Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) gaborn1 válasza Armagedown (#1) üzenetére


gaborn1
tag

Na igen, annyira meglepő a hír, mint az, hogy a prostituáltak szexelnek. ;]

(#3) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Az nem lehet. Elon jó ember.

(#4) tomcat78 válasza gaborn1 (#2) üzenetére


tomcat78
őstag

Mármint úgy érted, hogy Musk barátunk egy r.....banc, és végre meg is b....szhatnák? ;] :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#5) #54625216 válasza tomcat78 (#4) üzenetére


#54625216
törölt tag

Azért az ugye megvan, hogy ez egy vizsgálat és nemhogy ítélet de vád sem?

(#6) tomcat78 válasza #54625216 (#5) üzenetére


tomcat78
őstag

Azért az ugye megvan, hogy a mondat végén kérdőjel van és reakció egy hozzászólásra?
De mint ilyenkor lenni szokott, a vizsgálaton túl sem mennek. Láttunk már ilyet nem is olyan rég. Pl Toto Wolff esetében is maximum érdekesek volta a körülmények. Túl nagy a hatalma.... Nem mernek hozzá nyúlni, míg a wc-n ülve is képes manipulálni a crypto piacot pl.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#7) #54625216 válasza tomcat78 (#6) üzenetére


#54625216
törölt tag

Mondjuk pont Musk esetében nem hinném, hogy a hatóságok megijednének a "hatalmától", mivel a jelenlegi USA adminisztráció alig titkoltan próbálja ott szívatni, ahol csak lehet, tehát nagyon is mernek hozzányúlni.

(#8) tomcat78 válasza #54625216 (#7) üzenetére


tomcat78
őstag

Nem hiszem, hogy egyet értenénk a témával kapcsolatban. Mivel nekem inkább tűnik úgy, hogy a látszatra adnak csak. Természetesen az enyém is csak vélemény. Mindenesetre pont Musk esetében nem feltétlen bánnám, ha kicsit tényleg valóban meg is piszkálnák, nem csak vizsgálódnának. Tisztában vagyok vele, hogy sokak szerint Musk és az utópiáia a jövő, ezért sokan kedvelik is. Én nem tartozom közéjük. A maga módján zseniálisan csinálja a dolgait. De ennek sokszor nagyobb a füstje, mint a lángja. Lásd önvezetés.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#9) #54625216 válasza tomcat78 (#8) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Mindenesetre pont Musk esetében nem feltétlen bánnám, ha kicsit tényleg valóban meg is piszkálnák, nem csak vizsgálódnának."

Ez nem vélemény kérdés. Musk vagy elkövetett valamit (és akkor vállalnia kell a következményeit), vagy nem. Ennek kiderítésére való a vizsgálat. Hogy egyébként tetszik-e amit mond vagy csinál, annak semmi köze ahhoz, hogy törvényesen teszi-e. "Megpiszkálni" egy jogállamban pedig akkor csak lehet valakit, ha törvényt sértett.

Muskot folyamatos politikai természetű támadások érik az USA adminisztráció részéről és a médiában rendszeresen "megfuttatott" vizsgálatok is erről szólnak.
Ugyebár vizsgálatot bármikor lehet indítani, és magát a vizsgálat tényét lehet hangulatkeltő médiahírként tálalni. Aztán ha a vizsgálatnak semmi kézzel fogható eredménye nem lesz, akkor vagy be sem számolnak róla, vagy "megúszta" narratívába foglalják. Ezek a módszerek a politikában mindennaposak, az viszont elkeserítő, hogy alig titkolt lobbiérdekek (értsd: korrupció) miatt már civileket is hasonló eszközökkel vesznek célba.

(#10) tomcat78 válasza #54625216 (#9) üzenetére


tomcat78
őstag

Viszont mivel Te magad is azt írod, hogy nem vélemény kérdése.... Erre feltételezésekbe bocsájtkozol, leírod a saját véleményed, szerintem engedjük el a dolgot. A Te véleményed az, hogy így is piszkálják az embert, az enyém meg az, hogy nem eléggé. Gyanítom, hogy akármeddig csavarnánk a dolgot sem értenénk egyet, így feleslegesen ne győzködjük egymást a saját véleményünk alapján.
A végével egyet értek, de a többivel nem. :R

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#11) #54625216 válasza tomcat78 (#10) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Erre feltételezésekbe bocsájtkozol, leírod a saját véleményed, szerintem engedjük el a dolgot."

Hogy Musk elkövetett-e valamit, az nem vélemény kérdés, mert arra vannak a jogi intézmények, hogy megállapítsák.
Ettől még lehet véleményem, hogy szerintem milyen lobbiérdekek állhatnak a görcsösen erőltetett média tematizáció hátterében, de ebben - természetesen - nem kell egyetértenünk.

(#12) tomcat78 válasza #54625216 (#11) üzenetére


tomcat78
őstag

Viszont erre a megállapítás dologra gondolok, hogy nem feltétlen mernek találni bármit, amit komolyabban szankcionálni kéne.
Nem a média alapján gondolom azt az emberről, hogy nem teljesen normális. Foglalkoztam egy időbe az életével, életrajzával, mivel érdekelt hogyan jutott oda, ahová. És ez nem feltétlen merült ki a wikipédiában. Nekem simán az a véleményem róla, hogy erősen nárcisztikus, enyhén autista (akik amúgy jellemzően intelligens emberek) és istenkomplexussal megáldott figura. Minden fölöttinek hiszi magát. A következtetésem ebből ered, hogy amennyiben kevesebb hatalma (pénze) lenne, már rég elmeszelték volna. De nem teszik. Nem feltétlen azért, mert tiszta, mint a fehér hó. Dollár milliókat/ milliárdokat képes átrendezni egyetlen posztjával a wc-n ülve. Lásd crypto piac. Amivel tetszik vagy nem, ekkora mértékben már számolnia kell az illetékes hatóságoknak, hatalmaknak is. Pistikét simán elítélik, mert a 0,00004 btc-je minden csak nem befolyásoló tényező a gazdaságra. Ellenben Musk ilyen vagyona már komolyan az. És ez semmiképp nem jó- nem csak Muskra értve-,hogy valakinek ekkora befolyása legyen a világ gazdaságára.
Amíg értelmesen meg lehet vitatni eltérő álláspontokat, semmi bajom a beszélgetéssel. Amíg nem meggyőzni akarsz- ahogyan én sem téged- addig konstruktívnak minősíthetjük a dolgot :R :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.