Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem is kerül olyan sokba :), ha előbb jön lehet inkább ezt vettem volna a stock rézmagos Intel hűtő helyett

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Cobra.


Cobra.
őstag

Ronda, de legalább olcsó.

(#3) maross


maross
veterán

Meglepoen olcso, kivancsi lennek valmai tesztre hyper tx3-mal osszehasonlitva.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#4) Zolee11


Zolee11
senior tag

Még mindig a Katana 3 -ast választanám.
Úgy néz ki mintha nagyobb lenne a hőátadási felülete, de súlyra még kisebb is.
Ráadásul a hőcsövek a 3-ason egymás mellett vannak síkban eltolva, ami szerintem jobb hőátadást eredményez, az áramló levegő jobban tudja hűteni közvetlen a csövet, mint az egymás mögé helyezett csövek esetében, hisz ott szélárnyék van.

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#5) Angel1981 válasza Zolee11 (#4) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, pl. a Mugen 3 (is) egyértelmű visszalépés az elődjéhez képest.
Remélem, ez nem lesz tendencia, kíváncsi leszek a Ninja 4-re.

(#6) PC-rev-RM válasza Zolee11 (#4) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Henger mögött nincs szélárnyék. :) Viszont a többiben egyetértek. :K

:R

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#7) djculture


djculture
félisten

Nekem a Scythe Big Shuriken 2 felépitése jön be ebböl a márkából, sokkal kezelhetőbb laposabb.

(#8) Zolee11 válasza PC-rev-RM (#6) üzenetére


Zolee11
senior tag

Valóban, nincs szélárnyék a szó szoros értelmében, csak a leváló meleg levegő megy tovább, ami csökkenti a hatásfokot, persze lehet, hogy jelentéktelen dolog... :)

no brain, no problem

(#9) bsh


bsh
őstag

váltakozik a ventilátor fordulatszáma? :F :(

(#10) foxxmotor


foxxmotor
tag

Hát ha valaki megmondja nekem, hogy ezt hol vehetem meg ennyiért akkor már indulok is.

(#11) Graphics válasza foxxmotor (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szintén :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Tomcat


Tomcat
őstag

Jónak tűnik, de gondolom amire ideér hozzánk kiskerben lesz a 21€-ból 8-9e Ft is az ára, úgy meg már nem olyan kivételes ajánlat. Viszont ha ettől mégis olcsóbb lenne, akkor érdemes lehet ezt választani ebben a kategóriában.

Tomcat

(#13) brian1987


brian1987
tag

Szép amit ígér a gyártó, de hol van valami összehasonlítás az elődhöz képest (teszt)?
Ha van olyan jó mint az elődje akkor megéri ennyiért :D

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#14) #21346560 válasza brian1987 (#13) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ne izgulj, nemsokára biztos lesz teszt a PH!-n :DDD

(#15) banhammer


banhammer
veterán

Bepattintos az Intel lefogatás vagy alaplaphátlapi lemezzel van megoldva?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Szerintem egész jó darab. Persze teszt után okosabbak leszünk.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#17) Efbialy válasza banhammer (#15) üzenetére


Efbialy
tag

[link]
LGA 2011-hez csavar van, a többihez meg bepattintó

(#18) ledgeri


ledgeri
nagyúr

mMiért jó ez a szögben lefelé álló lamellázás?? A korábbab (3) linkeltnél az egész így áll, ott érthetőbb, mint itt... :F

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#19) #65675776 válasza Zolee11 (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha a csöveket akarod hűteni, akkor minek a lamellák egyáltalán? Azzal, hogy magukat a HP-okat hűtöd megakadályozod, hogy leadják a hőt a sokkal nagyobb felületű lamelláknak. A csöveknek csak az a feladata, hogy elszállítsák a hőmennyiséget a borda legtávolabbi pontjára is. Nem feladatuk maga a hőleadás.

(#20) Zolee11 válasza #65675776 (#19) üzenetére


Zolee11
senior tag

A lamellák a hőleadó felületet növelik, azzal hogy átveszik a hőt. Pontosan a hőszállítás a feladata a hőcsöveknek, de ha őket is közvetlenül éri a friss levegő, akkor talán hatékonyabb a hűtés, hisz maga a hőcső is hőleadó felületet képez és nem csak közvetítő feladatot lát el. Én nem állítottam, hogy feladatuk lenne, de a lehetőség adott.

no brain, no problem

(#21) #65675776 válasza Zolee11 (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amekkora felülete van a hat csőágnak együtt, az egy darab lamella önmagában képviseli. Szóval sokat nem tesz hozzá ha még a csövet is hűtöd.

(#22) Zolee11 válasza #65675776 (#21) üzenetére


Zolee11
senior tag

Ez így van, csak a lamellának még át kell adni a hőt, a lamellában szét kell terjedjen a hő. De még mindig nem értem, mi a kifogásod azzal kapcsolatban, hogy szerintem jobb a Katana 3 kialakítása a hőcsövek elosztásával kapcsolatban. Még ha nyúlfaroknyi is a hatásfok előnye, akkor is előnye van, tehát miért kell megváltoztatni a kialakítást? Persze majd a tesztek megmutatják melyik hatékonyabb. :)

no brain, no problem

(#23) #65675776 válasza Zolee11 (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ránézésre a bordák felülete jóval nagyobb a 4-nél, ráadásul valamilyen szinten irányítják is a légáramlást. Kérdés utóbbi mennyivel növeli a szélzajt. A Scythe oldalán vannak értelmesebb képek is.

A Katana 3 nagyobb tömegét egyébként nyilvánvalóan az alsó borda okozza.

[ Szerkesztve ]

(#24) Indy69


Indy69
aktív tag

Egy a sok közül ,de biztos jó lehet :)

(#25) Zolee11 válasza #65675776 (#23) üzenetére


Zolee11
senior tag

Nekem is ez jött le elsőre, hogy nagyobbnak tűnik a bordázat. Mondjuk a törések szerintem növelik a szélzajt. Én anno egy Katana 3-ast vettem a gyári amd hőcsöves helyett, mert a 6000-es fordulat az nagyon nem volt ínyemre, még játék közben is zavart.
Így ránézésre a 3-as hatékonyabbnak tűnik az alsó bordázattal is együtt véve, meg egy kicsit a lap felé is tereli a levegőt. Aztán lehet, hogy a 4-es jobb lesz/lett hatékonyság szempontjából, remélem lesz valahol egy összehasonlító teszt.

no brain, no problem

(#26) farmat


farmat
csendes tag

Gondolom a 3 ota csak fejlesztettek rajta de kivancsi lennek valami osszehasonlitasra hatekonysag szempontjabol.

(#27) btchr


btchr
csendes tag

Kicsit megkésve a kommenteléssel de most berendeltem egy ilyet a Q6600-om fejecskéje fölé- :C

(#28) amigo8519


amigo8519
csendes tag

Ajánlom mindenki figyelmébe:
http://www.techpowerup.com/reviews/Scythe/Katana4/7.html

Bubu

(#29) Taszillo válasza amigo8519 (#28) üzenetére


Taszillo
tag

:R

A kolléga megvádolta a nyomtatót öngyilkosságra való felbujtással: "Rendeljen cián patront!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.