Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snoop-y


Snoop-y
veterán

"Egymást érik a szankciót. Már bizonyos felvásárolásokat is megpuccsolhat a keleti ország."

A magyar helyesiras csimborasszoja :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2) bambano válasza Snoop-y (#1) üzenetére


bambano
titán

mert az elmélyeszti jobb az elmélyíti helyett?
meg a felesleges vessző?

abu85 helyesírása minden szintet alulmúl. ideje lenne kezdeni valamit ezzel a problémával.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) koko52 válasza bambano (#2) üzenetére


koko52
veterán

Ez van mikor dilettánsok irányítanak egy országot. Trump jó üzletember, de ilyen nagyban és széles spektrumban egy nulla. A most kialakuló válságot neki köszönhetjük.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#4) Landro


Landro
tag

Majd az lesz még szép, ha visszamenőleg érvénytelenítenek korábbi felvásárlásokat.

(#5) Fecogame válasza bambano (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

Valaki legalább átolvashatná publikálás előtt. Nagyjából 5 perc / cikk.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6) CMan válasza koko52 (#3) üzenetére


CMan
csendes tag

Még mindig jobb, mintha egy magyar lenne ott,... már az egész USA-t ellopták volna...

ElectronicLove

(#7) Cifu


Cifu
nagyúr

Az nVidia - Mellanox történethez mi köze van Kínának? :F
Az nVidia amerikai cég, a Mellanox pedig izraeli-amerikai...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) Abu85 válasza Cifu (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha adnak el cuccot Kínában, akkor jóvá kell hagyniuk. JHH mondta is még májusban, hogy nem számít arra, hogy Kína megvétózza, de persze azóta jóval mérgesebb lett a viszony, így már az elemzők sem biztosak ebben.

De ha az NVIDIA kivonul Kínából, akkor természetesen Kínának nem lesz beleszólása.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Ixion77 válasza Landro (#4) üzenetére


Ixion77
őstag

Jogállamban visszamenőleg nem lehet :D

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#10) opr válasza Ixion77 (#9) üzenetére


opr
veterán

Kina meg a jogallam... :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Érik a történet, hogy egy 20 év múlva a történelemkönyvekben egy bejegyzésnél hosszabb fejezet legyen ez az esemény ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#12) wednesday válasza koko52 (#3) üzenetére


wednesday
őstag

Szerinted ez egymaga dönti el?

Ez a két nagyhatalom a jövőben biztosan nem lesz puszi pajtás. És innen nézve még logikus is, hogy egymástól való függést szépen kezdik leépíteni.

(#13) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nem fér meg két dudás, egy csárdában.
Remélem, mikor Trumplit leváltják, az utána következő kormány normálisabb lesz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) bambano válasza tibaimp (#13) üzenetére


bambano
titán

nekem meg az a véleményem, hogy trumpli helyesen teszi, hogy belemászott kína arcába. azon már tudnánk vitatkozni, hogy az alkalmazott algoritmus jó-e, de a célt helyeslem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) L3zl13 válasza tibaimp (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem Trumpot megválasztják még egy körre, hacsak valami nagy gáz nem történik még a választásokig.

Aki hülye, haljon meg!

(#16) Fred23 válasza bambano (#14) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem is helyesen teszi ezt, talán beavatkozásával még sikerül elkapnia az utolsó pillanatot, amiben megakadályozhatja Kína abszolút domináns hatalommá válását.

Ha minden maradt volna a régiben, szerintem már 5 további év után is csak megkésett, reménytelen akciózás mehetett volna. Most még talán van remény Kína másodhegedűs szerepben tartására.

(#17) Apollyon válasza L3zl13 (#15) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Szerintem Trumpot megválasztják még egy körre"

Azt majd Putyin eldönti. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18) DraXoN válasza bambano (#14) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

én most előremegyek úgy 1000 évet:
az ország mit "fogalom" egy elavult dolog, így totál felesleges ez az egész izmozás... ;]

be kell látni a globalizáció mellékhatása amit most látunk.. az országok és határaik mint olyanok sok ponton megszűnnek (kereskedelmi "engedmények" gyengítik a határt, a munkaerő és tudás "átáramlik", a kultúrák keverednek)..
Amit mostanság látunk az az, hogy egyesek realizálták, a dolgok változnak, a "hatalom" nem ott ér véget mint régen.. a Trampli is olyan széket kapott ami nem olyan mint mondjuk az 50 évvel korábbi volt, és ezt meglovagolva sokakat maga mellé tudott állítani "a régi szép idők". Közben hatalomra jutott fossa a saját érdekeiből eredő (esetleges) marhaságokat a szájából, és "izmozik" hogy újból falakat emeljen... de az egész dolgot a másik irányból kellene megközelíteni.. a nagy cégeket nem fogja tudni "hazahozni", túl nagyok... ellenben sok kis helyi közösséget kellene inkább építeni, támogatni, a decentralizációt csökkenteni, hogy a helyi közösségek önellátók, öneltartók (önfoglalkoztatók) legyenek, így csökkentve a munkanélküliség problémáját..
A nagy cégek persze sok embert foglalkoztatnak így "rúg egyet-kettőt" a számokon ha sikerül, de mivel sok lábon állnak ezek, nem ráció a teljes ipar visszavitele, főleg nem gazdaságos abban a mérettartományban ahol már ők mozognak (nem tudnának "jó áron" gyártani "otthon")...

Így szerintem nem a jó taktikát követi az amcsi szénaboglya, de Kína se feltétlen (szó szerint e fél világba "bevásárolja" magát, cégekkel, hitelekkel, de az egy másik sztori)..

De ez az "egyszerűbb" út, persze nem feltétlen a helyesebb (az rögös, és nehéz, sok vele a munka és szervezés, az eredmények is esetlegesen lassabban jönnek).
Ez az izmozás inkább a választóknak szól ("megígértem" alapon). Cégeket hazacsábítani, munkahelyet létrehozni, de fentebb mondtam, én mit gondolnék a jobb módszernek... (bár az amerikai gazdaság teljesen más berendezkedésű mint az itteni, a "mikrogazdaságok" is más mérettet jelentenek, az elérhető népesség is nagyobb).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#19) forumpista válasza DraXoN (#18) üzenetére


forumpista
aktív tag

"én most előremegyek úgy 1000 évet:"
vs
"ellenben sok kis helyi közösséget kellene inkább építeni, támogatni, a decentralizációt csökkenteni, hogy a helyi közösségek önellátók, öneltartók (önfoglalkoztatók) legyenek, így csökkentve a munkanélküliség problémáját.."

Szerintem te most nem előrementél úgy 1000 évet hanem hátra...

(#20) koko52 válasza wednesday (#12) üzenetére


koko52
veterán

Többesszámot írtam. Persze félreérthető.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#21) DraXoN válasza forumpista (#19) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

attól függ ... túlzottan összevontam a dolgokat és túl sok dolgot írtam végül le, és továbbmentem az eredeti tervemnél ...

a "kis gazdaságok" már a mostani valódi probléma megoldásra akart lenni (a jelen időben nem az 1000 év dologra gondolva)..
a globalizmus mellékhatása viszont ellentétesen az lehet, hogy az embereknek "sok szabadidejük" lehet a jövőben de ez csak akkor működhet ha a munkák nagyját a gépek elvégzik helyettünk és lesz "alapjövedelem" ... ez még túl utópia, legalább 100 év a fejlettebb régiókban is (tippre)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22) Snoop-y válasza DraXoN (#18) üzenetére


Snoop-y
veterán

LOL 1000 ev mulva maximum kovekkel fogjak egymast dobalni a szuperhatalmak akkori leszarmazottai...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23) ted_tris válasza bambano (#2) üzenetére


ted_tris
tag

Amd procikkal igy mukodik az intelre optimalizalt szovegszerkeszto hibajavitoja.... :D
#6 Lehet nem magadbol kene kiindulni.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#24) s.bala31 válasza Fred23 (#16) üzenetére


s.bala31
őstag

Szerintem már elkésett, most már talán többet árt mint használ ez a keménykedés.

-Rég volt már gazdasági világválság
-Trump: " Fogd meg a söröm!"

[ Szerkesztve ]

(#25) Zer0Code válasza koko52 (#3) üzenetére


Zer0Code
lelkes újonc

Jesus cries…

Tényleg vannak még olyanok, akik szerint USA-ban az elnök parancsol? :)

Trump egy bohóc, kicsit idióta is, de köze nincs ahhoz mi történik, ő csak a "végrehajtó", mint ahogy Obama is az volt, vagy Bush és még sorolhatnánk őket, egészen Kennedy-ig visszamenőleg.

(#26) Rolie Polie


Rolie Polie
junior tag

Ha beindul vagy már indult is ez az öngerjesztő folyamat annak akkkor beláthatatlan következményei lesznek most sajnos, globálisan.

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#27) janeszgol válasza bambano (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez oké. És az USA arcába ki és mikor fog belelépni?

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#28) HookR válasza DraXoN (#18) üzenetére


HookR
addikt

"...ellenben sok kis helyi közösséget kellene inkább építeni, támogatni, a decentralizációt csökkenteni, hogy a helyi közösségek önellátók, öneltartók (önfoglalkoztatók) legyenek..."
Ennek a mondatnak érdemes lenne nekifutni még egyszer...

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#29) Ixion77 válasza janeszgol (#27) üzenetére


Ixion77
őstag

Te? :D

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#30) janeszgol válasza Ixion77 (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

??

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#31) csongi válasza Fred23 (#16) üzenetére


csongi
veterán

ÉS akkor ki lesz az első hegedűs?
USA? :D Háát a fene tudja mennyivel lenne jobb, ha az maradna..

(#32) Fred23 válasza csongi (#31) üzenetére


Fred23
nagyúr

Vannak ismerőseim, akik kifejezetten imádják az usákokat, én viszont abszolút nem vagyok ilyen. Viszont vannak ugye fokozatok a rosszban is. Ahogy az is igaz, hogy egy kínai dominancia sem lenne szerintem mindenben rosszabb, úgy az is, hogy összességében egyértelműen inkább az USA, mint Kína.

s.bala31: Szerintem még talán nem késett el, de az igaz, hogy a keménykedésnek ára van. Keménykedés nélkül viszont néhány év alatt tálcán nyújtja át az emberiség jövőjét a Kínai Kommunista Párt vezetésének. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#33) koko52 válasza Zer0Code (#25) üzenetére


koko52
veterán

20.hsz-ig eljutottál?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#34) gargoyl79 válasza CMan (#6) üzenetére


gargoyl79
csendes tag

Magyar?Mármint egy Órs.s Vik.or? :DDD

(#35) csongi válasza Fred23 (#32) üzenetére


csongi
veterán

En meg forditva lato. Pont, hogy usanak kellene orrara koppintani.
Neki mindig haboruzni kell valakivel, allandoan erot kell fitoktatni, az USA dmokraciat kell megvedeni a gonosz kulvilaggal szembe, mindenaron.
Kina mindog is eros volt, csak zart kapukkal, most meg kinyilt.
Ez nem afrika, hogy egymas ellen forditsa a nzeteket,. Vagy mint Europba.
Az iszlamkt felszamoltak, kell az ujabb nagy gonosz.
Nem mondom, hogy kina jobb. De hogy allandoan valami cirkusz kell valakivel...
Addig jol voltak a kis kinaiak, amig az Applenek gyartottak marek rizsert, Usakok meg uszkaltak a penzbe. De sok mas cimkezett gyartora is igaz. Az a vilag nagyfajdalma, hogy ontudatra ebredtek? Hat csak szolok, eddig is azon voltak, csupan lepesrol lepesre elvet kovetik.
Nah mindegy , sajnos ennek a cirkusznak megint a kisember lesz az aldozata.
Mert gogos majom a vezetojuk.

(#36) Tulku válasza Fred23 (#32) üzenetére


Tulku
veterán

Én sem szeretem a yenkiket (most nem ömlengenék számtalan beavatkozásukról...stb) de abban vitába szállnék, hogy a sárgákkal nem járnánk rosszabbul....hidd el, a yenki egy katyvaz, ott valamilyen szinten működik vmi szólás és viselkedési szabadság féle, na ez a sárgáknál kissé másképp nézne ki...mondjuk úgy hogy visszasírnánk az 1984 vagy a Szép új világ utópiákat...

(#37) bambano válasza csongi (#35) üzenetére


bambano
titán

fel szokták tenni a kérdést: a bevándorlóknak miért az usa a fő célpontja, miért nem az oroszok vagy kína?
még tőlünk is sokan mennek ki az usába, pedig nálunk azért jobb a helyzet, mint pár rommá lőtt észak-afrikai országban... (kivéve az utakat :P )

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) Cifu válasza csongi (#35) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kina mindog is eros volt, csak zart kapukkal, most meg kinyilt.

Bocsi, de ez erősen nem igaz. Kína kb. az 1970-es évek végétől kezdett el erős lenni. Gazdaságilag az 1980-as évektől állt talpra, katonailag inkább az 1990-es évektől. A mihez tartás véget az 1979-es Kínai-Vietnami háború effektíve Vietnami győzelemmel ért véget (kínai szemszögből ők visszavonultak a régi határokhoz), például, és az 1980-as évekbéli konfliktusokban is Vietnam rendre jobban szerepelt.

Ha nincs az 1970-es évek béli nyugati nyitás, akkor gazdaságilag ma sem lenne sehol, Kína azért lett, azért lehetett erős, mert a nyugattal való kereskedelem ezt lehetővé tette...

Ez nem afrika, hogy egymas ellen forditsa a nzeteket,. Vagy mint Europba.

Ehhez képest ezt csinálják. :)
Dél-Korea és Japán az Egyesült Államok de facto szövetségese Kína ellen, csak hát ugye ők legalább annyira rühellik egymást, mint Kínát. Az, hogy Tajvan még "talpon van", erősen köszönhető az Egyesült Államoknak, nélkülük valószínűleg Kína így vagy úgy, de már visszaterelte volna a rebellis szigetet az akolba.

Az Egyesült Államok térségbéli nagy dilemmája, hogy Kína legnagyobb területi ellenpárja India lenne, de ők meg kategorikusan rosszban vannak Pakisztánnal. Kína ezért támogatja Pakisztánt, amely viszont évtizedek óta az Egyesült Államok támogatását (is) élvezte. Kb. 15-20 éve kezdődött el a nagy amerikai nyitás India felé, amely bizonyos szintig arról szól, hogy adott esetben India segedelmével korlátozzák Kína terjeszkedését. India és Kína amúgy sincs jóban, az 1960-as években háborúztak is, ott Kína elég szép területet kiharapott a Nagy Elefántból. A két ország kapcsolata azóta is hektikus...

Szóval a területi politika minden, csak nem homogén, az országok egymás ellen fordításához itt nem kellett az Egyesült Államok, de especiel ők is igyekeznek jól sakkozni...

Az iszlamkt felszamoltak, kell az ujabb nagy gonosz.

Őőőő... Az Iszlám vallást aligha számolták fel. Még a közel-keleti tűzfészkeket sem tudják kezelni (Szíria, Irak, Jemen...)...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39) TeeBee73 válasza Apollyon (#17) üzenetére


TeeBee73
addikt

Nem Putyin. Netánnyaú'.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#40) koko52 válasza Cifu (#38) üzenetére


koko52
veterán

Az Iszlám vallást aligha számolták fel. Még a közel-keleti tűzfészkeket sem tudják kezelni (Szíria, Irak, Jemen...)...

Nem is akarják, illetve ezt akarták. Odamentek megbolygatni a szart és most Európa issza a levét. Ez egy gazdasági lépés volt. Lásd hány milliárd euróba kerül ez nekünk.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#41) Shin Chen


Shin Chen
tag

Azért a hitelezési piramist sem szabadna elfelejteni, amibe a két ország keveredett. Kína gyakorlatilag hitelekből építette fel magát, aminek a fedezete a beáramló tőke.
Nekem nagy vonalakban ennyi van meg a távol-kelet gazdaságáról, az usa már saját gazdaságtörténelemmel rendelkezik, tulajdonképp neki köszönhetjük többnyire a szemmel látható válságot (recessziót).

(#40) koko52
Az iszlám felszámolása? :Y
Az olajterületek iszlám kézből való kiszabadítása. Szerintem. :B

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#42) NandoXXL válasza csongi (#35) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Az emberi természet egy része ilyen. Kicsiben is megy a rombolás, nagyban is. Az érzelmi intelligánciával rendelkezők, jobb érzésű emberek, kisebbségként tehetetlenek. Plusz viselik a parazita életmódot folytató emberek döntéseinek következményét. Ez van, kína se szent, egy élhetőbb világ felé kellene törekedni, nem padig a nukleáris sivatag veszélye után, a klíma változás felé tolni mindent, gazdasági versennyel a pokolba.

(#43) csongi válasza Cifu (#38) üzenetére


csongi
veterán

Itt elsodlegesen nem gazdasagilag gondoltam a multra, hanem nemzet allamkent
Igaz, kokemeny veres kezzel volt-van egybe tartva a regio.
Es eros a nemzeti tudat, es minden olyan terulet ahol ez jelen van, veszejt jelent egy masik nemzeti tudat zaszlojaval iranyitott orszagra, foldreszre.

Mielott az EU valoban erosodott volna, a kornyezo tersegekre ra eresztette USA a "demokraciat". Afrika, szerbia felso vege, irak...stb.
Ebbol lett a bevandorlas. Az az allam adta a nagy szabadsagot, aki elotte csicskanak nezte az ott eloket, es rabszolga tartasban egyik jeleskedo nemzet volt. :).Szoval egyik kutya masik eb.
A legnagyobb gond a kovetokkel van, es nem a hangadokkal. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) Ixion77 válasza NandoXXL (#42) üzenetére


Ixion77
őstag

+1
Végre egy vélemény amivel egyetértek.

Az "amcsik is ugyanolyanok, pusztuljon a világ" típusú kommentek és azokra adott összes hasonló színvonalú válasz már elolvasható ebben a topikban. Felesleges itt újra megismételni őket.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#45) Cifu válasza csongi (#43) üzenetére


Cifu
nagyúr

Itt elsodlegesen nem gazdasagilag gondoltam a multra, hanem nemzet allamkent
Igaz, kokemeny veres kezzel volt-van egybe tartva a regio.

Nemzeti államként se volt rendkívüli, gyakorlatilag az atomfegyver-programja, majd a rakétaprogramja emelte ki a régió többi országa közül külügyi téren. Hiába nézzük a Koreai-háborút, a Kínai-Indiai, vagy később a Vietnami-háborút, illetve aztán a Kínai-Vietnami háborút (amit Kína a Kambodzsai Vörös khmerek megsegítésére indított), a régiós ereje marginális volt, akár hogy is nézzük.

Belsőleg, ha lehet így diplomatikusan fogalmazni, saját magát gáncsolta el válogatott módozatokkal (Kulturális forradalom, Mao pompás ötletei a gazdaság fellendítésére (minden faluba mini-kohó...) és a többi).

Es eros a nemzeti tudat, es minden olyan terulet ahol ez jelen van, veszejt jelent egy masik nemzeti tudat zaszlojaval iranyitott orszagra, foldreszre.

Ez a "nemzet tudat" olyan, mint a kommunista idők szovjet-elvtárs korszakában, csak modernebb eszközökkel. Eleve erős egységes Kína tudat sincs, hiszen Kína is különböző régiókból áll, amelyek kulturálisan, nyelvileg és etnikailag is szétszórtak (Belső-Mongólia vagy Tibet a szélsőségesebb példák). Vagy egy fentről az emberekre ráerőszakolt "Nagy Kína" kép, amit próbálnak kifelé és befelé is így lekommunikálni...

Mielott az EU valoban erosodott volna, a kornyezo tersegekre ra eresztette USA a "demokraciat". Afrika, szerbia felso vege, irak...stb.

Ezekkel az összeesküvés-elméletekkel az az apró probléma, hogy sajnos nem igazak az állításaik. Csak sajnos az emberek lusták maguk utána nézni a történelemnek, és elfogadják, azt, amikor egyesek összehadoválnak nekik. Ha esetleg erre komolyabban kíváncsi vagy, akkor nézz utána, hogy miért van annyi Észak-Afrikai Franciaországban (Tunézia, Algéria, Elefántcsontpart, stb...), miért van annyi bevándorló Nagy-Britanniában (a volt kolóniákról, ugye) és akkor még a Holland- és Belga bevándorlókról (szintén egykori ill. kvázi jelenlegi gyarmatok) kevés szó is esik...

Irakot ugye Cheney és ifjabb Bush együtt szúrta el, ahogy Afganisztánt is (vele együtt pedig Pakisztánt...).

A nagy arab tavasz terén azért érdemes elgondolkodni, hogy honnan is indult (Tunézia, Egyiptom, Algéria, hopp, fent már említve volt Franciaországnál belőle kettő... de akkor is biztos az USA az oka... vagy nem...).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#46) janeszgol válasza Ixion77 (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

És hogy szeretnéd elérni a világbékét? Valami értelmeset is írhatnál ide.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#47) zooliii válasza bambano (#2) üzenetére


zooliii
tag

Ha már így nyelvtannáciskodunk…
Te meg egy 4 soros kommentben is számtalan hibát vétesz, mert nem vagy képes nagybetűvel kezdeni a mondatokat/tulajdonneveket. Az mennyivel jobb?

[ Szerkesztve ]

(#48) Somatom válasza DraXoN (#18) üzenetére


Somatom
veterán

"az országok és határaik mint olyanok, sok ponton megszűnnek"

Már megint? Apa! Kezdődik! Nem jó Európa közepén lenni. Megint aggódhatunk, hogy a keleti, vagy a nyugati határunk szűnik meg.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49) DraXoN válasza Somatom (#48) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Ugyan, mi értelme van egy országnak és határainak?
Miért különböztetik meg egymástól magukat a népcsoportok?
Simán országon belül is vannak akkora "viselkedésbeli", vagy "szokásbeli" különbségek, hogy az már kavarodást okozzon egyeseknek, tágabban nézve meg rájöhet az ember, hogy igazából sokban nem különbözik a szomszéd ország lakóitól...
Távolabbi országot és "viselkedést", "kultúrát" figyelve meg lehet nagyobb különbség, de ezen dolgok is egyre "gyengébbek" lesznek idővel (de nem véletlen mondtam, még "nem áll készen" a határok nélküli "emberi létezés").. Az alapokat nézve végső soron mindünknek "azonos bajaink" vannak .. csak a megoldás lehet más rá regionálisan az elérhető lehetőségek miatt.
..annak alapja meg sokszor gazdasági és oktatási színvonal (nem létezése?) miatt van (mondjuk utóbbit náluk is igyekeznek leépíteni, az "okos ember" nem olyan könnyen irányítható.. hosszútávra rendezkedett be a "vezetés" na)...

Egyébként mi pont jól járunk az említett határmegszűnéssel.. Panaszkodnak sokan, hogy a magyar nemzetet "szétvágták" ... ha nem is egy országon belül, de újra egyesülni tudnának egymással az emberek (ha annyira akarnak, bár az évtizedek alatt igen sok rokoni kapcsolat már megszakadt)... Vagy inváziót értesz alatta? Gazdaságilag utóbbi senkinek se volna érdeke manapság a régiónkban...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#50) janeszgol válasza DraXoN (#49) üzenetére


janeszgol
félisten

Hülyeség. Minden országnak más és más a gazdasági helyzete, ezáltal a problémákat máshogy kezelik. Ha megszűnnek a határok, ez elmosódik, azaz akkor hogyan fogod eldönteni, hogy X Jakab, aki Y helyen él (megteheti, nincsenek határok), honnan kapja az orvosi ellátásra a pénzt, egyáltalán jár neki, hova adózik stb.
Majd ha nem 7-8 milliárdan, hanem 7-8 millióan leszünk, akkor lehetséges az, amiről írsz.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#51) Somatom válasza DraXoN (#49) üzenetére


Somatom
veterán

"nem áll készen" a határok nélküli "emberi létezés"

Sztem az emberi létezés hamarabb fog megszűnni, mint a határok.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#52) Ghoosty válasza janeszgol (#50) üzenetére


Ghoosty
őstag

"Minden országnak más és más a gazdasági helyzete, ezáltal a problémákat máshogy kezelik"

Országon belül is mások egyes területek gazdasági helyzete és máshogy oldják meg a problémát. Még egy ilyen kicsi országban is mint Magyarország durva különbségek vannak a keleti és nyugati végén. Szóval ilyen jellegű problémák országokon belül is léteznek.

"Ha megszűnnek a határok, ez elmosódik, azaz akkor hogyan fogod eldönteni, hogy X Jakab, aki Y helyen él (megteheti, nincsenek határok), honnan kapja az orvosi ellátásra a pénzt, egyáltalán jár neki, hova adózik stb. "

Egyik módszer pl az ami az USA-ban van. Ott ugyanis 50 ország egyesült 1 országgá, de az államoknak elég nagy az önálló döntési körük. Vannak állami és vannak szövetségi adók.
Európában Németország is gyakorlatilag sok kis államból épül fel, meg Nagy-Britannia is 4 ország szövetsége. Szóval az országok szoros szövetsége/egyesülése nem ismeretlen új a világtörténelemben. Persze minél nagyobb annál nehezebb megegyezni mindenben, szóval biztosan nem fog menni egyik napról a másikra, de nem ilyen piti dolgokon fog múlni. Orvosi ellátásra pl az is egy modell ami EU-ban van. Minden tagállam lakosa jogosult arra a szolgáltatásra, amire a helyiek jogosultak, ugyanolyan térítés mellett.

"Majd ha nem 7-8 milliárdan, hanem 7-8 millióan leszünk, akkor lehetséges az, amiről írsz."

Olyan 320 millióval már működik a gyakorlatban is. Persze nem problémamentesen, de határozottan jó helyzetben vannak az ott élők.

(#53) e-newsee


e-newsee
addikt

Kommentár és állásfoglalás nélkül... :D
Mit adtak nekünk a rómaiak?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#54) Ixion77 válasza e-newsee (#53) üzenetére


Ixion77
őstag

Ezt örök. Vicces századszorra is :)
Régi szép idők, amikor az angolok még tudták mit csinálnak... Rock, hifi, humor, stb.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#55) bambano válasza zooliii (#47) üzenetére


bambano
titán

véges hosszúságú kommentben nem lehet számtalan hibát véteni.
sokkal jobb. én nem vagyok újságíró, cikkszerző.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#56) Ed_007 válasza janeszgol (#50) üzenetére


Ed_007
aktív tag

+1

(#57) Alchemist válasza forumpista (#19) üzenetére


Alchemist
addikt

1-2 Paks X. osztályú mikrofúziós generátorral a fészerben és terméksablonokkal feltöltött replikátorokkal felszerelve a farmomon nem fogok ún. ipari termékeket vásárolni, hanem kb. 95 %-ban önellátó leszek.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#58) Alchemist válasza DraXoN (#49) üzenetére


Alchemist
addikt

Távolabbi országot és "viselkedést", "kultúrát" figyelve meg lehet nagyobb különbség

Pl. az alapvető nemi szerepekben és viszonylatokban még a "nyugati világban" is vannak észrevehető különbségek, azon kívül pedig még jelentősebbek.
Az EU még arra sem volt képes, hogy az elektromos aljzatokat egységesítse. :)
De a "nemzetek fölötti" szemléletében is benne vannak a régi beidegződések, amit ez a vicc elég jól jellemez:
Egy buszon utaznak a fehér és fekete gyerekek, fehérek elöl, feketék hátul, összeverekednek. A tanárnő nem bír velük, megkéri a sofőrt hogy segítsen. A sofőr leszálít mindenkit a buszról, azt mondja:
- Itt nincs megkülönböztetés, felejtsétek el azt, hogy fehér, meg fekete, képzeljétek azt, hogy mindegyikőtök kék!
- Na, vissza a buszra, világoskékek elől, sötétkékek hátul!
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#59) Alchemist válasza Zer0Code (#25) üzenetére


Alchemist
addikt

Trump egy bohóc, kicsit idióta is, de köze nincs ahhoz mi történik, ő csak a "végrehajtó", mint ahogy Obama is az volt

A fékekkel/ellensúlyokkal korlátozott elnöki hatalom mellett azért van egy különbség: a vigyorgó kifutófiú Obama megválasztását egyértelműen a corporate money támogatta, Trump viszont jórészt a saját pénzén és elég nagy média ellenszélben lett elnök. Az egyik első rendelete volt a lobbizás korlátozása, utána pedig összehívta és kérdőre vonta az amerikai "betegségipar" vezetői a magas healthcare költségek miatt. Ennél jobban nem mert belecsapni a szükebb corporate érdekcsoportok lecsójába, de azért a vámháború elindításával keresztülvitte, amit már kb. 30 éve hidetett.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#60) Cassi válasza DraXoN (#49) üzenetére


Cassi
senior tag

"Ugyan, mi értelme van egy országnak és határainak?"

Csak annyi, hogy úgy működnek a dolgok. Nagyon kevés példa van hosszabb távon létező többnyelvű-többkultúrájú országra. Elég beleolvasni pl. az aktuális indiai hírekbe.

(#61) DeathAdder válasza Alchemist (#58) üzenetére


DeathAdder
veterán

"Az EU még arra sem volt képes, hogy az elektromos aljzatokat egységesítse."

Hát igen, EU nem lesz sosem olyan homogén mint az usa. Ebben a miért talán ott kereshető, hogy amerikában nem régi egymással háborúzó indiántörzsek alapítottak közös államot, míg EU-t egymással több évszázadon keresztül háborúzó államok alapították, ami szén és acél közösséggel kezdődött (ami megőrizte a békét), aztán abból lett egy gazdasági közösség, és abból az EU. Ez nem állam, csak egy érdekközösség, és így legalább nem fegyverrel rendezik le a vitás kérdéseket :)

(#62) Somatom válasza DeathAdder (#61) üzenetére


Somatom
veterán

Nézőpont kérdése. A németeké az egyik legerősebb gazdaság. Egy német Európa bármelyik tengerpartjához szabadon eljuthat, ott a saját pénzével fizethet. A német gazdaság gyártat csatlós csatlakozott államokban, használja azok olcsóbb munkaerejét, áruit szabadon mozgathatja. Ezek nem újkeletű elképzelések. Úgy rémlik, hogy egy régi könyvben már olvastam ilyen célokról, törekvésekről. Mi is volt a címe? Megvan! Mein Kampf.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#63) Rolie Polie válasza Cifu (#38) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

(#35) Kina mindig is eros volt, csak zart kapukkal, most meg kinyilt.
Bocsi, de ez erősen nem igaz. Kína kb. az 1970-es évek végétől kezdett el erős lenni.

De pedig igaz. Kína nem csak a 70-es évektől lett egyre erősebb, már jóval előtte az volt.

"Gazdaságtörténeti kutatások ugyanis kimutatták, hogy 1820-ban, az Ópium-háború előtt Kína volt a világ legnagyobb gazdasága, az ország nettó exportőr volt, és gazdagabb tartományainak fejlettségi szintje teljesen pariban volt a vezető Európai térségekkel. Az Egyesült Államok viszont ekkor még egy relatíve fejletlen, az egykori gyarmattartó britektől függő, dominánsan mezőgazdasági ország volt."

(#38) Itt elsodlegesen nem gazdasagilag gondoltam a multra, hanem nemzet allamkent
Igaz, kokemeny veres kezzel volt-van egybe tartva a regio.



Nemzeti államként se volt rendkívüli

Pontosan ellenkezőleg mindenképpen az volt, rendkívüli és hosszú fenállása alatt alapvetően ő határozta meg szomszédai helyzetét a régióban ahogy utalás volt rá lent.

"A kivételesség eszméje már nagyon hosszú ideje, a császárkor óta jelen van Kínában,
és fontos szerepet tölt be mind a mai napig. Nemcsak a Kína-modell, hanem az ország
egész története, jellemzői, civilizációja szempontjából is olyannak tekintik, mint ami
teljesen egyedülálló jelenség, s alapvetően különbözik – és így elkülönül – minden más
államtól...A császári Kína kivételessége kapcsolódik Kína közismert civilizációs felsőbbrendűségi tudatához...a gyakorlatban az erőpolitika határozta meg Kína viszonyát
a szomszédjaihoz....Azokat az országokat, amelyek elutasították a kínai felsőbbség elfogadását, embertelennek
és barbárnak tekintették, amely rászolgált a megsemmisítésre.
A legerősebb és legfejlettebb civilizációjú államként Kína állt a középpontban, a környező országok pedig tőle függtek...A függés a közvetlen
szomszédoknál volt a legerősebb, a távolsággal arányosan nőtt a mozgástér."


Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#64) kromatika válasza csongi (#35) üzenetére


kromatika
veterán

Teljesen egyet értek.Már rég óta csak ezt tudják.és most Trump még jobban erőlteti ezt a politikát. :W

(#65) Cifu válasza Rolie Polie (#63) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én (és itt szerintem mindenki) a XX. és XXI. századi Kínáról beszéltünk. Hogy Kína mondjuk a Ming-dinasztia idejében miként teljesített, azt hiszem ez esetben kevésbé tényező...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#66) borg25 válasza Cassi (#60) üzenetére


borg25
senior tag

Bukott példa: CCCP Ott is az volt az elképzelés, hogy majd a szocializmus olvasztótégelyében a nemzetek eggyé válnak, aztán ahogy enyhült az SZKP főtitkárok hatalma, plusz még jöttek a gazdasági gondok hamar kiderült, hogy az olvasztótégely nem működik, szét is hullott a Szovjetunió.
Ez alapján kérdéses, hogy az USA-ban mennyire működne az olvasztótégely, ha nem lenne gazdasági haszna.
Nálunk tudjuk, Viktornál addig van egységes EU míg jön a pénz...
Ennyit a nemztetek egységéről.

(#67) Cifu válasza borg25 (#66) üzenetére


Cifu
nagyúr

Érdekek mentén lehet együttműködést vagy közösséget vállalni. De azért nem baj, ha más példákat is megvizsgálsz. Németország, Nagy-Britannia, Japán, Olaszország, Egyesült Arab Emírségek, stb....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#68) Rolie Polie válasza Cifu (#65) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Valószínűsítettem, hogy az elmúlt 30-40 évre gondolnak a legtöbben, mindössze jeleztem, hogy a kolléga is kína múltbéli erős gazdaságára tett utalást, méghozzá helyesen. A rá érkező "cáfolat" volt a téves.
Valamint a történeti hűség kedvéért korrigáltam kijelentésed és értettem egyett *csongi régi nemzetállamra utaló hozzászólásával.

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#69) csongi válasza Cifu (#65) üzenetére


csongi
veterán

Ahhoz, hogy a jelen allapotot elerjuk es a jelen tortenesei legyenek folyamatba, nem elegendo par szaz evet nezni. A teljes idovonal ami a jelent hatarozza meg.
A kozelmultban tortent USA torekvesek egyertelmuen mutatajak. Minden tombot szet kell szedni, akkor az nekik jo. Mindegy mi van a sajtoban a hirekben. Az igzazat vagy a valost, nem tudjuk meg soha. Minden titkositott, es az is marad. Totalisan megalapozza az osszeskuves elmeletet. De a szandek iranya tisztan lathato. Es europara nezve a cel az volt, hogy a kornyezeteben instabilitast hozzon letre. Igy novelve egy esetleges haboru kialakulasat ahol Nato megjelenhet. Az a Nato ahol USA dominancia van. Szepen lassan jogosultsagot kap EU eletbebe beleofazni. Kinanal is az a gond, hogy tul ero, nagyobb befolyasa lenne mint USA nak. Foleg az oreg kontinensen.
Ez csak a sajat velemenyem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.