Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

100-120 €-ért jó lenne.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) atike


atike
nagyúr

Adatlapja

Nem rossz még csökkentett teljesítménnyel sem. :U

2 kamerát ingyen visz (max 10 lehet)...

Az ára lesz itthon az érdekes.

(#3) lacy86


lacy86
addikt

Lassan mar nekem is aktualis lesz a vasarlas!
En kevesellem az 512 memoriat.
Proci szerintem Ok

(#4) Jim Tonic válasza atike (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az a RAM mennyiség azért elég vékony. Nem mondom, hogy nem elég, de kár volt spórolni vele.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) lacy86 válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


lacy86
addikt

Kerdes az, hogy mennyire eleg az 512?!
pl. a torrent mennyit zabal meg. -> kozben tudsz-e rendesen megosztani kepet v. videot, stb...

(#6) Gausz válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


Gausz
aktív tag

Akkor ki venné a drágább modelleket? :)

(#7) Sanya válasza lacy86 (#3) üzenetére


Sanya
nagyúr

a ds214 és 216-ban is ennyi van. Nekem eddig mindenre elég volt. A behelyezett lemezekből az első 2Gigabyte-ot raid0-ban (vagy 1-ben?) swapnak lefoglalja pluszban, szóval a nas 2,5Gb memóriából gazdálkodik. Nem tudok olyan folyamatról egy NAS-on, ahova ennél több RAM -memória kellhet.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8) Jim Tonic válasza Sanya (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

De hiszen magad írtad le a választ: swapnak lefoglalja pluszban, szóval a nas 2,5Gb memóriából gazdálkodik. Ergo nem elég, különben nem kellene (ekkora) swap.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) lexandro


lexandro
tag

Sose a legolcsobbat vedd....

Robi

(#10) Dam6


Dam6
tag

A cikkíró nem ismeri a DS216se-t. Az a legkisebb 2-lemezes, és együtt jelent meg a DS216play és DS416 modellekkel.

(#11) micimacko válasza lacy86 (#5) üzenetére


micimacko
aktív tag

Nekem már egy 6 éves 2010j-s Synologym van 128Mb memóriával. Akár 4-5 futó torrent mellett médialejátszóval lazán nézem a legnagyobb méretű filmeket is, semmi akadás vagy röccenés.

Mindig gondolkodom azon, hogy lecserélem egy újabb Synologyra (mert azért a menüje elég lassúcska), de belegondolván tökéletesen teszi a dolgát, amire nekem kell arra megfelel.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#12) MaUser válasza micimacko (#11) üzenetére


MaUser
addikt

213j is lassú. Igazából jó lenne végre egy teszt a webes kezelés sebességéről, mert hát ott finoman szólva sem száguld.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#13) Sanya válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


Sanya
nagyúr

Swap nélküli Linux? Olyan nem sok van. Nem kevés fél giga ram.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14) ncc1701


ncc1701
veterán

Jó drága. Kb ennyi egy gen8 microserver most.

(#15) access_denied


access_denied
senior tag

Az iSCSI-ért kár, így hogy butítják, inkább 215j.

(#16) hallador válasza access_denied (#15) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk Otthoni felhasználónak ISCSi-ra vajmi kevés esélye van. Felesleges is, otthonra.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#17) IRO21 válasza lacy86 (#5) üzenetére


IRO21
aktív tag

Nálam jelenleg 42db torrent fut a külön telepíthető Transmission-ben, az erőforrás-figyelő szerint 40,5MB memóriát használ.
A gyári Download Station-ban, ami szintén transmissiond-t futtat a torrentekhez, van még 15db torrent, annak 6MB memória kell.
Régebben volt egy DS211-em, 256MB memóriával, az sem fogyott el soha. A proci inkább kevés volt benne, nagyjából 6MB/s letöltést tudott csak torrenten.

(#18) atike válasza MaUser (#12) üzenetére


atike
nagyúr

Miért lassú vagy miben? :F Nekem is az van, de nem tapasztaltam még lassúságot...

(#19) access_denied válasza hallador (#16) üzenetére


access_denied
senior tag

Ha csak számítógép(ek)hez van kötve a NAS, akkor sokkal értelmesebb megoldás mint a share.

(#20) Jim Tonic válasza Sanya (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Linux topikban volt téma nem rég, szerintem a legtöbben swap nélkül toljuk. :)

#19: Igazad van, de pont ez az, hogy manapság már nem csak a számítógépekkel használjuk a NAS-t.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) hallador válasza access_denied (#19) üzenetére


hallador
addikt

Ez igaz, de a legtöbb helyen szerintem smb-n használják. A direktbe kötöd, mondjuk egy fizikai géphez, ami nem mozog a helyéről, akkor teljesen igazad van.
Mondjuk így elveszti az értelmét a NAS funkcionalitás.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#22) atike válasza hallador (#21) üzenetére


atike
nagyúr

A tévére DLNA-val küldetik át az adatot nagyon sokan... :U

(#23) hallador válasza atike (#22) üzenetére


hallador
addikt

Ez is teljesen jogos.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#24) ncc1701 válasza IRO21 (#17) üzenetére


ncc1701
veterán

Kezdő torrentező. :Đ

(#25) hpeti2 válasza ncc1701 (#24) üzenetére


hpeti2
aktív tag

A 9 aktív torrent már elismerésre méltó. :R

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#26) Konyika válasza hpeti2 (#25) üzenetére


Konyika
senior tag

9 jónak számít? Nekem most pont a duplája aktív :)

Pedig még reggel van. Du-tán 40 felett szokott lenni.

ncc1701 114 hiba? :Y Mi történt?

(#27) ncc1701 válasza hpeti2 (#25) üzenetére


ncc1701
veterán

Annyian viszik, amúgy 12-re korlátoztam. Asszony töltöget le új filmeket, én csak sci-fi vonalon mozgok. Az meg évente van 3 sorozat, és 5 film, amit érdemes leszedni. A nagyja pedig ebook, de ez így kb 3.5-4T cucc seedben. Lassan kell bpvítenem a raid5 tömbömet a következő lemezzel, most csak 6T helyem van, még egy lemezzel már meglenne a nettó 9T hely.
Sebességet is lekorlátozom, 100/100-as optika van, de így is 500G felett töltök fel havonta, nem szeretek nagyon kitűnni az átlagból.

[ Szerkesztve ]

(#28) ncc1701 válasza Konyika (#26) üzenetére


ncc1701
veterán

Régi torrentek, amik megszűntek a trackeren. Lusta voltam kigyomlálni, azóta már megcsináltam, 0. :)

(#29) Konyika válasza ncc1701 (#28) üzenetére


Konyika
senior tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#30) access_denied válasza hallador (#21) üzenetére


access_denied
senior tag

Ha iSCSI targetet használsz, akkor van esélyed NTFS partíciót használni és bekapcsolhatod a VSC szolgáltatást. Ez is egy előny, nem?

(#31) hallador válasza access_denied (#30) üzenetére


hallador
addikt

De igen, csak akkor maga a NAS mint funkcionalitás megszűnik.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#32) access_denied válasza hallador (#31) üzenetére


access_denied
senior tag

Hmm. Attól hogy iSCSI targetet használsz, mellette minden más funkció is elérhető. :F

(#33) hallador válasza access_denied (#32) üzenetére


hallador
addikt

És mivel osztod meg a hálózaton a NAS-t, ha közvetlen csatlakozol a számítógéphez? Valamint a fenti eszköz nem tudja az iSCSI-t.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#34) access_denied válasza hallador (#33) üzenetére


access_denied
senior tag

Hmmmm... Lásd ezt a kommentem.

iSCSI target használatához nem kell közvetlen csatlakoztatni a NAS-t a számítógéphez. A target annyit jelent, hogy ezt a funkciót a targethez kapcsolódó eszközök látják. Definiálsz egy méretet és annyit vesz el a kapacitásból, emellett használhatod a standard megosztásokat, egyéb funkciókat is.

Mostani Windows serverek lehet hogy nem, de 2008-ig clustert (magas rendelkezésre állást) is tudtál iSCSI targettel megvalósítani. Ez biztosítja, hogy 2 vagy több szerver egy közös tárterülethez (quorum) hozzáférjen.

Amíg share-nél mappelést (gép újraindítása után) start scriptből kell indítani, addig a targetet a rendszer (beállítása után) automatikusan megtalálja.

Ha nem így értetted, akkor sorry, tisztázzuk.

(#35) hallador válasza access_denied (#34) üzenetére


hallador
addikt

Tudom mi az iSCSI target szerintem többet használtam itt sokaknák, és sokkal több funkcióra, mint a egy sima disk használat. Nem tudtam, mert nem volt egyértelmű, hogy a fenti termékről beszélsz, az az, honnan tudtam volna? :F

Én használok iSCSI-t VMware-het, Linux.hoz, és MSDPM-hez is. A NAS-omon is van megosztva.
A quorum LUN nem egészen az amire írtad, semmi köze az iSCSI-hoz, ugyan tud lenni quorum is, de igazából bármi is tud lenni, ráadásul a quorum legfőképpen cluster megoldásoknál használtak, az az alkalmazás oldali megoldás nem rendszerszintű, nem egy közös disknél, szóval nem egészen. (MSCS, SQL stb.)

Ráadásul ez a közös tárterület dolog, csak megfelelően primitv rendszerekben igaz pl: MS rendszerekben igaz, mert egy értelmes rendszer simán képes olyan file rendszert gyártani ami simán osztott filerendszerként tudja használni (VMWare VMFS, Lunix). Na az MS tényleg nem minden esetben.

Amíg share-nél mappelést (gép újraindítása után) start scriptből kell indítani, addig a targetet a rendszer (beállítása után) automatikusan megtalálja.

Igen egy értelmes rendszerben. De ha egy MS rendszerben be van állítva egy multipath is, akkor ez nem minden esetben igaz, pláne ha eldobálja.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#36) access_denied válasza hallador (#35) üzenetére


access_denied
senior tag

Akkor csak egy elméleti kérdés, minden offenzíva mellőzve. Otthoni környezetben (vélhetőleg nincs storage) milyen lehetőséged lenne MS cluster környezet létrehozására? Lehet, hogy vmware workstationban össze lehet kattogni.

A multipath-ot nem értem. Az arról szól, hogy pl. fc switchen a redundanciát, a több útvonalat eltüntesd, iscsi-nél nincs ilyen.

(#37) hallador válasza access_denied (#36) üzenetére


hallador
addikt

Otthoni környezetben egy NAS-t erre nem áldoznék én be, hanem ahogyan írtad egy VMware Workstation a megoldás, ha lehet legyen 16 GB ram, és SSD a teszrendszer alatt, az a baj, hogy ahhoz egy nagyon jó NAS kell, hogy rendesen működjön egy MSCS, egy 2 - 4 lemezes valami nem fogja ezt jól meghajtani, ugyan működni fog, de én minimum egy Sinology DS 1515-öt mondanék ilyen felhasználásra, az meg röpke 250 000 körül indul + diskek. Szóval nem annyira otthoni.

Eleve otthonra minek MSCS? Maximum teszt miatt lehetséges úgy én is dobtam fel, de erre egy NAS-t elpazarolni nem tudom, ugyan ezt is meg tudod tenni, hogy sok felé osztod, és kisebb iSCSI lunokat delegálsz mondjuk pl a quorum disknek, meg a többi cluster erőforrásnak, de ha csak kipróbálni akarnám, biztos, hogy megosztanám egy Win Server 2012R2-n, multipath.al hogy sebessége is legyen, egy VMware Workstation-be.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#38) madbalee


madbalee
csendes tag

Sziasztok!

Van egy DS216 Play NAS-em, sajnos az egyik merevlemez benne bad sectoros lett, amit hamarosan kicserélek.

A kérdésem az, hogy végezzem az új vinyó beüzemelését, hogy az adataim ne vesszenek el. Ha simán az új üres vinyót belerakom a NAS-be az elintézi automatikusan, hogy a jó másik lemezről az adatok átkerüljenek az újra?

Van valami amire figyelnem kell, hogy ne vesszenek el adatok?

''Traveling the world with the speed of sound''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.