Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Wow, MLC, nem hittem volna, hogy még látunk ilyet.
Viszont az ára biztos elég magas lesz...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) #16939776 válasza .mf (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

A 4.0-ás csatoló felületű nvme-vezérlő és a gyorsabb+nagyobb memória váltás az biztos megtörtént. Az MLC-nek olvasási tempója egész jó tud lenni valószínű azért lett az.
Kérdés, hogy mennyire szervezték át ezeknek a vezérlőre való bekötését, mondjuk több csatornára osztva, tud-e min. 2x akkora folyamatos (nand-ok által limitált) írást/olvasást tartani, mint a régebbi példányok tudtak.

[ Szerkesztve ]

(#3) dkess


dkess
őstag

Valószínűleg az alább jelölt helyen lemaradt egy 'nem' szócska:

"A mai szemmel alacsonynak tűnő tárhely arra utal, hogy valószínűleg MLC NAND dolgozik a meghajtókon, melyek így elsősorban az adatátvitelre és nem a tárolható adatok mennyiségére helyezhetik a hangsúlyt (az utóbbira majd ott lesz a 970 EVO Plus utóda)."

(#4) bayarena


bayarena
aktív tag

"Megkapta a koreai hatóságok engedélyét..."

Milyen engedély kell a hatóságoktól ha új ssd-t gyártanak le?
Milyen hatóság ez?

(#5) Pipó válasza bayarena (#4) üzenetére


Pipó
őstag

A helyi "Nemzeti SSD-Engedélyügyi Hatóság" - előzetes nemzeti konzultációról szóló kérdőíves felmérését követően - alapos mérlegelés után hozza meg határozatát az engedély megadásáról, vagy elutasításáról.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#6) Duck663 válasza Pipó (#5) üzenetére


Duck663
őstag

Van ahol megkérdezik, mi a sz@rt akar a jónép, és van ahol nem. Azért ez elég nagy különbség!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#7) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Faja, le is cserélem a 970 Pro-t ha nem lesz valami csillagászati ára, csak jöjjön már a Zen 3! :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#8) #72042496 válasza bayarena (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

A TPU linken szerepel, konkrétan erről van szó.
(Durva azért, hogy szó szerint pár másodperc, illetve három kattintás volt kideríteni, és eddig nem linkelték.)

[ Szerkesztve ]

(#9) tibaimp válasza dkess (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, az a NEM szócska szerintem is hiányzik!

Már vártam mikor jelenik meg pcie 4.0-ás ssd-vel, mert talán még nekik nincs, és az egyik legnagyobb ssd gyártók.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) Tomkaa


Tomkaa
tag

Az MLC még a samsung V-nand előtti cucc ugye? Érdekes hogy nem azt használták, javítsatok ki ha tévedek de a V-nand is elég jó strapabírósági és sebességi tulajdonságokkal bír nem?

(#11) Ribi válasza Tomkaa (#10) üzenetére


Ribi
nagyúr

Gyártástechnológia és a bitek száma nem függ össze szerintem, ahogy az SLC cache is működik egy qlc SSDben. Itt beállítottál MLC-re oszt annyi.

(#12) green dude válasza Tomkaa (#10) üzenetére


green dude
tag

Szerintem a V-nand az csak a cellák réteges elhelyezésére utal, MLC attól még lehet.

Cikkhez:
Amúgy meg is lepődtem, hogy még a samu nem hozta ki a saját 4.0-ás megoldását. Sok gyártó már hónapokkal ezelőtt elérhetővé tette a 4.0-ás M2 SSD-ket. Mi lehetett a "lemaradás" oka?

(#13) TeeJay


TeeJay
félisten

160layer MLC-vel azért lehetne 2 és 4TB-os verzió is
de még 128layer MLC-be is be kellene férni a 2TB verziónak, fura hogy 1TB a maximum
Oké oprendszer alá fog menni meg aki videót vág de 4K esetén hamar elfogy az 1TB tárhely

azt is jó lenne tudni már melyik cuccban van 160layer MLC vagy TLC :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Alakul, inkább ez, mint a múltkori 5000-es.

(#15) Dr. Akula válasza Duck663 (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nemzeti SSD konzultáció. :D

(#16) #72042496 válasza TeeJay (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Érdekes, hogy három-négy éve a 960 PRO-ból már létezett 2 terás, ráadásul az volt az első M.2 SSD ekkora kapacitással. 48 rétegből megoldották, a DRAM cache-t mondjuk a vezérlőre kellett stackelni hozzá. :)

Az utódai pedig megálltak 1 teránál.

[ Szerkesztve ]

(#17) zetor2000


zetor2000
senior tag

Szerintem az MLC egy kicsit félrevezető, mert az ugye Multi Level Cell, de a TLC és a QLC is "multi"... szóval lehet, hogy ezek is 2 helyett 3-4 bitet tárolnak egy cellában :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18) TeeJay válasza #72042496 (#16) üzenetére


TeeJay
félisten

Fene se érti hogy azóta már 96-128 layer van gyártásban és MLC-ből nincs 2-4TB-os M2-es nekik. Biztos van valami oka hogy miért nem akarnak nagyobbat

zetor:
Az MLC 2bites volt eddig mindig Samsungnál
TLC 3bites QLC 4bites

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19) #72042496 válasza TeeJay (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én azt gondoltam, hogy mostanra már 4 terásakból lesz választék. Erre a Samsung mintha kivárna, de nemcsak ezzel, hanem a PCIe 4.0 is későn jött a versenytársakhoz képest.

(#20) csako
Igen, Samsungéknál így működik.

[ Szerkesztve ]

(#20) csako válasza TeeJay (#18) üzenetére


csako
veterán

Én úgy emlékeztem, hogy pont a Samsung szeret mindenre MLC-t írni, és íme:

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#21) TeeJay válasza csako (#20) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor írom úgy hogy a PRO évek óta MLC, az EVO évek óta TLC az QVO meg 4bit QLC
itt nem kell találgatni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#22) csako válasza TeeJay (#21) üzenetére


csako
veterán

Jaa, úgy okés, ezt már nem tudtam/figyeltem :R

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#23) #92116480 válasza .mf (#1) üzenetére


#92116480
törölt tag

miért ne látnánk? mlc a legstrapabiróbb, minden proban az van.

(#24) bayarena válasza #72042496 (#8) üzenetére


bayarena
aktív tag

Ezzel azert nem igen tudtad megvalaszolni a kerdesem. De ugyes vagy amugy.

(#25) Pipó válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


Pipó
őstag

S(oros)S(oros)D(ögöljmeg) :B
(sorry, nem akartam egyébként bántani, de egy pillanatra beszippantott a fülkeforradalom)

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#26) #72042496 válasza bayarena (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor egy keresés a linkből a cert. számra, és az első találat megválaszolja?

[ Szerkesztve ]

(#27) bayarena válasza #72042496 (#26) üzenetére


bayarena
aktív tag

Igen, sokkal jobb.

(#28) kromatika válasza bayarena (#4) üzenetére


kromatika
veterán

Plusz egy, erre én is kíváncsi lennék.

(#29) Rozisoft_Bp válasza kromatika (#28) üzenetére


Rozisoft_Bp
tag

Mindenféle típusspecifikus rádiófrekvenciás sugárzási határértékeknek kell megfelelni szinte minden elektromos készüléknek. Ezek betartását ellenőrzi az adott ország megfelelő hivatala, s engedélyezi a forgalmazást.
Ismeretes idősebbek előtt, hogy a '90-es évek elején néhány magyar gyártású PC tápegység konkrétan annyira zajos volt ilyen szempontból, hogy több lakás körzetben zavarta a földfelszíni TV adást vételét. Ilyenkor nálunk is a Hírközlési Hatóság szállt ki bemérni a zavarójel forrását.
Szegeden, egyik rokonom is járt így: egyszer csak megjelent egy mérőkocsi a panel előtt, ahol lakott, majd kisvártatva csöngetett nála a hatóság, és bemérték nála a tápot. Majd felkérték, hogy ne használja vagy legközelebb nem csak kérik. Hogy mi lett a táppal, elkobozták vagy sem, azt már nem tudom. Csak arra emlékszem, hogy őt mint jóhiszemű késztermék vásárlót nem büntették. :)

(#30) #72042496 válasza Rozisoft_Bp (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Wow, ez de érdekes, amit a tápokról írtál, köszi. Én még sehol nem hallottam erről. :)

(#31) bayarena válasza Rozisoft_Bp (#29) üzenetére


bayarena
aktív tag

:R
Koszonom, ilyen valaszra vartam.
Nagyon erdekes, es igen, igy mar ertem hogy mi ez az egesz.

(#32) tibaimp válasza Rozisoft_Bp (#29) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mindig tanul az ember! Kösz az infót.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) ricsip válasza Rozisoft_Bp (#29) üzenetére


ricsip
addikt

Mondjuk az jó kérdés, ha megállnak egy ilyen mérőkocsival egy sűrűn épített panelsor előtt, (haha jó vicc, a panelsor arról ismert h. sűrűn épített) ahonnan jön a zavar, ott kb minden irányba sugároz. Így jó meló lehet 1 lakásra rámutatni, hogy na akkor biztosan innen jön. Főleg ha közben az ember ki is kapcsolja a zajgenerátort. Ilyenkor ott szobroznak napestig, amíg újra bekapcsolja, vagy hazamennek és másnap onnan folytatják ahol megszűnt a jel?
Egyszer kíváncsiságból beülnék egy ilyen kocsiba, milyen a technikai fejlettség így 2020-ban. Ugye évek óta hallhattuk amerikában snowden óta h. használja a titkosszolgálat az ál-mobiltornyokat, erre terelve a lehallgatandó telefonokat egy adott területen. Ilyenkor nagyobb teljesítménnyel sugároz az ál-szolgáltatós torony, így minden környékbeli telefon arra regisztrál át, és már lehet is beékelődni a hívásaikba. Gondolom a szolgáltatók hivatalosan ezt is üldözik, és keresik a mérőskocsikkal.

-

(#34) #16939776 válasza ricsip (#33) üzenetére


#16939776
törölt tag

Két pontban mérsz nagy nyereségű antennával térerő maximumot, ebből lesz kétszer három koordinátád, és kétszer két szöged. Ebből a harmadik bemért pont mindhárom koordinátáit ki lehet számolni.

(#35) Rozisoft_Bp válasza ricsip (#33) üzenetére


Rozisoft_Bp
tag

Az ilyen vételi problémákat általában valaki bejelenti. Ezzel meg is van a környék, már kézi vevővel is lehet szűkíteni a kört.
Zűrös család vagyunk: Egy másik nagybátyám (most 70+ os) középiskolás korában csinált egy rádióadót magának próbaként. Hozzá a közeli orosz laktanyából látogattak ki a rendőrséggel karöltve, hogy ejnye-bejnye mid van neked... :)

(#36) ricsip válasza Rozisoft_Bp (#35) üzenetére


ricsip
addikt

De ezekről manapság már nem hallani (vagy csak a híradóba nem kerül be). Gondolom a fizikaoktatás silányult annyit 30 év alatt, h. egyre kevesebb átlagembernek van meg hozzá a tudása.

-

(#37) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ha már a Pro termékvonalba érkezik, akkor elég szűkösnek érzem ezt a kapacitást, legyen szó akár munkáról vagy játékról.

(#38) #92116480 válasza MeszesKPT (#37) üzenetére


#92116480
törölt tag

scrach disk-re elég, oprendszernek sok, programoknak/projectfájloknak/játékoknak jobb az evo plus, kész munkákat meg úgyis hdd-n tárolják.

[ Szerkesztve ]

(#39) rigoberto


rigoberto
őstag

A híradóban.

(#40) #72042496


#72042496
törölt tag

Közben kiderült, hogy a 980 PRO széria már nem MLC-s, hanem TLC-s: 3-bit MLC (azaz TLC) szerepel a termékoldalon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.