Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) fer válasza kisgyerek85 (#5041) üzenetére


fer
őstag

A 18-as löttyök mellé szerintem vegyél egy minimizert!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5052) bluyoo válasza nagynorbi (#5048) üzenetére


bluyoo
nagyúr

5K-ért rendelek kettőt is ;]
Úgy látom egyre több prémium cucost is felveszel a palettára ...
Nem gyenge ára van ennek a Johnson Creek e-liquid-nek.

Bazinga!

(#5053) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Én egy kicsit úgy vagyok a kinézettel, h le**arom, hogy néz ki. Épp egy lava minivel drippelek melóhelyen egy alap kazánnal, máskor pedig egy V3-at hajtok vele, ami olyan, mint egy ifa platón a kemping bicikli. Egy biztos. A Helix V3 a manapság kapható egyik legjobb ízvisszaadású és füstü cucc...

Kisgyerek85: Szerintem ha rendelsz, akkor a 2,4es fej megfelelő. rendelj mellé egy 1,8ast is. Az nagyobb gőzt de talán egy kicsivel ízt ad. Liquid kérdése. Az 1,8as fej jobban gyepálja az akksit. jobban is meríti. Sokat ne költs először. Tapasztald ki, hogy a vatelines patronok, vagy inkább a V3 félék jönnek be és odahazai használatra mindenkép szerezz be egy drip trippet, mert ha van idő csepegtetni, akkor ki kell próbálni azt is. Asztánnáék majd rájössz hogy a Mod kazánok a tutik :) de addig még sok liquidet kell elpöfögnöd.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#5054) Brenyo válasza nguru (#5032) üzenetére


Brenyo
tag

(#5032) nguru:
"Ellenállást se mérek az utcán, vagy egy sörözés közben. Ha megtekersz egy kazánt, azt nem a láván, vagy a vmaxon fogod kimérni úgyse, mert félted annyira, hogy előtte műszerrel ellenőrzöd."

Ha az esetleges zárlat miatt írtad ezt akkor nem kell félni, Vmaxon vannak hibakódok amik írják miért is nem üzemel a cucc, azaz zárlatos a kazán stbstb.
Vmaxon egyszerűbb ellenállást mérni mint multiméterrel egyébként, mi is azt használjuk már arra :)

(#5013) bluyoo:
Dobozzal együtt annyi, 110g körül van.

(#5015) vilmaboy:
Nem az ellenállásmérés a lényege (!!), az csak egy extra funkció, teljesen másképp adja ki a feszültséget mint egy lava, majd valaki hamarosan úgyis bemutatja és elmagyarázza egy oszcilloszkópon :)
+ kisebb, tovább bírja és nem kopik (valószínűleg!) :)

Egyébként ez már a V2, ugyanis mindenhol egyetlen hibát róttak fel neki, mégpedig hogy kopik a fekete és a szürke verzió. SS-nél ez javítva van, szebben is néz ki, nem is kopik, ellenben nehezebb és drágább lett az anyag miatt.
Sajnos árcsökkenésre nem látok sok esélyt 0,5-1 éven belül, nem nagyon lesz vetélytársa provarin kívül, az pedig 45e + pk

[ Szerkesztve ]

(#5055) mord025 válasza vilmaboy (#5053) üzenetére


mord025
csendes tag

Lehet hogy félreértem, de 510-s aksira akartok vetetni vele helix V3-t, méghozzá 1,8 ohmost? :Y
Suzukira 16-s felnit? :W
És nemcsak a kinézet, hanem hogy egy 1,8 ohmos V3 úgy megrángatja a szerencsétlen 280mah-s aksit hogy az csak na.
Egy rakodó meg én is feltudunk emelni egy zongorát.
Viszont cipelni? :N

[ Szerkesztve ]

(#5056) bluyoo válasza vilmaboy (#5053) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én is V3-at használok nagyon jó kis gőzkeltő.De azt nem írod komolyan hogy egy 510-es akkuval ok a Helix ... még fogni is kényelmetlen mert fejnéhez.
eGo-ra én is rátekerem néha a T2-őt vagy a BUD-ot (bár ahhoz van palástom) az úgy ok.
A kinézet meg egy olyan eszköznél amit folyamatosan használok szerintem meg alap :)
Főleg ha nem is kerül többe .... Persze eGo akkura a Helix ..... nem hiába használom magam is.
de még mindig csodálkozok hogy a BUD milyen kevés likviddel beéri és 510-es akkura szerintem tökéletes.A T2-ő pedig olyan gőzt képez hogy a Helix akár el is bújhat mögé az is 510-es méret bár a likvid folyik bele rendesen alig győztem utánatölteni :) .Azt a napi 5 szálat egy 1,2ml patronnal simán kiváltja.ha annyit pöfékeltem volna szerintem leragadok az 510-esnél.
(#5054) Brenyo
Köszi!Tényleg olyan veszett drága lesz itthon a VMax?
"majd valaki hamarosan úgyis bemutatja és elmagyarázza egy oszcilloszkópon"
Már megvan az oszcilloszkópos teszt :DDD ha megtalálom megint belinkelem.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#5057) mord025


mord025
csendes tag

Brenyo
"Sajnos árcsökkenésre nem látok sok esélyt 0,5-1 éven belül, nem nagyon lesz vetélytársa provarin kívül, az pedig 45e + pk"

Remélem tévedsz :D ,de majd az idő eldönti.
Azért mondtam hogy jelenleg van elfogadható eszközöm (Lava), várok.
Ez már nem lesz akkora ugrás mint mikor átültem a Ladámból a VW-be.
Biztos jobb, de még nem érzem és nem tudom hogy indokolt lenne-e a csere.

(#5058) Brenyo válasza bluyoo (#5056) üzenetére


Brenyo
tag

Igen, tényleg baromi drága sajnos. Viszont ez egy igazi felső kategóriás cucc azoknak akik egy gyönyörű és mindent tudó bivaly erős VV cuccra vágynak, amivel még egy DC-t is simán el lehet égetni, esetleg nagy nekik a lava és még ezen felül egy kis plusz kapacitást is szeretnének a lavatól ismert 3100mah-on felül.
Hogy megéri-e azt mindenkinek magának kell eldöntenie.
Sokan szeretnének Provarit is, ami 55-60e Ft mire itt van az országban. Nekik ez egy tökéletes alternatíva lesz féláron.

mord: De, pedig én sem hittem volna. Nagy ugrás lavahoz képest :)
Én kiröhögtem a kis kínait mikor azt akarta nekem bemagyarázni, hogy ez mennyivel jobb mint a lava (3× annyiért beszeráron), de hát mondom kipróbálom. És tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#5059) bluyoo válasza Brenyo (#5058) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"gyönyörű és mindent tudó bivaly erős VV cuccra vágynak" Ezzel nincs is gond :DDD
Na majd meglátjuk pontosan mennyi is lesz a szett.
Mondjuk ha azt nézem menyi maradt a zsebben hogy nem szívom az analógot (még ha a kezdeti költekezést és azóta a folyamatos gőzölést leszámítom) abból a Provari is kijönne nem is egy ....

Bazinga!

(#5060) nguru válasza Brenyo (#5054) üzenetére


nguru
tag

Brenyo: Ha nekem lenne shoppom én is Vmax-ot használnék... :DD :DD :DD

Addig marad a láva, amit viszont őszintén megmondva a konkurenciától szereztem be... :R

[ Szerkesztve ]

(#5061) vilmaboy válasza nguru (#5060) üzenetére


vilmaboy
őstag

én is, de ezt el ne mondjátok Brenyonak... :U mentségemre szóljon, hogy mini csak ott volt...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#5062) atiss78


atiss78
csendes tag

Nekem meg ha lenne shop-om,biztos árulnék provarit is ;) :)

(#5063) Brenyo válasza atiss78 (#5062) üzenetére


Brenyo
tag

Provarival egy gond van, 50k körül lenne :D
Inkább valami más jóféle amcsi modot hozunk majd.

Krómfekete láva is lesz egyébként hamarosan, szintén ohm mérős.

Lava se egy tömegcucc, Vmax még kevésbé, nem sokan fognak váltani, csak a nagyon ínyenc fanatikusok :) Nem is várunk mást, de kell lennie exkluzív cuccnak is szvsz a magyar piacon, nem csak sima mecha modnak (Amik szintén 30 körül vannak tegyük hozzá... Akkor már egy baromi igényes VV cucc, ami legalább olyan jó minőségű és szépségű).

[ Szerkesztve ]

(#5064) nguru válasza Brenyo (#5063) üzenetére


nguru
tag

Azé nincs harag!? :C

(#5065) Brenyo válasza nguru (#5064) üzenetére


Brenyo
tag

De, most kötelezően venned kell két Vmaxot! :D

(#5066) vilmaboy


vilmaboy
őstag

ez a provari cucc ez tényleg annyira überfa*a dolog, hogy enyibe kerüljön? Mi a nagy durr benne? minősége? Máskép adja le a feszt? vagy mi a qtyafüle?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#5067) Brenyo válasza vilmaboy (#5066) üzenetére


Brenyo
tag

Amerikai. Ott van péz :)
Minden amcsi mod túl van árazva. Igen amúgy, k*rvajó a provari, hiszen tartani tudja a beállított feszt terhelés alatt is, ahogy a vmax is.

Btw a Vmax a kínai válasza a provarira, hiszen elég sokáig nem volt konkurenciája.
Ellenben Vmax nem csak árban (és minőségben is talán..., aki ismeri az amerikaiak gondolkodásmódját ezekről a cuccokról az tudja miről beszélek) jobb, tudásban is. Provari 2 is csak 3.2A-t tud, míg a Vmax 5A-t. És van különbség gyakorlatban is, nem is kicsi!

[ Szerkesztve ]

(#5068) vilmaboy válasza Brenyo (#5067) üzenetére


vilmaboy
őstag

a lava nem tart feszt terhelés alatt :F a lava hány A-t tud?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#5069) Brenyo válasza vilmaboy (#5068) üzenetére


Brenyo
tag

Nem, nemigazán :) (bár lényegesen jobb mint egy ego, nem hatalmas esésekről beszélünk, ez már a tényleg nagyon fanatikus kategória)
2.5A

Más: 3.5V cellafesz alatt igencsak gyengébb a lava is, ezt sokan tapasztalhattátok. Vmaxnál nem ez a helyzet. 6V-n utolsó 3 slukknál érezhető a gyengülés, ami azért nem sz*r :)

[ Szerkesztve ]

(#5070) vilmaboy válasza Brenyo (#5069) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem szeretlek Brenyo... :)) most kezdhetek megint spórolni :W

ellenben már értem miáért van 3-4 szett odahaza egyeseknek. ez már a 3adik lesz :) Még egy tutko kazán kéne a helix mellé...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#5071) nagynorbi


nagynorbi
aktív tag

bluyoo:
Ha megtaláltad az 5k-s beszerzési forrást, akkor szólj nekem is :)

Brenyo:
Nana, nem "lesimázni" az alacsony darabszámban készülő mechanikus modokat :)

[ Szerkesztve ]

(#5072) Brenyo válasza nagynorbi (#5071) üzenetére


Brenyo
tag

Úgy sima hogy egy mecha mod..., faék... ééérted :)
Btw gyönyörűek a Cube-ok, szerintem a legszebb ilyen csőmodok! :R

[ Szerkesztve ]

(#5073) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Oké, majd meglátom milyet veszek. Jelenleg még elpöfékelek a mostanival is. És így, hogy nincs összehasonlítási alapom teljesen jó ez is nekem. Ma meg elvileg a postás hozza a lötyiket. Lesz benne 12 és 9mg is.

Tegnap amire rájöttem a vatelines patronnal kapcsolatban:
Elég rohanós napom volt, főleg kint a melegbe, alig pöfékeltem és mégis marha gyorsan kifogyott a két patronom ami nálam volt. Gondolom a nagy melegbe magától kiszáradt.?

Másik kérdés:

Aksiról azt olvastam, hogy töltés után vegyük le ahogy tudjuk. Ezért este/éjjel már a másik aksimat nem akartam töltőre tenni, mert akkor olyan 6órát még rajta maradt volna teljses feltöltés után is. Gond ez neki?
Illetve az gond, hogy ha nem várom meg a feltöltés végét? Rövidítem ezzel az élettartalmát?

(#5074) vilmaboy válasza kisgyerek85 (#5073) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem hiszem hogy kiszáradna a vatelin :)

Az akksikat (ego - lava) én este mikor lefexem, akkor ráteszem töltőre, erggel amikor kelek, akkor meg leveszem. nem vettem észre teljesítménycsökkenést egyiknél sem. Nem gondolom, hogy nagy mértékben zavarná az akksit ez.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#5075) ithomas válasza kisgyerek85 (#5073) üzenetére


ithomas
őstag

Az akksis kérdésedre:
Egyik sem jelent problémát.
LI-ION akksi, úgyhogy ezekre nem háklis.
A túltöltés sem lehet probléma, mert tartalmaznak túltöltés elleni elektronikát.

Real eyes realize real lies!

(#5076) vilmaboy válasza ithomas (#5075) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem vágtam hirtelen, hogy MH vagy Ion az az akksi. azért bizonytalankodtam. :K

ithomas: +1

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#5077) bluyoo válasza nagynorbi (#5071) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem találok 5K-ért. :O
De megnéztem nálad. Aztabü...krv.derohad.drága cucc.
Mondjuk biztos nem reped meg ilyenek :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#5078) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

Ma is elég sok analógot kellett emiatt szívnom, mert se este se reggel nem nagyon volt időm töltésre. Konkrétan már délbe rá kellett gyújtanom. De ha nem baj neki a rövid töltés akkor mindjárt ki is próbálom az új lötyiket :D

Gondolkodóba is estem, hogy lehet mégis jobb lenne egy 900-1100mA aksi. Azt két naponta rátenném éjjelre tölteni és nem lennének ilyen problémák. Hát előbb eljött ez a gondolat mint gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#5079) bluyoo válasza kisgyerek85 (#5078) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Vegyél egy 2db-os szettet abban van USB és hálózati töltő is.Egy két üzletben tok is.Így jó ideig nem lesz dolgod vásárlással (csak a likvidel).
Fél éve gyűröm őket csak néha újítok be egy két patront.Még az első Helix-em is működik (kb.6hónapos) csak kicsit hadviselt már :)
Én a Helix V3-at ajánlom 1100-es akkuval.A Helix V3-at már könnyű karbantartani,lehet külön kazánrészt és testet venni így még gazdaságosabb.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#5080) Trafikos


Trafikos
csendes tag

A VMAX nem PWM szabályzós mint az EVO ? Ebben az esetben hogyan tartja a feszültséget terhelés alatt? :R

ProVari™ Mini Black *Blue Led* powered by eCigiTrafik.hu

(#5081) Trafikos


Trafikos
csendes tag

Előrebocsátom mielőtt flame lesz a kérdésemből, a béke jegyében kérdeztem..

ProVari™ Mini Black *Blue Led* powered by eCigiTrafik.hu

(#5082) Kafa.


Kafa.
csendes tag

Hali!A Minimizer TH-ja van-e akkora 18 as levessel,mint az lr eGo "A" tank kazán 12-es levessel??Köszi,hali....

(#5083) Wendelke válasza Trafikos (#5081) üzenetére


Wendelke
senior tag

Brenyó biztosan tudja. ;) :U

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#5084) nagynorbi válasza bluyoo (#5077) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

bluyoo:
Nem ez a drága, hanem a fizu a kevés :DDD

Brenyo:
;)

[ Szerkesztve ]

(#5085) bluyoo válasza nagynorbi (#5084) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD Nézőpont kérdése.

Bazinga!

(#5086) vilmaboy válasza kisgyerek85 (#5078) üzenetére


vilmaboy
őstag

Én is azt mondom, hogy vegyél helix V3-at. azt megtöltöd reggel 1,5-2ml löttyel és az elég lesz estig. Én egy ego t 1100mah akksit használtam a lava mini előtt. Simán kipöfogsz belőle 2 kazánnyi V3-at. Azzal nem szivod be, hogy analóghoz kelljen nyúlnod. ;)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#5087) Brenyo válasza Trafikos (#5080) üzenetére


Brenyo
tag

A PWM szabályzás lényege a ki-be kapcsolgatásban rejlik. Ennek a felfutásoknak a frekvenciája határozza meg a kiadott teljesítményt, amit adott esetben voltként értelmezünk. Ezt a ki-be kapcsolgatást egy célprocesszor vezérli. Az adott beállított feszültség minden esetben kisebb mint az akkuk által leadott. 2 akku teljesen merülve is 6.4 voltot lead. Ezt leszaggatod akár 6 voltra a cellák beesése mellett is, a célprocesszor ezt imitálja úgymond.

(#5088) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Brenyo: lava miniben bonyolult gombot cserélni? a mostani sorozatok még mindig hajlamosak a gombhibára? Ha leszedem a 18350es védett akksiról a védelmet, akkor befér a minibe ugye? Lehet 1200asnál erőssebb akksit kapni 18350ből? Lehet találni valahol a lava elektronikájáról kapcsolási rajzot? Szívesen megnézegetném...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#5089) Brenyo válasza vilmaboy (#5088) üzenetére


Brenyo
tag

Attól függ. A lecsavarható fejűben nem annyira.
Többen is gyártják a lávacsövet, a mi utolsó körünknél már tökéletesek voltak a gombok, de onnan csak mi rendelünk tudomásom szerint, ennek ellenére lehet hogy máshol is javítva lettek. Igen, úgy bele fog férni. Ha a TF-re gondolsz az csak egy ráírt 1200mah, az valójában 850 körül lehet.
Nem tudok róla hogy lenne valahol, én még nem találkoztam vele.

(#5090) Trafikos válasza Brenyo (#5087) üzenetére


Trafikos
csendes tag

Köszi a választ kolléga :)

ProVari™ Mini Black *Blue Led* powered by eCigiTrafik.hu

(#5091) wwenigma válasza Brenyo (#5087) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

DC-DC converter, 555ös IC, meg impulzusszélesség beallitas oszt had menjen a fetre. :D

Ahogy ezt móricka elképzelte. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5092) Hege1234 válasza vilmaboy (#5086) üzenetére


Hege1234
addikt

hogy fér el a helix 3 ban 2ml lötyi ?

nekem még a háztörős változatom van de abba max 1ml fér le
annyival nagyobb/szélesebb ?

(#5093) Trafikos válasza Hege1234 (#5092) üzenetére


Trafikos
csendes tag

Sehogy, de még 1.6ml se. :DD

ProVari™ Mini Black *Blue Led* powered by eCigiTrafik.hu

(#5094) Hege1234 válasza Trafikos (#5093) üzenetére


Hege1234
addikt

oks azthittem már lemaradtam valamiről :)

(#5095) Wendelke


Wendelke
senior tag

Most mértem 3 ml-s fecsivel, a szilikon tetejéig megy bele 1.6 ml lötyi, de persze nem fontos eddig tölteni. :D

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#5096) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Na ezt magyarázza el nekem valaki:

Ma elindultam 3db patronnal. Egyiket fullra töltöttem a másik kettőt megszívogattam és semmi gond nem volt velük. Ezek tegnap voltak valamikor töltve.
Napközben kifogyott a fullos. Tolom rá a következőt, minimális füst, pár szívás után semmi. Jön a következő és ugyanez a jelenség. Aksiba viszont van szufla.
Hazaérek, egyiket felöltöm lötyivel, szívogatom, majd most a másik kettőt is próbaképen rányomom és füstöl mind a kettő mint az állat!! Ezt én nem tudom másra fogni csak a melegre. Aksit még most sem kellett cserélnem/töltenem.

Van még egy másik problémám is. Írtam, hogy erős nekem a 18mg lötyi, ezért rendeltem 12 és 9mg-t is. De ezek is szinte ugyanúgy megköhögtetnek mint a 18-as. Akkor ennek a porlasztó, vatelines patronnak ekkora a TH-ja? Bármennyire gyengét is rendelnék bele akkor is nagy slukknál megköhögtetne?

[ Szerkesztve ]

(#5097) nguru válasza kisgyerek85 (#5096) üzenetére


nguru
tag

"Egyiket fullra töltöttem a másik kettőt megszívogattam és semmi gond nem volt velük. Ezek tegnap voltak valamikor töltve."

A kérdésedre meg is válaszoltál...

A tüdőd nem párára (gőzre) van beállítva, mint ahogy füstre sem. Az első pár szál cigi is megköhögtetett, fojtott. Pár nap, és hozzászoksz.

A vatelines patronokat én 1 hét után eltettem, egyedül a DCT-t tartottam meg.

(#5098) bigapu


bigapu
tag

A vatelines patronokat én 1 hét után eltettem, egyedül a DCT-t tartottam meg
én azt se,Qzi,Vivi. :)

[ Szerkesztve ]

mást lát a szem, és mást az ész, a látvány csalfa, és lépre mész

(#5099) vilmaboy válasza Hege1234 (#5092) üzenetére


vilmaboy
őstag

megtöltöd reggel 1,5-2ml k közte van a térfigata... :P

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#5100) Brenyo válasza kisgyerek85 (#5096) üzenetére


Brenyo
tag

Meleg -> leves folyik -> túl sok liquid a fűtőszálon -> nem tud rendesen felizzani a szál -> szúrós íz, közepes/gyenge füst, köhögtetés.
Én erre tippelnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.