Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) SyMbioTe válasza paprobert (#46) üzenetére

https://prohardver.hu/hir/amd_terv_2020_maradhat_socket_am4.html

És továbbra is: Ki kellene várni a megjelenést, nem előre dobálni a köveket, ugyanis valószínűsíthető, hogy a gyártók csinálnak BIOS-t.
Intel hány évet is vár foglalatváltással? 1-et.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#52) Jesus_Shaves válasza Lacika112 (#50) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Ha jól emlékszem, nem a lapgyártókon múlt, hogy legyen Pcie 4.0 a 400-as chipsettel szerelt lapokon is...

(#53) SyMbioTe válasza Jesus_Shaves (#52) üzenetére

Processzortámogatásról volt szó, egy átlagos játékos / munkás gépbe is teljesen jó a 3.0...
Akinek ilyen úri huncutságok kellenek, mint a PCIe 4.0, annak egyelőre meg kell fizetnie.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#54) #16939776 válasza Abu85 (#49) üzenetére


#16939776
törölt tag

Én pont ezért nem merek biost ill. processzort upgradelni az x370-es lapomon, mert az egyre frissebb CPU-kat támogató bios-okból eltüntetik a számomra hasznosnak, fontosnak bizonyult kapcsolókat/opciókat amik az első generációval jöttek.

Ebből a szempontból ez sem teljesen jó irány.

(#55) dkess válasza Jesus_Shaves (#52) üzenetére


dkess
őstag

Ez azért két nagyon különböző dolog. A 400-as chipsettel szerelt lapokon amikor kijöttek nem volt követelmény a PCIe v4.0 -nak megfelelés. Ezek között van rengeteg típus és annak rengeteg revizíója ... Ki garantálná, hogy pl. ezek mindegyikében menne a PCIe v4.0 a CPU -hoz közelebb eső PCIe x16 -ban, vagy akár az első m.2 slot -ban? Vagy akár egyikben sem? Aztán jöttek volna az átlag egy bit -es felhasználók részéről a további hülye kérdések, hogy a többiben miért nem (OK, ez utóbbiak egy része elő jöhet a B550 -nél is)? Ez így supportálhatatlan ... És igen, az AMD részéről volt egy elhamarkodott ígéret - melyből ki is táncoltak.

Ugyanakkor ez az ígéret független a CPU támogatási dolgoktól. Azaz pl. aki 400-as chipsettel szerelt lapot vett az azt a PCIe v3.0 ígéretével tette - valamint azzal, hogy pl. a Ryzen 3xxx -es CPU -k is menni fognak benne. Ezek közül mind a kettő teljesült? Igen.

Ráadásul mivel példálóztak azok, akik maradtak 3xx/4xx-es chipsettel szerelt lapokon a Ryzen 3xxx -es CPU -k mellett? Azzal, hogy Nekik úgy se kell a PCIe v4.0 (sokak még általánosságban is tagadták annak létjogosultságát) ...

Egyébként szerintem is minimum a 400-as chipsettel szerelt lapokon (de legalábbis a "MAX" verziókon és/vagy X470 -eken) meg lesz oldva a Ryzen 4xxx -es CPU -k támogatása.

(#56) <Lacy85> válasza Gyuri27 (#12) üzenetére


<Lacy85>
addikt

B450-be én nem hiszem, hogy 3700-nál nagyobb procit bele mernék tenni. Egy 3900-nak, vagy méginkább a 3950-nek azért már kell tápellátás is.
B450-en hány fázis van? Talán 4?

(#57) koko52 válasza <Lacy85> (#56) üzenetére


koko52
veterán

Ne viccelj már. Amibe normális VRM van abba mehet a 3900 is nyugodtan. Pl MSI MAX-ok.
Fázisokban is tévedsz: [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#58) <Lacy85> válasza koko52 (#57) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ohhh. Köszi. :D
Nekem valamiért 4 rémlett, de ahogy látom, 6-7 fázis van kb. az összesen.

(#59) Ezekiell válasza SyMbioTe (#51) üzenetére


Ezekiell
veterán

Reméljük, igazad lesz.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#60) SyMbioTe válasza Ezekiell (#59) üzenetére

Majd kiderül, én is remélem. :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#61) Ezekiell válasza SyMbioTe (#60) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tekintve, hogy 3 napja vettem egy B450 Tomahawk Maxot, én jobban remélem :D De max kihuzom az AM5ig.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#62) Chosen


Chosen
addikt

Én csak azt nem értem, hogy miért most lett ekkora probléma több generáció támogatása?

LGA 775-ös/AM3-as időkben miért nem volt ez gond? Elég megnézni egy P45-ös lap támogatási listáját. 90 nm-től kezdve 45 nm-ig minden létező generáció volt rajta és zokszó nélkül vitte. Nyilván Intel oldalon ez rég nem így működik, de AMD oldalon azért az AM3 is látott néhány CPU-t az évek alatt és ott már UEFI is volt...

[ Szerkesztve ]

(#63) Egon válasza Lacika112 (#50) üzenetére


Egon
nagyúr

Olyan szórakoztató vagy, komolyan... :))

1. A "konkurencia" legrosszabb esetben generációnként vált foglalatot. De ahogy fentebb is írták, általában a jelenlegi + 1 gen bele szokott férni, ergo jellemzően 2 genenként váltanak... :U
2. Szerinted, ha az AMD 2 gerenrációnként váltana foglalatot, akkor is "összehasonlíthatatlanul" felhasználóbarátabb lenne náluk. Ergo 2 és az 1 között akkora különbség van, ami számodra "összehasonlíthatatlan". Úgy látszik, nem véletlenül beszélnek (többek között a matek) oktatás csődjéről... ;] Vagy szerinted az Intel fél generációnként vált foglalatot? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#64) koko52 válasza Chosen (#62) üzenetére


koko52
veterán

A válasz: pénz

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#65) goodboy007 válasza Abu85 (#49) üzenetére


goodboy007
senior tag

Mondjuk kiadhatnának BIOS-t CPU-tól függően is, ha ennyire problémás a különböző generációk támogatása a méret miatt. F55a = Ryzen 1/2/3, F55b = Ryzen 2/3/4, F55c = Ryzen 1/3/4

Ezzel bármelyik korábbi generációról megoldható lenne az upgrade, mert lenne olyan BIOS-verzió, ami azt és frissítés után az új CPU-t is támogatná és ha csak a legelső verzió lenne képes erre, az esetleges későbbiek már nem, akkor egyszer kéne foglalkozni egyáltalán az egésszel a gyártóknak. Ha minden igaz, úgyis ez lesz az AM4 hattyúdala, foglalatonként egyszer beleférhet az alaplapgyártóknak a plusszmunka.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#66) Abu85 válasza Chosen (#62) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkoriban még nem csillogott-villogott a BIOS, és nem kaptak ilyen-olyan fícsőröket az alaplapok. Röviden, anno még nem voltak szupergigahighmasterracegéjming termékek. Nincs ingyen, hogy az alaplapok szivárványt okádnak a monitorra már a bekapcsolás után. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#67) Ezekiell válasza Abu85 (#66) üzenetére


Ezekiell
veterán

A sötét középkor, ugyebár.. :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#68) Abu85 válasza Ezekiell (#67) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát igen. Nem is tudom, hogyan éltük túl. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#69) opr válasza goodboy007 (#65) üzenetére


opr
veterán

Ez kapasbol haromszorozna a support koltsegeket a gyartoknak olyan lapokon, amiket mar eladtak, tehat bevetelt rovid tavon viszont nem termel. Hosszu tavon talan a pozitiv hirnev hoz valami hasznot, de ezt konnyen ellensulyozza, ha a kedves userek elrontjak, melyik biost rakjak fel es azzal lesz tele a forum, hogy frissitett biost -> meg se mukkan a lap.

Plusz ott lenne a megnovekedett customer support koltseg is, a felhasznalokat megfeleloen tamogatni kene az update-ben, nem annyira trivialis dolog ez.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#70) koko52 válasza opr (#69) üzenetére


koko52
veterán

User error rossz BIOS-al az jó a gyártónak ;]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#71) Ezekiell válasza goodboy007 (#65) üzenetére


Ezekiell
veterán

És miért is csinálnának ilyet? Emberbaráti szeretetből? Azért ez nem kevés meló és support lenne ám.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#72) opr válasza koko52 (#70) üzenetére


opr
veterán

Na jo, ebben van valami. Ha nem is feltetlen annak a gyartonak, amelyiknek a lapja "megdoglott" a user alatt, de valamelyik masiknak biztos jo. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#73) Anemus


Anemus
csendes tag

Lehet én nem értem itt a tömegeknek a b450 chipset támogatásával kapcsolatos picsogást, de basszus.. b450. 15 ezer forintos alaplap kategória és belerakhatsz 3 generációt (1xxx, 2xxx, 3xxx) és most azért megy a rinya, hogy 4xxx-re már csak előrehaladt a technológia annyira, hogy nem lesz elég a 15 ezres alaplap? Az Intel sokkal gyakrabban, szinte generációnként cserélgette a teljes foglalatot és akkor nem is vezetett még be olyan új technològiát mint pl. pcie 4. Az esetleges csúszásokat meg talán betudhatjuk a covid-19nek.

ASUS ROG Strix X570E Gaming, AMD Ryzen R9-5950x (+2 x R9-3900x és 1x Threadripper 2990WX konfig 3dsmax-Vray distributed renderre), 64GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Predator CL16, EVGA RTX 3080 Ultra FTW3, 256GB Samsung 970PRO M.2 SSD, 2x4TB-RAID WD RED, UE50MU6102KXXH 50" UHD 4K Smart LED TV (1

(#74) Lacika112 válasza Egon (#63) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Na akkor nézzük csak azt a "2gent" intel oldalon amit olyan viccesnek tartasz :C
i7 belépőjét említem minden esetben mert i7 minden genben volt

860- S1156
2600- S1155
3820- S2010
4765t - S1150
5775c - S1150
6700 - S1151
7700 - S1151
8700 - S1151
9700 - S1151

ez 9 generáció ami 6 foglalatba illeszkedik ráadásul a foglalat azonossága nem jelent kompatibilitást ha jól emlékszem (friss lapkészlet kellett a friss genhez) . 9/6=1,5 gen foglalatonként még így is :R várom személyeskedés mentes érdemi válaszod :C

Jesus_Shaves tulajdonképpen rajtuk múlott.... na nem azért mert nem akarták. Úgy gyártották le a lapok felét ami nem felelt meg a pci-e 4.0 specnek, túl távol volt a pci-e foglalat, gagyin volt a vezetősáv a lapokba stb. Ha engedte volna az amd csak azt éri el "xarájemdé nem megy rendesen a pci-e 4.0" ezt előzték csak meg.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#75) tom_tol válasza Abu85 (#68) üzenetére


tom_tol
addikt

Mi a véleményed, hány felhasználót érint ez? Vajon mennyi user cserélgeti csak a CPU-t?

(#76) SyMbioTe válasza Lacika112 (#74) üzenetére

Annyi kiegészítés, hogy a 6-7 és a 8-9. generáció s1151 foglalata nem ugyanaz, nem kompatibilisek egymással. Még mielőtt valaki azt hinné. :D

(#73) Anemus
Normálisabb B450 lap 25-30k inkább, de amúgy igen.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#77) koko52 válasza SyMbioTe (#76) üzenetére


koko52
veterán

Bezony, v1 és v2

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#78) Robitrix válasza XuChi (#7) üzenetére


Robitrix
senior tag

szerintem nem a B450 hosszú támogatásáról beszéltek, hanem a AM4 támogatásról és kompatibilitásról 2022-ig. vagyis az idén megjelenő ZEN 3 vagyis majd a 4000-es ryzenek belemennek a AM4-es foglalatba. És majd a következő generáció amit hívjunk ZEN 4- nek vagy Ryzen 5000-es prociknak már új foglalatot fognak igényelni. Nagyjából majd 2022-ben. Addig bele lehet rakni mondjuk majd egy Ryzen 5 4600-as procit(ha lesz olyan) majd idén decemberben mondjuk egy MSI Tomahawk B450 MAX alaplapba. mert a AM4 foglalat ugyan az lesz. ettől persze még nem fog müködni rajta a PCI 4.0 mondjuk Vagy nem lesz rajta 6 darab USB 3.2 stb. vagy nem fog 4 darab 256-os memória modult támogatni. Mert amikor készült az alaplap akkor 4 darab 64 GB-os RAM modulra készült. Bár vélhetően egy B450 MAX alaplap tovább jó lesz, mint egy korábbi sima B450. Például a MAX alaplapok 2-3 paraméterben jobbak, mint az eredeti B450. Például a BIOS memória helye, amit használni lehet nem 128 MB hanem 256 MB. Ami által bonyolultabb nagyobb tudásiú BIOS programot lehet bele tölteni. A kétszer akkora BIOS program töb funkciót ás támogatást adhat, mint az fele akkora. Persze csak olyan szinten amit tud a hardver is.

(#79) Milka 78 válasza koko52 (#57) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pedig 4 fázis (ASrocknál van hogy 3) ami lényeges és a cpu-hoz van bekötve többi meg megy az soc-ra (ami esetünkbe lényegtelen) mint nálad is...a prémium/itx termékek meg más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#80) koko52 válasza Milka 78 (#79) üzenetére


koko52
veterán

Igen és X570 esetén is van amelyik 4 fázisos és lazán beleteheted a 3950X-et is. Nagyon nem mindegy milyen az a fázis.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#81) Gaga


Gaga
tag

Izzadjatok előre, izguljatok csak a semmin bátran, ez a bulvár lényege.
Abban holtbiztos vagyok már most, hogy a C6H-hoz legalább egy beta BIOS lesz, amivel menni fognak benne a négyezresek.

(#82) dkess válasza koko52 (#77) üzenetére


dkess
őstag

Sőt a 3770 (Ivy Bridge, S1155) is hiányzik a felsorolásból.

Bár a socket megegyezik a Sandy Bridge -el ("2600- S1155" a listában), de amennyiben PCIe Gen3 -at szerettél volna (a PCIe Gen2 helyett), akkor ez esetben is váltani kellett alaplapot (chipset -et) ...

Szerk.: a legutolsó '10700 - S1200' is lemaradt a listából ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#83) hokuszpk válasza opr (#69) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mondjuk azokon a lapokon, amik cpu nelkul tudnak biost frissiteni, azert csak megoldhatnak ezt az a-b-c verzios biost.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#84) hokuszpk válasza Lacika112 (#74) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nyugodtan engedhettevolna az AMD a pcie4 -et, ugysenagyonvan mivel hasznalni, akinek meg igen, az x570 -es lappal nyomja :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#85) Qkackca


Qkackca
őstag

Teljesen jó, hogy említi Abu a Ryzen 3 cikket múlt időben, de hol is lehet azt most elolvasni? :)

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#86) opr válasza hokuszpk (#83) üzenetére


opr
veterán

Ez mennyire gyakori funkcio? Sok ilyen lap van? Oszinten kerdezem, mert ilyenrol meg nem hallottam.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#87) Qkackca válasza opr (#86) üzenetére


Qkackca
őstag

Mostanában figyeltem fel rá én is, azt hiszem pl az evga z490-es lapjai ilyenek lesznek.
de, hogy melyik am4-es lap tudja ezt, passz.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#88) Cathulhu


Cathulhu
addikt

[link]
A tema szempontjabol az elso par perc az erdekes.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#89) hokuszpk válasza opr (#86) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

b450 msi max szeriabol asszem az osszes tudja.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#90) opr válasza hokuszpk (#89) üzenetére


opr
veterán

Az szép! Ez azért egy elég hasznos funkció, pláne ebben a helyzetben, amikor simán lehet olyan alaplap - processzor kombót venni, ami amúgy kompatibilis, de gyárilag nem biztos. Köszönöm az infót, már volt értelme a mai napnak! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#91) Lacika112 válasza SyMbioTe (#76) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Tudom....
De mindig személyeskednek velem hogy a tényeket megemlítem én vagyok a népművészeti kiskancsó....
ennél fogva igyekeztem "jófejlenni" és még így se jön ki a matek a kedves felhasználónak :)

Még meg se lett említve hogy OC csak xy lapkészlettel és "k" procival ment stb....
Úgyis az lenne rá a válasz "hádemamársenkinemtunyingol"....

Nem dereng már melyik gen volt de az a kövi gen cput belepatkolták az előző gen lapba anno sufniba... az is csak azt bizonyította a foglalatváltósdi csak lehúzás friss lapot vegyél amin friss intel lapkészlet van és persze ugyan az a hálózati vezérlő amit megint csak intel gyárt....

dkess

10xxx et direkt hagytam ki had örüljön 4 azonos foglalatot soroltam fel amik ugyan nem kompatibilisek egymással de a foglalat megmaradt...

Gondoltam hagyok neki egy kis mozgásteret nehogy megsértődjön :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#92) ledgeri válasza Abu85 (#49) üzenetére


ledgeri
nagyúr

"z alaplapgyártók gondolom azt is tudják, hogy a Zen 3-as CPU mellett még három lapka jön a Socket AM4-be, tehát azzal is számolni kell, hogy nem a Ryzen 4000 lesz az utolsó."

Az 5k-s G-k után mi várható? Mi lenne a másik kettő?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#93) Viszpi válasza ballazol (#25) üzenetére


Viszpi
tag

:R

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#94) Penguin95 válasza Lacika112 (#91) üzenetére


Penguin95
senior tag

Nem dereng már melyik gen volt de az a kövi gen cput belepatkolták az előző gen lapba anno sufniba...

Erre gondolsz?

(#95) DraXoN válasza koko52 (#17) üzenetére


DraXoN
addikt

Igazából csak tuning mellet szegényes, alap órajelen még 3fázisos A320lapok is elbírják..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#96) Viszpi válasza ledgeri (#92) üzenetére


Viszpi
tag

Azzal már meg is van a több mint 3 nem? 4000 4000G 5000 5000G...

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#97) SyMbioTe válasza Lacika112 (#91) üzenetére

"Nem dereng már melyik gen volt de az a kövi gen cput belepatkolták az előző gen lapba anno sufniba... "
Talán 6/7 - 8/9 generációnál volt ez, rémlik nekem is.

De alapvetően ez mindenkinek jó, hogy az AMD kicsit pofán rúgta az Intelt a Ryzennel, nem tudom miért kell ennyire utálni az AMD-t. Végre van mindkét gyártónak értelmes alternatívája, de jelen helyzetben az AMD majdnem mindenben jobb. Egészen a Ryzen megjelenéséig az Intelre volt igaz, hogy jobb mindenben, mint a konkurens.
Lehet, hogy még most is 4 magos i5-10xxx lenne, kitudja.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#98) Dißnäëß válasza koko52 (#3) üzenetére


Dißnäëß
veterán

B450-en vagyok, de megy storage szervernek, ha a 4xxx-et nem fogja tudni.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#99) <Lacy85> válasza DraXoN (#95) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Persze, csak a turbo órajel közelébe sem fog érni.

(#100) Ezekiell válasza SyMbioTe (#97) üzenetére


Ezekiell
veterán

Persze hogy jó, csak ez az Intel fanokat nem érdekli, hogy nekik is jó.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.