Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #27483136


#27483136
törölt tag

Megsirattuk

(#2) ReJim


ReJim
őstag

szegényke:(

részvétem. :O

sosem gondoltam volna, hogy egy kisállathoz lehet majdhogynem családtagként kötődni, de aztán novemberben kaptam két egeret. már most megszerettem őket...

</end.?>

(#3) #27483136 válasza ReJim (#2) üzenetére


#27483136
törölt tag

Köszönöm.

(#4) k. válasza #27483136 (#3) üzenetére


k.
őstag

:O
Részvétem.

(#5) #27483136 válasza k. (#4) üzenetére


#27483136
törölt tag

Köszönöm neked is.

Szegényke az orvosnál is bújt hozzám. Majd megszakadt a szívem.

[ Szerkesztve ]

(#6) Thunderzolee

Ó szegényke. :(
(T×k jó képek készültek róla.)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7) #27483136


#27483136
törölt tag

(#8) cizoe válasza #27483136 (#7) üzenetére


cizoe
őstag

Ezen mit csinálnak? ;]

Viccet félretéve sajnállak, én inkább kutyás vagyok, ilyen apró állatom sosem volt. Arra viszont képtelen lennék, hogy elaltassam a kedvencem. Vagy annyira szenvedett, hogy így jobb volt neki? Esélytelen votl a túlélés, vagy ennyi az átlag életük, hogy 4-5 év után már valószínűleg végkimerülésben halnak meg? :F

(#9) #27483136 válasza cizoe (#8) üzenetére


#27483136
törölt tag

Legtöbbször mindig összebújtak, melengették egymást.
Próbáltam neki cukros vizet adni, amit nyalogatott is, de az orvos mondta, hogy semmit nem használ, teljesen más az emésztésük. Infúziót ilyen kis állatnak nem lehet adni. Az kellet volna.
Teljesen felemésztette magát, paradicsomot adtam neki, alig lehetett látni, hogy beleharapott, aztán elfordult tőle. 1-2 nap alatt már izmai is alig voltak. Gyors az anyagcseréjük, 1-2 nap kaja-kihagyás és végük. Az orvosnál már csak 34C-fokos volt, ez még embernél is összeomlás. Neki 38 felett a természetes.
4-5 év az átlag életkoruk, 6-7 már csoda.
Engem nagyon megviselt. A barátomnak a 6 éves skót juhászát kellett elaltatnia....erről ne is beszéljünk....szív-betegséget kapott, Ő is lefogyott.
Ha nem altatjuk el még 1 napot szenvedett volna szegény.

[ Szerkesztve ]

(#10) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Figyelemmel kísértem a topicot, természetesen Borzi nekrológját is olvastam.
Pár szó engedtessék meg nekem.

Írásaim közt megemlékeztem egy kutyáról, szándékosan nem linkelem. Aki olvasta ismeri, akit érdekel megkeresi, a többieket nem fárasztom vele. Meghalt.

Borzi is meghalt.

Volt egy kutyám, ölembe hajtva fejét szemembe nézett, miközben kilehelte a lelkét. Gyöngyi volt a neve. Fontos ez bárki számára?

Tartottam papagájokat, szabadon garázdálkodhattak a lakásban. Bármennyire "pofátlanok" voltak, hagytam uralkodni őket, és ebben életem párja partner volt.
Meghaltak.
Mindannyit eltemettük tisztességgel. Az utolsót egyedül kapartam el, hiszen egy hónapja hagyta el az árnyékvilágot, én pedig egy évvel korábban özvegyültem meg, mint ahogy elhagyott az a társam, aki(!) tanuja volt boldogságomnak. Kellő végtisztességet kapott.

Borzi meghalt.

Voltak egérkéim is.
Az elsőt ajándékba kaptam muszájból. Férjhez ment a lányka, és rám bízta fehér foltos fekete egérkéjét, mert nem vihette új családjába. Tehettem mást? Befogadtam.
Saját kalitkát kapott, és barátkozhatott a papagájjal, hiszen mindkét kalitka ajtaja nyitva volt. Haverok lettek, én meg jókat mulattam, amikor semleges területen udvaroltak egymásnak. Ugyanis nem vették jó néven felségterületük megsértését...

Foltos egérke meghalt, ahogy Borzi is. Eltemettük.
Sajnos sok egérkét temettünk. Két évig élnek, ha jól vannak tartva. Megcseszte a kiskutya, sírás-rívás ezerrel, egérkék sorban meghaltak.
Életünkben egy-egy pötty, a lakótelepen egy-egy észrevehetetlen sírhant.

Borzi meghalt.
Átérzem a gyászt, átérzem a veszteséget.

Részvétem, és nincs smiley.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) FPéter


FPéter
aktív tag

Sokan ott rontják el, hogy nem adnak C vitamint a vízhez, ezért a kisállat meghal valamilyen daganatos betegségben!

(#12) Orsyka


Orsyka
tag

Sajnálom :( Szép kis malac volt.

Nekem is elpusztult egy kisállatom most. Befogadtam egy 5 vagy 6 éves fiú degut, Démont, hogy megszépítsem öreg napjait, mivel elég mostoha körülmények között volt. Nagyon megszerettem. Órákig bent aludt a pulcsimba amikor filmeztem és mindig kint volt velem. 20 nap adatott meg vele, mert 29-én reggelt megtaláltam betemetve a forgácsba. Annyira megviselt, mintha kiskora óta velem lett volna. Egy vígasztal: látszott rajta, hogy boldog, mégha beteg is volt már. Próbálok arra figyelni, hogy jobb neki, hogy elment, de nehéz. Én se gondoltam volna soha, hogy ennyire lehet ragaszkodni egy kisállathoz.

[ Szerkesztve ]

Én nem próbálok úgy tenni, mintha az emberiség barátja volnék.

(#13) Apone33


Apone33
őstag

Szegényke, részvétem :R Nekem is van két kis malackám. ;)

Play Hard!!!

(#14) #27483136 válasza Apone33 (#13) üzenetére


#27483136
törölt tag

Köszi utólag is/előre is minden malacka-barátnak...és más állatbarátnak

[ Szerkesztve ]

(#15) gtamate2


gtamate2
veterán

részvétem, olyan pandás kinézete&alkata volt :)

*Sn0w

(#16) Lkristof


Lkristof
csendes tag

megsiratott ez a cikk :O
Megyek megsimogatom a macskám :B

L.K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.