Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Entryy


Entryy
aktív tag

Lehet, hogy tájékozatlan vagyok, de nem igazán érzem létjogosultágát az ODFA létezésének.

Megnéztem a honlapjukat, elolvastam a negalakulásukat, küldetésüket, programjaikat.

Nagyon szép amit megfogalmaztak, de erre a problémára (már ha lehet problémának nevezni) nagyon sok megoldás született már, jóval az ő megalakulásuk előtt is.

Kizártnak tartom, hogy 100-200 év múlva az utódaim ne tudnák visszakeresni a családfát, csak azért mert a World 2236 nem fogja ismerni a helyi önkormányzat archivumában lévő .doc kiterjesztést.

Nem érzem létjogosultságát a .odf nek...

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#2) bambano


bambano
titán

Most az mshu arccal hárította a murvát.
Tán jó lenne, ha nem pofáznának bele egy olyan folyamatba, amihez nincs közük. Az ODFA.hu információt kért a kormányfőtől, akkor nem az ms fogja meghatározni, hogy az ODFA.hu milyen infót és hogy kapjon.

Jobb lett volna csendben maradni, még a végén belefutnak egy olyan társaságba, akit nem lehet lelobbizni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) bambano válasza Entryy (#1) üzenetére


bambano
titán

ne viccelj, az msoffice már most sem tudja hibátlanul visszaolvasni a korábbi formátumait. éppen ma tárgyaltam ezügyben Kenobi tábornokkal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Entryy válasza bambano (#3) üzenetére


Entryy
aktív tag

Én még nem futottam bele ilyesmi problémába, pedig legkissebb hugom előszeretettel használja az én régi sulis anyagaimat, holott ő már több generációval későbbi rendszert használ.
Lehet, ez alap, de még a céges archivumban sem ütköztem fennakadásba.

De ahogy írtam, erre a különféle nyilt és ingyenes platformok segítségével már korábban is volt megoldás.

Úgy gondolom inkább nemzetközi szinten kellene ezzel foglalkozni és nem egy magyarországi környezetben.
Gyanítom nem csak minket érint, ha egyáltalán

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#5) bambano válasza Entryy (#4) üzenetére


bambano
titán

nemzetközi szinten anyagi ellenérdekeltség van.
ezért is kezdett kavarni az ms.hu, féltik a bevételt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Entryy válasza bambano (#5) üzenetére


Entryy
aktív tag

"nemzetközi szinten anyagi ellenérdekeltség van."

Persze, de ettől függetlenül ez nem csak lokális probléma és
őszintén én nagyon kevés esélyt látok arra, hogy nálunk az odfa nyomására megszülessen a megoldás majd azt vilászinten átvegyék

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#7) .tnm


.tnm
addikt

remélem ez még belefér a fórum politikaellenes szabályaiba:

az MS most szépen behúzza az ODFA-t egy szakmai pofozkodásba és közben az eredeti címzett(et képviselve) pedig (senki) nem nyilatkozik/válaszol.

pedig ha az MS maga lenne a megtestesült jó indulat, a kérdések legalább 50%-ra nem is adhat választ, ha megfeszül se.
az ODFA nem minden kérdése tetszett (főleg a kérdések második fele volt sztem túlságosan is állítás ahhoz képest, hogy kérdőjelre végződtek), de az első pár kérdés a kormány - hosszútávú - stratégiájára, hatástanulmányokra vonatkozóan teljesen jogosak voltak és ezeknek semmi köze ahhoz, hogy az MS mennyire jó termékeket készít, meg hogy jó-e a világnak stb.
az ODFA részéről én megköszönném az MS-nek a jelentkezést, de mindenféle egyeztetést/tanácskozást az eredeti címzett válaszai utánra halasztanék. (vagy ahogy egy óvodás mondaná egyszerűen: "nem téged kérdeztelek!")

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8) tabu3x


tabu3x
tag

itt mindenki sáros. az ODFA a nyilvánosságot szeretné kihasználni az ő általa preferált keretek között arra, hogy világnézetével (vélt/valós) szembesítse a MS-t szakmai egyeztetés helyett, az ms-nek pedig nem kellett volna beszállnia a kormányzat helyett a buliba. biztosan vannak ott emberek, akik tisztában vannak a szakmai szempontokkal is, nemde?

(#9) Glenda válasza tabu3x (#8) üzenetére


Glenda
addikt

Ha hardveraprón írok egy levelet, hogy "ne tabu3x-től vegyétek a cuccot hanem tőlem, mert csak", te nem szállnál be?

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#10) anulu válasza bambano (#3) üzenetére


anulu
félisten

érdekes, az anno Word 6.0-ban írt dokumentumaim, formázással együtt tökéletesen olvashatóak a mai napig, akár Office 2010 alatt is.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) anulu


anulu
félisten

jó lenne, ha az ODFA nem bújna a nyíltság álarca mögé abban a kérdésben, hogy ők akarnak piacot szerezni azoknak a termékeknek, amik az ő szabványaikat támogatják inkább. tudtommal az ooxml lett a (nemzetközi, hivatalos) szabvány, ezt pedig támogatja az Office is, le van írva, hogyan kell implementálni. az, hogy a saját dolgaikat szajkózzák, mindenfajta kompromisszumra hajlás nélkül csak még ellenszenvesebbé teszi őket.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) bambano válasza anulu (#11) üzenetére


bambano
titán

és itt a "tudtoddal" kifejezésen van az erős hangsúly.
az ooxml egy tisztességes világban, ahol nem lehet szabványosítási szervezeteket megvenni kilóra, még wc papírnak is gyenge lenne, nemhogy szabványnak.
de ha már elkövetjük azt a hibát, hogy elfogadjuk szabványnak, akkor sem "a" nemzetközi hivatalos szabvány,mert abból van egy másik is, rendesen szabványosítva. ez fáj az ms-nek, nagyon.

nyilván neked minden ellenszenves, ami nem zárt és nem ms, az álláspontodat az üléspontod határozza meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A szabványok azért jók mert olyan sok közül lehet válogatni.

Ahelyett, hogy teológia szinten foglalkozna a kormány meg az államigazgatás szervei a nyíltság kérdésével sokkal jobb lenne anyagi síkon maradni és azt nézni, hogy mi mennyire éri meg (mennyibe kerül) hosszú távon.

ha bebizonyosodik, hogy csak egyetlen valamirevaló irodai programcsomag van, ami ténylegesen működik is /MS Office/ akkor az indiános buntu-bantus alternatívkdós /majd a következő releasben, majd akkor működni fog/ hitvita és szenvedés nem helyénvaló, azt kell használni ami működik is.

üdv
J.

(#14) bambano válasza joysefke (#13) üzenetére


bambano
titán

régen bebizonyosodott, hogy csak egyetlen tisztességes cucc van, amivel normálisan kinéző dokumentumokat lehet csinálni, és az nem az ms office, hanem a LaTeX.

minden más kotvány kategória.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) CPT.Pirk válasza joysefke (#13) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A múlt heti (vörös október), már sokadik kémhálózat bejelentése után, amik mind MS termékek hibáinak kihasználására épültek, ezt különösen jó hallani. A kihasznált hibák mennyisége mutatja, hogy mennyire jó programok ezek és mennyire érdemes mindenkinek ezeket használni, hiszen ennyi kémprogram író nem tévedhet. :N

Továbbá az MS Office melyik rókabőrét kellene rendszeresíteni?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16) bambano válasza CPT.Pirk (#15) üzenetére


bambano
titán

régebben azt mondtuk viccesen, hogy az nem hiba, hanem fícsör. most is ezt mondjuk, csak már nem viccesen...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) joysefke válasza bambano (#14) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

LaTeX-et használtam a diplomamunkám megírására (2005). Arra jó volt, de pont ennyire is való, diplomamunkát meg tudományos cikket írni. Termelni nem lehet vele, lassú, nyögvenyelős.

CPT.Pirk:
Ha valami más cucc terjedne el, ugyanennyi rosszindulatú támadásnak lenne kitéve. Jól mutatják ezt a közelmúlt Androidos és OSX-es hibái.

J.

[ Szerkesztve ]

(#18) anulu válasza CPT.Pirk (#15) üzenetére


anulu
félisten

a hszed alapjan azt kell felteteleznem, h linux alapu rendszeren garantalhatoan nincs es nem is lesz semmilyen biztonsagi res. ebben ketelkedem...

az office-os reszre nem reagalok, mert nem tudom csak ugy nezni, h mi a jo arra, h Micike otthon felirja a receptjeit.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) Glenda válasza anulu (#18) üzenetére


Glenda
addikt

Android malware could reach the 1 million mark by year's end

Linuxra is lennének férgek, ha szervereken kívül használnák. Egyelőre még ingyen sem kell senkinek. Így hülyeség vírusokat írni és exploitokat keresni.

#20: Nem meggyőzni akartalak, csak egyetértettem és plusz infót fűztem hozzá a mondanivalódhoz. Kellene embed opció :)

[ Szerkesztve ]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#20) anulu válasza Glenda (#19) üzenetére


anulu
félisten

nem engem kell meggyoznod :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) big-J válasza anulu (#11) üzenetére


big-J
őstag

"Nyíltság álarca" ez vicc.

Úgy tűnik 2013-ban már az a bűn, ha nem nézik hülyének az embert.

Nem fogod fel hogy minden jobb annál ha kidobod a pénzt küldföldre, erről szól az egész unió, és ezért megy a gödörbe az ország, de a PR bácsi megmondja hogy az ő cége, azt szeretné, ha te jól élnél, és te elhiszed.

Igazi gyöngyszem.

[ Szerkesztve ]

(#22) CPT.Pirk válasza anulu (#18) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát ezt nem igazán írtam. Te viszont írtál olyat korábban, hogy szerinted a zárt kód biztonságosabb, mert elvileg csak a fejlesztő látja. Nos a Wines zárt dolgokra létező n+1 millió kártevő ezt nem támasztja alá.

joysefke: ha egy nyílt dolog terjed el, azt összességében sokkal többen tudják fejleszteni / javítani, mint egy zárt rendszert. Nézd meg hányan dolgoznak az MS-nél fejlesztésen és ehhez képest mekkora programozó közösség van a nyílt dolgok mögött.

Glenda: hmm persze, mert a szerverek senkit sem érdekelnek a neten...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) Glenda válasza CPT.Pirk (#22) üzenetére


Glenda
addikt

Windows szervereket is ritkán hallasz hogy felnyomnak. N tűzfal meg biztonsági zóna mögött...

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#24) joysefke válasza CPT.Pirk (#22) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ha egy nyílt dolog terjed el, azt összességében sokkal többen tudják fejleszteni / javítani, mint egy zárt rendszert. Nézd meg hányan dolgoznak az MS-nél fejlesztésen és ehhez képest mekkora programozó közösség van a nyílt dolgok mögött.

Pont annyian, dolgoznak az Office fejlesztésen, hogy össze tudtak hozni egy Office 2003-at meg utánna egy Office 2010-et is. A munka minősége szempontjából nem csak az számít, hogy hány programozó dolgozik valamin:
megfelelő célokat kell kitűzni, azok elértét rendszeresen ellenőrizni, folyamatosan monitorozni az ügyfelek igényeit és azt visszacsatolni a fejlesztésbe, dokumentálni, HELP-et készíteni. stb stb.
Egyszóval koordinálni kell a hordát.

Nem azt mondom, hogy azért nem készül néhány prominens kivételtől eltekintve a FOSS közösség gondozásában működő és értelmesen használható kliens oldali szoftver mert bénák ülnek ott és nem tudnak programozni, hanem azt, hogy egyrészt hiányzik a megfelelő koordináció másrészt és ez sokkal súlyosabb, hogy hiányzik a megfelelő hozzáállás is.

A legtöbb nem céges alkalmazásban álló FOSS-os nem az ügyfélnek fejleszt, hanem saját magának /mondjuk hogy legyen referencia, hogy elmehessen az MS-hez pénzért programozni:) / komoly részben saját maga kedvtelésére. Nincs is ezzel semmi baj, de akkor tudomásul kell venni, hogy az így elkészült szoftverek nem biztosítják ugyanazt a kényelmet és kezelhetőséget mint amit konkrét ügyfelek kívánalmai alapján pénzért csináltak.

üdv
J.

(#25) CPT.Pirk válasza joysefke (#24) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezzel több fenntartásom is van.

Pl. ez a vásárlói igény felmérés dolog szerintem nem igazán stimmel (vagy nem működik), gondolj csak vissza hogy mekkora felzúdulást okoz / okozott a szalagos menü bevezetése, vagy éppen az új, metrószexuális ui (nem buzi, csak modern) a 8-ban.

Továbbá ez az egész dolog, hogy visszacsatoljuk az igényeket, ehhez fejlesztjük az új verziót, ez mind csak arra van, hogy el lehessen kérni a pénzt az új verzióért, mert ők ebből élnek.

Úgy általánosságban nem tudom milyen hozzáállásbeli gondokra gondolsz nyílt téren. Pl. leülök egy KDE-s desktop elé, és elfog az érzés, hogy te úr isten, ez mennyivel jobban használható, mint eddig bármi. Nem tudom ki koordinálja a fejlesztőit (vagy h. egyáltalán ki a fejlesztői), nem tudom mik a terveik, de azt tudom, hogy baromi jól csinálják.

De visszakanyarodva a témára, 4-5 nagy kémhálózat már ismert, n+1 kisebb van még és xyz eddig ismeretlen, mind fel van készítve az MS Office különböző verzióira. Ilyen körülmények között nem engedhető meg, hogy állami szinten is ilyen alkalmazást használjon mindenki, különös tekintettel ennek az elavult verzióira. És itt nem mentség az, hogy bezzeg akkor majd a nyílt dolgokat is elárasztják a vírusok és egyéb szemetek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26) Glenda válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


Glenda
addikt

Amikor a KDE4 megjelent még Linuxoztam, bár mindig GNOME illetve Xfce párti voltam, de emlékszem az mekkora felzúdulást okozott. Unity?

Szerintem mindig van felzúdulás, amikor komolyabbat változtatnak valamin. Pedig erre néha szükség van.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#27) fordfairlane válasza joysefke (#13) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ahelyett, hogy teológia szinten foglalkozna a kormány meg az államigazgatás szervei a nyíltság kérdésével sokkal jobb lenne anyagi síkon maradni és azt nézni, hogy mi mennyire éri meg (mennyibe kerül) hosszú távon.

Én úgy látom, hogy nem "teológiai" szinten foglalkoznak vele, hanem pragmatikusan. Persze a szabad szoftvereseknek ez nem tetszik, sosem tetszett, de hát az élet nem habostorta. Igazuk lehetne, ha egy csomó ország simán átállt volna nyílt szabványokon alapuló dokumentumkezelésre, de ahogy én látom, néhány pilot-projekttől eltekintve sehol nincs így.

x gon' give it to ya

(#28) anulu válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


anulu
félisten

értem, tehát a nyílt forrás kivédi az emberi hülyeséget is (múltkori reaktor incidens), valamint nyugodt szívvel kijelenthető, hogy képtelenség linux alapon botnetet összerakni, és soha nem is volt még csak kísérlet sem rá. azt fel sem merem tételezni, hogy mondjuk volt, működött is, csak olyan rendszert/rendszereket érintett, ahol bajos lett volna, ha az info nyilvánosságra kerül. de mivel nem tudunk ilyenről, biztosra vehetjük, hogy nem is volt.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) CPT.Pirk válasza Glenda (#26) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Unity-n ki nem zúdult fel? ;]

Csak a különbség az, hogy itt választhatsz, ott meg nem annyira. Ha igen, valszeg akkor is valami fizetős 3rd party app kell hozzá, mint pl. ami a classic menüt csinálta az officehoz...

anulu: Jelenleg két alternatíva van. Az egyikre n+1 kártevő létezik és terjed, a másikra meg nem igazán. Na most innentől kezdve elég egyértelmű a döntés. Továbbá ez akkor sem fog megváltozni, ha kis hazánk dobja az MS megoldásait, mert máshol egy városban többen élnek, mint nálunk az egész országban. Magyarán hosszú időre biztonságosan meg lehet oldani ezt a kérdést.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30) joysefke válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Pl. ez a vásárlói igény felmérés dolog szerintem nem igazán stimmel (vagy nem működik), gondolj csak vissza hogy mekkora felzúdulást okoz / okozott a szalagos menü bevezetése, vagy éppen az új, metrószexuális ui (nem buzi, csak modern) a 8-ban.

Amikor rá vannak kényszerítve (értsd van konkurencia vagy csak nincs egyéb nyomos ok) akkor bizony adnak a felhasználói igényekre. Ülj le egy Windows 3.11 elé egy 95 elé egy 98 elé majd egy XP elé...
Nézz meg egy Win NT-t, egy 2K3 Servert vagy egy 2008 Servert. Mindegyiket ott fejlesztették ahol szükséges volt.

Pl. leülök egy KDE-s desktop elé, és elfog az érzés, hogy te úr isten, ez mennyivel jobban használható, mint eddig bármi. Nem tudom ki koordinálja a fejlesztőit (vagy h. egyáltalán ki a fejlesztői), nem tudom mik a terveik, de azt tudom, hogy baromi jól csinálják.

Szubjektív, ezen nincs értelme vitatkozni. elmondom, hogy én mit szoktam érezni egy Linux desktop előtt, ha véletlenül kipróbálok egyet.:
Első perc:
Jaj de szép desktop háttérképet választottak, egész jók az ikonok, áttekinthető, letisztult stb

Harmadik perc (megnyitok valami control panelt):
Te jó ég még mindig nem sikerült megoldani, hogy a kezdőképernyőn kívül egy egységes formatervet mutasson az oprendszer, és ne úgy nézzen ki mintha innen onnan /a kukából/ lapátolták volna össze.

Úgy általánosságban nem tudom milyen hozzáállásbeli gondokra gondolsz nyílt téren.

"A Linux egy felhasználóbarát operációsrendszer, jól megválogatja a barátait"
ez persze nem csak a Linuxra vonatkozik, hanem nagyon sok hasonszőrű FOSS társára.

(#31) Tapsi


Tapsi
addikt

Személy szerint támogatom a nyílt dokumentum-szabványok elterjedését, de az is biztos, hogy az Openoffice hatékony irodai munkára alkalmatlan. Naponta használom, és egyszerűen kifordul tőle a belem.

Figyelembe véve, hogy az Ms Office tud ODF-be is menteni, ezért logikus lenne, ha az állami intézmények ezt használnák a hivatalos dokumentumaikhoz.

(#32) CPT.Pirk válasza joysefke (#30) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még a dos korszakban kezdtem, szóval a két szerver oprendszert kivéve az összes felsorolt megvolt, kezdve a 3.1-el. Igazából hatalmas fejlődést a használhatóság terén nem igen mutattak fel, pl. még ha nem is túl nagy igény lenne egy többablakos fájlkezelőre, de azért lenne, aztán olyat mégsem fogunk kapni.
Magyarul éppen csak annyit csináltak, amit feltétlen muszáj.

Jelentős fejlődés most a 8-al jött be, de arról meg kilométeres topicok szólnak, hogy mennyire nem egeres desktopra való. Ebből az a következtetés vonható le, hogy a fő bázisukat adó asztali gépeket kifutó dolognak tekintik és ezzel visszatértünk oda, hogy "amit feltétlen muszáj", azt lépték meg...

"A Linux egy felhasználóbarát operációsrendszer, jól megválogatja a barátait" - erre mondatra eléggé haragszom. Igazából itt PH!-n a win fanok szokták előszedni (itteni Linuxos topicokban nem igen látod leírva), másrészt meg maga a mondat is helytelen, pontosabban a hozzá nem értők számára van leegyszerűsítve. Lehet h. a kitalálója anno viccnek szánta, de mára csak a pejoratív jelentése maradt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33) bambano válasza Glenda (#19) üzenetére


bambano
titán

nevetséges érveléstechnika, amikor saját magadat cáfolod meg.
nem használnak linuxot a szervereken kívül, miközben az androidra célzol? mert az androidot a legyek hordják össze?

egyébkét a malware meg a biztonsági hiba nem ugyanaz a téma. egy csomó disznóságot el lehet követni anélkül is, hogy megpróbálnád megtörni az adott rendszer védelmi dolgait.

szerk: most tekintsünk el attól, hogy mennyit ér egy olyan cég előrejelzése a malware magas számáról, amelyiknek határozottan jól jön, ha sok van. Ha én influenza oltás vakcinát árulnék, szerintem minden héten lenne influenza járvány.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) bambano válasza joysefke (#24) üzenetére


bambano
titán

"A munka minősége szempontjából nem csak az számít, hogy hány programozó dolgozik valamin": ez igaz.
"megfelelő célokat kell kitűzni, azok elértét rendszeresen ellenőrizni,": ja.
pl. profitábilisnak kell lenni. nem javítom ki a hibát, ha nem fizetnek érte. kiadom a rossz cuccot is, mert itt a határidő. hagy legyen a világ a bétatesztelőm, mert a saját tesztelés drága. direkt nem leszek kompatibilis semmivel, mert akkor betörnek a piacomra. rontsuk már el a visszafelé kompatibilitást, hogy az idei profitcélok is teljesüljenek. találjunk már ki megint valami egetverő baromságot, mert nincs mivel marketingelni az új verziót. jajjajj nem veszik az újabb verziót, mert a régi is megfelel nekik, szüntessük már be a támogatását.

"A legtöbb nem céges alkalmazásban álló FOSS-os nem az ügyfélnek fejleszt": a fejlesztők zöme már régen céges alkalmazásban van. egyébként ez a mondat nagyon szép, mert szó szerint véve igaz, csak azt nem domborítja ki, hogy ezzel a fejlesztők nagyobb hányadáról nem szól.

mondok neked megfelelő hozzáállást: kiadjuk, ha elkészült (debian). tessék, mondj ugyanilyet pl. microsofttól. ugye nem az ms az a cég, akinél azt mondják, hogy majd felteszem, ha már kijött az sp1? ja de...

"hiányzik a megfelelő koordináció": mondd, láttál már te nagyobb foss projektet? például a debiannál szabályos, előre leírt munkafolyamatok vannak, határidőkkel, vezetőkkel, hozzárendelt felelős személyekkel, döntéshozókkal. legalább olyan szigorú rend van a projektben, mint az ms-nél.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) bambano válasza joysefke (#17) üzenetére


bambano
titán

"Termelni nem lehet vele, lassú, nyögvenyelős.": helyesen: te nem tudtál vele termelni, neked lassú volt és nyögvenyelős. nekem nem az. és nem dühöngök minden nap, hogy már megint összedőlt egy dokumentum, mert nem ugyanazok a fontok vannak fent annál, aki írta, meg annál, aki olvassa.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) bambano válasza anulu (#28) üzenetére


bambano
titán

nyugodj meg, a linux mindent jobban, gyorsabban futtat, mint a windows. a botnetet is :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) bambano válasza joysefke (#30) üzenetére


bambano
titán

"akkor bizony adnak a felhasználói igényekre. Ülj le egy Windows 3.11 elé egy 95 elé egy 98 elé majd egy XP elé...": tényleg... minek kellett kidobni az xp-t, amikor a felhasználói arányok mérésekor kiderül, hogy nagyon sokan szeretnék még mindig használni?

valójában mi a gond az xp-vel, hogy muszáj volt ráerőltetni a népekre a vistát, meg a csempéket?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) gt0618 válasza bambano (#35) üzenetére


gt0618
tag

Nekem a beillesztett táblázatokkal, képekkel, és a formázással is volt problémáim a különböző office verziók között, még egymás utáni verziókkal is. Céges környezetben meg nem opció ide-oda telepítgetni mindenféle officet (amit jó pénzért vettek meg, hogy jó legyen, kompatibilis, kezelhető stb...stb...ha én fizettem volna annyit amennyibe akkor került elég mérges lettem volna).

Szöveget persze kiválóan lehet írni pl. word-ben is, szépek a fontok is, de agyonvédeni csak pénzügyi alapon lehet.

(#39) bambano válasza gt0618 (#38) üzenetére


bambano
titán

"szépek a fontok is,": már ha rendes kerning meg ligatúra nélküli font szép lehet...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) gt0618 válasza bambano (#39) üzenetére


gt0618
tag

és még sorolhatnád....csak mivel a ms olyan kiváló módon van/volt jelen az oktatásban, és a felhasználók igényeit is maximálisan kielégíti, nem is igényelnek többet talán.... így az olvasók 99%-a azt sem tudná mi az a ligatúra,mert ha tudná, lehet hogy érdekelné, de nem tudja, mert nem is találkozik vele, csak később, ha kapcsolódik a munkájával...ami eleve 1 az 1000-ből, ugyanakkor a többi 999 habozás nélkül hinti a véleményét, azt gondolván, hogy az általa jól ismert szoftver maga a csúcs (hiszen ezt mondja a készítő cég is)

gondolom a cikkben említett "szakmai" fórum sem lesz nyilvános, mint ahogy semmilyen egyéb körülménye sem a megállapodásnak, hatástanulmány meg nem is lehet nyilvános, hiszen bizonyára nem is készült (bárhol máshol a világon esetleg igen?)

(#41) #95590400


#95590400
törölt tag

azért látom, talán nem vagyok egyedül azzal az érzéssel, hogy jelen esetben épp a kisholló esett neki a nagyholló szemének.
kis károgás, röpködnek a tollak, h kié legyen - ebben a speciális mesében - a róka lopta sajtocska.

(#42) joysefke válasza CPT.Pirk (#32) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Még a dos korszakban kezdtem, szóval a két szerver oprendszert kivéve az összes felsorolt megvolt, kezdve a 3.1-el. Igazából hatalmas fejlődést a használhatóság terén nem igen mutattak fel, pl. még ha nem is túl nagy igény lenne egy többablakos fájlkezelőre, de azért lenne, aztán olyat mégsem fogunk kapni.

Valahogyan csak eljutott a desktop Windows vonal a 3.1-től a 8-ig. Valahol csak volt egy nagy fejlődés, mert a DOS alapú 3.1 és a 8 között akkora a különbség mint a szakóca és a géppuska között, ha nem egy nagy fejlődés volt, akkor azt mondhatjuk, hogy a fejlődés folyamatos volt.

A többablakos fájlkezelőt Total Commandernek, ha pedig nagyon keményvonalas vagy, akkor FAR Manager-nek hívják /mindkettőt sokat használtam, ma már csak TC/, de biztos vagyok benne, hogy létezik még vagy féltucat, ténylegesen működő, nem béta-állapotú többablakos fájlkezelő. Akinek igénye van rá, használhatja ezeket. Szvsz fölösleges mindenféle vacak tool-al felhizlalni az oprendszert. A MS akkor rakjon bele a Windowsba egy új funkciót, ha azt tényleg használni fogja a népek 70%-a, illetve utána maradéktalanul támogatják, tesztelik, fejlesztik.

Pedig a Linux jól megválogatja a barátait. Én többször is erre a konklúzióra jutottam.

J.

(#43) joysefke válasza bambano (#34) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

mondok neked megfelelő hozzáállást: kiadjuk, ha elkészült (debian). tessék, mondj ugyanilyet pl. microsofttól. ugye nem az ms az a cég, akinél azt mondják, hogy majd felteszem, ha már kijött az sp1? ja de..

Mondok egy ilyet, nem is egyet, mondok egyből egy valaggal kb az összes általam ismert/használt MS termék úgy jön ki, hogy az egyből használható, ismertem a korábbi verziót leülök az új elé és pikk-pakk tudom használni, néhány új funkciót meg kell tanulni, meg kell szokni az esetlegesen kicsit módosult UI elrendezést, de ezen kívül két óra múlva már olyan olyan, mintha mindig is azt használtam volna.
Works out of the box.

Nincs kibaszott RTFM, nézzünk át 10 oldalnyi parancssoros leírást, stb. Nem, ha valamit nem tudok, még a terméknek a saját helpjében is találok értelmes, emészthető megoldást. Neten is azonnal találok értelmes tálalásban példákat, amelyek a feladatmegoldásra koncentrálnak, nem a kapcsolók bemutatására.
Egyszerűen működik, mindenféle hackelés meg trükközés, meg következő verzióra várás /Pisike csapata akkor fogja az előző verzióval berakott bugot kijavítani/ meg újrafordítás nélkül.

A telepítés is ennyire egyszerű és gyors:
Next->Next->OK

Én pedig arra koncentrálhatok amivel a pénzemet keresem, nem pedig a Linux meg a hozzá kapcsolódó infrastruktúra nyűgjeire.

CPT.Pirk-nek nem tetszett a korábbi idézet "A Linux felhasználóbarát, de jól megválogatja a barátait", mondok én egy másikat, ezúttal saját kútfőből:
A Linux, és a hozzákapcsolódó többi FOSS azoknak való akiket boldogsággal tölt el szoftvert buherálni, akik egyszerűen csak használni akarják a szoftvert, azok Windows-t használnak.

A Linux olyan mint a motoros, aki minden vasárnap délután szereli az udvaron a nagyvasat, mert az boldogsággal tölti el. Utána megy két kört a környéken és konstatálja, hogy milyen jól megy a gép, ez az igazi motor, nem azok az újfajták, azokat egy valamire való mester meg sem tudja bütykölni, nem lehet szétszedni őket és belenézni, hogy mi a baja és ráadásul neki a nagyvashoz van már egy csomó alkatrésze meg szerszáma, így az ingyen van, mennyi pénzt megtakarít ahhoz képest, ha neki az a szerelhetetlen drága járgánya lenne.

Megértem én ezt a mentalitást, csak az zavar, ha a vasárnapi motoros azt hiszi, hogy a buherált vassal az autópályán is mehet, ahol ugye azok közlekednek, akik legfőképpen nem szerelni akarnak, hanem közlekedni, mégpedig minél gyorsabban, hatékonyabban.

üdv
J.

(#44) bambano válasza joysefke (#43) üzenetére


bambano
titán

hányszor látok ilyet, hogy nagy hangerővel véleményt mond valaki a linuxról és a véleményből az derül ki, hogy utoljára 15 évvel ezelőtt látta...

"összes általam ismert/használt MS termék úgy jön ki, hogy az egyből használható,": gondolom elég kevés ms terméket ismersz. akárhány telepítésről szóló posztot olvasok, azok közül egy sem támasztja ezt alá. csak sok win user nem veszi figyelembe, hogy 10-15-20 éve nyomja, és amit ötszázadik alkalommal rutinból csinál, azt nem számítja be sehova. nyilván azért olvasom sok helyen, hogy megvárjuk az sp1-et, mert minden flottul megy az elejétől kezdve...

pedugom a debian telepítő cd-t, megkérdez pár dolgot, lehúzza a netről a telepítőt, és működik egy fullos oprendszer. normaidő 20-25 perc + a diszk formázás plusz a letöltés ideje. bedugod a windows telepítő cd-t, felrakod az alap windowst, utána service pack, elkezded vadászni a video drivert, a hangkártya drivert, a lan drivert, ha szerencsés vagy, sata ahci bajod már nincs, majd szerzel víruskergetőt, adware removert, malware anyámkínját. Mire mindezt felrakod, volt 32 rebootod, és ráment egy fél napod. Az eredmény egy csupasz oprendszer, ahol a szövegszerkesztést a notepad biztosítja, a játékot az aknakereső meg a passziánsz. Ahhoz, hogy használható oprendszert kapj, el kell kezdeni kotorászni ms office vagy más office után, le kell tölteni a kedvenc böngésződet, leveleződet, instant messengeredet, játékaidat, stb. stb. stb. ez rohadtul messze van a nextnextfinish telepítéstől.

Akkor melyik a gyorsabb, kényelmesebb? egy debian 25 perc alatt vagy egy windows egy nap alatt? nekem pl. a w520-on egyetlen konfigba sem kellett belenyúlni, *minden* működött out of the box wheezy alatt. semmit nem faragtam rajta. a videokártya csere is anélkül lezajlott tegnap, hogy bármibe bele kellett volna nyúlni. pedig van a gépben ethernet, wifi, mobilinternet is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) bambano válasza joysefke (#43) üzenetére


bambano
titán

"Megértem én ezt a mentalitást, csak az zavar, ha a vasárnapi motoros azt hiszi, hogy a buherált vassal az autópályán is mehet, ahol ugye azok közlekednek, akik legfőképpen nem szerelni akarnak, hanem közlekedni, mégpedig minél gyorsabban, hatékonyabban.": az általam ismert internet szolgáltatók közül senki nem használ windowst a szolgáltatáshoz. ergo gyakorlatilag mindenki igénybe vesz valamilyen unix alapú szolgáltatást az országban.

másrészt meg a top500-as gépek zöme linuxos. tehát az autópályán egyelőre linuxos szerverek száguldoznak, azt az egy-két windowsos ifát kerülgetve.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) Tapsi válasza bambano (#45) üzenetére


Tapsi
addikt

Azt azért tegyük hozzá, hogy magához a szolgáltatáshoz linux sem kell, ugyanis a routerek/switch-ek célszámítógépek, amelyeknek saját beágyazott oprendszerük van (IOS). Azt mondjuk nem vágom, hogy az egyéb szolgáltatásokat az igazán nagyok (UPC, T) hogy oldják meg, de sejtésem szerint szintén valamilyen célszoftverrel, nagy vason. Ez persze még lehet unix-alapú.

A linux vs. windows flame pedig nagyon unalmas már, kár volt belemenned. Nagyon messzire vezet a téma, és a felhasználók 99%-a tudatlan/tapasztalatlan ahhoz, hogy korrekt vitapartner legyen.

(#47) CPT.Pirk válasza joysefke (#42) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nos, Bambano megelőzött, de nagyjából ugyanazt írta, amit én is írtam volna. Igazából ez egyre jobban megy át hitvitába, de ha már az explorer szóba jött, ismerem a 3rd party appokat. A gond velük az, hogy pénzt kérnek a winért. A két ablakos fájlkezelő meg meg van oldva OSX alatt, a Linuxos fájlkezelők többségében is, akkor miért ne lehetne itt is? Baromira egyszerű lenne. Nem, helyette nyissál két explorert és húzogasd köztük a vackaidat... - A 3rd party appok meg pont akkor nem lesznek kéznél, amikor kellene, ez már csak ilyen, mint az előre megvásárolt túlélő készlet.
Röviden lezárva ezt a témát, az MS termékekből az süt le, hogy olyanok, mintha nem is használnák a saját termékeiket. Egyszerűen a megvétel pillanatától érdektelen a user. Miért gondolom így? Pl.: [link] [link] [link] [link]

Én mindössze 2008 óta foglalkozom Linux disztrókkal, előtte nem is láttam még működni sem Linux disztrót. Mégis el tudtam simán jutni arra a szintre, hogy már én tudok segíteni bizonyos kérdésekben másoknak. A motoros példád meg nem jó, mert ha egyszer be van lőve, akkor nem igazán kell hozzányúlni. Ez az állandó mókolás dolog megint olyan, hogy nekem valaki azt mesélte...
Abban igazad van, hogy akit abszolút nem érdekli a működés miértje, nem is igen hajlandó olvasni, annak jó a Windows. - ráadásul ők sokan is vannak, különben nem kellett volna bevezetni az olvasást serkentő UAC-t (a basztató funkciót, nem a háttérben futó processzeket kordában tartó részét).

Tapsi: IOS-t konfigolni szinte egy az egyben ugyanaz, mint Bash terminált használni. Parancsok, programok, minden. Azt hiszem egy lecsupaszított Unixból indult ki a Cisco-s IOS.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#48) bambano válasza Tapsi (#46) üzenetére


bambano
titán

a szolgáltatás a következőkből áll:
- csomagok továbbítása fizikai rétegben: ez jellemzően valami realtime cucc, nem tudom, mi.
- hw routing: ez megint hardver
- sw routing: sw routing akkor szokott lenni, mikor az eszköz először találkozik azzal a célcímmel, ilyenkor szoftver dönti el, hogy merre menjen (cisconál első csomagot a fő proci routolja, utána megy cef-fel). az a szoftver jó eséllyel unix ősökkel rendelkezik, a cisco pl. ismereteim szerint bsd volt valamikor.
- routing táblák karbantartása: ez szinte mindig sw, jó eséllyel unix eredetű.
- dns szolgáltatások: ezek esetén egy szolgáltatóról tudom, hogy freebsd-znek, egy korábban solarisozott, most talán linuxozik, a többi általam ismert szolgáltató linuxozik.
- levelezés: ugyanez, freebsd-t és solarist tudok egy-egynél, a többi linuxozik.
- tűzfalazás: ritkábban cisco vagy ilyesmi, gyakrabban linux
- webtárhely: egyszer láttam windowsos webtárhelyet, amikor valaki külön kérte és nagyon sok pénzt fizetett érte.
- provisioning: ez változatos, jávás cuccokat láttam, solarison, linuxon, stb. de el tudom képzelni, hogy itt használnak windowst is. a kliens oldal az windows szokott lenni, bár tudok ellenpéldát is.

és mivel én unix alapú szolgáltatást írtam, nem linuxosat, ezért az állítás továbbra is igaz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) Tapsi válasza CPT.Pirk (#47) üzenetére


Tapsi
addikt

Tisztában vagyok vele, programoztam már cisco routert, de azért a linuxot és a unixot ne mossuk teljesen össze, mert én a hsz-emben előbbiről beszéltem... hiszen a harc is kezd linux vs. win. irányba elmenni. Az szerintem nyilvánvaló, hogy a világot a unix-alapú termékek irányítják, de ezek azért nem egyenlőek a Unixszal, Linuxszal.

joysefke:

akik egyszerűen csak használni akarják a szoftvert, azok Windows-t használnak.

Ez egyáltalán nem igaz. Akik használni akarják a szoftvert, azok olyan rendszert használnak, amit ismernek, megszoktak. Vagy mivel magyarázod a MacOS X töretlen népszerűségét? Hiszen ott egy BSD magra húztak rá egy dizájnos GUI-t, és csináltak belőle divatot. Használtam Macet ~2 hétig, és 100x kényelmetlenebb volt, mint bármelyik Linux-Windows. A billentyűzethez a neten kellett vadásznom napokig (!) olyan karakterkiosztást, amely nagyjából hasonlít a rég megszokotthoz. Egyszerűen napokig nem tudtam dolgozni (fejlesztés), mert nem találtam a [{, stb. jeleket. Az OS X-et mégsem köpködi senki, mert van mögötte pénz, és marketing.

A Linux épp ezért nem lesz SOHA elterjedt desktop vonalon, mert senkinek sem fűződik hozzá anyagi érdeke (kibocsátó oldalon). Mert mire használja az átlagember a gépét: böngészik, zenét hallgat, filmet néz, esetleg megír 1-2 word doksit. Ezeket minden gond nélkül el lehet intézni Linuxon, még tán könnyebben is, mint Windowson. Akkor miért nem vált senki? Mert minek, ha egyszer lewarezolja a már jól megszokott Windowsát a netről, és kész.

Kíváncsi lennék, hogy hány Linux-felhasználó lenne, ha a Windows-t nem lehetne illegális úton megszerezni. Rengeteg...

[ Szerkesztve ]

(#50) CPT.Pirk válasza Tapsi (#49) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Értelek, csak nem tudhattam, hogy csináltál ios configolást már.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.