Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Én csak azt sajnálom, hogy nem írtak egy új operációs rendszert, kicsit tanulva a WP hibáiból. Ami tulajdonképpen nem volt egy rossz rendszer, csak elkezdték hanyagolni.

Sic Parvis Magna

(#2) Thom!


Thom!
veterán

Ez akkora bukás lesz észhez nem fognak térni. :W
Mi ez a péklapát fos?? :Y :Y

(#3) 30z.Samu válasza Thom! (#2) üzenetére


30z.Samu
félisten

Engem alapvetően érdekelne a koncepció, de az Androiddal megbukott a dolog.

Sic Parvis Magna

(#4) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Ha husszú távon eljutnak oda, hogy a két képernyő közti keret a lehető leginkább összezsugorodik, akkor egész épkézláb lehet...

(#5) Ádám16 válasza 30z.Samu (#1) üzenetére


Ádám16
addikt

Minden álmom teljesült volna, ha a WM10-et rendesen megcsinálták volna. Biztos a nosztalgia beszél belőlem, de az Omnia 7-től a L925-ig mindegyik készüléket imádtam, amin forogtak a csempék.

Ha belenyomnának pár mrd $-t, én tuti visszaszállnék a vonatra.

Ez pedig szerintem sem lesz nagy számban értékesítve, túl rétegigény, és igazából akkor már miért nem vesz az ember egy rendes Surface-t, ha melóra kell? Droiddal nekem sem kéne.

(#6) b. válasza 30z.Samu (#3) üzenetére


b.
félisten

engem is érdekelne de 1400 dolláros áron azért beleférhetett volna kicsit több RAM ( 8 GB),5 G és még sorolhatnám . szerintem ez a hardver ezért az áron középkategóriás, persze a kijelző kivételével.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) #72042496 válasza sajti_pajti (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Két képernyő sem kéne, ha össze lehetne hajtani egy nagyobbat, ezzel kísérletez több másik összehajtható telefon.

(#8) martonx


martonx
veterán

Ez így a hajlítható kijelzők korában, android 11-el a küszöbön, Snapi 855-tel, ezzel az árral inkább valamiféle paródiának tűnik.
Értem én, hogy évekig tervezték, és csak most tudtak előállni vele, csak épp a világ közben elrobogott mellettük :D

Én kérek elnézést!

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az tok jo, hogy bemutato nuku a nagykozonseg szamara, de elorendelheto. Ket semmit mondo video alapjan rendeljenek a vasarlok egy ilyen 1400+ dollaros kutyut? Vagy fel akartak tenni a zart koru bemutatot a netre, csak elveszlett a file? Megette a kutya a videokazettat?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Duck663


Duck663
őstag

Szerintem maga a készülék nem néz ki rosszul, sőt még a koncepció is tetszik, de majdnem 2 éves a SoC, kevés a memória, ráadásul egy M$ termék, Androiddal, plusz horror ár. Erre azt mondom, hogy nem köszi.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#11) F34R


F34R
nagyúr

Micsoda?!!!! Android + MS... hogy a feszkes fenebe lehet ez sikertortenet? :D

(#12) DS39


DS39
nagyúr

Praktikus cuccnak tűnik, de marha drága.

(#13) Tigerclaw válasza Duck663 (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha azt nezed, hogy a hajlithato kijelzos megoldasok 2000-2400 dollarral startoltak, az 1400 dollar nem tunik nagyon elarazottnak. Persze szerintem is draga, de nem log ki a tobbi tularazott draga telefon kozul, az ara alapjan.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) 30z.Samu válasza Ádám16 (#5) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem Lumiáim voltak, én szerettem őket minden hülyeségeivel együtt. Gyors volt, stabil és nem mellesleg elérhető áron voltak a készülékek. Lumia 520 volt a favorit, maradtam volna ezen a vonalon, csak közben meggyilkolták az OS-t. :(

Sic Parvis Magna

(#16) #06658560 válasza F34R (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hátha találnak egy olyan OS-t, amelyik működik.

(#17) Dave™ válasza F34R (#11) üzenetére


Dave™
nagyúr

Androiddal még nem estek pofára. Mivel róluk van szó, így a többség már sejti a történet végét, rögtön a legelején. Sokat nem kell érte izgulni.

(#18) hroberto


hroberto
veterán

Tavalyi SoC, 6 Giga RAM. Legalább egy combosabb akkut tehettek volna bele.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#19) Duck663 válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


Duck663
őstag

Igen, node ez nem hajlított, ez két sík kijelző, jó OLED, de akkor is sík, azaz a kijelző költsége "csupán" megduplázódik. A hajlítottnál ez így nem igaz, ott ez sokkal durvább tétel lehetett, ami indokolta a magas árat. Ennél mi indokolja? A két kijelző? A 2 éves SoC? A M$ barkácsolt Android? Jó az kétségtelen, hogy az eszköz kidolgozottnak, jó minőségűnek tűnik, de ez töredék áron kapható telefonokról is elmondható. Nem igazán látom, mivel lehetne indokolni ezt a magas árat.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#20) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Azt észrevettétek, hogy 1:28-nál a kontroller be sem volt kapcsolva? :)) Jobbra húzza, az autó meg enyhén balra megy. Milyen ciki már! :DD

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#21) joey04


joey04
titán

Ezt kár volt fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) xeon forever


xeon forever
addikt

Mar azt hittem megint lesz windowsos telefonom...Erre nem.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#23) Bilux


Bilux
veterán

LG már adott ki valami hasonlót nem? :F

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#24) Duree


Duree
veterán

Ez nem az amire számítottam. Az árazása kicsit durva, ha átér Európába és talán hozzánk is simán 600 ezer környékén lesz az ára, márpedig ezért nem igazán fognak tolongani.

duree54

(#25) Duck663 válasza Hopkins95 (#20) üzenetére


Duck663
őstag

Oh, milyen szemfüles valaki! :D

Ez bizony tényleg gáz.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#26) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

En tovabbra sem ertem azt, hogy miert volt zartkoru a bemutato. Tul sokba kerul, hogy az emberek vakon beleugorjanak egy ilyen vasarlasba. A virus miatt meg kenyelmes helyzetben is vannak, mert keszithetnek kozonseg nelkuli keynote-ot is, ahogy az Apple tette a WWDC-re, vagyis elkerulhetik az eloben torteno "shit happens" dolgokat. Megszerkesztik es ki lehet tenni a netre. Minden jobb mint hogy kiraknak par videot, amit mar tavaly is lehetett latni, meg egy specifikacios listat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) Duck663 válasza Tigerclaw (#26) üzenetére


Duck663
őstag

Költségcsökkentés, ezért van rajta Android is. Ez leginkább azt mutatja, hogy mennyire bíznak a saját termékükben.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#28) Tigerclaw válasza Duck663 (#27) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez az MS, nem a mostindultam.el startup, szoval egy belsos promo elkeszitese nem tetel nekik. Ha meg nincs olyan allapotban, hogy demozzak, promozzak, nem dobnak piacra par nap mulva. Nagyon csodalkoznek, ha a heten nem jonne egy komplett bemutato toluk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) Flashback


Flashback
addikt

Tetszene a koncepció kb fele ennyiért.
Kérdés hogy egy külsö monitor, egér kombó tämogatva van. Bär akkor meg már inkäbb egy rendes ultrabook... Esetleg egy szük manager réteg tudja jól hasznosítani. A Samsung Note reklámba legaläbb valami produktivat próbáltak bemutatni...
Amúgy ezt kellett volna csinälni a Lumia szériäval. Rärakni egy korrekt és optimalizält androidot.
Szóval ahogy megszokhattuk az MS-töl:
- Profi HW
- Erösen Túlärazott
- Nem elérhetö minden régioban
- Célközönség nagyon kérdéses
- Programok tämogatäsa szintén kérdéses, bär sokkal jobb a helyzet mint a Lumiäk esetében...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#30) martonx válasza Flashback (#29) üzenetére


martonx
veterán

Az a baj, hogy ez 2 éves hw, ha profi hw lenne, akkor snapi 865+ és hajlítható képernyő lenne benne. Ez egy hajlítható telefon alternatíva lehetne sokkal olcsóbban, sajnos ezzel az árral ez így szimpla bukta lesz.

Én kérek elnézést!

(#31) Tigerclaw válasza martonx (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mukodes kozben lehetne latni hogy eleg-e ez a SoC. Konnyen lehet hogy egy meg regebbi is eleg lenne. Ha az ember leszakad a benchmarkokrol meg Fortnite, Asphalt szeru gamingrol, akkor kiderul, hogy ahogy a PC-s vilagban is, itt sem kell csucs processzor, hiaba ezt erolteti a marketing gepezet. Szerintem ma nagyon jol elvannak a 90-100k-ba kerulo telefonok gazdai, mikozben abban meg gyengebb a processzor, meg kevesebb a RAM. Ez olyan mintha azt mondanad hogy Threadripper meg EPYC, i9/Xeon alatt nincs elet. Egy ultrabook is draga, de azt sem azert vesszel mert hc gamer vagy.

A hajlithato kijelzok meg ma is csak kiserleti fazisban vannak, csak mar vannak par betataszter akik fizetnek is hogy tesztelhessenek. A masodik generacios keszulekeknel is latni, hogy vannak/lesznek problemak a hajlitassal. Emellett meg dragabbak. Igen, a hajlithato kijelzo coolabb megoldas, de meg nem tartunk ott. A hajlitott kijelzo ok, de a hajtogatos meg nem...foleg ha surun hajtogatod, nyomkodod es meg azt is elvarod, hogy karcallo legyen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) exedoc válasza F34R (#11) üzenetére


exedoc
senior tag

:D :D :DDD

(#33) Sanya válasza Thom! (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

valami ilyesmit olvastam anno az első iphone-nál meg a ipadnál.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#34) Dave™ válasza Sanya (#33) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az egy másik cég volt. Ez a Lumiás meg a Windows tabletes.

(#35) Duck663 válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


Duck663
őstag

Ez a M$. Ennyi, ezzel nagyon jól össze is foglaltad a történetet. Telefonhoz korábban, asztali OS újdonságaihoz se csinálnak semmi érdemit.

martonx: Teljesen felesleges a hajlított kijelző, ez sokkal jobb, sokkal strapabíróbb, megbízhatóbb, és egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy maga az eszköz rosszul néz ki. Sőt szerintem a hajlított kijelzővel kifejezetten ultra gáz lenne. Hajlítani nem lehet akármilyen kis ívben, pont ez az ami elcsúnyítaná az egészet.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#36) #16820480


#16820480
törölt tag

Azért ha már ennyi időtök van ide kommentelni, akkor annyi is igazán lehetne, hogy megnézitek róla a bemutató videókat, hetek óta elérhetők, a windowscentral yt csatornáján részletesen mutogatják a funkciókat a béták óta.
Igen, marha drága, de azért ez nem egy sima vanilla Anndroid meg két képernyő, aztán csá, hanem sokkal korrektebbül megoldották az egészet, van benne tényleg munka a szoftveres oldalon. Illetve eléggé hasonlít a W10X koncepciójához is, végre van valami egységes terv a MS-nál, nem össze-vissza kapkodnak. Őszintén szólva sokkal letisztultabb és átgondoltabb megoldás ez így, mint a Samsung meg huawei hajtogatós tech demói.

(#37) Hopkins95 válasza #16820480 (#36) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én továbbra sem látok ebben semmit, csak egy összeragasztott Androidos tabletet. Ennyi. :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#38) Synthwave válasza Ádám16 (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Yapp, szerintem is voltak jó windowsos telefonok. Nem is értem, hogy mit Androidozgatnak itt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) Tigerclaw válasza Synthwave (#38) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha lett volna erre windows biztos az kerult volna ra, az ziher. Talan a Neo ezert is kesik. A WP-t Satya kukazta, mint jopar mas dolgot is ami az elodjehez kotodik. Pedig komolyan dolgoztak mar akkor azon, hogy konnyen lehessen portolni androidos appokat WP-re.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#40) Tigerclaw válasza Hopkins95 (#37) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Egy irodai power user sokkal tobbet lat ebben es profitalna ebbol mint az atlagember, aki az okostelefonja tudasat alig hasznalja ki. En is az utobbiak koze tartozok, hogy felreertes ne legyen. Neha napokig nincs nalam telefon, annyira nem vagyok hozza kotve, annyira nem hasznalom ki.

Ha azt a lentebb linkelt videot megnezed, latszik hogy tenyleg nagyon jo multitaskra. Ez igazi hc business telefon, "munkagep". Persze mondjak a hivatalos megfogalmazasokban is, hogy ez nem telefon, de azt nem tudnam elkepzelni, hogy veszek egy ilyet egy zsak penzert es veszek/hordok melle egy masik okostelefont. Akkor ertelmet veszti. Ez abban egyedi, hogy telefon helyett hasznalhatok egy telefon/tablet megoldast egy toleralhato meretben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41) #16820480 válasza Tigerclaw (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azon a ponton szerintem nem nagyon volt Satyának választása, annyira sok pénzt beleöltek és annyira semmi nem jött ki belőle, hogy gondolom a részvényesek fejeket követeltek.
Volt erről is valami egész jó videó, de most nem emlékszem már melyik csatornán láttam, hogy hány mrd dollárt költöttek WP-ra (beleértve a fejlesztést, a reklámozást, a sponzori szerződéseket, a Nokia támogatását, majd később megvételét, stb).

Sajnálom én is, mert szerettem nagyon a WP-t, főleg a 8.1-et. Én amúgy annak is örülnék, ha csinálnának egy Gapps mentes Android iterációt, amin MS szolgáltatások vannak alapból, és felteheted a Google cuccait is, amiket akarsz, ha akarod. Ez viszonylag alacsony erőfeszítés lenne egy teljesen saját platformhoz képest, és tudnának csinálni rendesen Surface telefonokat vele, vagy akár átadni más gyártóknak is.

(#42) Tigerclaw válasza #16820480 (#41) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Most ugy tunik, hogy sajat aruhazuk nem lesz rajta, max valami az xCloud-os a jatekoknak...szoval a Play-t szerintem muszaj rajta hagyni. A tobbi remelhetoleg nem "bedrotozott" bloatware es itt nem csak a Google-s appokra ertem, hanem azokra is amit az MS tesz ra alapbol. Nem mindenkinek kell ra minden amit feltettek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43) BatchMan


BatchMan
senior tag

MS-t csak az Office miatt választanék, de Androidra nem sikerült rendes Office-t írniuk. Ez így értelmetlen.

(#44) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Mit lehet egy tableten munkát végezni? Leszámítva a raktárosokat, akik vonalkódolvasóval lecsippantják a terméket és kipipálják a tableten. De kb. minden másra billentyűzet kell, ha veszel hozzá egyet, akkor meg már ott vagy a notebooknál. A képernyőn minigombokat nyomogatni sms-ezésen túl senki nem fog.

Hajlítható kijelző: csak a széttörés ideje a kérdés, nem az hogy megtörténik-e. Hosszútávra nem alapoznék vele.

(#45) daninet


daninet
veterán

Az egész úgy néz ki mint két 2015-ös telefon összetákolva.
Elképesztő, hogy ekkora tech cég lévén egyik bukott hardvert prezentálják a másik után. Talán a surface laptopok voltak hosszú ideje az első dolog ami megmaradt.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#46) Ádám16 válasza daninet (#45) üzenetére


Ádám16
addikt

Nem a kinézete miatt fogják venni ezt az (gazdag üzlet)emberek, hanem a funkcionalitása miatt. Egyébként az anyaghasználat nagyon minőséginek tűnik.
Nem flamelni akarok, de új gen iPadek is jönnek régi dizájnnal (Lsd iPad Air, iPad mini).

(#47) Hopkins95 válasza Ádám16 (#46) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hát hamarabb veszek egy iPadet, mint egy ilyet... :U De akinek van feles égetnivaló pénze, az költsön csak ilyenre...

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#48) #16820480 válasza Tigerclaw (#42) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, bár meg lehetne oldani úgy is, ahogy az Edge-nél csinálták, hogy ott a saját store, de Chrome Webstore alól is telepíthetsz dolgokat.

Hopkins95: Drágának drága, de én mondjuk az 500$-os ipad Air-t is sokallom. Viszont az egyik nem feltétlen alternatívája a másiknak. Lásd például az iOS még mindig nem túl fejlett multitask-ját, vagy azt, hogy nincs több user kezelése a rendszerben.

(#49) Hopkins95 válasza #16820480 (#48) üzenetére


Hopkins95
addikt

A több user kezelése konzumer vonalra szerintem tiszta felesleges, nem ismerek embert, aki használná. :U

Az Androidnak meg semmiben sem fejlettebb a multitaskingja, mint az iOSnek. Ráadásul Androidon például a Dolphin böngésző amit én használok telefonon az nem is támogatja.

Egyébként igen, én is sokallom az 500 Eurót az iPad Airre, de ha egymás mellé teszem a kettőt iPad vs. Surface Duo és melyiknél milyen chipset illetve szoftveres háttér van, akkor 500 vs 1400-nál már nem is lesz annyira drága az az iPad.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#50) Tigerclaw válasza BatchMan (#43) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem hasznalok Office-t telefonon, mit jelent, hogy nem sikerult rendes Office-t irni? Mi nem jo? Ezek egyebkent nativ Word/Excelt jelentenek, vagy ezek web appok, android app kontosben?

Nem lehet hogy erre mas Office kerul majd, mivel a jobb kijelzo arany miatt talan kisebb kompromisszumot kell kotni az UI eseten?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#51) #16820480 válasza Hopkins95 (#49) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hogy a viharba ne :D Ha mondjuk egy tablet van, és nem akarsz minden logint feltétlen megosztani a pároddal, élettársaddal, vagy gyerekkel akár. Vagy ha mondjuk csinálsz egy személyes meg egy munkaprofilt, hogy jobban elkülönüljön a kettő.
Hát, az alap droidnak nem feltétlen, de ennél a Duonál nagyon klasszul megcsinálták a két képernyőn a multitaskingot, illetve ott a PiP is, ami nagyon korlátozott iOS-en (kb talán yt tudja és annyi?).

Persze, én is Airt veszek majd ősszel valamikor, ha tényleg megcsinálják a Pro designjával és type-c csatlakozóval, de ha egy árban lennének, akkor már elgondolkodnék a Duo-n azért. Reménykedtem benne, mert a Surface Go is elég megfizethető lett, de ezt úgy látszik nem annak a közönségnek szánják.

(#52) Hopkins95 válasza #16820480 (#51) üzenetére


Hopkins95
addikt

Itt a legnagyobb gond a HA... :D

Nálunk a telefon/tablet az saját, nem turkálunk egymás eszközében. Sőt, én a laptopomat is csak magam használom, ahhoz más nem nyúl. A családi PC van úgy megoldva, hogy nincs jelszó megadva, így az Anonymus profilon egy Enterrel bárki bejelentkezhet.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#53) Ádám16 válasza Hopkins95 (#52) üzenetére


Ádám16
addikt

Itt a legnagyobb “gond” a TI. :)

Én 3 évig egy notit használtam a nejemmel, 2 éve kaptam cégest, de azt is alig használom. Persze másik fiókkal a nejem notiját. Annyira nem hiányzott a Win, iPaddel kb. mindent megoldok itthon. Melóhoz persze kell, ha nem vagyok az irodámban egy W10Pro egy notival, hogy tudjak csatlakozni a benti géphez.

Ezen felül az adminisztrátoromnak is van egy fiókja a benti gépemen, ha nem vagyok bent, és pár dologhoz hozzáfér, ha muszáj.

Azért a több fiók dolog nagyon nem hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#54) #16820480 válasza Hopkins95 (#52) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én nem feltétlen vennék meg redundánsan mindenből többet azért, hogy mindenkinek külön fiókja legyen :N Főleg nem olyan kiegészítő cuccból, amit nem annyira sokat használ az ember. Annyira nem hinném, hogy nehéz lenne megoldani, de majd pár év múlva elsütik ezt is, hogy megoldották jobban mint bárki más a történelem során.

(#55) Hopkins95 válasza #16820480 (#54) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én megtanultam, hogy ha egy eszközön több ember osztozik, akkor biztos nekem is épp akkor kéne, mikor a másik néz rajta valamit. :U Aztán csak a vita van belőle, hogy ki használja meg hogy #miért pont most akarod te is megnézni, eddig nem volt rá időd?

Persze tudom, hogy nem mindenki engedheti meg magának, régen nálunk sem így volt, de mára kialakult szerencsére és mindenkinek saját tabletje/laptopja van igény szerint.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#56) martonx válasza Ádám16 (#46) üzenetére


martonx
veterán

Gazdag üzletemberek eddig is csak és kizárólag az almás szarok, és a Galaxy csúcsmodell között dilemmáztak. Ebbe a körbe MS sosem fog bekerülni, pláne nem ezzel a telefonnal :D

Én kérek elnézést!

(#57) troviko


troviko
senior tag

Ipari hulladék. Instant bukó. :(

https://www.oldtech.hu/

(#58) Ádám16 válasza martonx (#56) üzenetére


Ádám16
addikt

Ezt egyenesen Washingtonból írod nekünk egy business towerből? Hagyjuk már, várjuk ki a végét.
Én adnám, ha bejönne az MS-nek, ahogy írod is, elég lapos a piac.

(#59) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Vegre feltettek a zart ajtos bemutatot is: [link]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#60) #16820480 válasza Tigerclaw (#59) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez egy tök korrekt videó, nem az a kisgyerekesen lekezelő bohóckodás, amit csomó cég csinál (khm...AppleGoogle...khm), amikor ilyen két szavanként tördelve beszélnek meg próbálják azt a hangnemet erőltetni, ami feltételezi, hogy egyik ámulatból a másikba esel.

(#61) Sanya válasza Dave™ (#34) üzenetére


Sanya
nagyúr

Igen, a Microsoft eléggé rossz cég.
Pl: operációs rendszer, felhős szolgáltatás, office, teams, xbox, stb.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62) martonx válasza Ádám16 (#58) üzenetére


martonx
veterán

Nem onnan, de ha jártál már rendszeresen külföldi meetingeken, akkor nem kell óriási statisztikai képesség ahhoz, hogy lásd, erre a két modellre korlátozódik a business élet jelenleg.

Én kérek elnézést!

(#63) Tigerclaw válasza #16820480 (#60) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Panos szokas szerint kicsit terjengos, lassan indul az eleje. Par helyen szokasa / termeszete szerint elegge emocionalis. Lathatoan a Surface termekcsalad az o gyereke.

Kesobb egesz informativ, ahol a parositott appokat, multitaskingot mutatja, vagy hogy intelligensen alkalmazkodik az UI a hasznalathoz.

Nem kicsit fail, amikor a Surface Studion hasznalja a no (Shilpa) Duo appot. Olyan gyenge a Studio hardvere, hogy ennyire choppy egy egyszeru ablakmozgatas? Ezt kihagyhattak volna, foleg ha tenyleg csak a Studio hardvere a ludas, nem az app.

A hardveres bemutatonal tetszett, hogy a kijelzoket egyutt kalibraltak es meg a geometriai szinkronra is ugyeltek. A csuklopant megvalositasa is profi, de remelem nagyon zart, mert nem lenne jo ha bejutna a por a fogaskerekek koze. Aggaszto, hogy nem beszeltek az IP vedelemrol. Akarhogy is, ma mar szinte elvaras a magas szintu por es vizallosag, mert minden telefon tudja az meg az alacsonyabb arkategoriaba is.

En ugy latom, hogy erdemes megvarni a long-time review-ket. A hardver design premium, a tavalyi SoC szepen mozgatja. Amennyi akadas volt pl. az orientacio valtaskor, annyi van minden premium vason, az ideiken is. Atlag usernek nem ajanlanam, mert ez tenyleg egy business phone, es nem csak az ara miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#64) Tigerclaw válasza martonx (#56) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ne felejtsd el, hogy annak a retegnek foleg azert kell csucs iPhone, vagy Galaxy, mert dragak. Nekik mutatniuk kell ruhaban, cipoben, oraban, telefonban, hogy "oda tartoznak". Ez egy draga telefon, egyedi is, foleg ha mindenkinek iPhone-ja van, szoval ket fontos box mar ticked.

Amugy kivancsi vagyok hogy iden mit gurit az Apple. Az MS egy eve beharangozta ezt, masok meg piacra dobtak foldable megoldasokat. Vajon reagal erre valamit az Apple vagy marad azon az uton amin 10 eve jar? (az utobbira tippelek)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65) #06658560 válasza Tigerclaw (#64) üzenetére


#06658560
törölt tag

Elég nagy multiknál amikor a mobil eszköz engedélyezés szóba került, akkor gyakorlatilag ez a két márka lett csak engedve. Apple vagy Samsung. Utóbbi gondolom a Knox miatt, mert eléggé úgy nézett ki a lista, hogy csak addig nyújtózkodott, ameddig a Knox ért.

(#66) #16820480 válasza Tigerclaw (#63) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, egyértelműen sokkal őszintébb volt, mint amikor teleprompterről olvassák az esti mesét :K Nekem bejött a stílusa, még a bakikkal együtt is.

Hardveresen nem vészes annyira. Bár persze nincs sok kamerája, meg ilyesmi, de ez nem is arra lett kitalálva azért. A toll támogatás nagyon illik hozzá, ahogy lehet könyvként, jegyzetként használni, és ebben a OneNote elég jól alá is dolgozik.
Remélem ez túléli majd és nem egy olyan termék lesz, mint a Zune vagy hasonlók, amik tök jó termékek voltak, csak éppen senkit nem érdekeltek, mert fúj MS. Illetve azt is remélem, hogy lesz ebből majd valami megfizethető változat idővel, arra talán érdemes lesz beruházni.

(#67) Ádám16 válasza #16820480 (#66) üzenetére


Ádám16
addikt

Én pedig azt remélem, hogy a W10-et nyomják majd ezekre az eszközökre is. Nekem nagyon mehh ez az Android egy MS terméken.

(#68) #16820480 válasza Ádám16 (#67) üzenetére


#16820480
törölt tag

W10-nek mindössze annyi problémája van (és 20 éve még kiröhögtek volna ilyen kijelentésért), hogy nincs rá értelmes app kínálat. Mert senki nem akart modern appokat fejleszteni, az RT is ebbe halt bele, hanem inkább cipeljük a win32 cuccokat a 90-es évekből, aztán meg megy a panaszkodás, hogy milyen nagy, lassú, és nem tud megszabadulni régi hibáktól.

(#69) Ádám16 válasza #16820480 (#68) üzenetére


Ádám16
addikt

Mélyen benne volt az RT bukásában az Ms töketlenkedése, és az, hogy amellett kapható volt teljes értékű W10 tablet/hibrid noti is.
Szerintem az MS-nek nem szabadna szoftveróriásként másra hagyatkoznia. Pénzük, tehetségük van, a W10-ben hatalmas a potenciál, egyszerűen jobban kéne ezt a vonalat nyomni. Így viszont egyértelmű, hogy elengedtek pár dolgot ezzel kapcsolatban.

(#70) #16820480 válasza Ádám16 (#69) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyrészt az sosem jó, ha csak egy dologra koncentrálnak, mert ha az bukik, az egész cég bukik. Másrészt évek óta látszik az a tendencia, hogy egyre inkább a hordozható eszközök felé tolódik a piac, ott pedig a MS-nak továbbra sincs túl sok használható terméke (a W10-es x86 laptopokat ne számoljuk ide a nagyon kevés üzemidő és általában méretes külső miatt azért). A WinRT, a WP is próbálkozások voltak, hogy ezt orvosolják, de valahogy nem nagyon akarnak az emberek rámozdulni. Illetve itt van most ez a Duo, de majd a W10X is ezt a vonalat követi, csak szerintem amíg nem hagyják el az ezer éves legacy részét, addig sosem lesz versenyképes. Lehet, hogy azt kellene inkább csinálják, hogy a business felhasználóknak hagynak egy legacy rendszert win32 támogatással, vagy azt külön fizetőssé tenni a Pro licenc alá, mindenki mást meg terelni az UWP alkalmazások felé.
Szóval persze, hogy elengedtek pár dolgot. Mert manapság abból nehéz megélni, hogy csinálsz egy szoftvert és eladod. Mindenki arra mozdul, hogy csinálsz egy szolgáltatást, és folyamatosan pénzt szedsz (átalánydíjat) a fenntartásért és fejlesztésért.

[ Szerkesztve ]

(#71) Hopkins95 válasza Ádám16 (#69) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én nem hiszem, hogy valaha lesz már Windows 10 ultramobil eszköz, a Microsoft túl balf@szul csinálta az egészet és a vonat pedig azóta villámgyorsan elrobogott mellettük.

Pedig én is nagyon szerettem volna, hogy legyen, de én már elengedtem. Nem igazán tudok többé hinni a Microsoftban meg hogy milyen irányba is akarnak elmenni a jövőben. Szerintem szolgáltatásokban látják a jövőjüket, nem akarnak ők itt már Windowsot mobil platformra készíteni, miután rendesen felsültek vele.

(#70) sheratan És ki a fenének kellenek az UWP-s szarok? Phelan is elmondta párszor az Othersideban, hogy nem jó koncepció ez az UWP platform. Ráadásul az így készült játékoknál még rendesen a beállításokat sem lehet tweakelni, mert nem férsz hozzá a config fájlhoz. :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#72) exedoc válasza Hopkins95 (#71) üzenetére


exedoc
senior tag

"Én nem hiszem, hogy valaha lesz már Windows 10 ultramobil eszköz, a Microsoft túl balf@szul csinálta az egészet és a vonat pedig azóta villámgyorsan elrobogott mellettük." ...

Kár, pedig szerintem pont akkor szűnt meg mikor már elég jól használható volt, és viszonylag sokmindent javítottak rajta. Lett volna jövője, csak folyamatosan kellett volna javítani, fejleszteni, és valahogy az MS nem akart több pénzt fordítani a dologra. Útközben feladták akkor mikor már egész jó volt, ezt sok embertől hallottam akik a mai napig szeretnének WP-t látni.

(#73) Ádám16 válasza exedoc (#72) üzenetére


Ádám16
addikt

Ja, a WP 8.1 remek volt. Csak ugye az AppGap.
Utána egy forintot nem kellett volna a W10M-re égetni, az szánalmas bughalmaz lett.

sheraran: Én is az UWP-t támogatnám, és én is agresszívan. Haladni kell a korral, kényszer esetén működne is szerintem a dolog.

(#74) Hopkins95 válasza exedoc (#72) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen, szerintem is nagy kár, hogy a Microsoft dobta az egészet, mikor már nagyjából sínen volt az egész, csak ki kellett volna mellette jobban tartani és nagyon keményen azon dolgozni, hogy sínen maradjon a vonat. Illetve nem feladni az új modellek kiadását, hanem minden kategóriában színre lépni versenyképesen és nem csak Lumia 950 modellekkel a csúcskategóriában drágán. Majdnem én is azt vettem anno, de áldom az eszem, hogy nem szálltam fel a vonatra. Azóta mindennel szkeptikus vagyok, amihez a Microsoft belekezd. Egy nagy középsőt mutatott a Microsoft a felhasználóknak, akik felszálltak a vonatra. :((( Az a baj, hogy nem az első eset, hogy feladtak egy-egy ígéretesnek tűnő projektet(Kinect, Windows RT, Mixer, stb.)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#75) martonx válasza Tigerclaw (#64) üzenetére


martonx
veterán

Nem felejtem, nagyon jól ismerem azt a réteget, ezért vagyok atom biztos benne, hogy pont annál a rétegnél nem fog labdába rúgni szegény MS, amelyiknek ezt a telefont szánja. Mindenről lekéstek mobil fronton, csak még mindig nem fogták fel.

Én kérek elnézést!

(#76) exedoc válasza Hopkins95 (#74) üzenetére


exedoc
senior tag

Igen nekem sem tetszik MS üzletpolitikája. Agresszíven elkezdenek letolni valamit mindenki torkán, aztán mikor megszokják az emberek, megtanulják használni, neadjisten meg is tetszik nekik, akkor meg egy vállrántással pofánszarják őket, és törlik az egészet. Kukázzák ami már viszonylag jól használható volt, majd egy kis szünet után visszatérnek valami szarral, ami használhatatlan, megkapják a userektől a kritikát, végül ők háborodnak fel, hogy na ezeknek barmoknak semmi se tetszik. Kész.

[ Szerkesztve ]

(#77) Tigerclaw válasza martonx (#75) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Meg ma is jelennek meg uj gyartok, olyan sikeres telefonnal amiben semmi extra nincs, csak jol osszerakott, jol arazott, szemben a nagyobb gyartok rogeszmes "csak ne legyen tokeletes, hagyjunk ki belole valamit" iranyelv alapjan osszerakott telefonokhoz kepest. Nincs lejatszva a piac, folyamatosan valtozik. A Huawei, Xiaomi par eve meg megturt exotikus olcso gyarto volt. Ma meg nemhogy verik a nagyokat, de mar ok a nagyok.

Pont azoknak teremhet baber, akik nem csatlakoznak a mainstreamhez. Kockatos, de bejohet. Rosszkor jott nekik a COVID-19, mert nehezebb eladni draga telefonokat, mikor penzszuke van.

En se josolok nagy eladasokat, de szerintem megtalalja a helyet. Kivancsi lennek hogy a "reszben hasonlo" hajtogatos telefonok milyen eladasi szamokat produkaltak, produkalnak.

Arra is kivancsi vagyok, hogy az Apple meddig marad biztonsagi jatekos ezen a piacon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#78) Hopkins95 válasza exedoc (#76) üzenetére


Hopkins95
addikt

:K

(#77) Tigerclaw Nincs lejátszva a piac, de mivel a Microsoftról beszélünk, csak mosolyogni tudok ezen próbálkozásukon(és árazásukon). Nyilván ha tévedek és bejön nekik, akkor utólag elismerem, hogy ezúttal rendesen mellélőttem, de elég magabiztos vagyok benne, hogy a Microsoft nem ezzel az eszközzel fogja meghódítani az ultramobil szegmenst. :D

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#79) Tigerclaw válasza Hopkins95 (#78) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Meghoditani biztos nem fogja, mert kifejezetten retegtelefonnak terveztek, ahogy a Galaxy Fold-ot, vagy a Mate X-et. Azoknal sokkal olcsobb es sokkal tobb ertelme is van, de ugyanugy retegtelefon.

Utat mutathat abba az iranyba, ahol az okostelefon nem csak egy kover specifikacios lista, egy 48 funkcios digitalis svajci bicska, amin, csak 7 funkciot hasznal a tobbseg, hanem egy hasznos munkaeszkoz. Nem jo mindenre, de amit tud arra jo is.

A koncepcio jo, a megvalositas nem tokeletes, az ara magas, de remelem jovore lesz utodja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#80) martonx válasza Tigerclaw (#77) üzenetére


martonx
veterán

A Huawei már nem játékos (Ázsián kívül), üzleti vonalon meg a Huawei, Xiaomi csak mosolyogni jó, amikkel az egyszerű melósok elhitetik magukkal, hogy csúcstelefonjuk van, de az elit business managerek tudják, hogy CSAK az Apple és a Samsung gyárt értelmes telefont. :D
Viccet félretéve, az általad is említett gyártók pont azért tudtak idáig jutni, mert szaré-hugyé adták az aktuális csúcs hardvereket. MS pedig azért bukott meg a VM10-el is, mert a létező legalapabb hardvert adta annyiért, mintha csúcs hardver lenne. És most ugyanezt látom ismétlődni. 2 éves hardvert adnak ki annyiért, mint az aktuális csúcs hardverek. Persze a két képernyő miatt kicsit kilóg a sorból, de azt nem fogják fel, hogy ez senkit nem érdekel, maximum akkor érdekelne néhány kísérletező kedvű alakot, ha fele ennyibe kerülne.
Oltári buktának nézünk elébe. Csak azt nem értem, miért nem tanulnak a múlt hibáiból, még csak nem is kellene sok évet visszamenniük az időben.

Én kérek elnézést!

(#81) #16820480 válasza martonx (#80) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jaja, a Huaei annyira menő, hogy cégen belül rendeletbe kellett adniuk, hogy akik ügyféllel érintkeznek, azoknak muszáj Huawei telefont használni, mert amúgy mindenki szifonnal rohangált :) Xiaomi dettó, az új laptop promóiknál közösségi médián Macbookot használ a cégvezető :D
Persze azt használnak, amit jól esik, csak így nehéz eladni, hogy de ők márpedig jobbak.

(#82) Hallosz válasza Tigerclaw (#50) üzenetére


Hallosz
senior tag

Kövezzetek meg, de nekem tetszik. Erős a gyanúm, hogy meg is veszem amint ideér.

Mert lakni, muszáj.

(#83) Bluverkill válasza Hopkins95 (#78) üzenetére


Bluverkill
tag

Microsoftnak nem ez a célja. Ajánlom neked ezt a cikket. https://www.windowscentral.com/who-surface-duo

(#85) Tigerclaw válasza Bluverkill (#83) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nagyon jol meg lett fogalmazva, bar en a potencialis vevokor egy harmadik, sot negyedik kategoriajat is emlitenek.

Szerintem
- nem csak a Surface/MS fanok
- nem csak a tech/kutyu rajongok/orultek vennek ezt az elso valtozatot
- hanem azok is akik eddig is kenytelenek voltak produktivak lenni mobillal es/vagy tablettel, akar irodai jellegu, akar kreativ/muveszi tevekenyseget uztek. Ok eddig mondjuk Samsung Note-ot vagy hasonlot vettek. Most szamukra van egy uj opcio.
- az elozo csoportbol kiemelnem a grafikusokat, designereket, azokat akik mar eddig is hasznaltak tableteket rajzolasra. Ha a toll erzekelese, a latency megfelelo, ez lehet talan a legkisebb eszkoz ami idealis rajzolasra. Remelhetoleg mar a start idejen lesz 1-2 optimalizalt app rajzolasra.

Persze ez se jelent tomegeket, de nem is celjuk a tomegek elerese, se most, se szerintem kesobb se igazan. Legalabbis ha abbol indulok ki, hogy a Surface se lett nagy siker - foleg az arcedula miatt - es megis mar hany generacional tartunk es lathatoan eszuk agaban sincs lentebb arazni. Mondhatni olyan lett a Surface mint a Mac szeria, vagyis egyik ceget se zavarja, hogy csak egy nagyon kicsi szegmenset erik el a piacnak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#86) martonx válasza Bluverkill (#83) üzenetére


martonx
veterán

Szóval ezzel monitorozzak a piacot. Gondolom, ezért is csak US only, bár az is hülye, aki pénzt fizet egy 99%, hogy elvetélt kísérletben részvételért.

Én kérek elnézést!

(#87) martonx válasza Tigerclaw (#85) üzenetére


martonx
veterán

Kizárt dolognak tartom, hogy bárki 5.6 colon fog rajzolgatni...

Én kérek elnézést!

(#88) Tigerclaw válasza martonx (#86) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

En ugy latom, hogy kicsi a kockazat, ha a vasarlo megerti, hogy mire jo ez.

Talan ezert is van igazsag abban - amit irtak is - hogy jobb is, ha nem a legujabb soc, kamerasziget, stb. van benne. Ezzel tavoltartjak azokat, akik a specifikacios lista alapjan vasarolnak, jellemzoen felevente, evente cserelgetve a telefont, de kozben csak ugyanarra a 3-4 dologra hasznaljak. Tavoltartjak azokat, akiknek tenyleg nem valo ez.

Kevesebb lesz az olyan review, amiben panaszkodnak hogy milyen gyenge ez, meg az, mivel ha nem hulye elore latnia kellett azt, szoval a panaszkodassal csak sajat magarol allit ki bizonyitvanyt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#89) Tigerclaw válasza martonx (#87) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Passz, piros. Nem vagyok grafikus, szoval lehet hogy igazad van, de ha te sem vagy az, kicsit eros azt allitani, hogy kizart dolog.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#90) #06658560 válasza #16820480 (#81) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az biztos csak a minőségről szólt és nem trend hype akármi egyéb volt mögötte?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.