Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) domi007


domi007
őstag

Valószínűleg az ARM architektúrára épülő megoldások érkezése eredményezte a koncepcióváltást. Jelenleg több cég dolgozik ARM-os szerverprocesszoron, amelyek főleg Cortex-A9 magokra épülnek, és a fogyasztásuk bőven 10 watt alatt lehet.

Teljes mértékben egyetértek, az ARM térnyerése után muszáj lépnie az intelnek, mert ugyebár a szervereken Linux fut általában, amit meg tudjuk mennyi idő másik architektúrára átültetni.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#2) buherton válasza domi007 (#1) üzenetére


buherton
őstag

[link] ARM Cortex-A8 proci van benne. Jah és gyorsabban tölti be az ubuntut mint az én gépem :U . :D

Nem baj hogy ARM-nak akarnak versenytársa lenni az Intel, ebből csak mi jöhetünk ki jól kivéve ha összebeszélnek.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#3) Himym


Himym
senior tag

szegmenset <--- Áuuuu ez fáj.

(#4) lujó55


lujó55
őstag

Jó perspektíva! :C

(#5) kulcsarb


kulcsarb
tag

egy dolog nincs a cikkben,
hogy mire jó egy mikroszerver,

mert a számításokat felhőben akarja mindenki csinálni,
és azt senki nem gondolja hogy a Google/MS/szolgáltató
Atom processzoros gépeket fog használni

ki akar egy lassú gépet, ami lehetőleg nem csinál semmit, (nem fogyaszt)

a következőre jutottam:
hűtőszekrény, fűtés/légkondi, sütő/mikró,

komolyan gondolom, eljött a "beszélő" hűtők kora,

[ Szerkesztve ]

(#6) OkosTibiKing válasza kulcsarb (#5) üzenetére


OkosTibiKing
tag

hát én is erre gondoltam csak én inkább a ház hálózatát összefogó otthoni szerverbe gondolnám ami hűtőt meg hasonlókat kezel :)

bár van értelme home szerverekbe amiről csak pár dolog megy de ez meg még sztem nem olyan gyakori, bár a jövőben :)

Okos Vok.

(#7) ddekany válasza kulcsarb (#5) üzenetére


ddekany
veterán

Egy komolyabb de nem cafatokra látogatott weboldal el kell hogy menjen rajta teljesen jó... Kérdés, hogy akkor nem-e sokkal hatékonyabb fogni egy komoly szervert és csinálni rajta sok virtuális gépet, mintsem venni sok kis atomos fizikai szervert (mármint hogy 1U-ba beleraksz sok ilyet)... gyanítom a válasz az, hogy a nagy szerver lesz a nyerő.

(#8) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nyugodtan jöhetnek, bár én a Xenonos rendszereket nem sorolnám a mikroszerverek közé.. azért távol áll még tőle szerintem.

Ha már mikroszerver, akkor én erre (vagy hasonlóra) gondolnák: [link]
Gyakorlatilag a legtöbb otthoni feladatra bőven elég lenne egy ilyesmi holmi teljesítménye is... és ez fogyasztásban inkább a mobiltelefontöltőkkel vetekszik...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#9) bigz


bigz
tag

apro eliras az utolso bekezdesben: "a vállalat az elmúlt év októberében még határozottan cáfoltam ezt a jövőképet"

I <3 Razer Mantis Control.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.