Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkor jól értem, hogy egy nap alatt a fejlesztési költségek, többségét visszahozta?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) Dilikutya válasza .LnB (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Többszörösét. 265M$ volt a fejlesztés költsége, és ebben a reklám is benne van.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

"A Rockstar játékát egyetlen nap leforgása alatt 1,57 millióan vásárolták meg, ezzel összesen mintegy 65 millió font (800 millió dollár) bevételt hozva a fejlesztőknek."

Ez nem stimmel; 1.00 GBP = 1.61 USD
Gondolom, a font a helyes, vagyis bő 100 millió dollárt hozott egy nap alatt - amiért egyébként gratula!

[ Szerkesztve ]

(#4) Def26 válasza Angel1981 (#3) üzenetére


Def26
félisten

Olyan 496 millió font (174,520,880,055 HUF). :) Dollár a helyes, 800 milliót hozott.

Habár itt se stimmel valami. :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5) fityesz9 válasza Angel1981 (#3) üzenetére


fityesz9
tag

Ez így igaz, plusz, ha 1,57 millió eladott példényból 800 millió dollár jött volna be, az azt jelentené, hogy darabja több, mint 500 dollárba kerül. :DDD

Garrus, am I your dirty little secret?

(#6) batai15


batai15
félisten

Nem meglepő.

(#7) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Na, ebben a cikkben aztán jól össze-vissza van kavarva mindenféle adat. Ezt még át kellett volna olvasni 1-2 alkalommal :)

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#8) Dr.F.E.R.I. válasza Def26 (#4) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Az 1,57M darab és a 65M font stimmelni látszik, mert egy játék az angoloknál 40Ł körül szokott mozogni. De az a 800M$ viszont inkább 'csak' 100M$ lesz.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#9) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Átírtam. Egyébként két cikkből van válogatva, elnézést, ha pontatlanra sikerült.

MOD: A 800 millió dollár az összesített bevétel, amiben nem csak a UK-béli eladások szerepelnek...

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#10) Televan74


Televan74
nagyúr

Ezen eladási rekord után, megint felmerül a konzolok exkluzivitásának létjogosultsága.
Hittem benne, de most már kezdek szkeptikus lenni a PC verzióval kapcsolatban. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) razorka777


razorka777
veterán

Nem meglepőek ezek az adatok, én biztos voltam a rekordban, meg szerintem sokan mások is.
Hamarosan be kell szereznem egy PS3-at megint és akkor én is gazdagítom a bevételi oldalt. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#12) gali777 válasza Televan74 (#10) üzenetére


gali777
őstag

Most még kivárják amíg a nagyon elvetemült pc-sek is vesznek konzolt csak ezért, aztán bejelentik pc-re, nextgenre is, ha már többet nem tudnak kihúzni belőle :K :)

(#13) Firkavadasz válasza gali777 (#12) üzenetére


Firkavadasz
tag

Így van, pénz beszél kutya ugat :R

A pletykákat az irigyek INDÍTJÁK, az ostobák TERJESZTIK, és a hülyék HISZIK EL.

(#14) TechArtist válasza Televan74 (#10) üzenetére


TechArtist
aktív tag

A játék kódjában vannak részletek, melyekből feltételezhető, hogy lesz PC-s verzió is.

Még merje valaki azt mondani, hogy manapság kevésbé éri meg videojátékokat gyártani.

(#15) mcloud76


mcloud76
tag

Engem a vice city meg le tudott kotni, de azota olyan hidegen hagy mint doglott kutyat a tel.
A san andreas ota tok ertetlenul allok a sikere elott.
Lehet hogy felnottem azota.
Most mar csak jatekokkal jatszok az ilyen "szutykokat" meg kerulom.
De gondolom ha megnenznenk kb 10-28 eves korosztaly az az akit lekot.
Ami a rockstar jatekoknal idegesitett es e miatt is utalom a(na jo az la noire jo volt) a jatekaikat hogy egy rohadt hosszu semmit mondo video utan van egy ekson amit ha bebuksz nezheted meg ujra es ujra azt a kikurt videot mert tovabb nyomni nem lehet.
No igen igy kell jatekidott hosszabitani igy aztan kijohet egy benabb jatekosnak egy orokkevalosag is.

[ Szerkesztve ]

(#16) schawo


schawo
titán

Hivatalos sajtóközlemény

(#17) Bilux
Az egyik (68M font) csak UK adatok, a másik (800M dollár) pedig abszolút.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) Bilux


Bilux
veterán

Érdekessen számolt a cikk írója... :DDD

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#18) Def26 válasza Vistaboy (#9) üzenetére


Def26
félisten

Na akkor ez volt a zavar. :D Összesen ezek szerint olyan 13m kelt el első nap a világon.

184 millirárd. Basszus mennyi stadion lenne ebből. :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#19) Vistaboy válasza Bilux (#17) üzenetére


Vistaboy
veterán

Már átírtam és elnézést kértem, szóval kérném szépen abbahagyni a kritizáló kommenteket. Köszönöm.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#20) noisia


noisia
aktív tag

(#14) TechArtist: Úgy látom a szarkazmus detektor nem jelzett :) ...

Btw. nagyon kellett már egy jó GTA játék, mert a VC óta sajnos tényleg gyenge volt a széria.
Különösképp akkor kaptam agyérgörcsöt, amikor a zsír új negyedmilliós "gamer" laptopomon telepítés közben kiírta a GTA4, hogy minimum 1 Gb-os videókártyán hajlandó csak elindulni :D ...

[ Szerkesztve ]

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#21) schawo válasza noisia (#20) üzenetére


schawo
titán

Btw. nagyon kellett már egy jó GTA játék, mert a VC óta sajnos tényleg gyenge volt a széria.
+1

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22) Mister_X


Mister_X
nagyúr

800 millió $ az biztos helyes és reális is. A GTA IV hozott 500 milliót az első nap.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24) a.sebi válasza noisia (#20) üzenetére


a.sebi
őstag

Ahjaj te negyedmillióért vettél laptopot 768 mega rammal? :C

(#25) Teasüti válasza noisia (#20) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Fél milla alatt még nem nagyon találkoztam gamer laptoppal, lehet a tied csak idézőjelesen "gamer"? ;]
1 GB Vram már jó pár éve nem számít soknak. 250k-ból meg tisztességes PC-t lehet összerakni, nem is értem miért kell laptopon játszani 3x annyi pénzért. :U Ennyi pénzből otthonra és a koleszba is lehet venni PC-t játékra. :P
Szó mi szó a IV egy jól sikerült darab, többet játszottam vele (és még sokan mások is), mint az elődökkel összesen.
Újra feltéve az SA-t évekkel később, a IV után egyszerűen nem értettem mi volt ebben a jó. Még a kocsikat se tudtam irányítani, olyan ideges kormányzásuk van. De a maga idejében ez nem volt probléma vmiért. :)

(#26) satz18 válasza Teasüti (#25) üzenetére


satz18
őstag

"Fél milla alatt még nem nagyon találkoztam gamer laptoppal, lehet a tied csak idézőjelesen "gamer"? ;]"
Ezesetben szeretnélek bemutatni kedvenc játszótársam unokájának:
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_Y510p_Intel_Core_i7_4700MQ_8GB_1TB_+_8GB_NVIDIA_Free_DOS_Fekete_59-390654_9164.html

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#27) xtremez


xtremez
aktív tag

Éljen ez egyszerűen szuper, csak nekem jutott belőle még.. :W

(#28) negyven2


negyven2
veterán

Tehát helyesen az adatok így néznek ki:

- Világszerte $800 millió értékben hozott bevétel a TakeTwo-nak.

-ebbe az összegbe beletartozik a normál, a speciális, a gyűjtői, verzió dobozos és PSN-es változatai amik úgye dollárra levetitve országonként/boltokként eltérő összegbe került (valahol olcsóbb, valahol drágább (volt).

Az 1,57 milliós eladás hozott és lenyomta a 1,41 millió eladott példánnyal és £58 millió-t termelő CoD: BO-t ez csak a UK-ben értékesítettekre érvényes, és nem az EU-ban eladottakra vonatkozik.

Amúgy így siman elképzelhető, hogy a héten már bőven meglesz az $1 milliárd-os bevetel és ezzel lenyomja a masik CoD-os rekordot aminek, most nem tudom melyik része, de ezt az összeget 15 nap alatt termelte ki.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#29) Dilikutya válasza Televan74 (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Másfelől: mivel mindenki azonnal akar mindent, és nem bír várni, megveszi megjelenéskor konzolra, hisz nincs más. Európában és Amerikában jóval több konzol van otthon még a PC mellett is, mint nálunk. És a hangsúly az azonnalon van, mivel magyaráznád máshogy, hogy ennyien megvesznek egy játékot, ami a jelen konzolgeneráción jóval kevesebbet mutat, mint majd PS4-en vagy PC-n? Biztos, hogy sokan veszik olyanok, akik nem bírnak várni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#30) gianni85 válasza gali777 (#12) üzenetére


gianni85
veterán

Ha már nem tudnak többet kisajtolni belőle, akkor PC port helyett jövedelmezőbb lenne DLC-t csinálni hozzá. Persze jöjjön PC-re, csak mondom.
Más:
Egyébként nem szabad eladottt darabszám x 40font, vagy 60dollárral számolni, mert ott vannak a jóval drágább gyűjtői kiadások is.

[ Szerkesztve ]

(#31) callmeakos válasza noisia (#20) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Most elkezdhetnénk vitatkozni arról hogy most melyik volt az utolsó igazán jó GTA, de nem erről szól a hír. Szvsz nekem a SA a best. És tény hogy én sem tűrtem meg a PCs IV optimalizatlanságát....

Megérdemli a Rockstar. Jó játékot ígértek, és sokakkal ellentétben tartották is a szavukat. Rég óta ez az első játék, ami igazán elgondolkoztat hogy benevezzek egy boxra, annyira akarok vele játszani :O

All→M8

(#32) ETOM válasza callmeakos (#31) üzenetére


ETOM
addikt

Nem vagy vele egyedül, de én várok.. konzolra nincs most kess. :DDD
Jah számomra is SA volt a legjobb baromi sokat toltam vele :DDD

(#33) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Ezt borítékolni lehetett. Szép munka volt. :)

(#34) callmeakos válasza ETOM (#32) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Gondolkodom rajta hogy ellopom valamelyik jóllakott óvodás vérpistike boxát titokban, mert nem mostanában lesz extra zöldhasú konzolra,,,, Úgy is mind egyforma ;] :D

All→M8

(#35) zsoltti válasza ETOM (#32) üzenetére


zsoltti
senior tag

Konzolon okádék graffkója van, jó 25-30ezer ft-os PC-n se futna el a pc-s verzió,
De hát egyelőre ez van csak.
Amúgy brutál a gém!
remélem a nextgenre is megjelenik egyszerre..

[ Szerkesztve ]

(#36) Wasp_HUN


Wasp_HUN
tag

Csak annyit szólnék a cikkhez, hogy ez nem bevétel, hanem forgalom. Két külön dolog, amit gyakran összekevernek. A profit ennek csak egy része.

[ Szerkesztve ]

Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

(#37) Manbal


Manbal
senior tag

és szegényeknek nem éri meg kiadni PC-re. meg next-gen-re, mert biztos nem hozza vissza a költségeket... mocskos okádék szemét banda, mint kb. a bankrendszer... semmi nem elég! :( golyót nekik! ;]

(#38) TechArtist válasza noisia (#20) üzenetére


TechArtist
aktív tag

Szerintem meg a tiéd jelzett feleslegesen, hivatalosan még mindig nincs elismerve, hogy lesz pc-re.

De a bullshit dekódereddel is baj van, ha bekajáltad, hogy negyedmilláért odaadnak egy gamer laptopot. ;]

[ Szerkesztve ]

(#39) mikka07


mikka07
tag

Tegnap egy nagy magyar hírportálon vezércikk volt és szépen le volt vezetve hogyan oszlanak el a bevételek,kisker árrés,nagyker,zenei jodíjak,sony ,microsoft részesedés,reklámkölltség,gyártási költség,áfa,stb A teljes eladás bevételéből kb 40% marad tisztán a kiadónál az meg hogy milyen a grafikája(nekem megfelel) ennyit bírnak a mai konzolok és én nem fogok rohanni next-gent venni egyenlőre,meg a konzol mellett van egy erős pc-m, ha valami multiplatform akkor azt pc-n tolom.

[ Szerkesztve ]

(#40) #57919488 válasza Teasüti (#25) üzenetére


#57919488
törölt tag

Pl. annak akinek a mobilitas a fontos mert nem tudna a sok csomag mellett meg egy asztali PC-t is hordozni? :U
Sokra megy az ember azzal ha 3x olcsobb de nem tudja cipelni ...

Amugy meg erdemes megvarni az uj konzol eladasokat es a kesobbi PC-s adatokat ha teljes kepet akarunk latni az egeszbol... szoval majd visszaterhetunk a temara :DDD

(#41) jamez


jamez
senior tag

akkor mostantól adhatnák féláron is :N

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#42) Oppenheimer válasza Vistaboy (#19) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Akkor Írd át Mégegyszer, mert még mindig nem jó.

"A Rockstar játékát egyetlen nap leforgása alatt csak az Öreg Kontinensen 1,57 millióan vásárolták meg"

Ez UK akar lenni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#43) Vistaboy válasza Oppenheimer (#42) üzenetére


Vistaboy
veterán

Done. Remélem, már minden oké.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#44) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Most én számolok rosszul vagy ebből tényleg elment csak az első napon ~13 millió példány? :Y

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45) Vistaboy válasza Mister_X (#44) üzenetére


Vistaboy
veterán

"The last major Grand Theft Auto title sold just under 13 million in the course of the year. This did that in a day," said Daniel Ernst, an analyst at Hudson Square Research.

Forrás.

Ezek szerint, nagyon úgy tűnik...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#46) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Nagyon durva. :Y

PS4

(#47) Mister_X válasza Vistaboy (#45) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez. Kemény. :Y Ezt már csak egy Vice City-s GTA VI überelheti. Öt év múlva tippelhetünk, hogy meg lesz-e az egymilliárd dollár az első napon.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#48) Teasüti válasza #57919488 (#40) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egyszer leköltöztetem a koliba, vagy lakásra aztán elvan ott egész tanévben, vagy sok évig is akár.
Azt meg senki ne mondja nekem, hogy a suliban olyan kurva nagy szüksége van egy laptopra, mert az csak mese habbal.
(Laptopom is volt - nem szerettem görnyedni előtte, akkor már inkább egy tisztességes monitor és billentyűzet -, meg első kézből tapasztaltam műszaki egyetemen is, hogy mennyi értelme van laptopozni...)

(#47) Mister_X
Mi olyan nagy szám a VC-ben, hogy mindenkinek az a favorit?
Nekem megvolt a teljes GTA sorozat, de nem érzem, hogy a VC kiemelkedne a többi közül.

[ Szerkesztve ]

(#49) M3Ny3'T válasza TechArtist (#38) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

Lenovo Y400/500/510 így csípőből. :U

Teasüti: Én is így érzem és talán azért, mert az dobbantott talán a legnagyobbat újdonságok terén (leszámítva, hogy a 3 3D környezetbe emelte a sztorit :) ), az SA-nál ez már elhanyagolható volt (kondizás, virtuális kefélés, bandaháború) szvsz és nekem a sztori se tetszett.

[ Szerkesztve ]

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#50) #57919488 válasza Teasüti (#48) üzenetére


#57919488
törölt tag

Akkor probald ki, hogy kulfoldre utazas kozben par havonta oda-vissza mennyire kenyelmes egy asztali gep mert hidd el baromira nem az ...
Amit te irtal azaz, hogy be van rakva egy szobaba es semmi mozgatas akar evekig. Koze nincs az utazashoz ha 1x oda lett rakva es kesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.