Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem a 2700X is megfelelő lesz egy jó darabig (remélem) és a 3466-os RAM KIT -el sem lőttem mellé.
Kell ennél több? Nem hiszem!

Synthwave: Én is nagyon remélem. :B
Direkt olyan lap+cpu+ram lett véve, hogy csak GPU ami cserés lesz majd.

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2) Synthwave válasza MaxxDamage (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem egy egészséges 5 évig még jó vagy.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) Obliterátor


Obliterátor
tag

A 2700X-nek 4650Mhz körüli órajel kell 2166 ponthoz : [link]

Igaz ez nem 24/7 beállítás hanem már haladó tuning , extrém hűtéssel.

De nem is ez a lényeg hanem hogy ez a 9-es sorozat mire lesz majd elég a 7nm operáló jövőre megjelenő zen2 ellen.
Mert a jól olvastam a roadmappokat 2019 végéig nem jön a köv intel.

(#4) wwenigma válasza Obliterátor (#3) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

9900k-n is ott volt a pot. ;)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#6) Gdi válasza NewHope88 (#5) üzenetére


Gdi
senior tag

"Épp ideje volt hogy CPU fronton vége legyen a monopólium helyzetnek"

Szólj légyszíves az intelnek, hogy az árait is ennek fényében alakítsa :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#7) Dragon3000 válasza Gdi (#6) üzenetére


Dragon3000
veterán

Minek? Ha nem hajlandó talán többen fordulnak az amd felé és a vége tényleg egy verseny helyzet kialakulásához vezet. Majd pár év múlva meglátjuk, hogy mi lesz a vége.

(#8) Gdi válasza Dragon3000 (#7) üzenetére


Gdi
senior tag

Csak nehogy fordítva legyen és az amd részéről legyen emelés... Ez ilyen két élű dolog. Majd meglátjuk~

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#9) Dragon3000 válasza Gdi (#8) üzenetére


Dragon3000
veterán

A jelenlegi helyzetre gondoltam, ha most amd is emelne, azzal csak azt érné el, hogy aki inteles, akkor megvenné a drága intelt. A következő szériák ára meg majd kiderül, hogy alakul, de szerintem ott is intel alá fognak valamivel lőni, ha szeretnének minél több piacot szerezni és még a hasznuk is megmarad, mert alapjáraton olcsóbban gyártatják a procijaikat, mint intel a sajátját.

[ Szerkesztve ]

(#10) Segal válasza Dragon3000 (#9) üzenetére


Segal
veterán

Pedig hidd el a Zen2 árazása hozzá lesz igazítva az I9-hez.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#12) Dragon3000 válasza Segal (#10) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem ez max, akkor fog megtörténni, ha hasonló tuning potenciál lesz a zen2-ben is, mint az intelnél, de ebben az esetben lehet, hogy fölé is fognak menni a csúcs verzióval.

(#14) #65537792 válasza NewHope88 (#13) üzenetére


#65537792
törölt tag

1.6m-ért is van AMD... EPYC

[ Szerkesztve ]

(#15) Derivel


Derivel
tag

Ez várható volt. Ugyanannyi mag/szál számnál az Intel egyértelműen gyorsabb.

(#17) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Akkor most jön a 2800X? :D

(#18) subaruwrc


subaruwrc
félisten

2700x 5ghz-en meg:

csak hogy legyen valami értelme ennek az összehasonlításnak..

(#19) FoLey-v válasza Derivel (#15) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nézd már meg jobban hogy milyen órajelen mentek ne csak a magot. Mellesleg drágább is az intel meg későn dobták ki.

Szerk.: Nézd meg subaruwrc kolléga képét 5Ghz-en járatva mint az Intel.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#20) Tidus válasza Derivel (#15) üzenetére


Tidus
addikt

Ez eddig így volt, szerintem marad is.

(#16) NewHope88: Nem számít az a lényeg, hogy 1,6m.

(#21) arn


arn
félisten

Sok ertelme nincs a 2700xnel a tuningnak, alapon is 1800at megy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) mpioca válasza Obliterátor (#3) üzenetére


mpioca
tag

Zen+ processzorokon 4,3GHz nagyjából a határ BCLK túlhajtás nélkül. 4650 MHz az már nagyon az extrém kategóriába tartozik. Hétköznapi (lég-, víz-) hűtéssel a golden sample processzorok sem nagyon mennek 4,3GHz fölé az összes magon. A memória meg 3600MHz-en fut 14-13-13-22 időzítésekkel, ami szintén nagyon brutál.

[ Szerkesztve ]

(#24) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Hát ha az Intel 12%-al gyorsabb, akkor minimum 80%-al többe is kerül ugye ;]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#25) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Az új sandy Bridge, jó lesz ez.

(#26) paprobert válasza MaxxDamage (#1) üzenetére


paprobert
senior tag

Nagy kérdés hogy a Ryzen processzoros új konzolok milyen irányba terelik majd el a játékfejlesztést.

Én erősen tartok egy PC hardver apokalipszistől, mert nem lesz olyan PC processzor, ami annyival jobb tudna lenni erőből, mint amennyivel jobb most egy i7 a jelenlegi konzolos Jaguar magoknál.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#27) subaruwrc válasza NewHope88 (#23) üzenetére


subaruwrc
félisten

persze lényeg hogy neked legyen igazad.

értelme azonos órajelen van egy összehasonlításnak.

(#28) Pipó


Pipó
őstag

"Sajnálatos módon Lau úr nem futtatott benchmarkot egy magon, így az újgenes proci egyszálas kraftjáról méginkább totó-jellegű eszmefuttatásba vagyunk kénytelenek bocsátkozni."

Nehezen tudom elképzelni, hogy nem futtatott, csak legfeljebb valamiért nem osztotta meg. Egyébként szerintem a 8700K-val való arányosítással elég jól meg lehetne becsülni. Gyors számolással 225-öt kaptam 5 GHz-re. Mondjuk azért tényleg totó jellegű.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#30) jedis válasza paprobert (#26) üzenetére


jedis
senior tag

Napokban voltam a havernál, és megnéztem a PS4 Pro-ját. Az új Call of Dutty-t mutatta. Hát mit ne mondjam leesett az állam. Valami akciósan vette újonnan 120 körül. Egy középkategóriás VGA kerül most ennyibe, és akkor hol a gép többi része ? Ha ez így megy tovább, a PC-nek tényleg harangoztak. :U Nem csodálkozom, hogy egyre többen nyargalnak át konzolra.

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#31) #16939776


#16939776
törölt tag

Remélem nem csak az ES procik fognak 1,28V-al 5Ghz-et menni. Ez is pipa, jöhetnek a 10-12 magos desktop CPU-k! :DDD

(#32) Shing válasza paprobert (#26) üzenetére


Shing
őstag

A mostani egy abnormális helyzet, az R7 és i7 processzorok 80-150FPS-t bírnak úgy, hogy 30-50% terhelés alatt vannak... Jóval konzolok előtt megjelent procik elegendőek mai játékokhoz. Szerintem nincs értelme elvárni hasonló helyzetet, főleg egy generáció elején.

Persze az optimalizálások most arra mentek rá, hogy tehermentesítsék a processzort, én egy R7 2700X-t nem féltenék a köv. konzolok első éveiben sem, egyébként sem hiszem, hogy 16 szálnál többet kapna a next-gen, persze nem csak az számít.

(#33) Remus389 válasza subaruwrc (#18) üzenetére


Remus389
veterán

Most ez azt jelenti hogy a Ryzen jobb IPC-ben mint a csúcs intel? :C

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#34) #22743424 válasza NewHope88 (#29) üzenetére


#22743424
törölt tag

Lau Kin Lam azt állítja, hogy sikeresen túlhúzta a Core i9-9900K-t 5GHz-re az összes magon keresztül, mindössze 1,28V-on, vízhűtés mellett
Te honnan veszed, hogy 24/7-ben tudja ezt a 9900k?

[ Szerkesztve ]

(#36) Petykemano válasza kriszpontaz (#17) üzenetére


Petykemano
veterán

Jim Anderson pár hónapja ugyanerre a kérdésre azt válaszolta, hogy kellőképp lefedettnek és versenyképesnek látják a palettátjukat.
Nem törekedtek arra, hogy válogatott példányokkal még jobban megközelítsék a konkurens intel egyszálas teljesítményét - amiben még jobb volt a 8700K a 2700X-nél.

Minden más meg azon múlik, hogy a konfiguráció mennyire engedi elszállni a TDP-t. Azt igencsak kétlem, hogy multiban az intel jobb eredményt tudna elérni TDP kereten belül, mint a 2700X. Ha még mindig húzás nélkül nézzük, de úgy, hogy a fogyasztás nem számít akkor talán ezt a 2166 pontot nem éri az intel se, hanem csak 2050-2100 körült mondjuk, de ehhez az ryzennek kéne 4.6-4.7Ghz, hogy elérje. És akkor még mindig lehet mondani, hogy jó, de az intelt még mindig felhúzhatod 5Ghz-re, meg 5.3-ra.
Szerintem a 12nm-ben talán még egy 4.5Ghz benne lenne a 2700X 4.3-a helyett. De annál magasabb turbó frekvencián meglepődnék még akár 125W-os TDP esetén is.

Így meg viszont nem biztos, hogy van értelme küzdeni. A konkurencia kijön egy új termékkel, amire te is kiadsz egyet, de a tied lassabb :F

Szóval szerintem nem jön.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37) Synthwave válasza Shing (#32) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na egen. A hétköznapok során egy szimpla i7-3770-nel (ami ugye egy HAT éves proci) még egyáltalán nem érzem a fuvallatot, hogy váltani kellene (egyetlen kivétel az a lul Kvéjk Csempilyonsz, dehát tudjuk, hogy annak milyen egy huszadrangú, hulladék motorja van...).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) #52588800


#52588800
törölt tag

14% -al gyorsabb, de majd 70% -al lesz drágább. Micsoda sikertörténet.

(#39) Synthwave válasza #52588800 (#38) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy bizonyos pont után némi plusz teljesítményért már szinte exponenciális mértékben jobban fejed a pénztárcádat, de ez mindig is így volt. Egyes foglalatok csúcsprocijai soha nem az árérzékeny vagy az ár/teljesítmény mutatót hajszoló vásárlókat tartották célközönségként a fókuszukban.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40) Remus389 válasza Petykemano (#36) üzenetére


Remus389
veterán

gy meg viszont nem biztos, hogy van értelme küzdeni. A konkurencia kijön egy új termékkel, amire te is kiadsz egyet, de a tied lassabb

Na jó, de akkor miért volt tavaly 1800X a csúcs AMD, most meg 2700X? Akkor miért nem 2800X?

Szerintem ott van a tarsolyban a 2800X, ami ugyan lassabb lesz az Inteltől, de elveszi az élét a dolognak.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#41) subaruwrc válasza Remus389 (#33) üzenetére


subaruwrc
félisten

döntse el kinek mit jelent
órajelben az intel még mindig nem verhető
ipcben már igen.

(#42) Segal válasza Remus389 (#40) üzenetére


Segal
veterán

Azért mert tervben volt a 2800x
Viszont szerintem legmerészebb álmában sem gondolta az amd hogy az intel forrasztani fog és anélkül gyengébb lehetett volna a 9gen.
Úgy lett volna értelme kiadni egy 4,5ghz-s 2800x-et mert nagyjából egálba lehettek volna és amd nyilván olcsóbb árat kapott volna.
Így viszont hiába kap jobb árat kellemetlen dolog egy új csúcsmodellt bejelenteni amiről az első perctől tudod hogy elpicsázza a konkurencia a tesztekben.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#43) Remus389 válasza Segal (#42) üzenetére


Remus389
veterán

Ez lesz a csúcs, de drága lesz:

A Core i9-9900K 1 és 2 maggal már 5 GHz-en dübörög. 4 mag mellett 4,80 GHz-et tud, 5-8 maggal pedig 4,70 GHz-et. A szokásosnál magasabb órajelekre a Ryzen 7 széria miatt van szüksége az Intelnek.

Ha eddig szorgosan gyűjtögették a legjobban sikerült Ryzen 8magosokat, amik megütik a 4.5 Ghz-et, hozzácsapnak egy tűrhető árat, szerintem a vereség helyett, egy mérsékelt sikert azért elkönyvelhetnek.

Én bízom benne. Nem véletlenül hagyták ki a 2800X nevet!

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#44) Segal válasza Remus389 (#43) üzenetére


Segal
veterán

Akkor úgy fogalmazok inkább hogy én nem adnám ki a helyükben.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#46) DraXoN válasza Segal (#44) üzenetére


DraXoN
addikt

Alap órajeleken pedig biztos, hogy versenyképes lenne az amd 8 magosa 4,5ön.
Tuning mellett maradna alul egyedül, de sokan (nagyon sokan) nem tuningolnak.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#47) Remus389 válasza NewHope88 (#45) üzenetére


Remus389
veterán

Nem biztos, ha ugyanolyan feszültségen tudná a 4.5 Ghz-et, akkor alig fogyasztana többet.

Jó rendben, valószínűleg nem lesz, de talán lesz. Van érv mellette is (pl a 2800X elnevezés hiánya), de ellene is.

Mindenesetre ha lenne, akkor a grafikonokon a különbség is kisebb lenne, ez azért csak pozitívum? Ráadásul egyfajta válasz is lenne, illetve AMD oldalon is lenne ujdonság.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#48) Dragon3000 válasza subaruwrc (#41) üzenetére


Dragon3000
veterán

Viszont aki komolyabb munkára veszi a gépét (és a keretbe nem fér bele a hedt meg a felette lévő megoldások) nem fogja tuningolni, mert ott a stabilitás a lényeg, cégeknél meg eleve nem tuningolnak semmit sem. Így nézve sok helyen a gyári hajtás melletti teljesítmény a lényeg, majd ha megjelennek a részletes tesztek, akkor erről is több információnk lesz.

(#49) clyvejhamma válasza Remus389 (#43) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

A 2950x-ek 4.4-re turbóznak és azok a jobb 2700x-ekből kerülnek ki. Elképzelhető, hogy válogatódnak a 2800x-ek is :)

(#50) #22743424 válasza NewHope88 (#45) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem hinném, hogy egy ilyen processzornál pont a fogyasztás lenne a fő a szempont. Annó kiadta az AMD a FX-9590- est na annak tényleg extrém volt a fogyasztása 5100 MHz-en evett vagy 300 W-ot. Persze az idő telik és változnak a trendek. Tény, hogy a 9900K egy nagyon jó processzor de a különbség a két nagy processzor gyártónál kezd eltűnni . :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.