Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

Várható volt.

(#2) Wesder


Wesder
félisten

Úgy mondjuk nem nehéz 3.-nak lenni, ha az elöttem lévő szerencsétlent még a földön fekve is megrugdossàk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Gondolom azért nem ilyen módon akart előzni a xiaomi.

¯\_(ツ)_/¯

(#4) #30610944 válasza Wesder (#2) üzenetére


#30610944
törölt tag

Ott a pont, varhato volt, hogy ebbol valaki profitalni fog.

(#5) Kendek válasza #30610944 (#4) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Már ha profitálásnak lehet nevezni az erősen megcsappant eladásokat...

<-ƘƘ->

(#6) sohajda90


sohajda90
tag

Megint egy semmitmondó statisztika. Minden cég az új szériáik kiadásakor produkál rekord eladásokat: a Xiaomi már kitolta a Mi 10-et, a Huawei meg csak hónap végén jön a P40-ekkel. US ban ide-vagy-oda, Kínában egyedül annyit el fog sütni belőle, hogy nem kell majd tartania a Xiaomi-tól.

Ugyanilyen értelmes cikk volt amikor augusztusban lehozták, hogy az OPPO group (vagy a Vivo már nem emlékszem), beelőzte az Apple-t...na az is kemény augusztustól szeptemberig tartott amikor az Apple letarolta a piacot az i11-ekkel...

(#7) Segal válasza sohajda90 (#6) üzenetére


Segal
veterán

Így viszont lehet majd 1 hónap múlva írni egy újabb cikket hogy visszaelőzték a Xiaomi-t.
Olyan mint amikor lehoznak egy pletykát az épp aktuálisan érkező telefonról, de külföldi oldalakon már cáfolták is a hírt...
Sebaj jöjjön a cikk majd lehet írni róla 2 nap múlva hogy téves volt a pletyka, de persze van egy újabb egy másik informátortól...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) 7Heads Drago válasza Segal (#7) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nevetséges, hogy hova tud süllyedni ez a régen korrekt oldal. Ami meg fontos és érdemi hír lenne arról meg semmi. pl: [link] [link]
Blikkhardver

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#9) joey04


joey04
titán

meglátjuk így marad-e ez hosszabb távon.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) andor80


andor80
senior tag

Nem biztos ,hogy e öröm e bodottság ...Csámpás trampli szeme most rájuk kancsalít. ;]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#11) Wesder válasza andor80 (#10) üzenetére


Wesder
félisten

Miért? A Xiaomi is elkezdte az 5G-s hàlózatfejlesztést?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12) róland


róland
veterán

Az iparág általános visszaesése érdekesebb. (kicsit túlárazták a készülékeiket, s az emberek nem hajlandók ilyen áron, ugyanazt a mennyiséget megvenni, inkább kitartanak + 1 vagy 2 évet?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#16) Ricardo válasza Wesder (#11) üzenetére


Ricardo
félisten

Majd találnak rá valamilyen indokot.

A Xiaomi nagyon jó telefonokat tesz le az asztalra. Az egyetlen igazi hátrányuk kamera terén volt, de ezt mostanra szépen ledolgozták, sőt az élmezőnybe kerültek. európában is egyre többen ismerik meg a márkát. Nem meglepő hogy a listán is feljöttek.

(#19) Luck Dragon

Ezen meglepődtem. De egy kicsit örülök neki.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#20) p2pp


p2pp
őstag

Ez nem csak a földön fekve rugdosás miatt volt várható.
Az ár˛érték ami nagyon sokat nyom a latba.
Majd nézzük meg miért nem a P40 lesz megvéve a Mi 10 ellenében!
Mondom ezt úgy h a legutóbbi 5 telóm mind Huawei volt.
De most a Mi 10 pro-nak áll a zászló.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#21) Segal válasza 7Heads Drago (#8) üzenetére


Segal
veterán

Itt a Samsungról nem lehet rosszat írni a Prohardveren meg az AMD-ről ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#22) Giovan! válasza Wesder (#11) üzenetére


Giovan!
addikt

Hagyd, erről a témáról nem szabad beszélni. Egyesek fejében itt a Huawei a szegény áldozat, akit a gonosz Trump csak azért betámadott, mert meg merte előzni az Apple-t.
Hogy mindeközben az Apple a számára leglényegesebb mutatóban még mindig köröket ver az összes konkurens gyártóra együttvéve is (ugyanis a szektor profitjának kétharmada továbbra is náluk csapódik le), az nem számít. A lényeg, hogy legyen miért siratni a Huawei régi dicsőségét :(

A cikkhez: Tippre a Huawei helyzete ennél már csak rosszabb lesz, tekintve, hogy a világ Kínán kívüli részén várhatóan igencsak megcsappannak majd az eladások a GMS hiánya miatt.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#23) rigoberto válasza Ricardo (#16) üzenetére


rigoberto
őstag

Jól mondod. Ár-érték arányban pedig biztosan ők a n1!

[ Szerkesztve ]

(#24) hangyász2


hangyász2
aktív tag

Ezeket a számokat pozitívnak látni a Xiaomira nézve elég fura. 10 millióról 6-ra esett az értékesítésük egy hónap alatt. Az, hogy a Huawei nyeletlen fejsze, rajtuk nem segít. Az egyetlen pozitívabb szám a Samsungé, amely visszafogott (10 % alatti) esést mutat az iparági átlaghoz képest. A Xiaomié még véletlenül sem. Szép dolog a dobogó, de nem hogy érmet, pénzt se adnak érte. Szóval ideológiát sem érdemes gyártani, mert nincs mihez.

[ Szerkesztve ]

(#25) Ricardo válasza Giovan! (#22) üzenetére


Ricardo
félisten

"ugyanis a szektor profitjának kétharmada továbbra is náluk csapódik le"

Én megnéznék egy kimutatást arrról is, ki mekkora haszonnal adja a készülékeit.

(#26) Wesder válasza Ricardo (#25) üzenetére


Wesder
félisten

Szàmít ez? A profit szàmít. Amíg van rà kereslet annyiért adjàk, amennyiért akarjàk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#27) Giovan! válasza Ricardo (#25) üzenetére


Giovan!
addikt

Ezt azért nem nehéz megtippelni, ebben biztosan az Apple viszi a prímet, máshogy nem is tehetne szert ekkora szeletre a mobilpiac profitjának tortájából (bár itt igazából nem is jó a hasonlat, a többieknek marad a szelet, az Apple-nél meg a torta legnagyobb része).

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy a csúcskategóriában, ahol a profit legnagyobb része képződik, hogy állnak az erőviszonyok.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#28) Ricardo válasza Wesder (#26) üzenetére


Ricardo
félisten

Igazán nem, csak ne tegyünk egyenlőségjelet aközé, hogy legjobb, és legtöbb profit.

(#29) Ricardo válasza Giovan! (#27) üzenetére


Ricardo
félisten

"Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy a csúcskategóriában, ahol a profit legnagyobb része képződik, hogy állnak az erőviszonyok."

Az is érdekes lenne.

(#30) Giovan! válasza Ricardo (#28) üzenetére


Giovan!
addikt

Én nem mondtam, hogy a legjobb lenne, csak azt, hogy a leglényegesebb mutatót tekintve egyáltalán nincs megszorongatva az Apple, így az az érvelés, hogy a Huaweire kivetett szankciók kiváltó oka az lett volna, hogy a sencseni gyártó megelőzte a cupertinóit, alapjaiban hibás.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#31) joey04 válasza Ricardo (#28) üzenetére


joey04
titán

még szerencse, hogy ilyet csak te állítottál.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) hallador


hallador
addikt

Nálam a Xiaomi azzal rúgta el a pöttyöst, hogy az android one vonalát nagy ívben hanyagolja. Nem nagyon lesz több Xiaomi telefonom. Pedig minőségben nagyon jók, de inkább Pixel.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#35) Ricardo válasza Giovan! (#30) üzenetére


Ricardo
félisten

A Huawei csak egy eszköz, amivel, Kínát akarják szivatni. Mi a garancia arra, hogy nem a Xiaomi lesz a következő? Az Apple-nek sem jó ez a kereskedelmi adok kapok.

(#36) Ricardo válasza hallador (#33) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért jár nekik a fekete pötty. :K

(#37) Mezcal válasza Ricardo (#35) üzenetére


Mezcal
addikt

A Xiaomi nem épít hálózatokat az USA-ban, nem belbiztonsági tényező a szemükben. A Huawinél az is gond, hogy köze van a párthoz.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#39) 7Heads Drago válasza Giovan! (#22) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Tippre a Huawei helyzete ennél már csak rosszabb lesz, tekintve, hogy a világ Kínán kívüli részén várhatóan igencsak megcsappannak majd az eladások a GMS hiánya miatt.
Ha mégse így lesz, akkor törölteted ezt a hsz-t vagy csak simán bocsánatot kérsz a userektől? :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#40) Giovan! válasza Ricardo (#35) üzenetére


Giovan!
addikt

Szerintem meg a Huawei egy eszköz, amin keresztül a kínai állam meg akar jelenni NATO-tagállamok 5G hálózati szektorában. Mivel a Xiaomi ilyennel eddig nem próbálkozott, így őt eddig szankcionálták.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#41) Giovan! válasza 7Heads Drago (#39) üzenetére


Giovan!
addikt

Te mégis mi a fenéről beszélsz? :DDD

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#44) jacis válasza Aryon87 (#38) üzenetére


jacis
nagyúr

Eddig sem volt... ;]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#45) h4h01


h4h01
senior tag

Már csak az ellátást és a szoftvert kéne felhúzni úgy ahogy a kamerás divízióval is csinálták..Ami tavaly is volt, hogy a Mi 9-re 6 hónapot kellett várni míg hivatalosan rendelni lehetett, az vicc..
És ezek a problémák az áremeléssel még bosszantóbbak..
A jelenlegi helyzetről meg ne is beszéljünk..Kis túlzással szerintem idén nem jelenik meg a Mi 10 itthon, hivatalosan..

(#46) 7Heads Drago válasza Aryon87 (#38) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A jelenlegi kakiban én nem vennék be mérget hogy ez így is fog maradni.
A Samsung sincs nyerő szériában. [link]
És ahogy én látom mások is szarul mérték fel a helyzetet. [link]
De legalább most van minek örülni a károgóknak.
Én még nem tenném meg egyik lovat se, mivel marha messze még a vége az évnek.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#47) transFERENC


transFERENC
újonc

Huawei P10 et nyúztam a megjelenésétől egészen karácsonyig.Megfogadtam többet nem veszek szolgáltató függő telót ,és hogy nyítok más irányt készülék(mindenképp top kinait,Huaweit már nem mertem) vonalon.!XIAOMI MI9 T PRO-lett.Bátran ajánlom bárkinek!HIBÁTLAN!

(#48) zsolt501 válasza transFERENC (#47) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Akkor elég bátor vagy, az tény hogy hardverileg nem rossz a telefon, DE és itt a szoftveres részen van most a hangsúly, mert sajnos a Mi 9T és a Mi 9T PRO ebben igen hadilábon áll, nekem pl. a Mi 9T van, de van az ismeretségi körömben még pár ilyen készülék PRO is és mindenki a szoftveres hibákra panaszkodik.
Szóval hardveresen nem lenne ez a készülék rossz, de amíg a szoftveres hibák nem lesznek javítva én nem szívesen ajánlanám senkinek a telefont, max akkor ha ezek a hibák felett szemet tud hunyni, vagy kísérletezni akar alternatív szoftverekkel, amit váljunk be nem mindenki akar felvállalni, és az alternatív szoftverek esetén is vannak még hibák.

Részemről biztosra vehető, hogy erős fenntartásokkal merném ezeket a készülékeket ajánlani jelenleg, és ez az én egyéni véleményem, ha valaki más véleményen van én azt tiszteletben tartom, tessék az én véleményem is tiszteletben tartani. :R

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#49) Ricardo válasza zsolt501 (#48) üzenetére


Ricardo
félisten

Milyen hibák vannak?

(#50) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínűleg én is javítom a Xiaomi statisztikáját egy K30 Pro-val.

Luck Dragon@ Azt mindenki tudja, h te Xiaomis vagy. ;)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.