiszolgálókra" pedig XenServert nyomatok. Nagyban megkönnyíti az éltem a virtualizációs technika. Nagyságrendileg egyszerűbb a backup és az esetleges hibáknál a rendszer visszaállítás - helyreállítás.

[ Szerkesztve ]

(#4) frescho válasza #13260800 (#3) üzenetére


frescho
addikt

En vegyesen hasznalok VirtualBoxot es VMware termekeket (Player, ESX) Mar kiprobaltam a Hyper-V-t is. Erdemes azokrol is irni valami hasonlo alap bemutatot?

https://frescho.hu

(#5) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Emékeztető. Mindenképp el fogom olvasni, mert eddig csak bajlódtam az emulátorokkal. :K

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#6) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

VirtualBoxból mért olyan régi, 3.1.6-os verziót teszteltél? :F
A Maverick tárolójában is már a 3.2.8 van (OSE). A 3.1.X-ből a 3.1.8 a legfrissebb, a 3.2.X-ből pedig a 3.2.12. Meg aztán már egy jó ideje itt a 4.0.X verzió is, pontosabban a 4.0.4 a legfrissebb jelenleg. Így nem ad valami pontos képet a teszt, hisz eleve hátrányból indul a VB. Nyilván azóta már elég sokat javíthattak rajta, mind a sebesség, mind a 3D támogatás szempontjából.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#7) frescho válasza Kendek (#6) üzenetére


frescho
addikt

Egyszeruen azert, mert az LTS-hez ez van a repoban.. A 4-es szeriaval eddig eleg problemam volt es mashol sem dicserik, azt hiszem meg varok vele egy darabig.

https://frescho.hu

(#8) The DJ


The DJ
addikt

Hasznos cikk volt, köszönöm, ma is tanultam valami újat :)

Nemrégiben kellett telepítenem egy Vmware servert Debian Lenny alá, próbálkoztam a legújabb kettes verzióval, de sajnos nem akarta a jót.

Az egyetlen előnye, hogy telepítéskor nem volt vele annyi szívás, mint, amit vártam, utána viszont hibák tömkelege, ami azzal kezdődik, hogy böngészőből a Webadmint lehetetlen volt elérni, a net pedig tele ezekkel a hibákkal, mégsem volt egy épkézláb megoldás sem rájuk. Persze nem adtam fel, nem szokásom, a lehető összes tippet kipróbáltam, de semmi nem hozott eredményt. 'Loading' felirat és üres fehér képernyő. Na bumm, ezt oldd meg!

Vissza az 1.0.10-hez. Próbálom telepíteni, de ez meg nem komálja a 2.6.26-os kernelt, nem fordul le egy modul, a telepítő leáll. Fantasztikus. Guglizás tovább, nagy nehezen megtaláltam a kernelhez való patchet, amit kisebb küzdelem után alkalmazni is tudtam. Félbehagyott telepítés folytatása és csodák csodája hajnali 3-ra fel is települt a VMware. Izgatottan indítottam el a remote console-t, hogy most vajon mi jön közbe, de fura mód tökéletesen működött.

Azóta telepítettem nekik 1-2 guest rendszert (legutóbb FreeBSD-t) és tökéletesen működik, pedig nem mai csirke már ez a kiadás sem.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#9) Kendek válasza frescho (#7) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

És szerinted igazságos volt VMware-ből a legfrissebb verziót használni, míg a legerősebb konkurenciából meg az 1 évvel ezelőttit?
Ez így nem teszt, hanem a VMware fényezése...

<-ƘƘ->

(#10) benedekco


benedekco
addikt

Hatalmas!!!
Köszi! Ez is hamarosan bekerül az "alaposan átolvasni -> értelmezni -> megérteni -> örömmel használni" kategóriába.
Hatalmas THX!

:R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#11) frescho válasza Kendek (#9) üzenetére


frescho
addikt

Ez nem teszt, hanem bemutato. 4-el nekem eleg sok gondom volt. A qemu-kvm is regi, hogy a 2007-es virtPC-t ne is emlitsem.

Ha a vmware fenyezesenek erzed, akkor nincs igazad. Szitutol fugg, hogy melyiket valasztanam. Otthon pont hogy a vbox a nyero, de vallalati kornyezetben inkabb a vmw fele hajlok.

https://frescho.hu

(#12) hohoo válasza frescho (#7) üzenetére


hohoo
senior tag

És miért nem teszel be a külső repot? Az lts-hez pl vlc playerből is csak 1.0.6-os érhető el ami vicc mert jelenleg a 1.1.7-nél tart, és egyébként hibátlan a vlc-s repot csatolva.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#13) frescho válasza hohoo (#12) üzenetére


frescho
addikt

Ha az lenne a lenyeg, hogy az utolso verziot hasznaljam, akkor nem LTS, RHEL 5, SLES 10 es lenny lenne a gepeimen.

https://frescho.hu

(#14) Turion


Turion
csendes tag

Remek írás, köszönöm!

Jómagam is játszogattam VmWare-el többször is, volt, hogy DOS-t telepítettem, volt hogy a régi idők Windowsait próbálhattam, sőt egyszer a kalózkikötőből előre telepített Mac OS X gépet is letöltöttem, hogy lássam - milyen élőben. Bár ne tettem volna, annyira megtetszett a bal oldalon lévő dock, képernyőhely lefoglalással együtt, hogy azóta is úgy használom a dockom windows alatt. :D

~ Önjelölt hobbifotós ~

(#15) P.H.


P.H.
senior tag

A sebesség mellett szvsz két szemszögre nem ad rálátást a remek teszt.

Egyrészt az egyes környezetekben a virtuális gépek rendszerbe integrálódásának mértékére: egyik végletben XP mode alatt, megfelelő beállítások mellett a virtuális gépek hozzáférhetnek a host teljes háttértár-felhozatalához és -tartalmához (és a host is látja a virtuális gépek tartalmát is?), a másik véglet a vmware server, ahol a host és a guest mintha két külön gép lenne, közvetlen hálózati kapcsolat sem hozható létre közöttük.
Mindkét szemléletnek meg vannak a maga előnyei és hátrányai, más-más területre érdekesek.

Másrészt abból a szemszögből nem vizsgáltad meg őket, hogy hordozhatók-e a guest-ek: van-e lehetőség olyan beállításokra a felvételüknél, amik mellett módosítás nélkül átvihetők másik gépre. Végletes példa, hogy Player-hez vannak internetről letölthető virtuális gépek egy-egy OS-sel, de nem muszáj ilyen messzire menni, elég csak a host hardver vagy szoftver upgrade-jére gondolni.
Itt ugyancsak vannak mindkét szemléletnek előnyei és hátrányai is.

Mivel én csak vmware server-t használok, így csak azt ismerem közelről (teljes izoláció, teljes hordozhatóság). Viszont szívesen látnék egy ilyen jellegű összehasonlítást is, mivel van olyan guest-em, aminek a lényege, hogy teljesen izolált, viszont heti 5x24 órát megy, van olyan is, ami alkalomszerűen fut, de olyankor a host-ról és más guest-ekről teszem oda-vissza percenként a file-okat (pl. program fejlesztés közbeni tesztelés/javítás; most kényszerből pendrive-val vagy netes ftp-n keresztül).
És ezt az egész kiépített infrastruktúrát hurcolom magammal upgrade-nél vagy full gépcserénél.

Továbbá az is érdekes lehet, hogy hogyan viselik el egymást a környezetek egymás mellett, vannak-e problémák (pl. vmware futtat egy guest-et, amire az a jobb, VirtualBox egy másikat, amire pedig ez).

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#16) Boxi88


Boxi88
őstag

Én VirtualBox-ot használok, abból is a 4.0.4-et és teljesen megvagyok elégedve...

(Ja, igen: Miért olyan régi VirtualBox-ot használtál a tesztben? :F )

[ Szerkesztve ]

(#17) borix


borix
őstag

Nem értek hozzá azért kérdem nem egyszerűbb 2-3 e venni egy winyót és arra föltenni egy másik oprendszert?

(#18) Dani_kp válasza borix (#17) üzenetére


Dani_kp
őstag

Azért egy dual vagy trial boot-os rendszert egy átlag felhasználónak elég macerás létrehozni...illetve, ha csak tesztelni vagy kipróbálni akar egy adott rendszert, pl.: mac osx vagy egy Debian 6.0-át, akkor minek particionálja 100 fele a winyót? Vagy felesleges venni egy másikat, értelmetlen pénzkiadás. Továbbá az időtényező sem mindegy. Egy dual boot-os rendszer kialakítása több órát vesz igénybe és aztán lehet soha többet nem is fogja elindítani vagy használni. Még egy virtuális os telepítése pl.: windows xp esetében 30 perc alatt.

szerk.: a cikk nagyon jó és hasznos. A suliba, illetve otthon is a virtual box-ot használom és nagyon meg vagyok vele elégedve. Gyors és egyszerű, és ingyenes.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#19) frescho válasza P.H. (#15) üzenetére


frescho
addikt

Igazad van, nagyon sok dolog kimaradt. Kb. az eredeti iras felet lehuztam, mert ugy veltem a kutyat sem fogja erdekelni, kb. 3 oldalig olvassak el az emberek.

Megprobalok tomoren valaszolni:

Hordozhatosag: VMware termekek kozott gyakorlatilag akadaly nelkul hurcolhato a virtualis gep. Letezik hozza konverter, amivel fizikai gepet lehet konvertalni. A felulrol kompatibilitas jol mukodik. VB-nal sem volt meg problemam, bar az is igaz, hogy a linux nem kenyes. Linuxot es Solarist mozgattam kulonbozo virtualizaciok kozott is. Windows-al nem problatam, de szerintem azzal is megoldhato, ha standard PCI eszkoz meghajtok vannak beallitva. A formatumok lemez formatumok kozott siman lehet konvertalni tobbek kozott a qemu-img-vel.

Egymas mellett eles: Nem latom ertelmet, legalabbis a vmware es vbox kozott nincs radikalis kulonbseg teljesitmenyben. A ketto elfut amugy bekessegben, kiprobaltam, de meg nem lattam terheles alatt.

Ami meg kimaradt:

- Managelhetoseg (CLI, web konzol)
- Halozat szimulacio
- Egy felhasznalasi pelda (oktatasi segedlet)
- Nem desktop szintu felhasznalas (server, hypervisorok)

Ez legalabb tovabbi 6-7 oldal, vagy a blogomba vagy cikkent valoszinuleg felkerul majd.

borix: Egy gepen nem tudsz futtatni tuzfalat, linux kiszolgalot, ket klienst (win+lin) es szimulalni ket kulon halozatot, amik kozott a tuzfal teremti meg az atjarast.

https://frescho.hu

(#20) Syl válasza frescho (#19) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy kis érdekesség a történelmi részhez:
1975-ben Paul Allen egy PDP-10 gépre megírta az Intel 8080-as processzort emuláló környezetet, amin később Bill Gates lekódolta a legendás Altair Basic-et.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) P.H. válasza frescho (#19) üzenetére


P.H.
senior tag

"A ketto elfut amugy bekessegben..."
Pl. ilyenre gondoltam, thx. :)
Próbáltam kihangsúlyozni, hogy ezen a téren nem a teljesítményre gondolok: pl. a vmware server tökéletes ingyenes megoldás teljesen izolált környezetek létrehozására; mások esetleg nem.
De ha más környezet ad ingyenes megoldást a host és a guest file-rendszerei közötti közvetlen átjárásra (nem csak Win7 és XP között - XP mode -, hanem pl. Vistára is, vagy épp Windows és Linux között), akkor az erre jobb megoldás.

A kimaradt részeket várom.
Van azok között, amit leírtál, több is, amin már gondolkodtam én is, kihasználva a virtualizáció adta lehetőségeket, egyeseket meg is csináltam. De korántsem biztos, hogy a megfelelő eszközökkel (de pl. működő rendszert nem szívesen berhelek szét saját tesztért/a semmiért).

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#22) hohoo válasza frescho (#13) üzenetére


hohoo
senior tag

én is lts-t használok... de a programokból nem fogok több éveset használni mert lusták berakni a repokba.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#23) dave666


dave666
aktív tag

Köszi, az írást, nagyon jó :R

Dave666

(#24) #13260800 válasza frescho (#4) üzenetére


#13260800
törölt tag

igen mindenképp! Ha ez igény felmérés :D Egy olvasód személyemben biztosan lesz!

(#25) #92942848


#92942848
törölt tag

(#26) frescho válasza hohoo (#22) üzenetére


frescho
addikt

Nem lustak. Pont az LTS lenyeget irtod ki. Nem veletlen, hogy a debian, RHEL... is ritkan ad ki uj verziot.

https://frescho.hu

(#27) Syl


Syl
nagyúr

Valaki esetleg írhatna egy GoodSpeed stílusú bemutatót az ingyenes VMware Serverről. Mi ez valójában, mire jó, hogy kell telepíteni, beállítani stb.
Kezdetektől követem a vmware workstation-t (az elején csak simán vmware volt a neve), de a server-nek sosem mertem hozzáfogni :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28) frescho válasza Syl (#27) üzenetére


frescho
addikt

Nem erdemes belekezdeni:

VMware Server General Availability End of General Support
Version 2.x 2008/09/23 2011/06/30
Version 1.x 2006/07/12 2010/03/23

*VMware Server was declared End Of Availability on January 2010. Support will be limited to Technical Guidance for the duration of the support term.

https://frescho.hu

(#29) betonfelhő


betonfelhő
tag

64-bites windows 7 alatt VMware a legokésabb, ha linux distrókat akarok próbálgatni neteléréssel?

(#30) frescho válasza betonfelhő (#29) üzenetére


frescho
addikt

A Player ha csak probalgatni akarod tokeletes. A vbox is ugyanolyan jo, sot a virtualis halozatok kezelese jobb.

https://frescho.hu

(#31) pschio


pschio
őstag

én virtualboxot használok. egy óriási bajom van vele. server 2008 r2 host alatt, egy idő után azt írja a vboxra meg a futó gépekre hogy nem válaszol. ettől függetlenül távoli eléréssel simán elérhetőek. ugyan úgy szolgáltatnak, mintha semmi nem lenne. minden megy csak a host írja hogy le vannak fagyva. utána olvastam, frissítettem a legújabbra de nem jutottam előrébb. valakinek van hasonló baja? esetleg megoldás rá?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#32) kraftxld válasza Syl (#27) üzenetére


kraftxld
nagyúr

VMware server jobb helyeken = vSphere + vCenter :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#33) kraftxld válasza pschio (#31) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Server 2008 R2-n tessék hyper-v-t használni, ne desktop cuccot.
A hyper-v 1 réteggel mélyebben fut. :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34) Syl válasza kraftxld (#32) üzenetére


Syl
nagyúr

Mint írtam én csak a workstation-t használom, tehát ezek a nevek nekem semmit nem mondanak :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35) wolfwood


wolfwood
csendes tag

Köszönöm a tesztet, élvezet volt végigolvasni. Volt benne számomra is sok hasznos info. :)

Egy pingvin mindenek felett...

(#36) betonfelhő válasza frescho (#30) üzenetére


betonfelhő
tag

Köszi!

(#37) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszi a cikkért!

VMwarenek egy problémája van: ha megad neki az ember egy magot és két giga memóriát, akkor az folyamatosan foglalva lesz. fogyasztást picit megemeli.

player hálózati része szerintem annyira nem veszélyes, egyik gyakon három debian DNS (két master és egy slave) futott folyamatosan az egyik gépemen, szerintem elég gyorsan és egyszerűen fel lehetett őket konfigolni. az adapter meg mintha az utóbbi verzióknál már automatán be lenne állítva.

itthon egy VMware alatt van egy xpm (meg volt egy debianom), snapshot néha nagyon hasznos tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) frescho válasza kraftxld (#32) üzenetére


frescho
addikt

A Server az Server, ami anno GSX-nek indult. A vS + vC nem ingyenes, eleg a sima ESXi. Az ESX viszont elegge harklis a hardverre.

Win 2008-on a Hyper-V a kezenfekvo megoldas. Az uj nem sikerult rosszul, a multkori javaslatod utan kiprobaltam, most baratkozok vele.

proci985: Ez tevhit. Ha megnezed a CPU es memoria fogyasztast, akkor azt dinamikusan allokalja. Mondjuk a Player szerintem nem tud balooningot, tehat ha mem-et a guset befoglalja nem tudja letolni.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#39) proci985 válasza frescho (#38) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

közben megnéztem, oracle VMem van :B

memre a feladatkezelő csak 60megát ír, viszont a mem usage historyn indulásnál szépen felkúszik 2 gigát a foglalás (nálam annyit kap). kilépéskor ez a foglalás felszabadul.

a cputerhelés megugrása tényleg nem igaz (megnéztem). arra emlékeztem, hogy növelte a terhelést, viszont ez pár perc után visszaáll (valszeg frissítések vagy háttérben töltögetés lehetett a háttérben).

bocs a hülyeségért.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40) anulu válasza kraftxld (#33) üzenetére


anulu
félisten

foleg SP1-el. :) akkor meg vegkepp, ha van melle egy SCVMM 2008 R2, ugy kb mindenre jo, ami szoba johet.
raadasnak meg ha csak Hyper-V-re van hasznalva a host, akkor ott a Hyper-V server is, ami ugyebar ingye' letoltheto

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#41) gybazsi


gybazsi
senior tag

Köszi a cikket, hasznos volt.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#42) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

Remek kis cikk! viszont nekem a VMware-el volt egy kis gondom. Miután feltelepítettem rá egy ubuntut utána nem tudtam az usb portokat használni csak ha lekaptam az egész VM-et.
Ez mitől lehet ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#43) lorcsi


lorcsi
veterán

de jó cikk !
mostanában akarom a win 7-et virtuálisan futtatni

(#44) frescho válasza (jan) (#42) üzenetére


frescho
addikt

A VM beallitasainal erdemes megnezni az USB beallitasokat. Esetleg ha fut a VM az ablak jobb also sarokaban is tudod allitgatni az USB eszkozoket.

https://frescho.hu

(#45) (jan) válasza frescho (#44) üzenetére


(jan)
őstag

Köszi!

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#46) hohoo válasza frescho (#26) üzenetére


hohoo
senior tag

Nem véletlen, lusták. Az rendszerhez tartozó részeket tesztelni kell, de a felhasználói programok... olyat még nem láttam hogy egy felhasználói programtól instabillá válik egy rendszer. Vagy te csak a hivatalos repokban lévő programokat használod? Akkor jópár program hiányozhat.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#47) frescho válasza hohoo (#46) üzenetére


frescho
addikt

Lustak? [link]

Instabilla valik: Eleg, ha a web szerver vagy a db leall.
Igen, csak hivatalost hasznalok, egy-ket kiveteltol eltekintve, de azokat is csak sajat desktopon.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#48) cannibal


cannibal
senior tag

Sziasztok, szeretnék ismerkedni az OS X-el. Egy virtuális környezet jó lenne kezdésnek. Mit ajánlotok, mit telepítsek a gépemre, hogy a hóleopárddal meg tudjak ismerkedni virtuálisan? Jó lenne, ha már kész image lenne hozzá és csak be kellene tölteni. Nem szeretném installálni, illetve szeretném,ha könnyen vissza tudnám állítani a kezdő állapotra.

(#49) cannibal válasza cannibal (#48) üzenetére


cannibal
senior tag

Google barátom segített :)) Vmware Player + OS X Leopard kombó jött össze. Viszont a Snow Leopard nem akar összejönni. Nem találok hozzá működő imaget.

(#50) frescho válasza cannibal (#49) üzenetére


frescho
addikt

Csak tipp. A kovetkezokre erdemes rakeresni a Snow Leopard mellett:

vhd, vmdk vagy vdi

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.