Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Harlek


Harlek
tag

450 dodó? Bár hozzánk persze várhatóan azért drágábban fog eljutni, ez az ár nagyon barátian hangzik egy ilyen masináért cserébe.

(#2) silverwol


silverwol
csendes tag

Végre egy laptop, ami már majdnem tökéletes. A súly kicsi, az üzemidő nagy, jók a csatlakozók és a számítási sebesség sem teljesen csiga. Az ár ezért egyáltalán nem sok. Jó kérdés, hogy hogyan bírja a strapát, mondjuk 2-3 év használatot.

A 13.3 mondjuk egy picit kicsi, de ne legyünk telhetetlenek :).

(#3) ryke1 válasza Harlek (#1) üzenetére


ryke1
tag

499 euroert megveheted

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#4) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Ilyenre vagytam.. :)

(#5) #56573440


#56573440
törölt tag

így kéne ezt csinálni... én azért még várok egy hp oprendszer nélküli variációra hasonló specifikációval, ugyanígy alu elemekkel, kicsit talán akár olcsóbban is

(#6) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Miért fényes kijelzővel??? :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7) Jhonny06 válasza Harlek (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Német webshopba 500 euro, amire ideér, azért nem lesz olcsó gép. És azért ne tekintsünk el attól se, hogy gyenge a hardvere, tehát igazából semmi nem indokolja még ezt az árat se.

(#8) Angel1981


Angel1981
veterán

Jónak tűnik, pláne ilyen áron!

(#9) adamssss


adamssss
veterán

Ennyiért már inkább iPad...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10) O_L_I


O_L_I
őstag

Max 130-ért nagyon jó vétel lenne, de attól tartok lesz vagy150 itthon.

(#11) Zanik válasza Mercutio_ (#6) üzenetére


Zanik
addikt

Szívemből beszélsz! :O Matt-tal venném iziben... :W

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#12) hibavissza


hibavissza
veterán

álumínijum borítás.....me attó leszek trendi...80-ért kérném műanyag borítással, matt kijelzővel.

(#13) BoB válasza hibavissza (#12) üzenetére


BoB
veterán

"előtelepített Windows 7 Home Premium"

Ennek a trendnek sosem lesz vége? Olyan kevés gép van amire nem kell kifizetni. Miért nem opcionálisan vásárolható? :(((

(egy Ubuntu használó)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#14) sing1ep1ayer válasza adamssss (#9) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Igen, szerintem is. A mai dollár árfolyamon 100k körül lenne, annyit még meg is érne, de 150-ért már sok - egy új Ipad klasszisokkal jobb vétel, amennyiben nem elsődleges szempont kifejezetten PC-re írt programok futtatása a gépen.

(#15) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez még nem az Ultrathin széria ugye? Azért kiváncsi lennék, hogy lesz-e gyártó aki bevállalja egy Ultrabook like model készítését AMD alapon, ha nem is a Brazos, de a Trinity-Comal alapon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) FeRRaR1 válasza adamssss (#9) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Itt a baj már nem kicsi.

(#17) Mercutio_ válasza sing1ep1ayer (#14) üzenetére


Mercutio_
félisten

És mi az ami nem PC-re írt, de megéri miatta megvenni az ipad-et? :U

Ilyen méretben egyébként már kapható itthon, és érdekes lehet a Lenovo Thinkpad Edge E320 amiben B960 vagy i3 procit raknak (persze azzál már karcolja a 200k-s árat) és matt a kijelzője, de csak 1 év gari van.

Plazmacucci: Az nem az AMD hibája, hogy olyan méretű gépekbe is beleteszik a gyártók a brazost, ahová valójában nem kellene :N

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem igaz, hogy nem fért bele a budgetbe a legkisebb Llano APU... Ez egy nagy netbook, közepes multimédiás képességekkel, horror áron. Ennél már csak az a jobb, mikor neves hazai laptopszaküzletben E-450-el szerelt 15 colos gépeket adnak mint "normál" asztali procival szerelt gép. Az i3-mas laptop árában... Ennyit a Brazosról.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez 5-ösnek tűnik elsőre. Jó lenne Win7 nélkül. Rá egy Ubuntu 10, és teljes boldogság.

szerk.: kijelzőből csakugyan jó lenne a matt.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) RexpecT válasza adamssss (#9) üzenetére


RexpecT
addikt

Ennyiért már inkább veszek 6 pár márkás cipőt..... ;]

(#21) vanhalen


vanhalen
senior tag

Ennyiért felejtős, főleg 1.3 évvel a Brazos megjelenése után, amikor nemsokára itt a Brazos 2, meg 23-án a SB nem hinném, hogy sokkal több pénzért szintén 17W-os fogyasztással + Trinity is küszöbön van. Na vajon ezek eddig miért nem terjedtek? csak nem az aránytalanul magas ár miatt? Ez egy 4 évet késett, "kb. ilyen kellett volna legyen anno" netbook, csak drágábban, még az akkori nevetséges áraknál is (115-130) és nem XpHome-al, hanem W7, meg van normális graf cjip és kijelző. 500euro :F Asusnékál minden ok? :Y

(#19) Jim Tonic: Ubul mennyire szererti ennek a "chipsetét" meg a Hd6xx-et driverileg? :)

(#22) FeRRaR1: 1000 gombóc fagyit lehet már ennyiért elnyalni 3D-ben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) FeRRaR1 válasza RexpecT (#20) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Egyébként remek gép, ha utazásra kéne, biztos ilyet vennék, a matt kijelzőket (fényerő ide vagy oda) visszasíróm, inkább fakón lássam napfénybe, mint sehogy a tükör miatt.

Vagy egy újszerű Zanussi mosógépet, rengeteg lehetőségünk van na :D

Mondjuk arra nem tudok fingó appot telepíteni....

[ Szerkesztve ]

(#23) M3oH válasza ryke1 (#3) üzenetére


M3oH
addikt

Ezert ez jo. 450$ az indulo ar, ami Euben mar 500Euro, nalunk meg kb. 550Euro lesz. Annyit nem er ez a masina sztem.

(#24) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Inkább az Ultrabooknak állítanának konkurenciát, hasonlóan vékony, könnyű megoldással, SSD-vel, Trinity alapon, fémburkolattal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) banhammer válasza ryke1 (#3) üzenetére


banhammer
veterán

Nem magyar billentyűzettel és Windows-szal.
Plusz a para benne van, hogyha megdöglik akkor, hogy garanciáztatod.
Hiába vagyunk az EU-ban ettől függetlenül még mindig Magyarisztánban élünk.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) nebulo


nebulo
tag

Én csak a zsanérjaitól akarok világgá rohanni...

(#27) Paci.


Paci.
tag

450 dodó fincsi lenne. A sok fizetett atom-szendvicsbriddzs párti meg hiába trollkodik, igenis életképes dolog a brazos. Csak arra kell használni amire kitalálták.

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#28) sing1ep1ayer válasza Mercutio_ (#17) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Az Ipadet nem a rá írt programok miatt érdemes megvenni, hanem mert sokkal jobb pl. a kijelző felbontása és portré módban is használható, tehát olvasni jobb rajta, ezen felül egyszerűbb menet közben használni, pl. autóban, vonaton, az utcán... stb.

Én úgy értettem amit írtam, hogy abban az esetben nem jobb, ha olyan szoftver futtatására van szükség, amelyik nem létezik Ipadre. Office program, Skype kliens, böngésző és társaik futtatásához felesleges egy PC, de ha mondjuk valaki a Visual Studiot akarja használni, vagy mondjuk egy Enterprise Architectet, akkor Ipad kilőve. Ellenkező esetben viszont lehet hogy sokkal inkább megéri megvenni, mint egy ilyet 150k-ért.

(#29) Mercutio_ válasza sing1ep1ayer (#28) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olvasni ott a Kindle, ha kommentelsz/post-olsz már nem jó az ipad csak ha rátolsz egy külső billt, de akkor méretben/súlyban kezded közelíteni egy netbook jellemzőit árban pedig egyre inkább elhagyod, ugyanakkor excell buherálni, powerpointozni, filmet 40"-os plazmára kiküldeni, és még 1000 más dologra egy brazos-os netbook messze jobb.
Persze azzal nem lehet villantani :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30) sing1ep1ayer válasza Mercutio_ (#29) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

A Kindle csak olvasásra jó, semmi másra, kár ezekkel összehasonlítani. A Fire pedig nem versenyezhet az új Ipaddel.
A másik: "ha kommentelsz, postolsz..." - Hol? Általában otthon van egy asztali gépe mindenkinek, lehet arról is postolni. Munkahelyen szintén elég gyakori. Utazás közben meg már nem feltétlen jobb egy notebookot piszkálni, mint egy tabletet. Szerintem a fiatalok többsége (akik a legtöbbet postolnak) általában érintőkijelzős készüléken teszik ezt.

Félre ne érts, én nem vagyok Ipad fan és nem is hiszem hogy valaha beszerzek egyet, de ha már választani kellene a cikkben szereplő noti és közte, akkor egyértelműen Ipadet vennék. A legfőbb érv nálam ami az U32U ellen szól az az 1366x768-es felbontás. Én még 1680x1050-ben is szenvedek a notimon, mert alig fér ki a képernyőre valami és portré mód ugyebár nincs.
Ez a gép pedig nem hiszem hogy az asztali PC-k kiváltására készült, maximum arra, hogy mellette használjuk, mert szükség van a hordozhatóságra is. Nem kell tehát rajta feltétlenül állandóan powerpointozni meg excelt buherálni, csak alkalmanként. Az sem általános, hogy bárhová megyek, ott plazmára küldöm ki a képet a notiról, de persze akadhat rá példa. Mindenesetre (akkor másképp fogalmazok: ) szerintem ha nem elsődlegesen munkára kell a laptop vagy tablet, akkor ennyiért egy Ipad jobb vétel, mert sokkal gyorsabban bebootol, akár az utcán állva is tökéletesen használható - csak előkapod és megnézed, amire szükséged van, aztán vissza a szütyőbe. Minden olyan művelet, amihez nem kell billentyűzet sokkal gyorsabban elvégezhető rajta. Sokkal több információt sokkal könnyebben elérsz vele és a kijelzőjén akár fullHD filmet is nézhetsz, nem kell kiküldeni a plazmára, mert ezen még szebb lesz a látvány.
Ha sokat kell gépelni és nem tudod megszokni az érintőképernyőt, akkor még mindig vehetsz hozzá billentyűzetet.

És ha már mondtam hogy nem vagyok Ipad fan: szerintem jó kis gép ez az Asus noti - csak nem ennyiért. Ha olcsóbb lenne, akkor eszembe nem jutott volna szembe állítani egy Ipaddel.

UI:
Villantás faktor: ez sem elhanyagolható. Karórát sem azért hordanak manapság az emberek, mert a mobiljuk nem jelzi ki az időt. Sokkal inkább státusszimbólum.

(#31) MZperX75


MZperX75
addikt

többen panaszolják ,hogy drága a brazos+nem éri meg akkor inkább I3.

Sajnos ez nem az AMD hibája,mármint a viszonylag magas árcédula,modjuk egy 15" AMD E-450 Brazosért) 100+ezerért.Mit keres 15" kütyük között.
Gyártók hibája,valyon miért nincs E-350-vagy E-450 szerelt 10" nettop?
Pedig elvileg ez az Atom ellenfele,nem más platformé.
Atomot miért nem tudsz venni 15" laptopméretbe?
Azért mert az Intel így segíti elő(penzeli vagy köt "fura" szerződéseket a gyártókkal ASUS,MSI stb) ,hogy ne lehessen az AMD brazos(csak E-350,450) közvetlen vetélytársa az atomoknak.
egy kedvenc mondás,INTELéknél
[link]
2.perctől. :) a videóban.....

"Ha nem tudod megoldani pénzel,old meg sok pénzel" :DDD

(#32) Sanya


Sanya
nagyúr

vársz 3 hónapot és 100K-ért viheted haza. Megjelenéskor mindennek felviszik az árát.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#33) Mercutio_ válasza sing1ep1ayer (#30) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én nem erről a netbookról, hanem általában a jól használható netbookokról beszéltem (Lenovo E125, E325, E320, S205, Asus 1225B, Acer 722, egészen kis méretben Asus 1015BX) és arról az esetről, ha valakinek nincs nagy gépe, mert pl. nincs rá szüksége :N

Nálunk a gyereknek Acer 722-je van, filmezik, chat-el, PDF doksikat olvas, excel táblákban dolgozgat, word doksikat, Power point prezentációkat csinál, letölt, zenét hallgat, youtube fullHD videót néz, az egyetemen jegyzetel, barátnőnél a tv-re rátolják hdmi-n és filmeznek, minderre bőven elég a kis 11,5"-os noti, mindezt sok óra üzemidővel teszi, 1,4kg súly mellett 1.366x768-as kijelzővel.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34) Jim Tonic válasza vanhalen (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nincs vele tapasztalatom, de mivel elég népszerű a platform a htpc-sek között, ahol meg a Linux az, szerintem nem lesz vele gond. De csak tipp.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) BoB válasza sing1ep1ayer (#30) üzenetére


BoB
veterán

"a kijelzőjén akár fullHD filmet is nézhetsz, nem kell kiküldeni a plazmára, mert ezen még szebb lesz a látvány"

Tehát minél kisebb a kijelző hasonló felbontás mellett, annál szebb a látvány. Többet nem megyek moziba sem mert iPadon minden szebb és jobb. LooooL

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#36) sing1ep1ayer válasza BoB (#35) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Mert a mozivászon az fullHD felbontású, ugye? :U És a moziban fullHD filmeket vetítenek, ugye? :W

Tessék már a sorok mögé látni! Természetesen nem feltétlen van szebb képe, bár valóban igaz, hogy kisebb kijelzőméret azonos felbontással élesebb képet eredményez, ha amúgy minden tekintetben azonosak a megjelenítők. Tegyél egymás mellé egyszer egy ócska ZTE Blade-et, meg egy Galaxy S2-t. Utóbbinak iszonyat pixelhalmaz a kijelzője az aprócska Blade-éhez képest.

Mindenesetre ha lenne egy Ipadem, nem szórakoznék azzal, hogy a plazmára küldjem ki a képét, mert hát minek? Gyönyörű minőségben megnézhetem azon is, akár az ágyon fekve, akár a vécén ülve... bárhol.

[ Szerkesztve ]

(#37) Jim Tonic válasza BoB (#35) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pedig igaza van. LooooL

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38) MZperX75 válasza sing1ep1ayer (#36) üzenetére


MZperX75
addikt

Azt meg vedd számításba ,hogy azt hiszem A SZEM nyugalmi helyzete kb 3-4 méter távolságról kezdődik,az az nem fókuszál,és erőlködik. ;)

Kényelmesebb 3-4 méterről 150" kivetítőt nézni,mint 30cm -ről egy nagy felbontású kijelzőt....
szerintem,de csak nyugodtan nézzed engem nem zavar,ahogy mozi sem.(itthon)

"bár valóban igaz, hogy kisebb kijelzőméret azonos felbontással élesebb képet eredményez, ha amúgy minden tekintetben azonosak a megjelenítők."

Nem! Mert,ha mindkettő képet ugyan akkorának látod,(kijelző átmérőtől függetlenül)itt a kijelző mérettől csak a nézési távolság függ.PL:

1m képátlót 2m-ről majdnem ugyan az mint 60cm-eset 1m-ről néznéd.Hiába ugyanakkora a felbontás.
OFF

[ Szerkesztve ]

(#39) zsatletika válasza O_L_I (#10) üzenetére


zsatletika
csendes tag

Itt kapható 130 ezerért: [link].

Egy SSD mennyit javíthat a sebességen?

[ Szerkesztve ]

(#40) Lalikiraly válasza hibavissza (#12) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Egyetértek!!! És akkor rögtön kettőt vinnék..

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#41) szp1 válasza zsatletika (#39) üzenetére


szp1
addikt

Sajnos "szlovák billentyűzet"-es...de az ár már alakul. Nekem nagyon bejönne, pont elég a brazos amire én használom a notit. És még a céges CRM progi is menne rajta.... :)

sing1ep1ayer : ennyi marhaságot már régen olvastam egy topikban egy embertől....amúgy iPad mindenek felett.... :DDD

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#42) sing1ep1ayer válasza MZperX75 (#38) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Azért két mobiltelefont vagy két notebookot általában ugyanakkora távolságról használ mindenki, így eléggé meghatározó a kép szempontjából mekkora a kijelző felbontása.

@szp1
Pl?

(#43) szp1 válasza szp1 (#41) üzenetére


szp1
addikt

Olvass vissza....De ez a felbontásosdi tette fel a koronát.
Mindegy, jól szórakoztam. Köszi.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#44) Gadgetfan_ válasza Mercutio_ (#29) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Én gyakran használok iPad-et és ugyan olyan gyorsan tudok gépelni rajta mint a laptopomon, persze csak ha nem használok ékezetet, de ha használok, akkor sem sokkal lassabban. Baromi pontos és érzékeny a kijelzője, szinte élmény a gépelés rajta, kommentelni, blogba/fórumokra írogatni tökéletes.
A felsorolt feladatokra is alkalmas, csak a megfelelő appokat kell hozzá letölteni. Az lcd tévémre is bármikor felküldök filmet, képet vagy zenét az iPademről DLNA vagy más támogatással, mindenféle vezeték nélkül, csak pl. a iMediashere vagy más hasonló appot kell hozzá használnom.
Mindezzel nem azt akarom mondani, hogy ki lehet váltani vele a PC-t, csak nem is kell alábecsülni az iPad-et, nem csak egy divatcikk, sok mindenre használható, több millió alkalmazás létezik hozzá, szinte mindenre van valamilyen megoldás.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#45) sing1ep1ayer válasza szp1 (#43) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Hát ilyen meggyőző érvekkel nem szállhatok vitába. Nyertél. :C

(#46) BoB válasza Jim Tonic (#37) üzenetére


BoB
veterán

Persze hogy igaza van. Ha lesz egy ipod nano FullHD felbontással én azon fogom nézni a filmeket mert azon aztán végképp tűéles a kép. Ez az igazi LoooL :DD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#47) szp1


szp1
addikt

A legjobban az tetszik, hogy egy 13"-os teljes értékű notiról szóló cikk topikja pillanatok alatt az említett almás hobbi-szerkezet dicsőítésébe ment át.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#48) #56573440 válasza Gadgetfan_ (#44) üzenetére


#56573440
törölt tag

maximum te vagy képes ugyanolyan sebességgel gépelni mindkettőn. én rosszabb napokon kávé előtt is 300+ karaktert ütök, kizárt hogy bármilyen érintős izén ezt tudnám hozni. és még ha csak ekkora kis nyúlfarknyi kommentet írok, akkor is idegrohamot kapnék ha nem érezném a f-j helyét.

sok mindenre jó, de igazából sokak számára (pl nekem) inkább csak egy költséges játékszer. tudom, volt a kezemben elég sokáig egy 2-es, ma szinte egész nap a 3-ast nyomkodtam, de sírva fakadnék ha azzak kéne levelezni, fórumozni, csetelni...

maradjunk abban, hogy van egy réteg akinek az igényeit kielégíti a tudása. nagyon sokaknak meg nem.

(#49) mariomahmoud


mariomahmoud
tag

Nem vészes az ár. ULTRA vékony:)

Üdv. Mario

(#50) Gadgetfan_ válasza #56573440 (#48) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Jó, hát nem profi gépelésre való... Azért tudok ugyanolyan sebességgel gépelni, mert én a hagyományos billentyűn is lassan gépelek :D Na jó, azért nem annyira lassan, azért nem keresgélem a betűket, de nem tízujjasan és vakon, csak amolyan amatőr módon, öt-hat ujjasan... :D

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.