Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A mixed reality érdekes lehet bizonyos munkákra, meg el lehet vele bohóckodni egy rövid ideig játékokkal, de a gaminghez inkább a hagyományos VR illik. (nem mintha az utóbbi dolog nagyon robogna)

Talán jobb lenne sima VR sisakokkal kezdeni (ha játékok is vannak már a tarsolyban) és csak később áttérni a mixed-re. Azon nagyon csodálkoznék ha már rég el nem dőlt volna a dolog, mert játékot fejleszteni nem lehet pár hónap, alatt, pláne nem jó VR játékot. Én amúgy azt hittem, hogy a One X-el startol náluk is a VR, hiszen korábban arról volt szó, hogy több cég is fejleszt nekik sisakot, olcsóbbakat és drágábbakat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Duddi válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Duddi
aktív tag

Kihagyni a startot tényleg ziccer volt de kontent nélkül nem lehet eladni a dolgokat.

Amúgy a cikkben lévő képen egyedül a hololens az ami csak mixed reality módban működik. A másik 3 példa teljes sisak megoldás amin a valóság sztereó kamerákon át jut be, amennyiben ezeket nem használja az adott program nem látom okát miért ne futhatna vele normál VR kontent.

(#3) Raymond válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Raymond
félisten

+(#2) Duddi

Az eredeti Hololense mellett, ami teljesen mas teszta, osszesen 5 darab Mixed Reality HMD van mar a piacon (Acer, Dell, HP, Lenovo, Samsung), de ezek a platform elnevezese ellenere mind sima VR sisakok mint a Rift vagy a Vive. Sot, a Vive jobban "mixed reality" mint az MS HMD-k, mert annal legalabb mukodik a kamera passthrough, az MS MR termekeknel viszont nem. A kamerak ezeken csak a trackinget vegzik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4) berVi válasza Duddi (#2) üzenetére


berVi
senior tag

Probalom ertelmezni, amit irtal, de folyamatosan csak arra jutok, hogy te nem ismered a ziccer szo jelenteset.

(#5) Duddi


Duddi
aktív tag

Látok lehetőséget az AR ben. Gondoljatok el egy játékot ahol 4 en körbeültök egy asztalt hololens ben és társasoztok. csak hogy a pálya virtuális a bábuk maguktól mozognak az asztal nem a nappaliban van hanem ha körbenézel egy sűrű erdőt vagy egy kísértet járta házat látsz és a kártyalapok eseményei megelevenednek a szemed láttára. Szerintem hangulatos Jumanji élményt lehetne nyújtani. a probléma hogy ehhez legalább 4 gear-t etetni kell vagy mindenki mögött ott figyel a gépe / konzolja amolyan mátrixosan vagy GITS módra

(#6) Duddi válasza berVi (#4) üzenetére


Duddi
aktív tag

megeshet :)

(#7) Tigerclaw válasza berVi (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom úgy értette, hogy kár volt kihagyni a ziccert. Igen...nagyon csendes volt a One X startja. Se VR, se exclusive játékok, semmi új feature, semmi hype...ráadásul előtte pár nappal jelentették be a Kinect végét. Tudom, hogy volt preorder időszak, de valahogy nekem úgy tűnt mintha a marketing osztályuk még valahol nyaralna. Ráadásul mindez úgy hogy egyébként tökéletes időzítettek a hardverrel az ünnepi szezonra. Mondhatjuk a hardvereseik kitettek magukért, de a többiek elaludtak nagyon. Már nincs az MS-nek saját játék kiadója, ami jellemzően remekelni szokott?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Érdekes infó lehet, hogy Panos Panay a Microsofttól egyébként magyar (miskolci) gyerek,
született Parajos Pál...

(#9) Tigerclaw válasza fiATHaLON (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A wikipedia szerint Ciprusi születésű és a neve, kinézete is arra utal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Raymond válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


Raymond
félisten

Az egy masik Panos Panay.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.