Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koko52


koko52
veterán

Most akkor mivan? Bele lehet tenni zen2-t de hivatalosan nem?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2) Cythyel válasza koko52 (#1) üzenetére


Cythyel
senior tag

enyémre is azt mutatja az a diagram vagy miszösz, hogy a b350-be nem megy bele a zen2 (3000-es széria), msi mégis adott hozzá bios-t és megy is benne a 3600x minden gond nélkül, persze az extra feature-ök nélkül

(#3) koko52 válasza Cythyel (#2) üzenetére


koko52
veterán

Elég szar akkor az a dia. R7 4xxx-ig tervezek a b450 max lapommal.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#4) chopin42 válasza Cythyel (#2) üzenetére


chopin42
őstag

Ha igaz, hogy a 4000-es ryzenek nem mennek majd az b350/x370/b450/x470 lapokban, pedig fizikailag nincs akadálya, akkor ennyit az am4 hosszú támogatottságáról, avagy z170/z270/z370 amd módra...
Szerk: mellesleg én is egy r5 3600-at hajtok x370-ben.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#5) Televan74


Televan74
nagyúr

A támogatottság megint az alaplap gyártókon fog múlni.Gondolom a teljes 1000 -es széria mikró kódját ki kellene szedni a biosból,hogy a 4000 -es széria támogatva legyen. Amit még ha fizikailag lehetséges is lenne,üzletileg nem fogják meglépni. Én inkább a B550 és a Ryzen 5 4600 -as híve lennék. Két évre elég is lenne a AM5 és a DDR5 megjelenéséig.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) Yany


Yany
addikt

"Emellett a vezérlőhídból hat darab PCI Express 3.0-s sáv használható fel szabadon, de ez hatra csökken, ha az alaplapra hat darab 6 Gbps-os SATA portot szánna az adott gyártó."

Melyik hatos nem stimmel?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#7) XuChi


XuChi
addikt

Akkor ennyit a B450-ek hosszú támogatotságáról. Köszi AMD. Kezdik azt amit az Intel csinál :W Ahogy kicsit jobb lett a piaci részesedésük, ők is átmentek köcsögbe!

[ Szerkesztve ]

(#8) Chiller


Chiller
őstag

Kemény, hogy szeptember óta még mindig csak ígérgetnek.

Ennyire megcsúszni... Durva lenne, ha előbb jelenne meg a 4xxx proci széria :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) bozont válasza Televan74 (#5) üzenetére


bozont
veterán

Szerintem azok a B450-es lapok, amiknek megfelelő méretű a bios memória chip-je, azok megkapják. Legalább is remélem, ezért vártam meg az MSI Max szériát. :(((

(#10) dokanin


dokanin
aktív tag

Jaj istenem... :D

(#11) Lavar


Lavar
aktív tag

Én 9 hónapja váltottam AMD-re, mert megadta magát a Haswelles konfigom, és jobban kijöttem így. Előtte is csak Intel gépeim voltak. Mikor megvettem a B450-es lapot, azért reméltem, hogy az idén érkező új cucc még belemegy, de az ábra szerint nem, ez szomorú.
Még azért megvárnám, hátha adnak ki bios frissítést az alaplapgyártók aztán csak megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#12) Gyuri27 válasza Lavar (#11) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha nem megy bele a 4xxx széria azért nem kell eret vágni.
A 3xxx egészen 3950-ig tart (eddig). Azért azzal (3800-3900-el) sokan elleszünk egy darabig.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13) Lavar válasza Gyuri27 (#12) üzenetére


Lavar
aktív tag

Nem fogok, akkor 3600 lesz, amit kigondoltam, csak akkor már úgy voltam vele, hogy várok még, nem sietek, most átmenetileg 2200G is elég, mert nem sűrűn játszok.

[ Szerkesztve ]

(#14) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Valószínűleg lesz hozzá bios, a spórolós lapokon volt gond eddig is nem fértek rá a mikrokódok.
Jó eséllyel ha nem is a gyártó de sufni bios tuti lesz hozzá csak akkor meg valami másik gent nem fog támogatni.

Ezt am jól elcseszték amd-nél. Nem kötötték ki a lapgyártóknak mekkora a minimum amit az alaplapra patkolnak...... Kikötik nem lenne vele szívás.
Ez is inkább fillérszexuálás volt a lapgyártók részéről.....
Meg hát meg kell oldaniuk fogyjon a termékük hiszen maga a cpu kompatibilis....

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#15) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Pénzügyi jelentéseknél és webshopok alkatrészforgalmának linkelgetésénél sokkal többetmondóbb, hogy az AMD megint meglépte a PCI-E 4.0 taktikát. AMD ígérte, aztán inkább visszakozott most is. [link]
Valószínűleg a PCI-E 4.0-hoz hasonlóan most is lesznek azért gyártói biosok, de hivatalosan nem lesz támogatott a 4000-es sorozat a 400-as alaplapokon.

(#16) Abu85 válasza Lacika112 (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze, hogy nem kötötték ki. Sokkal drágábban a 256 megabites BIOS chipek, mint a 128 megabitesek. Egyébként ennyi processzor támogatása már a 256 megabites BIOS-okba sem fér bele.

(#6) Yany: Megoldva. :R

(#2) Cythyel: A kulcsszó a hivatalos. Magát az AGESA-t odaadják a gyártóknak, de nem fogják támogatni őket abban, hogy BIOS-t csináljanak a régi alaplapokhoz. De persze aki akarja az megcsinálhatja, ahogy most is van béta támogatás a Ryzen 3000-nél X370-re és B350-re.

(#19) tibaimp: Ez is megoldva. köszike. :R

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) koko52 válasza Gyuri27 (#12) üzenetére


koko52
veterán

B450-be 3950 az elég csücskös. VRM szegénykés oda még a jófélékben is.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#18) koko52 válasza Abu85 (#16) üzenetére


koko52
veterán

Ennyi elég is. Jöhet a 4xxx :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#19) tibaimp válasza Abu85 (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"Ebbe ugyanis elérhető lesZnek az év végén érkező új processzorok," -- egy Z kimaradt :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Viszpi


Viszpi
tag

Lehet itt még sok minden, pl:
"Notebook maker, XMG, confirmed that they will enable AMD Ryzen 4000 series compatibility with B450 chipset through a microcode update. "

Ettől függetlenül nem értem mit panaszkodtok itt páran... egyrészt az AMD több évet ígért ezt be is tartotta, Ryzen 1000-től Ryzen 3000-ig AM4, ez 3 év generációja. Továbbá ez dia ez valami félresikerült dia, vagy lehet, hogy kifejezetten csak azt hivatott bemutatni melyik chipset melyik procit támogatja teljesértékűen... nekem pl asus prime plus b350-em van és 3950X-et is tehetnék bele az asus honlapja szerint...nyilván a VRM a turbo-t limitelné és nem pörögne ki, de most komolyan ha valakinek nem elég pl egy 3800X, akkor mit van kiakadva, hogy cserélni kell 2-3 év után egy 30-40e Ft-os deszkát miközben 100e Ft feletti procikról beszélünk? Az enyémet pl 32e Ft-ért vettem... lassan 1,5 éve... most egy Ryzen 2600 van benne egy év múlva meg ha szükséges, akkor egy 3600X-re vagy 3700X-re simán le tudom cserélni. Nehogy már azt mondjátok, hogy itt mindenki éjjel nappal renderel meg 2080/2080TI-vel játszik... Írjátok már meg mire nem elég egy 3600X/3700X... pláne akinek B450-van jobb VRM-mel ott még a 3900X és 3950X is játszik... Egyébként meg simán jöhet olyan BIOS amiben kiveszik a régi A10, X4 vagy akár a Ryzen 1000 szériát és akkor befér a 2000 3000 és 4000 kódja... meg az is lehet, hogy támogani fogja 90%-ban, így beleteheted a ryzen 4600-at, de nem fogja támogatni a lapod a legújabb turbo boost-ot/PBO x.0-át, stb-t és nem fog úgy kipörögni... ugyanúgy mint nálam a B350-be a 3000x teteje már nem ok, de középkategória még simán. Akinek a leggyorsabb kell annak meg kell vennie a legújabbat ez mindig így volt és így is lesz. Valószínűleg jön a 600-as chipset sorozat is, és akkor az 550-es már nem is a legújabb lesz, remélhetőleg ott is lesz árcsökkenés mint a 3000-es prociknál is várható 4000 megjelenése után. Ahogy voltak elég komoly leárazások a 2600 2700-akkal a 3000 megjelenése után nem sokkal..

[ Szerkesztve ]

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#21) adamssss


adamssss
veterán

Oh shit... Ezek szerint egy B450-be nem fog belemenni egy 4600-as cpu? Ez elég szomorú... :( Eddig nem erről volt szó.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#22) Gyuri27 válasza koko52 (#17) üzenetére


Gyuri27
félisten

Okosan egy nem hulladék lapban megy az. De ha épp nem is. Még mindig ott a 3900 12/24 vagy akár a 8/16 ami a 3xxxx széria nem szar ipc-vel elég jó kis kombó.
De várjuk meg mit mókolnak a gyártók.

Amd - Radeon - Ryzen

(#23) Cythyel válasza Abu85 (#16) üzenetére


Cythyel
senior tag

najah, mondjuk az én lapom elveszítette így a ryzen előtti apu-k támogatását, de ez egyáltalán nem érvágás...

(#24) Kansas válasza adamssss (#21) üzenetére


Kansas
addikt

Write only? Belemegy, csak nem mindbe, mert az AMD nem vállal rá felelősséget... de ha az ASUS, az MSI vagy a Gigabyte megcsinálja hozzá a BIOS/UEFI frissítést, akkor menni fog. Neked tökmindegy hogy ki ír firmware-t, eddig se mehettél az AMD-hez panaszra alaplap kapcsán, eddig is az alaplap gyártójához kellett, ezután is oda kell.
Nyilván a fillérbaszó alaplapokra nem lesz támogatás, de egy komolyabb B450 vagy X470 esélyes, hogy kap új firmware-t. Tán még a legdrágább X370-ek némelyike is...

Amúgy meg a Bristol Ridge és az előtti AM4 procik támogatását ha dobják ennyi idő után, nem lesz nagy veszteség. Akinek olyan van, majd nem frissít FW-t, finomhangolást/új feature-t úgyse kap már hozzá, akinek meg újabb procija van, az frissíthet.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#25) ballazol válasza Viszpi (#20) üzenetére


ballazol
senior tag

korrekt.

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#26) Fred23


Fred23
nagyúr

ASRock tán megoldja, amelyik lapon meg lehet. :K

Szeretnék még 4xxx-es procit tenni a B450-es lapomba, de mondjuk nem fogok sírni, ha valamiért ez mégse lesz lehetséges.

(#27) fotel


fotel
aktív tag

A kivezethető sávokat, portokat szerencsésebb lett volna táblázatosan megjeleníteni, többször átolvastam, mire átláttam.

(#28) goodboy007


goodboy007
senior tag

2017 márciusában jelent meg az első Zen, ha a Zen 3 idén november-decemberben elérhető lesz, az is több, mint 3,5 éves életciklust jelent a B350/X370-es lapok esetén, de jó, hogy egyesek panaszkodnak, az Intelhez hasonlítják, ahol current+1 gen már jóideje a "lifecycle".

Arról nem is beszélve, hogy anno 3 gent és 2020-as évet ígértek, ergo ha még csak limitáltan is, de támogatott lesz az új, 4. gen -nyilván lehet vitatkozni azon, hogy a Zen+ csak félgeneráció volt-, akkor már teljesítették az ígéretüket és le a kalappal.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#29) TTomax válasza Abu85 (#16) üzenetére


TTomax
nagyúr

"Egyébként ennyi processzor támogatása már a 256 megabites BIOS-okba sem fér bele."

Na ezt gondold át most még egyszer...azért ez így hajnalban elég erős volt....128ba belefér 3 gen microcode,meg a grafikus felület a negyediknek meg +128 se elég? :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#31) Jester01


Jester01
veterán

Elviszi a tömegekhez a PCI Express 4.0-t az AMD B550

Ahogy nézem, nem a B550 viszi el, mivel a processzorból lesz csak.

Másik érdekesség, hogy a B550 csak 4 PCIe 3.0-val kapcsolódik a procihoz de a másik oldalán lehet 6 PCIe 3.0 meg egy halom egyéb cucc. Akkor hogy is fog ez mind átférni a proci felé, amiben többek között a memória vezérlő is van :F Ja tudom, ne használjuk ezeket egyszerre. Annak idején egy szuper intel szerver alaplappal futottunk bele hasonló konstrukcióba. Hiába volt rajta dual gigabit ethernet nem volt elég a belső sávszélesség hogy ki lehessen használni. (Igen, régen volt :) )

Jester

(#32) fotel válasza Jester01 (#31) üzenetére


fotel
aktív tag

Ezert olvastam at vagy 3x ezt a reszt, nem hittem el, hogy igy lett megoldva (ezert kene tablazat a savokrol).

(#33) koko52 válasza Jester01 (#31) üzenetére


koko52
veterán

Most is ez van mindkét gyártónál. Ha beraksz az m.2-be egy ssd-t ugrik pár SATA port.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#34) janeszgol válasza goodboy007 (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Végre valaki emlékszik. 2020 volt az ígéret. Megtörtént. Az Intel gyakorlatilag currentet támogat, aztán cumi.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) koko52 válasza goodboy007 (#28) üzenetére


koko52
veterán

Nekem tökéletes ha fut benne max R7 4xxx-ig bezárólag . Az exták hidegen hagynak. (B450 MAX)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#36) janeszgol válasza Abu85 (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Sok alaplapon dual rom van. Ez mennyire oldja meg esetleg a helyzetet?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) joey04


joey04
titán

pedig én azt terveztem, hogy a b450-be veszek valami izmosabb 4xxx procit amikor kijött az 5xxx széria az új foglalattal, mindennel és majd ugranak rá a geekek. fasza.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) SyMbioTe válasza chopin42 (#4) üzenetére

Na, ez így nem igaz.
Legelső Zen generáció 3 éve jött ki, nem egy éve.
A másik meg, hogy a 3. generációnál is ez volt, hogy elvileg nem támogatja a B350, de csináltak azokhoz is BIOS-t a gyártók. Szerintem várjuk ki amíg megjelennek, mert tippre amelyik mostani lap megfelel, ahhoz ugyanúgy fognak csinálni BIOS-t a gyártók, és mindenki happy.

Szóval ez nem ugyanaz, mint az Intel, 3 éve AM4-en vannak.

(#28) goodboy007
++1

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#39) Anaren91


Anaren91
senior tag

Szerintem is fölösleges itt károgni, egyrészt mint többen leírták, amit az AMD beígért azt tartották. Másrészt nekem is egy MSi 370X em van, és jött hozzá BIOS a 3xxx szériához. Szerintem legtöbb gyártó a 4xx es szériás lapokhoz meg fogja oldani a 4xxx támogatást, ha máshogy nem, kiad egy BIOS-t , hogy tessék ha kell a támogatás itt van, de ezzel a BIOS-al nem mennek többet csak a 3xxx meg 4xxx procik, mert ennyi fért a BIOS-ba.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#40) Ezekiell válasza janeszgol (#34) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hozzászoktunk a jóhoz, na :)

Egy 3000es Ryzen simán elég az 5000es sorozatig, ott meg már úgyis AM5+GDDR5 lesz :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#41) Cythyel válasza Ezekiell (#40) üzenetére


Cythyel
senior tag

én az 1600-al akarom kihúzni a 6k-s szériáig :DDD akkorra már a ddr5 árai is normalizálódhatnak... előző gépem is majd 6 évig használtam...

(#42) Ezekiell válasza Cythyel (#41) üzenetére


Ezekiell
veterán

Simán ki lehet, az 1600 elég jó proci :) Nyilván attól is függ, mire használod

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#43) beef válasza TTomax (#29) üzenetére


beef
őstag

A grafikus felület egyik 128-as MSI-ben sincs, mert már nem fér bele.

(#44) Cythyel válasza Ezekiell (#42) üzenetére


Cythyel
senior tag

elég sok mindenre, de AAA játékok nem pálya, tervezem a vr-t rift s-el, de ahhoz előbb vga-t kéne majd cserélnem, az rx580 kevés, max beat saber-re lenne elég

(#45) Picco


Picco
addikt

Nekem megy a 3600 az x370es lapba hiba nelkul, pedig abra alapjan nem kellene. Remeljuk belemegy a kov gen is.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#46) paprobert válasza Anaren91 (#39) üzenetére


paprobert
senior tag

"amit az AMD beígért azt tartották."

Az ígéret az volt, hogy az AM4 kereszt-kompatibilis marad 2020-ig. Én papíron egyelőre nem ezt látom.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#47) Abu85 válasza TTomax (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem három sorozatról van szó. Volt ugye a Bristol Ridge még a Zen előtt, aztán a Ryzen 1000, a Ryzen 2000G, a Ryzen 2000, mert hiába hasonló a mag, a mikrokód különböző. A Ryzen 3000G, a Ryzen 3000, jön még idén a Ryzen 4000G és az év végén a Ryzen 4000. Tehát nyolc különböző mikrokódról van szó jelen esetben.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) TTomax válasza beef (#43) üzenetére


TTomax
nagyúr

Okay,de még így is elég volt 3gen supportra a 128as...

(#47)Abu85
Na akkor ha ennyi belefért akkor +128ba csak belefér még egy gen igaz?

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#49) Abu85 válasza TTomax (#48) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha lecsupaszítják a BIOS-okat, akkor igen. Látod, hogy az MSI ezt csinálta a Zen 2 érkezésével a régebbi 128-as alaplapjainál. Kivettek egy rakás funkciót, és egy alap kinézetre tértek vissza. De ugye ezt önszorgalomból tették, az AMD a B350-re és az X370-re sem írta elő a Zen 2 támogatását, csak ha az alaplapgyártó úgy döntött, akkor ott a mikorkód, építse be, ha akarja. Ugyanígy a Zen 3 sincs előírva az alaplapgyártóknak az 500-as sorozat előtti vezérlőkre. De persze bárki dönthet úgy ahogy akar, a mikrokódot kiadják nekik, aztán majd bepréselik a BIOS chipekbe, ahogy akarják, de azt is elfogadják, ha némelyik alaplapgyártó ezt nem csinálja meg.

Az alaplapgyártók gondolom azt is tudják, hogy a Zen 3-as CPU mellett még három lapka jön a Socket AM4-be, tehát azzal is számolni kell, hogy nem a Ryzen 4000 lesz az utolsó.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) Lacika112 válasza paprobert (#46) üzenetére


Lacika112
aktív tag

2020-IG! Nem 2021-ET! ígértek hanem 2020-at

Amd mindig is híres volt róla hogy nem vált foglalatot minden genbe, visszanézel a múltba kb ddr1-2 stb váltásonként cserélt foglalatot.
Ezt egy konkurens gyártó se mondhatja el magáról. ha 2 genenként váltana még akkor is összehasonlíthatatlanul felhasználó barátabb lenne mint a konkurencia.

Biost a lapgyártó biztosít, a vezérlő tudja kezelni a cput? igen
A cpu tud kommunikálni a vezérlővel? igen
innentől kezdve nem amd a paraszt aki "csak" 4 genen át nem vált foglalatot hanem a lapgyártó aki nem ír hozzá biost.

Mint mondtam amd-t egy dologért lehetne savazni keményen az pedig hogy nem szabta meg (ha megteheti egyáltalán) am4 lapot csak és kizárólag 256 megabites chipel hozhatnak forgalomba.....

De akkor meg sokak húzták volna a szájukat kicsivel (500huf?) többe kerül a lap.....

Amúgy is minden inteles cikknél van 5-8 felhasználó aki vérre menően vallja lapot-procit egybe cserél.... Mondjuk megszokták intelnél ez van....

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.