Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#108) 7


7
addikt

A topicot takarítottam. Szankciók itt: [link]

(#110) otoaak válasza Everman (#47) üzenetére


otoaak
tag

En per pillanat usa-ba vagyok es vettem egy galaxy tab 10.1-et Frankfurton keresztul megyek haza ahol is eltoltok majd kb. fel napot mielott tovabb repul a gepem. A te ertelmezesed alapjan akkor ha kimegyek a tabbal a repterrol fenykepezni az elso rendor minden gond nelkul elveheti a tabomat?

En nem gondolom, hogy ezt a nemet rendorseg jogszeruen megteheti es azt sem hogy a samu kereskedelmi forgalomba nem kerulo eszkozeit jogszeruen foglaltak le. A kereskedelmi tilalom csak egy dolog es megint mas ha valaki jogszeruen birtokolt eszkozet foglaljak le. En ilyen tiltast utoljara kommunista idokben lattam nem modern demokraciaban...

Az igazsag sokfele lehet, foleg a te ertelmezesedben...

SG Note Pro P900

(#111) Xero


Xero
nagyúr

Én azt nem értem miért kell ennyire tolni a trollok vonatát ezekkel a hírekkel.
Ha egy kicsit is mélyebbre olvasnának az emberek, akkor ugyan ilyen perek tucatjaival találkoznának, csak éppen más cégek nevei alatt.
Kezd már az összes bakancsom tele lenni, a "rutinos" (pár hónapos, pár éves reges) megmondó emberekkel, akik minden egyes ilyen típusú hírnél kötelezőnek érzik odaírni, hogy mennyire helytelenül jár el az Apple.
A helyesírás és az értelmezhető megfogalmazás természetesen az esetek döntő többségében, már nem része a commentjüknek.

Nem érzem tisztemnek, és nem is akarom védeni az Apple-t, de ha már valamit támadunk, azt tegyük már értelmes érvekkel, normális stílusban. Az itt megjelenő hozzászólások 75%-tól nem azért nyílik a bicska a zsebemben, mert a Samsung párját fogja, hanem azért mert mindezt minimális stílussal és racionalitással teszi. Írhattam volna csúnyábban, és akinek van egy kis jóérzéke az visszaolvas és rájön mely commentekre gondolok. :U

(#96) jimhun: "Nem akarok egyik oldalon sem allni, de ha a Samsung valami egyedit kitalalna tobbre menne mint masolassal."

:R
Itt a pont kérem. Egy pillanat alatt ki is fogná a szelet az Apple vitorláiból. :U

[ Szerkesztve ]

(#112) Xero válasza Bog (#74) üzenetére


Xero
nagyúr

"Azt utálom, hogy agymosott barmokká változtat fórumozókat."

Ezek alapján 10 éve agymosás áldozata vagyok. :P

Nem lenne itt egyébként gond, ha nem ilyen stílusban és mennyiségben nyilvánulnának meg a Samsung támogatók. Normális esetekben én is pont telibes*arom, hogy miket írnak, de ha már a 10. hír után is ugyan azt a sületlenséget kell olvasnom 3 oldalon keresztül, akkor bizony billentyűzetet kell ragadni.
Ezen hozzászólások 90% pl részemről nem az Apple mellett, hanem a hülyeség ellen születik. ;)

(#113) xlife11


xlife11
senior tag

Hejj, most nézem de szépen kitakarították a topikot :)

Bár azért én ezt az Apple fikázást nem értem pont itt, amikor ehhez az esethez tényleg semmi közük nincs...Meg hát a Samu sem teljesen ártatlan.

(#114) r4z válasza #06658560 (#95) üzenetére


r4z
nagyúr

"(#82) Everman : ja, az a klavi tiszta Sony."

Ennyit erről.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#115) Bog válasza Everman (#82) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Talán elsiklottál felette, de továbbra is várom a forrásodat, amely szerint a Tab behozatala is tilos az országba, lévén ezt állítottad. Vagy ideje beismerni, hogy kamuztál.
Ha viszont nincs forrásod arról, hogy a Tab behozatala is tilos, akkor pls magyarázd meg mindenkinek, aki issza szavaidat, hogy a kiállítás és a forgalmazás mely nyelvterületen ugyanaz.
Ha viszont még mindig nincs forrásod arra, hogy a behozatal is tilos, nem csak a forgalmazás, akkor sajnos talán el kell ismerned, hogy pontosan ezért matricázta tele a Samsung a Tabeket, hogy egyértelmű legyen, hogy nem óhajtják Németországban forgalmazni.

További tévedéseid elkerülése végett:
- persze, hogy csináltunk reklámfilmet. Fizettek érte.
- nem, nem hirdetjük már a Samsungot a videók végén, lejárt a szerződésünk. Aminek amúgy az volt a célja, hogy olyan kamerákhoz jussunk, amelyekkel HD videót lehet felvenni. Miután pusztán egyetlen cég van itthon, aki egyszerre mobilos és kamerákat is forgalmaz, ezért elég egyértelmű volt, hogy hol tudjuk ezt tető alá hozni
- nyilván fogalmad sincs róla, ezért pattogsz ezen, de az Apple itthon nem költ marketingre. Hanem ad valamennyi pénzt az APR-eknek, majd nagyon szigorúan előírja, hogy azt milyen százalékban és milyen típusú reklámra lehet fordítani.

Végezetül: nyilván az sem tűnt fel, hogy sem az előző, sem semelyik topikbeli hozzászólásomban egy hanggal sem szidtam az Apple-t. A német döntés jogosságát kérdőjeleztem meg, illetve a légbőlkapott állításaidat.

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#116) AMD Power válasza vwpolopg (#1) üzenetére


AMD Power
titán

Tényleg kezd már nagyon fárasztó lenni ez az egész. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#117) Dottore válasza jimhun (#96) üzenetére


Dottore
addikt

Szerintem meg azt kellene belátni, hogy a stílus, a letisztult formavilág nem találmány, nem lehet tulajdona senkinek. Biztos ismered azt a legendás felvételt ahol Steve Jobs arról beszél mi különbözteti meg a jó művészt a zsenitől. Igaza van. A fejlődés záloga az a módszer ahogy az ember képes újat alkotni, ez pedig a tanulás a másolás képessége. Másolás alatt természetesen nem a szolgai módon létrehozott egyformaságot kell érteni, ahogy a Samsung formaterve sem tükörképe az Apple készülékeinek.

Azt sem árt észben tartani, hogy a funkcionalitás mennyire határozza meg magát a formát. A design furcsa dolog tud lenni. Benyomások vannak, van ihlet, példakép, inspiráció. A jó forma öröklődik, a Samsung sem tett semmi rosszat. Követett egy trendet ahogy pl.Dieter Ramsot is követték sokan.

És igen, láttam már viszont munkámat ahol egyértelmű volt, hogy miből merítettek. Büszke voltam.

Ismétlem, ez divat, nem találmány. Ezen az alapon az impresszionisták is szénné perelhetnék egymást. A találmány más.

[ Szerkesztve ]

(#118) Gaboo77 válasza Everman (#47) üzenetére


Gaboo77
tag

Nem akarok flamelni, de azért ha mindenki a szívére teszi a kezét, maga is beláthatja, hogy azért Samsung cumók egy része tényleg Apple koppincs. Szerintem a Galaxy Tabnál és még a Galaxy S-nél is gusztustalanabb a Galaxy ACE. Arra nekem ne mondja senki, hogy nem hasonlít az Iphone 4-re és nem szándékos koppintás. Szóval lehet itt kiállni egyik-másik fél mellett de nem az Apple-t kell szidni, ezt a Samsung magának köszönheti. Nem mondom, hogy nincs már kicsit túl reagálva a dolog, de van azért igazság alapja is. Érdekes a Nokiát senki nem bántja design lopással, biztos náluk kreatívabbak a formatervezők, a Sony és az Acer tabletje miért nem hasonlít az Ipadre? Miért pont a Samsung ment vissza a tervezőasztal elé, hogy hoppá túl vékony az Ipad, koppincsoljuk le? Szóval másokat meg ne borítson el a Samsung köd, mert az se jobb!

[ Szerkesztve ]

(#119) Gengi válasza jimhun (#96) üzenetére


Gengi
senior tag

Igen. Minden egyes újításunk bekerül más gyárunkhoz más üzletágakon is. Konkrétan kopizzák. Erre az igazgatónk csak azt mondat :
"Büszke vagyok rá ,hogy minket másolnak és amíg minket másolnak nem tesznek semmi mást ,mint nézik a hátunk."

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#120) joey04 válasza Gengi (#119) üzenetére


joey04
titán

És tartotok ott, ahol az Apple?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#121) Bog válasza Gaboo77 (#118) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem akarok ünneprontó lenni, de elvileg ez a hír és a fórum nem arról szól, hogy ki másolt kit. Hanem arról, hogy miért kellett levenni az IFA kiállítás polcairól a pár napja bejelentett új modellt.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#122) Gengi válasza joey04 (#120) üzenetére


Gengi
senior tag

Ahhoz semmi közöm. (De tudtommal igen )

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#123) Gaboo77 válasza Bog (#121) üzenetére


Gaboo77
tag

Ez jogos! :) Csak már kicsit vicces (nem rád gondolok) hogy amint elindul egy ilyen hír mindjárt kialakul a fórumokban egy Samsung vs. Apple háború és alig képes valaki objektíven szemlélni a dolgokat. Maradjunk annyiban, hogy itt most mindkét fél hülye és igaza is van. Majd lejátszák egymás közt. Mondjuk ezt a kitiltást még én sem értem, bár gondolom a design miatt alakulhatott ki a döntés mert Tab 7.7 a képek alapján pont ugyan úgy néz ki mint a 10.1 csak kisebb.

(#124) floatr


floatr
veterán

Tehát adott az ámerikai jócég, aki mostanában csak az általa indított perek miatt van a média látóterében, mert a fejlesztési hullám csitul (fyi Jobs a megfelelő pillanatban szállt ki a csúcson) -- őket "szeretjük", mert ők=innováció a xerox GUI óta. És van egy "sárga korcs" cég, akiknek pár szórakoztatóelektronikai cikke már évek óta ezt a design-t kapja, és a németeknél a bíró elmaszatolja őket -- őket "utáljuk". És most azon kéne felháborodni a jócég érdekében, hogy nem elég, hogy a másolatot másolják, de még a javukra is próbálják fordítani egy kis manipulációval a helyzetet??? "A mocsok sárgák" :)

Egyébként valóban hihetetlen jó reklám lett ez a samunak, és a düsseldorfi bíróság önmaga lejáratásával ehhez nagyszerűen asszisztál.

(#125) Gaboo77 válasza floatr (#124) üzenetére


Gaboo77
tag

Inkább ez a beképzelt fafejű (Alma) vs. beképzelt "nekem mindent lehet" (Samsung) párharca. Mellékesen ebben a buliban egyik sem jófiú számomra. Itt nem lesz győztes csak peren kívüli előnyösebb szerződés. Az Apple se gondolja komolyan, hogy végleg ellehetetlenít egy másik céget. Itt pénzről van szó. A bíróság meg nagyon meg akarta mutatni, hogy szigorú és elfogulatlan, csak nem így jött ki.

(#126) Alec


Alec
tag

Személy szerint én drukkolok az Apple-nak. Szívassa csak kicsit ezt a sok****t (Samsung és társai). Ugyanannyi lehetőségük volt, hogy előbb kihozzanak egy tabletet. Mégis amíg az Apple nem lépett piacra mindenki értelmetlennek tartotta az egész kategóriát. Aztán jött az Apple és megcsinálta úgy az egész cuccot ahogy azt kell és letarolta a piacot. Innentől kezdve mindenki csak másolja őket és kapkodnak a fejükhöz, hogy jéé ezt így is lehet?

[ Módosította: Bog ]

(#127) Everman válasza #06658560 (#95) üzenetére


Everman
addikt

"ja, az a klavi tiszta Sony."

Mutatnál nekem ilyen alu lapba integrált Sony billentyűzetet, aminek még a kiosztása is egyezik?

Néha nagyon mélyen a homokba dugják egyesek a fejüket.

(#128) kaller1 válasza Alec (#126) üzenetére


kaller1
veterán

Értelmes egy hszólás, gratula...Szerinted az lenne a jó, ha a tábla piacon (is) egyeduralkodó lenne az apple, versenytársak nélkül, most nem fogom leírni, hogy hova vezetne ez.

.::> <::.

(#129) negyedes válasza Everman (#127) üzenetére


negyedes
addikt

Tudod a forma...... :)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#130) callmeakos válasza Alec (#126) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Komolyan? Neked, mint végfelhasználónak, neked jó lenne a Monopol helyzet? Hogy csak a méregdrága iPad-ot válaszhatnál. Nagy száj az van, ésszerűség nuku....

All→M8

(#131) Everman válasza Bog (#115) üzenetére


Everman
addikt

A pontos megfogalmazást egyikünk sem látta, de elég beszédes számomra az, hogy bár a közvélemény felé azt publikálták, hogy a tiltás a 10.1-re vonatkozik, mégis az első pillanattól matricázva volt a 7.7 is. Vagyis a Samsung pontosan tudta, hogy ebből probléma lesz, csak próbálta játszani az ártatlant, hogy ők mindent betartottak (vagy előre így is tervezték).

Látom, téged meggyőztek, engem meg sajna nem.

---

Egyébként a tiltásról nincs vita köztünk, mert én sem tartom jó döntésnek!
De az viszont biztos, hogy a Samsung nem ártatlan a felhozott vádakban és valamilyen büntetést megérdemelnek érte.

---

Írtam, hogy nem személyeskedés, vagy kritika akar lenni a részemről, de az elmúlt időszakban eléggé elkötelezettek voltatok a Samsung felé. Az, hogy a kampány már lejárt, az egy dolog, de ettől még nem fogsz a fizető ügyfél fele rosszat mondani, mert a későbbi jó kapcsolat nektek is érdeketek. Még egyszer, ez nem kritika, mert egyértelmű, hogy semmi nincs ingyen és nektek is üzemeltetni kell az oldalakat valamiből és mint írod is, az Apple-től soha nem fogtok hirdetést kapni, míg a Samsung már bizonyítottan jó partner volt.

Szóval ennek fényében nem kéne ezeket a dolgokat véleményeznetek, mert akár igaz, akár nem, az elfogultság árnyéka mindig ott lesz az írásod felett.

(#132) floatr válasza Gaboo77 (#125) üzenetére


floatr
veterán

Nekem ott kezdődik a problémám, hogy a hittérítők állandóan arról akarnak meggyőzni mindenkit, hogy mindent ők találtak ki, és ilyen önégetős perelgetésbe is belefognak ennek érdekében. Szerintem egyszerűen be kéne érniük azzal, hogy sikerült két (a sok meglévő jó ötletből elég jól ötvözött) termékkel piacot robbantaniuk, és kaptak a sorstól pár évet, amíg a többi piaci szereplő felébredt. A gond ott van, hogy amikor elfogyni látszik a technológiai muníció és az előny, igyekszenek ezt jogi eszközökkel eltakarni. A perek évei jönnek, nem a fejlesztéseké -- legalábbis a részükről. A többi gyártó lassan rájön, hogy mivel lehet rájuk licitálni, és ahogy látható, elkezdtek rettegni.

(#133) Everman válasza callmeakos (#130) üzenetére


Everman
addikt

"Hogy csak a méregdrága iPad-ot válaszhatnál. "

Ha ebben a kategóriában nem az iPad lenne a legtöbbször olcsóbb választás, akkor komolyabb lenne az érved.

De valóban, abban igazad van, hogy a monopol helyzet nagyon káros lenne a piacra.
Az apró bökkenő az, hogy jó pár gyártónak nem okozott problémát egyedi megjelenésű tablet tervezése és gyártása, míg a Samsungnak igen.

(#134) lmisi


lmisi
senior tag

A lényeg az, hogy az Alma céget a legkukacosabb férgesebb cégnek kezdik tartani a világon.
Eddíg szinte zseniális volt a marketingje, de most egy pusztulat. Nincs egy normális PR-osuk? Most már nem egy pici túlélésért küzdő cég hanem egy mameluk mamut, igen zsíros nyereséggel. Egy ilyen cégnek nem illik ugrálnia, fenyegetőznie főleg ha jórészt nincs is igaza.
Annak idején maga Steve Jobs kérkedett azzal, hogy milyen ügyesen vesznek-másolnak-koppintanak trechnológiákat és nem kell ezeket nyögvenyelősen kitalálni. Most ha más ezt teszi lopást ordítoznak. Pedig a legtöbb "találmányuk" tényleg régóta létezik, legfeljebb egybegyúrták és némileg kitesztelve fogyaszthatóan tálalták. Persze egyetlen típusra, de ezt inkább megmagyarázták. Az összes alma hülyeséget úgy nyomták le almarajongók torkán ügyes marketinggel, le a kalappal.
Mik ezek:
Egyfajta készülék.
Egyfajta stílus/design
Monochrome sivárság. Kaphatsz feketét/fehéret :DDD Tiszta szocilizmus :DD
Semmivel sem való kompatibilitás.
Itunes borzalom.
Testreszabhatatlanság.
Zárt fejlesztési rendszer (Van aki imádja, de a többség nem szereti)
Eleinte még natív alkalmazásokat sem engedtek fejleszteni alá (Na ennyit a techmágusi előrelátásról)

Jól látható az Apple ameluk memeluk rétegtelefon és pc gyártából piacvezető-monopol kizsákmányoló harács kapitalitába szeretne menni. És sivár külsejű egyentermékeit a piac nagyrészére szeretné erőltetni. A retinentenseknek pedig design, alma szabadalom adót kellene fizetni a termékek áraiban. Így nagyon olcsóbb termékeket sem lehetne létrehoznia a konkurenciának.

Eddíg az Almáék termékei amíg rétegigényt elégítettek ki, egész ötletesek voltak, de monopóliumra törekedve inkább unalmas tucat akármik.

"Ezek" inkább ne gyártsanak TV-t. Az a szektor eddíg jól elvolt perek nélkül és egész szabványos. Ha ide is beteszi a lábát "ez" ott sem lesz nyugalom. Csak szegény iphone és egyéb termékhasználókat sajnálom, hogy a "ezek" ilyen szégyennek teszik ki őket.

(#135) Everman válasza floatr (#132) üzenetére


Everman
addikt

"A többi gyártó lassan rájön, hogy mivel lehet rájuk licitálni"

Itt a lényeg!
A többi gyártó nem valami saját innovatív megoldáson dolgozik, hanem az Apple termékeit követik és arra próbálnak rátenni pár feature-t.

Az Apple képes újra és újra megújulni és valamivel meglepni a piacot, amit a többiek aztán szolgai módon elkezdenek másolni és ahogy írod csiszolgatni, jobbítani, hogy kihozzák az éppen aktuális iPhone/iPad stb. gyilkos eszközüket. Teszik mindezt a hónaljszagú erőlködést, ahelyett, hogy saját úton járva egyedit alkotnának.

2007-ben az iPhone bár elég erős hardvert vonultatott fel, nem volt benne semmi eget rengető hardveres újítás. Minden megvolt ahhoz, hogy bármelyik cég kijöjjön egy ilyen eszközzel. Csak éppen egyik cég sem szeretett volna 150 millió dollárt elkölteni a fejlesztésekre, sokkal kényelmesebb volt kivárni, míg az egyik cég (Apple) megnyitja a piacot, a másik (Google) meg csinál egy ingyen felhasználható OS-t és ecosystemet, amivel már könnyedén összelegózhat egy saját hasonló terméket, minimális költségekkel.

Perek meg eddig is voltak és eztán is lesznek. Nincs új a nap alatt. Ami miatt ez ennyire előtérbe került, annak valóban az Apple az oka. Ha egy ekkora cég perel, vagy őt perlik akkor az szalagcím bármelyik újságban, mert van hírértéke, a többi kisebb cég civakodása a kutyát sem érdekli.

[ Szerkesztve ]

(#136) floatr válasza Everman (#135) üzenetére


floatr
veterán

Ébredj már fel komolyan. Minden fogyasztói termék bekategorizálható. Ha valaki piacot/divatot csinál valamivel, akkor előbb utóbb minden érdekelt fél oda fog csoportosulni, vagy ha nem voltak mások, majd lesznek. Ennyi, és nem több. Nem kell mögé sejteni semmi mágikus "ötletvarázst". Korábban nem sokan láttak lehetőséget a PDA és a telefon ötvözetében, az applenek bejött, hát a többiek is benyomultak a piacra. Ugyanez helyzet a lebutított/consumerizált tablet PC-vel. Itt kéne megállnia az applenek, mert maga alatt vágja a fát.

Ugyanez volt szinte minden téren, autók, tévék, számítógépek, hűtők, porszívók... stb. De csak gondolj bele, hogy ha valaha is bárkinek eszébe jutott volna egy bárakármilyen tákolt, de sikeres ötlet miatt mindenkit perelni, akkor most pl telefon sem nagyon lenne, de talán még kerék sem ;)

Tudni kell elengedni az ötletet, és hagyni, hogy a "legenda" az ő nevükhöz kösse. Pénzük így is van, bár a részvénylufi vszeg le fog ereszteni. De ezzel csak azt fogják elérni, hogy a jól megtermelt renomé be fog dőlni.

(#137) Dottore válasza Everman (#135) üzenetére


Dottore
addikt

Persze, hogy követik. Ennek ez a természete. Ez a követés maga az innováció lehetősége is egyúttal. Az nem úgy van, hogy egyszer csak egy soha nem volt ötlet kristályosodik ki. Az egy folyamat, akár egy rossz megoldás tökéletessé tétele, következménye valami már eleve létezőnek.

Szóval, hogy az Apple innovatív a többieknek meg tessék annak lenni különben meg szégyelljék magukat, az egyszerűen baromság. Igen jelenleg próbálnak egy Apple által létrehozott terméket másolni, jobbá tenni, építkezni az alapjaiból, de hát könyörgöm, ez maga a homo sapiens. Ha nem másolnál akkor azok akiknek ez az álláspontjuk mint neked, még mindig valami bottal kapirgálnának ásó helyett.

Globálisan nézd a dolgokat ha javasolhatom és onnan haladj visszafelé.

(#138) Scoobyka válasza floatr (#136) üzenetére


Scoobyka
addikt

+1...teljesen egyet ertek... ford T-model jutott eszembe nekem...A ford meg se höbörgött...ez a különbség cég és cég között.

[ Szerkesztve ]

(#139) Obi Wan


Obi Wan
tag

Mitkeres telefon 1 IFA kiallitason? :) am meg ez szemet 1 uzletpolitika... Kiturni a masikat a piacrol...

Chuck Norris hülyére vert egy okostelefont :)

(#140) callmeakos válasza Everman (#133) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

De nem így van.... AZ iPad akkor is drága lenne, ha csak az lenne egyedül a piacon.... Nem lenne más az érvem, mert ennyi pénzért sok

All→M8

(#141) AMD Power válasza Obi Wan (#139) üzenetére


AMD Power
titán

Ha legyőzni nem tudják a "pályán" akkor más megoldást kell találniuk.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#142) Everman válasza floatr (#136) üzenetére


Everman
addikt

"Ha valaki piacot/divatot csinál valamivel, akkor előbb utóbb minden érdekelt fél oda fog csoportosulni, vagy ha nem voltak mások, majd lesznek. Ennyi, és nem több. "

Ok. Egy kérdés: a többi gyártó erre miért is nem képes? A Samsung a követés helyett miért nem tud valami egyedivel előrukkolni?

"Ugyanez volt szinte minden téren, autók, tévék, számítógépek, hűtők, porszívók... stb."

Meglepő, de érdekes módon ezeken a piacokon képesek a gyártók egymás formaterveit is licencelni. Az autógyártásban sem elfogadott a konkurens termék formatervét "kölcsönvenni" mert biza komolyan perelnek érte (másik topicba linkeltem, hogy akár egy Q betűért is képesek pereskedni az autógyártók, nem hogy egy hasonló megjelenésért), a különbség az, hogy ezen perek nem a nagyközönség előtt zajlanak, mert nincs hírértékük és egy normális vásárló nem az alapján vásárol gépjárművet, hogy annak gyártója kivel pereskedik, hanem annak tulajdonságai alapján.

"Pénzük így is van, bár a részvénylufi vszeg le fog ereszteni."

Ezek a perek pont a részvényesek miatt zajlanak. A Motorola felvásárlása is többek között azért történt, mert annak részvényesei zúgolódtak és perre akarták vinni a céget a többi Androidos gyártó ellen.

"De ezzel csak azt fogják elérni, hogy a jól megtermelt renomé be fog dőlni."

Ez persze nem igaz.
A vásárlók igen kis hányada olvasgat szakmai oldalakat és fórumozik, a zömét egyáltalán nem érintik a történtek és nem is érdekli. Aki vásárolni akar, az a terméket nézi, nem a mögötte lévő céget. Ha nem így lenne, akkor semmit nem vennénk meg, mert mindegyik gyártónak vannak olyan ügyletei, amikkel nem szívesen azonosulnánk :D

(#143) floatr válasza Everman (#142) üzenetére


floatr
veterán

:) látom nem unod még az árnyékboxot.

Ha mutatsz garmadával ilyen design keresztlicenceket, vagy esetleg médiafigyelem elől elzárt pereket akár a t-modell idejéből, akár a fiat-opel, alfa-seat, bmw-mitsubishi korszakból, vagy bármivel kapcsolatban, ahol nem a tényleges márkahamisítás volt a probléma, hanem a design, akkor talán lesz értelme ennek a pár mondatnak.

Technológiailag meg épp te magad mondtad, hogy gyakorlatilag semmi újat nem raktak le az asztalra, csak pár meglévő dolgot összetologattak, és örültek. Én nem mondom, hogy ez semmi, nekem is tetszett, már a sony clié óta vártam, hogy valaki összerakja a telefonnal. Nekem az nem tetszik, ami most megy a részükről, meg a ms részéről, hogy minden ésszerűtlen és kisstílű eszközzel meg akarják tartani a pozíciójukat, mivel technológiailag képtelenek rá.

Az meg már a te dolgod, hogy mennyire nem hiszel a külső megítélésben. Szakmai, "félszakmai" berkekből indult már el sok olyan pletyka/hiedelem, ami a consumer oldalon is betalált.

(#144) fizzdani válasza Lacces (#15) üzenetére


fizzdani
tag

Alig várom hogy jöjjenek az Apple TV-k. Aztán majd beperlik a Samsungot mert lopták tőlük.

(#145) Scoobyka válasza Everman (#142) üzenetére


Scoobyka
addikt

A ford T-modelt emlitem ismet....az meg ,hogy keves emberhez jutt el ez a hír már nem igaz...A csapból is ez folyik...Index,origo,hir24 lapokat azert sok ember olvbassa es ott is kint vannak erről a perekről az infok. Szóval a renomé igen is csökken. Ismerősők gyakran mondtak,hogy szeretik az almat,de amit csinalnak az enyhen szolva mar őket is zavarja es nem tartjak szimpatikusnak a ceget. Az alma meg addig tud vasarloerot fentartani amig kimagasloak a termekeik,ez azert eddig igy volt. A szifon 1 óta nem volt a konkurencia sehol,most 2011ben mar azt erzem van valasztasi lehetőség ami van LEGALABB olyan jó,mint az alma. Szóval a vasarlók lehet atmennek mashova ahol szimpatikusabb a termek ara es maga a ceg is.

(#146) rep3at


rep3at
őstag

Hát nem tudom, én nem az alapján választom meg hogy mit veszek és mit nem veszek hogy ki kit perel és hogyan viselkedik egy másik céggel. Az Apple igen is jó telefonokat gyárt, ezt azért ismerjük el. A pereskedés miatt ezek nem lesznek rosszabbak. Az már egy másik dolog hogy ezzel az értelmetlen pereskedéssel egyszer jól megszívják és ez jól is van rendjén hiszen nem volt igazuk.

Forward thinking. كرر

(#147) Everman válasza floatr (#143) üzenetére


Everman
addikt

"ahol nem a tényleges márkahamisítás volt a probléma, hanem a design, akkor talán lesz értelme ennek a pár mondatnak."

Keresgélj egy picit.. Mondjuk arra, hogy miért tiltották ki az EU-ból a Great Wall Perijét :D

Hidd el, nincs új a nap alatt.

(#148) r4z válasza Everman (#142) üzenetére


r4z
nagyúr

Egy kérdésre még nem adtál választ. Az, hogy az Apple forradalmasított valamit, az egyben feljogosítja őket arra, hogy mindenkit pereljenek, aki hasonlót tett le az asztalra?

Válaszolok helyetted is: nem.

A többi gyártó nem valami saját innovatív megoldáson dolgozik, hanem az Apple termékeit követik és arra próbálnak rátenni pár feature-t.

Azt is elárulhatnád, hogy az Apple mit csinál, ha nem ezt. Ugyanúgy átalakítja a piacon lévő megoldásokat, a Samsung és a többi tablet-gyártó miért ne tehetné meg ezt?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#149) floatr válasza Everman (#147) üzenetére


floatr
veterán

Ohh, megfogtál :) Ez mindent megmagyaráz.

Már akkor ha ez nem lenne. Főleg az utolsó bekezdés:

"It makes one wonder - speculatively of course - whether this whole absurd legal thing on design could have been developed intentionally by Apple and Samsung together to create a gigantic advertising campaign via the courts and the media -- all for free."

Bár hogy ez hogyan szolgálná az apple érdekeit... ne kérdezd

A design-nal kapcsolatban meg -- off ha má Bog úgy rázörrent egy jóemberre -- nekem az a meglátásom, hogy a tévéik sem voltak nagyon mások még az ifon előtt sem. Nem tudom, hogy mi értelme volt ennek az egész cécónak

(#150) joey04 válasza Gengi (#122) üzenetére


joey04
titán

ez édeskevés. de azért kösz. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.