Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Persze, 2019-ben PCIe 5, hahaha. Minek?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) Abu85 válasza schawo (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert alig kell módosítani a most lerakott alapokat, így felgyorsul az új szabvány kidolgozása.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) j3my


j3my
csendes tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de visszafelé kompatibilis marad?

Elolvastam az első cikket. :R

[ Szerkesztve ]

(#4) r92king válasza Abu85 (#2) üzenetére


r92king
tag

Akkor miért nem adják ki azt a 4.0 helyet?

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#5) Abu85 válasza r92king (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kiadják egy év múlva, amikor végleges lesz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) tailor74


tailor74
őstag

Ha jön a pci-e 5, akkor mi szükség a 4-re erre a másfél évre? Mire elterjed, itt a következő. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7) Segal válasza tailor74 (#6) üzenetére


Segal
veterán

Az hogy akkorra tervezik egyáltalán nem jelenti azt hogy jönni is fog akkor. A 4.0-át se idén év végére tervezték...

Abu látsz rá valami esélyt hogy a z390 támogatni fogja vagy leghamarabb az Ice Lake-hez tervezett chipsetes alaplapok támogathatják majd?

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) Abu85 válasza Segal (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A procinak kell támogatni. És igazából egyelőre csak a szerverpiaci érdeklődés látszik. A Vega 20-at nemrég PCI Express 4.0-ra jelölték. Aztán, hogy ebből mi lesz... :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Segal válasza Abu85 (#8) üzenetére


Segal
veterán

Én inkább maradnék inteles vonalon. Akkor nagyon úgy néz ki meg kell várni a 10nm-es Ice Lake-t. Remélem 2019 elején tényleg jön és nem halogatják még tovább. Na meg hogy az támogatni fogja a PCI Express 4.0-át...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#10) Archttila válasza Segal (#9) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor nagyon úgy néz ki meg kell várni a 10nm-es Ice Lake-t.

+1 :K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#11) janeszgol


janeszgol
félisten

Vagy a Chip Magazinban vagy q PCW-ben olvastam, hogy tobb ceg ki is hagyja a 4.0-at.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) .mf válasza janeszgol (#11) üzenetére


.mf
veterán

Remélem nem így lesz, mert a nagy újításokat a 4.0 hozza, az 5.0 már messze nem fog annyi újítást hozni, "csak" egy sávszél-duplázás lesz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) KO.zmahov


KO.zmahov
tag

Hmmm. Jó sokat kibírt a 3-as szabvány!

Azért ez a 2 év vagy még annyi se (mert hát ugye most már 2017 év vége felé vagyunk), az meg elég rövid műszak! Akik mondjuk 2018 közepén terveztek csumára új gípet venni majd azé ezen kicsit dilemmázni fognak!

(#14) Segal válasza KO.zmahov (#13) üzenetére


Segal
veterán

Szerintem ha a 10% vasarlo tisztaba van a dologgal az mar sok. A tobbseg csak bemegy az uzletbe es megmondja mennyit aldozna ra...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#15) Fecogame


Fecogame
veterán

Jó lett, jöhet :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#16) pengwin válasza Segal (#9) üzenetére


pengwin
addikt

És megkérdezhetem, hogy mire kell a PCIe 4.0 a PC-dbe? :)

Üdv, pengwin

(#17) b.


b.
félisten

Ahogy nézem a táblázatot, minden váltásnál minimum megduplázódott , sőt volt 3x-4x sebesség is.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18) Segal válasza pengwin (#16) üzenetére


Segal
veterán

Persze hogy megkérdezheted.
A jelenlegi gépem alapja egy Z77-es (1155-ös ivy bridge) alaplap ami még 2012-es tehát már most 5 és fél éves és egyre jobban úgy néz ki még minimum 1-1,5 évet lehúz nálam tehát kb 7 éves pályafutása lesz.
Persze közbe kapott ram bővítést, i5-ről i7-re való procicserét, videókártya cserét 2x is, egyszer videókártya cserénél kényszerből egy tápcserét is és pár újdonság végett bővítőkártyát is.
Tehát mint a fentiekből látszik én nem 1-2 évre tervezem a gépet hanem a következő gépem is minimum 5 évig fog szolgálni de szerintem simán lesz az is 7 és megint lehet majd procit, videókártyát, ramot stb cserélni de a pci express csatlakozó pont egy olyan dolog amit még bővítőkártyával sem fogok tudni kicserélni.
Így nézve a dolgot nem arról van szó hogy MA miért kéne nekem a pci express 4.0 mert semmire, hanem úgy nézem a dolgot hogy az elkövetkező 5-7 évbe mire fog kelleni. Tömören fogalmazva. Sok mindenre.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#19) Fred23


Fred23
nagyúr

Játékos szempontból még nincs rá szükség, de pár év múlva már más lehet a helyzet.

Most nagyjából itt tartunk:

[ Szerkesztve ]

(#20) pengwin válasza Segal (#18) üzenetére


pengwin
addikt

Ez korrekt válasz, köszönöm!

Én még a Ryzen 20 PCIe 3.0 sávjával is sokáig elleszek, de teljes mértékben meg tudom érteni, ha te hét évre tervezel. Én sem akarok 1-2 évente gépet cserélni.

(#19) Fred23
Hát igen, csak a videókártya miatt nem éri meg PCIe generációt váltani. Viszont itt vannak a PCIe SSD-k, és hírtelen ha egy i7 mellé PCIe SSD-t akarsz rakni akkor máris korlátoz a 16 PCIe sáv. Esetleg még beraknál egy hangkártyát, extra hálókártyát, vagy valami egyéb bővítőkártyát, és aztán vakarhatod a fejed.
Az AMD is csak kicsit jobb ilyen téren, mondhatni mindkét gyártó nagyon jól szegmentálja a PCIe sávok számával a palettáját.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#21) schawo válasza Segal (#18) üzenetére


schawo
titán

Én még most is PCIe 2.0-t használok ebben a pillanatban (de csak amíg végre ideér a 8600k-m), és semmi hátrány nem ér középkategóriás 1060 VGÁ-val. A linkelt review is csak 1080 SLI-nél tudott felmutatni 10-15 %(!) hátrányt a PCIe 3.0 x8 (=2.0 x16) kárára. Most, 7 évvel a PCIe 3.0 megjelenése után.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22) schawo válasza pengwin (#20) üzenetére


schawo
titán

A lapgyártóknak van a chipsetbe drótozva legalább 12 szabad 3.0 sávja. Például a lapba, amit vettem, be lehet dugni egyszerre 2 db x4-es SSD-t, és közben mellette még 4db x1-es bővítőkártyát 3.0-n. Vagy egy x4 SSD-t, egy x4 bővítőt, és még 4db x1 bővítőt. Azért annyira nem kell tartani a hiánytól, és a 3.0 alacsony sebességétől sem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23) #16939776


#16939776
törölt tag

Hardver fejlesztőknek új-gyakorlatnak megteszi, gyakorolni a trace-elést, de 2 év élettartammal nem fogsemmi jelentős újdonság épülni rá.

Idén vettem új 2.0 16x-et támogató VGA-t (8K támogatás; 4db DP port), aminek ez a sávszél is kielégítő, és kompatibilis P67-es csipszetes alaplappal, amit 2011 januárjában jelentettek be, a 2.0-t 2007-ben, 10 éve! :))

Nem látom hogy ok/túlzott igény lenne a kapkodásra.

[ Szerkesztve ]

(#24) Fairplays válasza #16939776 (#23) üzenetére


Fairplays
aktív tag

Teljesen egyet értek veled... Nem baj de majd kapkodni fogják mert a tesztek szerint nem 155 képkockát produkál hanem 160-at :D :D :D Meg csili vili betűkkel lesz ráírva a lapok dobozára hogy PCIE4 High Bandwich, és húde überkirály cseréljünk gépet..... Nem azt mondom kell a fejlődés, bizonyára hasznos funkciókat tartalmaz, csak nem épp a gamereknek... Persze a cikk se arról szól, de majd úgy lesz promozva, ha megjelenik.

(#25) Segal válasza schawo (#21) üzenetére


Segal
veterán

Ebbe igazat adok de nem csak a videókártya profitálhat ebből. Egy ssd-nél már nem 1-2% lesz a lemaradás. Amúgy sem látom értelmét egy olyan proci megvételének ami feljött 4 magról 6 magra de ugyanúgy 14 nanométeren hagyták mert már a 7700k is fűtött mint a kazán tehát a 8700k ugyanilyen tdp és hőmérséklet keretbe csak alacsonyabb órajelen férhet be. Nálam hosszabb távon gondolkodva egyértelműen az Ice Lake tűnik befutónak.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#26) schawo válasza Segal (#25) üzenetére


schawo
titán

Egy otthoni pécébe szánt SSD x4 3.0-n is már fölöslegesen gyors. Ez legfelejebb adatbáziskezelő szervereken lesz hasznos, otthonra majd sok év múlva.

Simán viszi a 8700k az 5.0 gigahertzet eddig mindenkinél a topikjában delid nélkül. A 14nm maradt, de a 14nm-en szerzett tapasztalatokkal javult a gyártás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) Segal válasza schawo (#26) üzenetére


Segal
veterán

Akkor úgy fogalmazok hogy én úgy szokta gépet venni hogy lehessen utána több dolgot is fejleszteni benne. Ezek közül az egyik a proci. Most 3770 van a gépbe tehát ha a jelenlegi 370-es lapokat nézzük akkor nekem 8600-ast lenne értelme vennem mert ha egyből 8700k-t veszek akkor azt nem fogom kicserélni jobbra mert 1 millió %-ig biztos vagyok benne hogy intel bácsi a jövőre érkező 8 magost (akármennyire is szeretné) nem fogja a 370-be támogatni csak a 390-be....
Ha viszont már kivárom a sokkal életképesebbnek tűnő 390-et akkor ha csak nem csúsztatják el az Ice Lake-et (amibe egyáltalán nem vagyok biztos) akkor nekem érdemes kivárnom. Addig még mindig adhatok egy kis plusz lóerőt a gépnek egy harmadik videókártya cserével ha szükséges.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#28) Tidus válasza pengwin (#16) üzenetére


Tidus
addikt

Ezt akkor is megkérdezhetted volna amikor kijöttek az NVMe SSD-k.
Tesztekben látod a számokat.

Aki pedig napirenden akar maradni, Új alaplap, új CPU, és a lényeg a VGA. VEGA 10-20.

[ Szerkesztve ]

(#29) Tidus válasza schawo (#1) üzenetére


Tidus
addikt

A PCI Express 5.0 specifikációja 2019-ben lesz véglegesítve, így 2020-2021 környékén érkeznek a rá épülő eszközök.

(#30) pengwin válasza Tidus (#28) üzenetére


pengwin
addikt

NVMe SSD munkaállomásba való, ennyi.
Végfelhasználói piacon többnyire csak arra jó, hogy hülyítsék vele a népet.
Ugyan én is tervezek majd venni egy m.2 NVMe SSD-t, de csak azért, mert a mostani kezd szükössé válni (128GB-os), és pl. hardveraprós vásárlásnál nincs is nagy különbség a különböző csatolós modellek között.

Üdv, pengwin

(#31) Tidus válasza pengwin (#30) üzenetére


Tidus
addikt

Nem értem az írásodat, ide sem vág.
Inkább OFF-ba írtad volna.

(#32) uvlight


uvlight
csendes tag

Nem is olyan régen még az volt a mantra, hogy milyen jó hogy az IGP-k megoldják a CPU-GPU közötti adatmásolást annak feleslegessé tételével. PCI express 4.0 (5.0, stb) ezen nem változtat de legalább a sebességével csökkenteni tudja a hátrányt, már ahol ez előjön. Persze ezen egy HBCC is tud segíteni. Majd valaki ír egy "Ütős lett a minecraft chunk update sebessége!" cikket. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.