Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Nem rossz, nem rossz. Aki nagyon "háklis" arra, hogy halk legyen a gépe, annak ez a 10dB tetszeni fog. Kíváncsi lennék azért arra, hogy több óra terhelés után milyen hőfokokat produkál így.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#2) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Egész szép és jó, de mivel egy alap Ninja 3-at vettek és csak a ventit cserélték le róla, ez nem nagy móka. Akkor az én D14-esem, amin összesen egy Slip Stream 140mm-es 800rpm-es venti dolgozik, az is D14 Silent, nemde!? Ilyen parasztvakítás jellege van a dolognak, főleg ha ugyan olyan árban lesz.

AssAssynn: Nem mindegy ha veszel egy alap Ninja3-at és leszabályzod a ventét 800rpm körül? Sőt az alacsonyabbra is megy, ezáltal halkabb, nekem volt Ninja3-asom és nagyon csöndesen tette a dolgát, persze minden lowba volt belőve.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3) Jim-Y válasza Tothgera30 (#2) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szerintem ha már 800-asat tettek rá, akkor legalább kettőt adnának hozzá, amúgy nem rossz ez, csak drágább ne legyen :)

(#4) Tothgera30 válasza Jim-Y (#3) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Attól még sok értelme nem volt, megspóroltak 40grammot ha jól látom, de szerintem annyi a potija a hátlappal, az majdnem egy Pöttyös túrórúdi súlya. Én egyértelműen a normál Ninja3-ra szavazok, 10k-s árkategóriában azt is ajánlom. Ha olcsóbb lesz, mondjuk belövik 7k-s árkategóriába amit kétlek, de bízzunk benne, akkor lesz jövője, ha nem akkor felesleges, mert otthon elvégzem ezt ha akarom. Egy átlag usernek tök mindegy hogy takergetheti hátul vagy sem, legalább jól eljátszik vele vagy belövi ahogy akarja, egy fanatikus meg első pillanatban ledobja róla a ventit és házszellőzéssel "passzívan" használja vagy tesz rá egy olyan ventit ami illik a többihez.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5) Jim-Y válasza Tothgera30 (#4) üzenetére


Jim-Y
veterán

És olyan is van aki ilyenekkel nem szórakozik, nem ért hozzá, csak azt tudja, hallja, hogy a Silent halkabb mint a másik, ezért azt veszi, szóval van értelme, ha nem is sok, és nem is nekünk célozva, de akkor is :)

(#6) Tothgera30 válasza Jim-Y (#5) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Halkabb? Jelen esetben egy origi Ninja3-on letolja lowba a szabályzót és már nem, akkor megint nincs létjogosultsága a Silent verziónak. Mondjuk itt jhetnének azzal is hogy jó a PWM mert alapon halkabb, de én is szeretem ha fixen pörög a venti, főleg ha a HDD-m vagy VGA hűtőm hangosabb.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7) Taszillo válasza AssAssynn (#1) üzenetére


Taszillo
tag

Több óra folyamatos terhelés nagyon ritka dolog, de ez esetben ki szabad nyitni a gép oldalát...

A kolléga megvádolta a nyomtatót öngyilkosságra való felbujtással: "Rendeljen cián patront!”

(#8) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Ha jól értem, a PWM-es low-on halkabb, így inkább az a Silent, valamint jobban is hűt, mert felküldhető akár 1900RPM-re. Vagyis a PWM-es jó azoknak is, akiknek a zaj a fő szempont, és azoknak is, akiknek a teljesítmény, valamint azoknak, akiknek néhol ez, néhol az kell.
A fix lehet, hogy nem elég halk, (7 vs 10,7 dB(A)), de legalább, ha kell, sem tud jobban hűteni. :DDD
10/10 :C

(#9) AssAssynn válasza Taszillo (#7) üzenetére


AssAssynn
őstag

Azért annyira nem ritka. (:
Egyébként meg nem is kell, hogy az legyen. A lényeg, hogy lássuk, hogy milyen hőfokokat produkál a többihez képest. Tehát összehasonlítás gyanánt érdekel.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#10) VS461


VS461
tag

Nem értem én ezt... A Ninja 2-esemen is 800 körülire határoltam le a gyári Slip Stream-et. Majdnem jó eredmény volt, de igazán jó akkor lett, amikor 120-as Kama PWM ment rá, mert alapgázon az E8400 elvan 5-600 körüli fordulattal, tehát kussol. Most akkor ez mitől Silent, de tényleg? :F

Inkább találna ki a Scythe valami finomabbat, például S-Flex kategóriájú ventit PWM-mel, az maga lenne az il Silenzio.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#11) Bird


Bird
addikt

Egész klassz kis hűtőnek tűnik!

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#12) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nekem A fordulatszám szabályozós max 2000-et forgó ventivel van meg a ninja 3 tegnap vettem. linx alatt max 51 fokos a kupak a 40 fokosak a magok egy 3.6 ghz-re húzott 1055t-vel alapfeszen.

(#13) bsh válasza VS461 (#10) üzenetére


bsh
őstag

céges gépben e8500 van egy sima ninjával, venti nélkül.

(#14) elfelejtette válasza bsh (#13) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ha rendesen alul van feszelve a proci, akkor arra nem is kell venti...
Bár gondolom van mögötte egy hátsó házventi, vagy fölötte a táp. Kollégánál mindkettő ott van mellette, ezért is nem tettük rá a bordára a gyári ventijét.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#15) bsh válasza elfelejtette (#14) üzenetére


bsh
őstag

nincsen alulfeszelve. felette a táp, mögötte van venti.

(#16) VS461 válasza bsh (#13) üzenetére


VS461
tag

Hmmm... akkor az enyém sem silent :D

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#17) imibogyo


imibogyo
veterán

Nekem tetszik.

Pontos hőmérsékletekre azért kíváncsi lennék egy izmosabb hőtermelésű négymagossal. Mondjuk egy Phenom 2-vel. :K

(#18) kircipeti


kircipeti
senior tag

Szerintem jobb otlet lett volna kiadni venti nelkul...

(#19) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Most vettem egyet, csak nem fér be a házba, kb 1cm híja van. :W Pedig nem egy keskeny ház..

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Létezik, hogy Scythe NINJA Cooper-t nem tudom rárakni a gyári AMD-s felrakókával?
AM2 foglalatra kellene, de nem sikerül.
Üdv és BUÉK!

(#21) fbeni91


fbeni91
tag

Vettem egy Scythe Ninja Nagyobb fajtát! De azt amelyiknek a tetején az anyák kúposak. és nem szögletesek! Proci hűtőt!! Várom h kinek mi a tapasztalata vele. Alatta fekvő proci 1 magos 3400+ ami 2.7GHz körül fog ketyegni. kb 80Watt. Venti nélkül milyen a hűtése?

Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#22) shiftac


shiftac
aktív tag

10db nagyon halk.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.