Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kisapi379


kisapi379
csendes tag

és a Watch-csal használható, A kártyákat... A biztonságról többek között az ujjlenyomat-olvasó gondolkodik.

[ Szerkesztve ]

Zte Nubia Z5s mini; Xiaomi Mi3; Zte Nubia Z9 max

(#2) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

En ki is probaltam, akit erdekel irtam egy rovidke cikket is.

Pontosan ugy megy ahogy kell, ahogy elvartam. Buszon is lehet hasznalni, sot minden TFL altal uzemeltetett oyster helyen is. Viszlat bankkkartya!

(#3) anulu


anulu
félisten

tudnék neki örülni, ha Mo-n is elérhető lenne...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) moleculez válasza mazsi1911 (#2) üzenetére


moleculez
veterán

Jöhetne valami platform független megoldás is. WP-n pl semmi ilyesmi nincs.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) kleinguru válasza moleculez (#4) üzenetére


kleinguru
addikt

Pontosan, de esetemben elég volna ha az Apple pay működne itthon.

Azt tudja valaki, hogy miért kell a 20-30£ korlát?

Miért nem lehet használni, mint egy bankkártyát :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6) vicze válasza anulu (#3) üzenetére


vicze
félisten

Úgy kb. majd sohanapján. Ha nem kevés pénzt öltek már a szerencsétlen Mobiltárcába, akkor valószínű nem hátrálnak mögüle.

Cikkhez:
"Nationwide, a NatWest, a Royal Bank of Scotland, a Santander és az Ulster Ban"
Tök jó ez a felsorolás, csak épp 5-ből 3 az RBS tulajdona, azaz 3 bankkal tudott megállapodni az Apple eddig, amiből 2 nagyon kicsi Angliában. Az 5 nagy bankból csak 1-et sikerült meggyőzni, ami azért annyira nem jó arány.

[ Szerkesztve ]

(#7) marositech válasza anulu (#3) üzenetére


marositech
senior tag

Hát én is ennek nagyon örülnék...többször volt olyan helyzetem, hogy se kp, se kártya nem volt nálam, de a telefon igen...de nemtudok vásárolni.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#8) Crafter32


Crafter32
őstag

Tele vannak különböző Apple feltörésekkel a net. Nem értek hozzá, de kicsit félnék tőle.

(#9) henrik1 válasza kleinguru (#5) üzenetére


henrik1
tag

PayPass kártyákon is van limit.

(#10) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szóval mostantól azt fogom látni a városban, hogy az arcok a buszokon, metrókon, pályaudvarokon az almájukat fogják odacsapdosni a terminálokhoz az oyster helyett. Zseniális :D
Ősszel jön anyum látogatóba, tuti azt fogja gondolni hogy egy másik bolygóra jött :DDD

All→M8

(#11) sokol válasza callmeakos (#10) üzenetére


sokol
tag

"Szóval mostantól azt fogom látni a városban, hogy az arcok a buszokon, metrókon, pályaudvarokon az almájukat fogják odacsapdosni a terminálokhoz az oyster helyett."

Ha az Egyesült Királyságban jársz akkor igen,bár valószínűleg ott sem mindenki.

"Ősszel jön anyum látogatóba, tuti azt fogja gondolni hogy egy másik bolygóra jött "

Ezzel ugye nem azt akarod mondani,hogy egy hely színvonalát az határozza meg,hogy lehet-e Apple telefonnal fizetni vagy sem? :(

Mondd,hogy nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#12) moleculez válasza sokol (#11) üzenetére


moleculez
veterán

Nem úgy van, de kicsit máshogy működnek errefelé a dolgok. Várj, úgy mondom, errefelé működnek a dolgok. Azért nem más bolygó, de aki papír buszjegyen nőtt fel, annak ez elég új, a rendszer komplexitása, meg úgy egyáltalán.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) ZooLee válasza vicze (#6) üzenetére


ZooLee
őstag

Úgy kb. majd sohanapján. Ha nem kevés pénzt öltek már a szerencsétlen Mobiltárcába, akkor valószínű nem hátrálnak mögüle.

Jó a megfogalmazás, mert a Mobiltárca a lehető legszerencsétlenebb megoldás a lehetőségek közül, bankon+szolgáltanón kertesztül... Ráadásul bármennyi pénzt is öltek bele, gyakorlatilag alig elérhető valami, az is rengeteg kompromisszum árán (csak Telekom, csak OTP-s bankszámla...)
Ennél akár az Apple Pay, akár a Google Wallet jobb lehet, ha behozzák és rendesen működik.

(#8) Crafter32: Tele vannak különböző Apple feltörésekkel a net. Nem értek hozzá, de kicsit félnék tőle.

Ha már annyira tele van, akkor linkelhetnél olyakat, amelyek tényleg veszélyeztetik a rendszer biztonságát...
Nyugodt lehetsz benne, ezek a szolgáltatások (nem csak az Apple-é, mindegyik) nagyon körül vannak bástyázva és biztosítva, mert elég egy pár eset, és a teljes szolgáltatás azonnal elveszíti a bele fektetett bizalmat, és értéktelenné válik, összeomlik. Nem kell és nem szabad vakon bízni ezekben a szolgáltatásokban, de nyugodtan lehet használni napi szinten őket.

(#11) sokol: Ezzel ugye nem azt akarod mondani,hogy egy hely színvonalát az határozza meg,hogy lehet-e Apple telefonnal fizetni vagy sem? :(

Szerintem a hangsúly a telefon odacsapkodásán volt, nem az Apple-ön. És igen, egy hely színvonaláról elég sokat elmond az, hogy ilyen szolgáltatásokat igénybe lehet-e venni vagy sem (nem konkrétan az Apple szolgáltatásával kapcsolatban, hanem általánosságban)

(#14) kleinguru válasza henrik1 (#9) üzenetére


kleinguru
addikt

Melyik limitre gondolsz pontosan?

Csak mert ha arra, hogy 5K felett be kell írni a pinkódot, az rendben van.

5K felett itt is odatenném az ujjam, hogy tessék PIN kód:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#15) Peter13


Peter13
senior tag

Nem baj hogy van ilyen IS, de sosem értem azokat a hangokat akik ezzel minden más vagy korábbi alternatívát temetni próbálnak ("viszlát bankkártya" pl). Ez egy kiegészítő szolgáltatás, ami a meglévő infrastruktúrára épül. Gyors? Jóhogy, minden "contactless" az, és ez ugyanazt a háttér-infrastruktúrát használja (nagyjából..kicsit bele kellett piszkálni itt-ott, de ugye senki sem gondolja hogy az Apple kiépített egy VISA vagy MC szintű hálózatot?)

A 20 font egy biztonsági limit (sőt, vannak egyéb limitek is, meghatározott időszakokra): ez eredetileg arra lett kitalálva hogy gyorsan meg tudj venni apró dolgokat (egy szendvics, egy kávé), nem arra hogy teletankold a kocsit vagy vegyél egy plazmatévét. Sőt, időről időre kérheti a PIN kódot is (eredetileg x db contactless után mindenképpen PIN kódot kért)

Szerintem ez a szolgáltatás is megtalálja majd a helyét a (z egyébként igen színes fizetési) portfólióban, és nem látom hogy miért söpörné el belátható időn belül bankkártyákat, vagy bármi mást. Meg miért is kéne? Nekem pl tetszene ha 2-3 módon be vagyok biztosítva és többféleképpen is tudok fizetni: miért kellene hogy egy legyen mindenek felett? Sőt, az élet az apple-pay bevezetése után sem áll meg, és szerintem jönnek majd szépen sorban a további alternatív fizetési módok....

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#16) sokol válasza moleculez (#12) üzenetére


sokol
tag

Nem úgy van, de kicsit máshogy működnek errefelé a dolgok.

Hát a londoni tömegközlekedési árakat figyelembe véve el is várom ,hogy "máshogy" működjenek azok a dolgok.

Várj, úgy mondom, errefelé működnek a dolgok

Na,ne szédítsd a magyart.

Mennyire működnek?Mint pl.: a buszokon,metrókon a légkondi? :)

Hol működik hol nem.

A hatékonyságról ne beszéljünk:leghosszabb várakozási idő(késés?) és ingázási idők Európán belül angol városok Londonnal az élen.

Azért nem más bolygó, de aki papír buszjegyen nőtt fel, annak ez elég új, a rendszer komplexitása, meg úgy egyáltalán.

Oké,de gondolom követed a híreket, 2017-re Pesten is teljes elektronikus jegyrendszer lesz.
Szóval már itt sem kell sokat várni a megoldásra.
Haladunk,haladunk... :))

(#17) ZooLee


ZooLee
őstag

(#14) kleinguru: Melyik limitre gondolsz pontosan?

Nézegetem az Apple Pay leírásokat, de én ott nem nagyon találok limitre vonatkozó előírást, így ez az angol limit inkább valami helyi szabályozásból adódó limit lehet, nem pedig az Apple Pay korlátozása...

(#16) sokol: Oké,de gondolom követed a híreket, 2017-re Pesten is teljes elektronikus jegyrendszer lesz.
Szóval már itt sem kell sokat várni a megoldásra.

És mondd, hány éves vagy királylány? :DDD
Bocsi, de szerintem ez eléggé eltúlzott optimizmus látva a BKV mai jegykezelő rendszereit... Tudom, hogy tesztelnek, meg készülnek rá, de hogy ilyet használjunk, ez eléggé távolinak tűnik. De ne legyen igazam :B

Ez egy 2011-es cikk: Bankkártyát, BKV-jegyet is kiválthat az okostelefon:

"A Magyar Telekom, a Telenor és a Vodafone három piacvezető szolgáltatóval – MasterCard, OTP Bank és SuperShop – karöltve megalakítja a Magyar Mobil Tárca Egyesületet - áll közleményükben. Az Egyesület célja, hogy a mobil NFC alapú szolgáltatásokhoz kialakítsa és ajánlás szinten megfogalmazza a szükséges technológiai sztenderdeket, ajánlásokat tegyen a sikeres szolgáltatás bevezetésekhez, biztosítsa a szolgáltatáshoz való szabad csatlakozást a partnerek részére, valamint elvégezze a szükséges edukációt a mobil NFC alapú szolgáltatások bevezetéséhez kapcsolódóan.

A hat piaci szereplő előzetesen megfogalmazott terveiben már 2011-ben elindított kísérleti alkalmazások és 2012-ben induló kereskedelmi szolgáltatások tervei szerepelnek."

2015 van... és látjuk, hogy hol tart a Mobiltárca pl...

(#18) callmeakos válasza sokol (#11) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az hogy mindenki, eleve ki van csukva mert ugye Apple Payről beszélünk.
És úgy akartam fogalmazni nem az határozza meg hogy csak Apple-el lehet fizeni, hanem hogy egyáltalán előfordulhat, hogy a telefonoddal fizesd ki a jegyedet a tömegközlekedésen, vagy ahol tudsz így fizetni. ..

All→M8

(#19) vicze válasza ZooLee (#13) üzenetére


vicze
félisten

Kicsi sárga és az övék, és itt pont ez a lényeg, hogy a bank(-ok?) és a szolgáltatók kontrollja alatt legyen, az Apple Pay nincs.

Amúgy végül is én megelégedéssel használom a Mobiltárcát, amennyiben a feltételek megvannak, igazából 1óra alatt működőképes az egész a 0-ról, csak a SIM cserét kell előtte megcsinálni. A szerencsétlensége inkább a borzasztó alacsony támogatottságban van, készülék, banki és szolgáltatói oldalról.

@sokol:
"Ezzel ugye nem azt akarod mondani,hogy egy hely színvonalát..."
Nem ez a lényeg hanem, hogy még itthon is elég sűrűn felhúzzák a szemöldökük mikor a terminálhoz a telefont rakom kártya helyett.

[ Szerkesztve ]

(#20) sokol válasza ZooLee (#17) üzenetére


sokol
tag

Mobiltárca:

Ne haragudj de a mobiltárca már működik,igaz még egyenlőre kevés készülékkel,meg ha jól tudom egyenlőre csak az OTP támogatja a bankok közül de működik.
Az,hogy mennyire fog elterjedni az kiderül,több tényezőtől függ.

Én mondjuk nem használom,ahogy elnézem te se,de attól még működik,létezik.

BKV E-jegyrendszer:

Teljesen más tészta.

Itt történt egy pályáztatás amit tavaly októberben elnyert egy német cég,amely vállalta,hogy 2017-ig kiépíti majd továbbá 5 évig üzemelteti a rendszert.

A forrás részben EU-s szóval nem nagyon lehet halogatni, mert akkor elbukjuk a támogatást.

(#21) vicze válasza sokol (#20) üzenetére


vicze
félisten

"BKV E-jegyrendszer"
Ezzel annyi a szívás, hogy nagyon nagyon nagyon jó lenne ha a Mobiltárcába integrálódna, a lehetőség megvan, de ha a Nemzeti Mobilfizetési rendszer lesz helyette preferálva akkor tökönszúrhatom magam vele...
Összességében nagyon lassan bővül a rendszer.

(#22) ZooLee válasza sokol (#20) üzenetére


ZooLee
őstag

Ne haragudj de a mobiltárca már működik,igaz még egyenlőre kevés készülékkel,meg ha jól tudom egyenlőre csak az OTP támogatja a bankok közül de működik.
Az,hogy mennyire fog elterjedni az kiderül,több tényezőtől függ.

Tudom, hogy működik, írtam is, de ahhoz képest, hogy 2012-re már működő kereskedelmi felhasználást vártak, ahhoz képest tavaly év végén indult el és ahogy te és más is írja, a mai napig minimális a támogatottsága. Lehet, hogy létező dolog, de a felhasználhatósága, hogy finoman fogalmazzunk eléggé korlátozott... (A Mobiltárca bevezetést félig-meddig belülről is követtem, bankban dolgozom)

Ugyanettől tartok a BKV-s jegyrendszer esetén is, hogy hasonlóan a Mobiltárcához nálunk ez is döglődve menne, bár az EU-s keretek tényleg kötik őket...

(#23) sokol válasza callmeakos (#18) üzenetére


sokol
tag

Világos.

Ez olyan dolog,hogy valaki csodálkozik rajta valaki nem.

Más ország más szokások,függetlenül attól ,hogy ezek a különbségek technikai vagy egyéb,kulturális különbségek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.