Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Van egy olyan érzésem, hogy nem lesz ár/érték arány bajnok :U

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

A kisebbek már talán jók lesznek. 20nm-es chipeket olcsóbban lehet már gyártani, úgyhogy az sem kizárt, hogy az 1TB-os is csak nagyon drága lesz, a nevetségesen drága helyett.

Nagy átlagban azért kúsznak lefele az árak, még az OCZ-nál is.

(#3) DarkChild


DarkChild
senior tag

Biztos ócsó' lesz............. muhaha! :DDD

(Nemrég Hardverkerben még lehetett kapni egy PCIe-s OCZ SSD-t, ami 1 TB-os volt, potom másfél millió forintért :) Nem hiszem, hogy sokat eladtak belőle :U )

(#4) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Vajh, mikor ugrik már ki egy a "gyártók" soraiból és kezdi el nem megaultrabrutál-extraprofittal árulni ezeket a termékeket - még hogy nincs kartelezés, ugyan már...?! Mikortól válhatnak már általánossá az SSD-k?
Mert, ha nem gond az 1-2 TB-nyi mennyiség összehozása, adott területen, akkor a termelői árak sem lehetnek már annyira magasak - és ennek az elb.....t rendszernek a 'minél többet eladni' az alapja (legalábbis, ezt állítják róla, amikor nem ezt cáfolják a tetteikkel...).

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#5) nvyktor válasza DarkChild (#3) üzenetére


nvyktor
aktív tag

"(Nemrég Hardverkerben még lehetett kapni egy PCIe-s OCZ SSD-t, ami 1 TB-os volt, potom másfél millió forintért :) Nem hiszem, hogy sokat eladtak belőle :U )"

Eeee...
Azt szerverekbe szánták. Olyan helyre, ahol kell a maximális gyorsaság, teljesítmény.
Ha azt veszed, hogy jelenleg egy top szerverbe való processzor (6-core Xeon X5680 3.33 GHz 6.40 GT/s) bruttó 550 ezer HUF-ba kerül, és nem egy darabot pakolnak be, nem is olyan sok az a másfél MHUF a tárolóért. szerk.: Persze abból is több kell... :D

:R

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#6) DarkChild válasza nvyktor (#5) üzenetére


DarkChild
senior tag

Még ha nem is szállunk el ennyire, hogy 1 terás SSD, na de nézzük meg, hogy mennyi egy 200-250 gigás (ami mai világban szintén nudlinak számít) otthoni felhasználásra szánt változat... 100 rugó körül, még mindig. :(
Évek óta szajkózza a tech ipar, hogy "húúúú-mostmár-aztán-húúúúú-de-olcsók-lesznek-az-ssd-k" és lám, még mindig horror árban vannak :((

(#7) nvyktor válasza DarkChild (#6) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Persze. Náluk is válság van-volt... :(

Egyébként szerintem aki manapság már eljut odáig (az itthoni szomorú helyzetet alapul véve), hogy SSD-t tesz a gépébe, az már power usernek számít. Őket meg mindig is lehúzták a gyártók. Gondolj csak a 300 kHUF-os VGA-kra, ami kb 5 MHz-vel gyorsabb mint a 80kHUF-os alapmodell, de szép hűtő és matrica van rajta... :(

Amúgy meg igazat mondanak, csak mindig lemarad a vége:
"húúúú-mostmár-aztán-húúúúú-de-olcsók-lesznek-az-ssd-k... MAJD EGYSZER!" :)

:R

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#8) Munyos válasza DarkChild (#6) üzenetére


Munyos
csendes tag

De azért azt el kell ismerni, hogy megtesznek mindent hogy olcsóbb legyen.
5 hónappal ezelőtt egy 60Gb-os SSD 90 000Ft-ba került most ugyan akkora kapacitású gyorsabb vezérlővel már 45 000-ért vígan beszerezhető. Lehet hogy az OCZ- nem kopogott be az ajtódon , hogy tessék itt van a legújabb SSD-nk ajándékba, de ha ez nem áresés akkor mi az ??? :F

(#9) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Lehet, hogy csak megunták a sz*pást a SandForce miatt...

Munyos:: 5 hónapja egy 60 gigás 90 ezerért, na ne má'!

Április legelején vettem a 64 GB-os SSD-t 24 ezer pénzért (bruttó, természetesen, és boltból). Az kb. 2-3 éve lehetett, amit írtál...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#10) DarkChild válasza Munyos (#8) üzenetére


DarkChild
senior tag

5 hónapja? Kizárt! :N
Nagyjából év eleje óta szemezek/szemeztem a 80 gigás OCZ Vertex 2-vel és már akkor is 35-40000 környékén volt. Most kb. 10 hónappal később még mindig ebben az ártartományban van - látsd "Árdiagram" fül.

Bár az grafikonon az látszik, hogy augusztusban valamelyik bolt akciózta 30e körüli áron is, de a lényegen nem változtat, látványos, de még csak kevésbé látványos áresés sem volt... Vagy én legalábbis biztosan lemaradtam róla :DDD

(#11) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ez ha nem SF vezélős akkor nem azt a tömörítős eljárást alkalmazza? Tehát a 560mega az 560 mega filmnél zenénél és dokumentumnál is?

(#12) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Vagesz már itt is több magvas rendszerek vannak/lesznek.
Kár, hogy még mindig évekre vagyunk a megfizethető SSD-ktől.

...

(#13) zetecR válasza DarkChild (#10) üzenetére


zetecR
addikt

Akkor nézz szét Gianninál, a 60-ast 22-ért viheted.
Az már a magyar bérekhez viszonyítva sem horror. :)

Az "erős" forintról meg nem az SSD gyártók tehetnek...

[ Szerkesztve ]

(#14) DarkChild válasza zetecR (#13) üzenetére


DarkChild
senior tag

Jah, követem az árakat ;) De az csak 60-as, ami még rendszer meghajtónak is éppenhogy elég. Egyébként 1-2 hónapja letettem róla, nem veszek már asztali vasba SSD-t. Majd ha lecserélem notira, abba nézek valami izmosabbat :B

(#15) Fooler89 válasza zetecR (#13) üzenetére


Fooler89
őstag

Gianni árai csalókák a forint árfolyam miatt szóval 22k-t ne vedd kézpénznek.

Amugy tök jó marketing szöveg ez a két mag. Vérpistikék imádni fogják.

(#17) cz.istvan


cz.istvan
tag

Mit tudtok a Micron realssd c300 asrol? Jonak számit ssd-k körében? Láttam ennek van már 400as változata is, de ezt néztem egyik boltba 30körül volt a 128gbos 2,5"os

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.