Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Halva született ötlet volt alapból.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2) Severen


Severen
tag

Engem mindig az tántorított el a vásárlástól,hogy a kontrollert nem tudnám megszokni. :N

"Pain is temporary, Honor is forever"

(#3) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Engem épp a controller érdekelne. Ill. ki kellene próbálni élőben, de hát erre ne sok lehetőség van. Furának fura , meg kérdés, hogy minden játékhoz egyaránt olyan jól bejön e ez a tapipados "izé" ami az analóg karok helyén van. Olvastam már, hogy áradoztak róla, kíváncsi vagyok, hogy tényleg annyira nagy újítás, vagy ez is csak egy humbuk...

(#4) big-J


big-J
őstag

Túl sokat tejeltek a fegyver skinek hogy koncentrálni tudjanak ennyi fele. Vicc ez a valve. Mintha csak 10 ember lenne a cégnél összesen.

[ Szerkesztve ]

(#5) Zoltn válasza big-J (#4) üzenetére


Zoltn
senior tag

Bocsi félre ment a válsz!

&Sunmont3r

Én már próbáltam a controllert, nekem nem jött át. Az analóg karok annyira érzékenyek, hogy gázadásra alkalmatlanok. Kormányozni sem volt jó vele.

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#6) LionW


LionW
tag

Én nem is értem hogy mit csinál a valve azzal a több milliárd dollár nyereséggel amit termel minden évben. Ha a konzolgyártóknak megéri veszteségesen konzolokat gyártani(egyedi hardver-t fejleszteni stb), és eladni, csak azért mivel a 30%-os részesedéssel behozzák az árát, akkor a valve-nek is meg kellene hogy érje.
Főleg most crypto alatt nyomathatták volna a masináikat, vevő is lett volna rá. Persze ehhez normális áron kellett volna adni a gépeket, amik valami plusz-t is nyújtanak a házilag összerakott gépekhez képest.

(#7) paprobert


paprobert
senior tag

A steam gépek lérejöttét két dolog indukálta.
1. Windows Store fenyegetése előli menekülési útvonal
2. Processzorlimites konzolok alulteljesítése

A windows store és az UWP egy iparági összefogás eredményeként bojkottálva lett, így a Steamnek nem kellett menekülnie a 3 év alatt.
Ellenben nem tudom, hogy mi fogja garantálni a Steam elsőségét a következő években a konkurenciával szemben, a már felgyűlt játék libraryn kívül persze.

Egy személyben egyik konkurencia sem elég erős, de összeadva azért már...

Windows Store
Origin
GOG
Uplay
Xbox
Playstation
+ gamestreaming

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#8) JSaN válasza paprobert (#7) üzenetére


JSaN
addikt

A felsoroltak sose lesznek konkurenciai a steamnek, ha netan meg is ossze fognanak es probalnak tenni valamit. Na akkor a valve szepen elo veszi a half Life 3-t. :K

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#9) big-J válasza JSaN (#8) üzenetére


big-J
őstag

"Sosem lesz konkurencia" elég erős egy olyan platformra, akik a csigánál is lassabban fejlesztenek évek óta. :D

(#10) shotika válasza paprobert (#7) üzenetére


shotika
őstag

+ Bethesda launcher
Blizzard Battlenet

Ami szerintem jó irány lenne, ha a kliensek összekapcsolhatóak lennének. Uplay + Steam például korlátozottan működik.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#11) troviko


troviko
senior tag

Hát ez az egész azért jött létre, mert paráztak, hogy az MS majd csak a Store-on keresztül enged Appokat, játékokat telepíteni a PC-kre, ha pedig ez megtörtént volna, akkor lényegében minden monetáris tranzakcióból sápot húzott volna az MS, ezzel csökkentvén a Steam profitját.
Ezen felül akár el is lehetetleníthette volna a Steam jellegű szereplőket.
Erre lett volna jó alternatíva a Steam machine, de mint konzol, felesleges 3. volt a piacon, mint önálló OS, kevés volt.
Ez akkor lehetett volna sikeres, ha más jellegű tartalmat is tudtak volna adni. Pl, valaki vesz egy steam machine-t, ami aztán tökéletesen jól használható lett volna HTPC-nek, de dolgozni is lehetett volna rajta, szövegszerkesztés, böngészés, photoshop, stb.
Akkor szerintem sokan láttak volna benne fantáziát (egy konzol áráért kap egy PC-t és egy konzolt), de így önmagában kevés volt, és ezt az emberek is érezték.
RIP.

https://www.oldtech.hu/

(#12) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Az a baj joval hamarabb jott mint a Vulkan. Mire beert a vulkan, mar halott volt a gozgep. Pedig ha kb egyszerre indulnak, a kozos hype talan elindithatott volna valamit, es idovel akar megszunhetett volna ez a nyavajas x86 es windows fuggoseg jatekok teren. Igy viszont marad az elavult architektura es egy gyenge oprendszer.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#13) cacasz02 válasza SunMount3r (#3) üzenetére


cacasz02
aktív tag

A steam controller jó. Egérről könnyű átszokni. De a legtöbb kátéknál nehéz konfigurálni mert xb vagy ps re vannak belőve.

(#14) Carlos Padre válasza paprobert (#7) üzenetére


Carlos Padre
veterán

De most komolyan hogy tudsz ennyi hülyeséget osszeszedni? :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#15) csiki_89


csiki_89
csendes tag

Akkor lett volna esélye ha steam os alatt jobban futnak a játékok, akkor sokan váltottak volna rá, de nem így van sőt, még a saját cs:go is szarabbul fut..

(#17) Redneck válasza csiki_89 (#15) üzenetére


Redneck
veterán

Akkor nagyot dobhattak volna vele. Így azonban bukás lett, ebből kifolyólag a Steam Machine is. Kár, pedig nagyon örültem a bejelentésnek, azt hittem a SteamOS-szel beintenek sokaknak.

Egy full puritán, játékra optimalizált, lecsupaszított Windows kéne, Steammel összekötve. Kár hogy erre semmi esély... :(((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18) Prof


Prof
addikt

Mellekprojekt volt, hogy ingyen reklamot kapjanak a hardver/gamer oldalakon. Kb semmibe nem kerult nekik.

(#19) joey04 válasza Csapoati (#1) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) SunMount3r válasza cacasz02 (#13) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az mit jelent, hogy XBOX-hoz meg PS-hez van "belőve"? A játék az játék.

(#21) Sub-ZeRo válasza SunMount3r (#20) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gondolom azt, hogy ha érzékeli a jéték eme kontrollerek egyikét, már be is tölti az adott profilt, ergó nem kell semmit sem mókolni, hogy mit hova rakj, hogy kézreálló legyen. Hanem egyből működik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22) SunMount3r válasza Sub-ZeRo (#21) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez minden mai játék a kontroller esetén így működik. Ha nem tetszik a kiosztás akkor -normális esetben- át lehet tetszés szerint konfigolni. Tehát továbbra sem értem itt a problémát, illetve a különbséget a többi kontrollerhez képest...

[ Szerkesztve ]

(#23) laceszgamer válasza SunMount3r (#22) üzenetére


laceszgamer
addikt

Egyszerű kényelmi funkció. Egy olyan játéknál ami támogatja a PS vagy az XB kontrollerét, ha érzékeli egyszerűen beállítja magát úgy mintha konzolon játszanál.

Egyéb kontrollerek esetében meg nem 100%, hogy ez emgtörténik, illetve épp annyi hogy be kell állítgatni.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#24) warfernom válasza SunMount3r (#22) üzenetére


warfernom
tag

Nem csak ez.
Egyes játékok nem ismerik fel a steam kontrollert.
Pl crew sima no name kontrollert be dugtam elinditottam fel is ismerte és ment. Steam-eset meg nem ismerte fel csak úgy hogy addoltam steam könyvtárba/big screen/játék vezérlő bealitasok(bár nem lehetett semit se beállítani mert külső játék onnan elinditottam és akkor már fel ismerte. :p

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#25) fattyu


fattyu
veterán

én felraktam a minap a steam os-t

gond nélkül települt.

De egy teljesen jó debiant egy kiherélt megerőszakolt izévá nyestek. böngészni is kín rajta ( lehet full hdn nem annyira de a kipróbált 720p laposon nagyon )

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#26) kisbalázs


kisbalázs
tag

Ja meg amikor elkezdték azt mondták az "openGL" mindenre jó az nvidia erőltette hogy tanuljatok meg programozni és mikor egy fejlesztő szóvá tette ki is pakolták a cégtől. Úgy érzem megérdemli hogy ilyen sorsra jutott. Bár éhen halni nem fognak e nélkül.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#27) Bandi995 válasza JSaN (#8) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Természetesen, majd az egész platformot egy egyértelműen a hype-hegyhez képest kiábrándító cím menti majd meg :) A Steam egyáltalán nem gyengélkedik és nem is kívánom a halálát, de ez amit most mondtál, abszurd volt :DDD

(#28) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez részben azért a Linux hiányosságainak köszönhető, de a Valve is hibázott.
Kár, mert jó irány lett volna.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) Timer


Timer
veterán

Erről csak az jutott eszembe, hogy láss csodát, eljött a linux éve az otthonokban! Ja, nem.

Alapból nem lett volna rossz végre egy olyan hardver+OS páros, ami megindíthatja a linux terjedését, jót tett volna a microsoft uralta piacon, de ha egy akkora vállalat, mint a Valve is kiáll a koncepció mögül, akkor azért sejthető, hogy mennyire nem életszerű az open source oprendszerekre, mint játékplatformra tekinteni.

Bocs a trollkodásért, nem tudtam kihagyni, kívánta a szervezet! :B

[ Szerkesztve ]

(#30) Nartaas


Nartaas
tag

Pedig elég lett volna mellé rakni egy SteamOS only HL3-at.

(#31) Jim Tonic válasza Timer (#29) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Erről csak az jutott eszembe, hogy láss csodát, eljött a linux éve az otthonokban!
Bocs a trollkodásért, nem tudtam kihagyni, kívánta a szervezet!
De legalább gondolnád végig.
A mobiltelefonok/tabletek java része, az összes médialejátszó, az összes AP/router, stb., mind Linuxot futtatnak. Gyakorlatilag sokszorosan több Linux vesz körül, mint egyéb.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) Timer válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


Timer
veterán

Jól van, igazad van, mondom, csak kijött belőlem a troll, nézd el nekem! ;)

(#33) laceszgamer válasza Nartaas (#30) üzenetére


laceszgamer
addikt

Abból lenne csak a közfelháborodás. :D

Bár szerintem ha egyszer egyáltalán lesz HL3, az már rögtön multiplatform címként jelenne meg, kétlem, hogy kihagynák belőle a konzolokat, csak ugye ez kérdés a PC-sek számára mennyire jelentene jót.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#34) pengwin


pengwin
addikt

Maga a SteamOS sem fejlődik ma már olyan ütemben, ahogy például régebben, így kifizetődőbb lehet egy alternatív Linux disztribúciót használni, amely mögött nagyobb fejlesztői támogatás van.

Ilyen csacskaságot nem szabadna leírni... a SteamOS sose fejlődött komoly ütemben, még az alapját adó Debiánhoz képest is le volt maradva (ritka frissítések, nulla új funkció, és sose mozdult ki igazából a béta állapotból).

(#7) paprobert
Azért pont most jégre tenni a menekülőtervet nem túl előrelátó, hál' Istennek erről szó sincs: a SteamOS egy üzenet volt a Microsoftnak, a tényleges menekülési terv az általános Linux fejlesztésbe fektetett energia volt a Valve részéről. És ez utóbbi úgy néz ki, nem fog csökkenni, sőt!

A Valve is rájött szerintem, hogy többre mennek egy támogatott Ubuntuval, mint egy saját disztró gondozásával. És mindezt a saját disztribúció minden nyűgje nélkül tehetik meg.
Ha kellenek mégis linuxos alapú Steam "konzolok", akkor meg lehet csinálni egy "Stubuntu"-t rá, amin alapértelmezésként a Big Picture lesz a kezelőfelület, és ennyi. Nem kell több.

(#29) Timer
Az én otthonomban már eljött a Linux éve.
De nyilván kellett egy károgó komment a Linuxról... ja nem. :P

Az meg, hogy a Valve kihátrálna a Linux mögül, szimplán nem igaz. Fentebb már leírtam.

Én 2012 óta használok Linuxot (néha Windows mellett), és azt kell mondjam, hogy rengeteget fejlődött az elmúlt 5 év alatt: jelenleg egy sokkal kiforrottabb, egységesebb terméknek érzek pár disztribúciót, mint a WIndows 10-et.
Ráadásul egy Linux-alapú rendszer még a durvább asztali környezetekkel is nagyon kicsi és takarékos, és nem él önálló életet.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#35) Timer válasza pengwin (#34) üzenetére


Timer
veterán

Istenem, hogy itt senki sem érti a poént! :U

(#36) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Szerintem ott bukott meg, hogy ízig-vérig gamer gépek, az áruk is, de a steamOS-sel mindenre jó csak hardcore gamingre nem, mert AAA címek a legritkább esetben futnak linuxon. Illetve, hogy aki ennyit szán rá az magának épít kevesebből jobbat.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#37) pengwin válasza Tomy Yayo (#36) üzenetére


pengwin
addikt

Van benne valami...
Szeriontem a Linuxnak és az előre összerakott gépeknek nagyon nem esik egybe a célközönsége: aki Linuxot akar használni, az hajlandó lesz összerakni magának egy gépet, esetleg notebookja vagy munkaállomása van a Linux alá.

Üdv, pengwin

(#38) Jim Tonic válasza pengwin (#37) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha jól rémlik, a Linux-sztori onnan indult, hogy a Valve berágott az MS-re a Store miatt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.