Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cuebler


cuebler
senior tag

szép-szép és nem is igazán értem, hogy-hogy csak most jutott valakinek az eszébe. de gondolom, a nagy emberbarátság ellenére az apple pereskedési szándéka nem csökken, ha jogdíj fizetése nélkül más gyártó is megpróbálja ilyetén módon óvni embertársaink életét és vércukorszintjét ;]

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2) cami][us válasza cuebler (#1) üzenetére


cami][us
senior tag

(#3) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Reméljük hogy nagyon nagyon pontos lesz, mert ha pontatlan és valaki csak erre hagyatkozik, az bizony komoly veszélyeket rejthet magában.

(#4) cami][us válasza Juhaszatti (#3) üzenetére


cami][us
senior tag

Veszít pár csepp vért az orvosnál. :D

(#5) daninet


daninet
veterán

Mondjuk egy hetes akkuidő is életmentő lehetne :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6) anulu


anulu
félisten

ha ezt beépítik és pontos lesz, akkor instant buy. cukrosként rühellem szúrkálni magam, h tudjam, h épp mennyire van elszállva.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) CharlieDrop válasza anulu (#6) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Egyetértek, bár még nem vagyok cukros, de ilyen featurénak örülnék...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8) Micsurin válasza cami][us (#4) üzenetére


Micsurin
nagyúr

....téged mutogatni kéne. :U

@anulu: Ha jó lesz nálunk is instant buy, édesapámnak tökéletes, hiába figyel mindenre, nem ártana ha a kezén lenne amikor például a kertben mókol vagy a garázsban barkácsol. :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#9) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Nemrég megnéztem egy watch-ot és kifejezetten tetszik, bár a főmenü egy kicsit katyvaszosnak tűnik ezekkel a miniatűr ikonokkal, de gyanítom, hogy megszokható. A forma mindig tetszett, az üzemidő pedig szerintem 1,5-2 napnak lenne az igazi, végülis ha lefekszem teljesen mindegy, hogy az asztalra, vagy a dokkolóra teszem a készüléket.

(#10) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Hasznos újítás lenne, remélhetőleg nem fogják horror áron adni.

(#11) anulu válasza Mr.Silkó (#10) üzenetére


anulu
félisten

jelen helyzetben a "mikor" jobban érdekel, mint a "mennyiért"

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) Mr.Silkó válasza anulu (#11) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Azért várjuk meg, mennyire lesznek pontosak az óra vércukorszint mérési eredményei.

Meg akkor lenne igazán király az Apple, ha nem csak a jómódúak játékszere, egészségügyi kelléke lenne a cikkben taglalt eszköz, hanem elérhető áron a kevésbé tehetős, de ugyanolyan egészségi állapotú felhasználók is meg tudnák vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#13) anulu válasza Mr.Silkó (#12) üzenetére


anulu
félisten

+/- 0,3 nekem még elfogadható lenne.

sajnos az alap iWatch sem olcsó, ebből kiindulva csak drágábbá tenné egy ilyen plusz feature. részemről egy sima karon levő cukormérőnek is örülnék, sms/mail olvasási lehetőség nélkül :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) Mr.Silkó válasza anulu (#13) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Éppen ezért lenne egy komoly és népszerű gesztus a cég részéről, ha mondjuk "olcsósítva" is kiadnák az órát - talán kicsit herélve, de a főbb funkciókat (köztük természetesen a vércukorszint mérési lehetőséget) megtartva -, hogy a kevésbé tehetősek is hozzáférjenek. Az Apple-nek jelentéktelen pénz ez. De majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#15) madgie válasza Mr.Silkó (#14) üzenetére


madgie
titán

Úgy ismered az Apple-t (vagy akár a Samsungot)? Minimum annyi lesz az ára, mint most a Series 2-nek.

(#16) cami][us válasza Micsurin (#8) üzenetére


cami][us
senior tag

Téged is.

(#17) Mr.Silkó válasza madgie (#15) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nyilván nem reális, de megtehetnék. Komoly gesztus lenne, ami a vállalat népszerűségén is emelne, ami meg plusz vásárlókat hozna. Tehát lehet, hogy hosszú távon megérné nekik.

(#18) madgie válasza Mr.Silkó (#17) üzenetére


madgie
titán

A Project Red iPhone is ilyen lehetett volna, mégsem lett olcsóbb.

(#19) Mr.Silkó válasza madgie (#18) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

De az csak tudtommal egy népszerűsítő, ösztönző kampány részeként készült el az Apple részéről, ez az új eszköz viszont önmaga "szeretné" az emberek egészségi állapotát felmérni, valamilyen úton-módon az életkörülményt javítani, a teljesebb életet elősegíteni. Már ha hihetünk ennek.

[ Szerkesztve ]

(#20) madgie válasza Mr.Silkó (#19) üzenetére


madgie
titán

Én örülnék ennek a legjobban, az asszonynak is nagyon jó lenne egy ilyen cucc.

(#21) guriga1234


guriga1234
addikt

Vér nélkül elég nehéz lehet vércukorszintet mérni, pontosan mérni meg pláne. Ennyi erővel vérnyomást is mérhetne, persze azt sem így kell. De testhőméréshez lehetne használni, csak kéne bele egy infra.

(#22) bwoay válasza madgie (#18) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha a Product Redre gondolsz, annak az a lényege, hogy az eladásokból befolyt összeg egy része "adomány", tehát ott nem a termék fogyára csökken, hanem a gyártó mond le a nyeresége egy részéről

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#23) madgie válasza bwoay (#22) üzenetére


madgie
titán

Igen, arra gondoltam, csak elírtam :D
Ott lehetne ösztönző erő a picit olcsóbb ár.

(#24) slimshady


slimshady
senior tag

Kíváncsi vagyok mennyire lesz pontos ez a megoldás.

üdv.: SlimShady

(#25) Farkas82


Farkas82
tag

Ebben nincs semmi új. Olyan mint egy tapasz, kb két három hetente kell cserélni, magán az eszközön nics kijelző, hanem egy másik érzékelőt kell fölé tartani kb 3 mp-ig, és kiírja a vércukrot. Ausztriában láttam kb 3 hete hétköznapi használatban cukorbetegen.

[ Szerkesztve ]

(#26) axioma válasza Farkas82 (#25) üzenetére


axioma
veterán

Errol ha van link, az nagyon jo lenne. Ket vercukros kuzd a napi sok szurassal a kornyezetemben, az inzulin beadasa nem meguszhato, de a meres is szurassal jar, ami nem tul jo.
[Mondjuk azt gondoltam volna, hogy beultetheto kapszulakent lenne egyszerubb megoldani... de ha igy, ez is jo.]

(#27) Farkas82 válasza axioma (#26) üzenetére


Farkas82
tag

https://www.abbott-diabetes-care.at/freestyle_libre.html

Legalul ott vannak az árak is, elég drága.

[ Szerkesztve ]

(#28) axioma válasza Farkas82 (#27) üzenetére


axioma
veterán

Koszi! Igen, ez me'g kisse sok, havi kb. 35e ha jol nezem. De a tesztcsikos is nem tb-sen (keszuleket se itt, se ott nem szamolva) kb. harmad ar. Csak tb-sen 10%-ot fizet a beteg ebbol.
Viszont annyira mar nem draga, hogy par ev alatt nem szivaroghat be, figyelni kell, meg az orvosokat kerdezgetni. Szoval nekem igy is hasznos volt az info.
Szerk. apple watch csak iphone-nal menne gondolom, ha ahhoz nezem, ez 2 evre is sokkal olcsobb:)

[ Szerkesztve ]

(#29) dutrás


dutrás
őstag

Remélem receptre is adják majd közgyógyra. Jaa nem! Ugyan már ez vicc. Egy ilyen árából több normál mérőt lehet vásárolni. Ha csak a magyar átlagot vesszük akkor is csak kevesek engedhetik meg maguknak. Hát még globális szinten. Kár itt milliókról beszélni.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#30) axioma válasza dutrás (#29) üzenetére


axioma
veterán

En finoman szolva nem vagyok apple fan, de azert ismerjuk el, hogy amennyiben az ora egyszeri beruhazassal tud a mukodesi ideje alatt a vercukorszintet
- szurkalas nelkul
- napi 5-nel (amennyi tesztcsikot a TB tamogat) joval surubben, ami foleg a beallitasi idoben komoly plusz info
vercukorszintet meghatarozni, akkor onmagaban van letjogosultsaga.
Mas kerdes, hogy igen, igazan kijohetne valami light verzioban, TB-re.
Egyebkent ha esetleg ez is a lenti tapasz elven mukodik, azaz aki akarja a vercukrot is annak x idonkent cserelendo alkatresz kell bele, az is elhiszem hogy lesz egy reteg akinek megeri. Es ha nekik megeri, akkor fejlodni fog a technologia, es lassan mi is ki tudjuk fizetni...

[ Szerkesztve ]

(#31) dutrás válasza axioma (#30) üzenetére


dutrás
őstag

Igaz nem vagyok cukorbeteg de minden szolidaritásom a tiétek. Szurkolok a light verziónak. Bár szerintem erre kicsi az esély. Biztos belepakol az Apple egyéb ficsőröket mert nemigen hagyja leesni a magaslabdát és így annyi a tb támogatásnak. Az élettartam is igen kérdőjeles . Két évente pedig százezres nagyságrendben meg vásárolni igen necces.

P50 pro/P40 Lite

(#32) axioma válasza dutrás (#31) üzenetére


axioma
veterán

Ja bocs, csak nem fejtettem ki, ha a technologia letezik igen valoszinutlen, hogy maga az apple fejlesztette ki, es azt is ketlem hogy kizarolagossagot eladtak volna neki. En is ugy gondoltam, hogy ilyen jellegu keszuleket, barmelyik ceg, ha tb-s papirt tud szerezni akkor meg minosegben is megut egy szintet.
Szerencsere en nem vagyok cukorbeteg, remelem nem csak me'g... csak tudod megszokod, hogy napi rendszeressegel, mobil csorog, mero csipog, es ha nem is latom tudom hogy utana tolja me'g a masik tut is (foleg az elso 3 honapban most van amikor 2 felet is egyszerre).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.