Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picco


Picco
addikt

Durvan toljak, Genoa+Instinct es Zen3+RDNA2+X670+StoreMI+Radeon driver....bizom a hardvereikben, de remelem mar szoftware fronton is osszekapjak magukat.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2) Luck Dragon

4400G-t már nagyon várom. :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Engem a gaming szekció jobban érdekel. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ezek szerint eddig külön csinálták. :)

(#5) Dr. Akula válasza Luck Dragon (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én meg azt hogy egyszer megint tudjanak olyan VGA-t csinálni ami fel tudja venni a versenyt az Nvidiával. És nem úgy mint most, hogy a legjobb AMD az alja Nvidiával.

(#6) Janby válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


Janby
tag

Mármint az RX 5700 a GT 1030-al :F

I AM:D

(#7) GhostRider93


GhostRider93
tag

Ha a cpu-t a gpu-hoz kötik amd nél a közeljövőben és azok jól is sikerülnek lehet még akár nehéz dolga is lészen ARM nek sok területen hiába lesz hatékonyabb(szerverpiac). Már ha van elég azokból a területekből.

[ Szerkesztve ]

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#8) Luck Dragon válasza Janby (#6) üzenetére

Nitro 5700 XT sem rossz, de állítólag szoftveresen kéne jobban ráfeküdni.

Dr. Akula
Bár engem nem nagyon érdekel a VGA ,de egyet értek veled. Jó lenne ott is látni egy olyan feltámadást mint a CPU esetében is csináltak az Intellel szemben.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) Televan74 válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az a szekér már elment.Nvidia úgy áraz ahogy szeretne.És meglepődnék ha a 3080Ti hasonló vagy egy picit olcsóbb áron jönne mint a 2080Ti. 1,5 év lemaradást nehéz ledolgozni. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) scott_free válasza Televan74 (#9) üzenetére


scott_free
senior tag

Az Intelnél is ezt hitték, aztán jött a Ryzen... ;)

(#11) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Teljesen úgy hangzik, mintha valami eszeveszett dömpingre kellene számítanunk, de ezeknek a termékeknek a nagy része szerverpiacra, szolgáltatókhoz és OEM-ekhez fog menni és a kisebb része lesz csak végfelhasználói, pláne asztali piacra szánt. Abu is ezt írja a cikkben. Szóval izgalom az lehet, de most még azt is kétlem, hogy nagyon nagy erőbeli, vagy sebességbeli előrelépés lenne az asztali CPU és GPU fronton. Azt gyanítom, hogy a COVID és az Intel bealvása miatt most kicsit visszafogják a lovakat, de tudatosan. Tehát erősebb lesz a hardver, de messze nem annyi, mint amit egyébként kihozhattak volna belőle. :U
Nem teljesen on, de mivel AMD bedobom a kérdést itt, hátha valaki tud rá legalább sejtelmes választ adni. A C4D vajon gyorsítható lesz valaha AMD alapú kártyával, vagy az mindneképpen CUDA-n és így Nvidia-n marad? :F

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#12) Stan648 válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


Stan648
tag

Nincs nagy dolog csak az RTX és akkor nem kell venned 300k-ért monitort mert lenyúlsz egyet az irodából és akkor már nem is annyira drága.

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#13) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

En annak orulnek, ha a bejelentes utan kapni is lehetne a bejelentett termekeket par heten, honapon belul es nem csak mutatoba. Nem azt mondom, hogy kovessek az Apple peldajat ahol a keynote utan azonnal lehet is rendelni, de azert pl. katasztrofalis volt a 4000-es szeria startja. Mar legalabb fel eve bejelentettek es alig latni, kapni. Egyebkent fura mod, van olyan Lenovo noti amit mar nem lehet kapni...szoval volt egy idoszak amikor meg nem lehetett kapni, most mar nem lehet kapni es nem volt a ketto kozott kb. semmi. Mennyit gyarthattak belole?

Tovabbra is csak fejlesztesben jo az AMD, marketingben, salesben sehol sincsenek. A konzol, workstation, server, DIY szegmens tartja eletben a ceget, a nagy eladast jelento soho, business, enterprise notik es pc-k piaca meg csak viszi.

Ha lesz AMD-s utodja a Surface Laptop-nak vajon milyen processzor kerul bele ev vegen? Az egy eve bejelentett Renoir, vagy egy frissebb model? Nem volt jo viszhangja pedig vegre tobbe kevesbbe felsobb kategorias koritest kapott. (meg ha nem is olyat mint az inteles varians).

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) BiP válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


BiP
nagyúr

"A konzol, workstation, server, DIY szegmens tartja eletben a ceget, a nagy eladast jelento soho, business, enterprise notik es pc-k piaca meg csak viszi."

Valószínűleg a konzol/server hozza nekik a legtöbb pénzt. (legalábbis abból kiindulva, hogy ezekre fókuszálnak, és ebben vannak nagyobb sikereik)
A laptopok világa lehet, hogy nagyobb darabszámú eladást tudna produkálni, de szerintem ők is tapasztalták már, hogy oda sokkal nehezebb betörniük, piaci részesedést szerezni, "hála" az intel múltbéli stratégiájának, ügyeskedéseinek.

(#15) Tigerclaw válasza BiP (#14) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Se az Apple, se az MS nem gyartat OEM-ekkel megis piacra tudtak dobni, es piacon tartani technologiai szempontbol flagship hardvereket, mint az iPhone, iPad, a Mac szeria, vagy a Surface. Az Apple raadasul pont most jelentette be, hogy teljesen sajat labra akar allni.

Szoval az OEM-eknek valo eladas nem az egyetlen ut. Ha azokat az Intel porazon tartja, tessek kikerulni azokat es bergyartokkal gyartatni sajat markat. Kb. a komplett hardvert igy is az AMD tervezi, gyartatja. Pont ugyanabban a cipoben jar mint az Apple.

A notis cegeknek meg szavuk se lehet ez ellen, mert pont ok azok akiknek budos az AMD, vagy amikor duzzogva berakjak ide-oda, direkt valami szar koritest tesznek melle. Zsarolni se tudnak az AMD-t, mert jelenleg se rendelnek tole.

Reszben az MS fele Surface Laptop, vagy a Huawei kooperacio mar egy lepes volt a jo iranyba, de ott meg mindig utolerte oket az Intel keze. Ezert kellene teljesen sajat termekvonalat bevezetni onalloan, legalabb a mobil szamitogep szegmensben. Nem kell tobb 2-3 modellnel, de mar egy is beindithatja az uzletet. Lehetne egy 14 inches ultrabook, meg valamilyen semi-gamer konfig. A nagyobb meretu ultrabookok piaca meg elegge ures. Jo arazassal lerabolhatnak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) Gyuri27 válasza Janby (#6) üzenetére


Gyuri27
félisten

Elmondta hogy igen mit nem èrtesz? A ryzen is 3950 a pentium g szintjén van.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#17) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Remélem az Rdna 2-es kártyákkal nem töketlenkednek sokat, főleg a középkaptegóriában, mert ha megint eljátsszák amit az 5600xt-vel, az már viccnek is rossz lesz.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#18) Krugszvele válasza BiP (#14) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

pcx.hu Az egyik videóban elejtettek egy olyan megjegyzést, hogy aki most rakat össze gépet velük, több, mint 80%-ban AMD processzorosat vásárol. Pedig ott is százas nagyságrendben mennek a gépek, gondolom máshol is hasonló az arány.
Intelt már csak a fanatikok vesznek (én)

[ Szerkesztve ]

(#19) worxland válasza Gyuri27 (#16) üzenetére


worxland
addikt

Alá tudom támasztani, tényleg egy szint: a 3950x-em pont akkora, mint a Pentium G. Annyival rosszabb az AMD, hogy többet fogyaszt. Meg drágább is. Szerintem engem átvertek, megyek és beperelem a rohadék bandát. Addig pedig lecserélem egy penti-re, még ha rá is kell fizetnem.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20) BiP válasza Krugszvele (#18) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is hallottam, többször is elmondják. (meg azért látszik is a feltett videók arányából).Simán elhiszem nekik. Sok fórumban, cikknél előkerülnek a német statisztikák, ott is igencsak jó aránya van a Ryzeneknek az új desktop proci eladásoknál.
Viszont ez csak a felsorolásban is szereplő DIY szegmens.

A nagyobb pénz a laptopok, céges laptopok és brand gépek lenne, viszont oda sokkal nehezebb bekerülni, mint a PC boltokban eladni a desktop procikat.

[ Szerkesztve ]

(#21) arn


arn
félisten

Nah kezd erdekesen alakulni :) amelyik cegnek sikerul megcsinalni egy sokmagos procit kivalto alapokat, es elterjeszteni azt, az egy meghatarozo ceg lesz a kozeljovore.

az applet lesz erdemes meg figyelni ezen a teruleten, mert a konzervativ x86 pcpiacon nehez lenne egy armos dolgot vegigvinni, de az applenek meg mindig megvan a trendteremto szerepe, es ha a piac mas resze is nyitotta valik, azonnal sulytalanna valhat az x86, es az nv meg az amd is hozhat olyan megoldasokat, aminek az x86 a gatja. Eleg lesz, ha sok meghatarozo app atvandorol mas platformra, es onnantol tobb munkaterulet is megoldhato lesz nem x86 alapon, jo esellyel gyorsabban.

sose volt ennyire ossztuz alatt az intel, nem lennek most a helyukben, ha az x86 alapok eltunnek, utana nem lesz mivel rangatni a piacot. Az arm-apple-amd-nv front megerosodeset varom.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) BiP válasza arn (#21) üzenetére


BiP
nagyúr

Az ARM alapok az egyetlen reális opció. Arra van már oprendszer. Gyártói oldalról meg valóban az Apple lehet a trendteremtő, viszont ebben a folyamatban ami az előnye (független, mert saját OS-e van), az egyben hátrány is.
Mert pl. ha az Apple átáll ARM alapokra, mi történik PC vonalon? Semmi. Semmi nem indokolja, hogy PC vonalon is álljanak át Arm-ra, (pl. Snapdragon alapú laptopok), hiába van Windows arm-ra, és az Android is relatíve használható, amíg nem lesz rá x86-os compiler vagy beépített virtálgép, addig semmi esély a váltásra. Mert PC vonalon a legacy programok támogatása sorsdöntő.

[ Szerkesztve ]

(#23) arn válasza BiP (#22) üzenetére


arn
félisten

Altalaban itt huzonevek kellenek... a pcnek altalaban nagy celteruletei vannak, par programmal az elen. Pl fotofeldolgozas, render, video, etc. ha pro eszkozok megkapjak a sajat verziojukat, onnantol megeri hwt is fejleszteni ra. Az apple most nyitotta ki a kapukat ehhez.

pl az nv szvsz regota vart erre, mert el van vagva az x86tol, de arm alapon barmit csinalhat. Az arm meg epp arra var, hogy vki a platformot a nagyobb teljesitmeny fele is megnyissa. Az apple huzasa fel fogja forgatni a sw es hw piacot is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) BiP válasza arn (#23) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát ugye az kell, hogy a váltás elérje a kritikus tömeget. SW fejlesztés nélkül nincs HW, HW nélkül nincs SW fejlesztés, 22-es csapdája. De ha eléri, akkor beindulhat. Ott toporog az ajtóban sok cég mindkét vonalon, azonnal rá fognak ugrani. Szűz terület, sok-sok pénz.

(#25) arn válasza BiP (#24) üzenetére


arn
félisten

Az apple epp most invesztal bele :) ezzel el is lokte a dominot. Szvsz meg ok sem sejtik, hogy ezzel a huzassal nem bezarni fogjak a piacot a platformjukba, hanem a platformfuggoseg koporsojaba utottek a szeget.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) BiP válasza arn (#25) üzenetére


BiP
nagyúr

pont friss ropogós, pár perces hír: Apple Says no to Intel: Future Products Will make Use of Their Own ARM-Based Processors
Még idén kijönnek a saját procis mac-ekkel.

[ Szerkesztve ]

(#27) Create. válasza scott_free (#10) üzenetére


Create.
addikt

Ja, csak az intel mindig a kötelező 5-10%ot hozta genenként, az nvidia nem olyan hülye. Ezt az előnyt nem fogják egyhamar lefaragni. Ráadásul nv ha jól tudom még 12nm-en van és így is majd 2x gyorsabb a legerősebb kártyájuk mint az amd-é.

(#28) K0vasz válasza Create. (#27) üzenetére


K0vasz
aktív tag

+1. az intellel szemben az nvidia egyáltalán nem aludt be, sőt, a "holtidőben" még az is belefért neki, hogy egy új technológiával kísérletezgessen (RTX)

úgyhogy egyrészt az AMD-nek elég nagyot kell ugornia teljesítményben, másrészt a driveres bénázást is abba kéne hagyni (most már állítólag kipofozták a navik driverét - 1 év után, fuckyeah! - , na de ki tudja, mi lesza következő generációs kártyáknál...), harmadrészt pedig időben kéne a boltok polcaira juttatni a kártyákat, mert paperlaunchban nagyon jók, csak az nem sokat ér az nvidia ellen, ami ha azt mondja, "launch!", akkor utána már meg is lehet venni a kártyáikat

de azért drukkolok nekik, mert ősszel kellene egy új videokártya :D

(#29) Malibutomi válasza Televan74 (#9) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igazabol olyan nagy lemaradasuk most sem volt vga teren mar az 5700XT-vel sem

2070- 5700XT kb ugyanakkora teljesitmeny, kb ugyanannyi fogyasztas, kb ugyanannyi tranzisztor.
Hogy miert nem csinaltak nagyobb csipet RDNA1-bol azt csak ok tudjak.

Ha hozzak a fejlodest az RDNA2-vel es hoznak felsokategorias kartyakat is akkor erdekes lehet.
Persze kerdes mit hoz az NV.

De nekem eleg ha az AMD hoz egy 2080Ti-nel erosebbjartyat max 1000 dolcsiert.

Akkor a 2080ti teljesitmeny mar lecsuszhat oda amit hajlando vagyok kifizetni. Szoval szurkolok nekik

[ Szerkesztve ]

(#30) Create. válasza K0vasz (#28) üzenetére


Create.
addikt

November óta van 5700xt-m, csak egy driverrel volt gondom, pedig a béták is fent voltak. Én driveres résszel elégedett vagyok, sőt, fullhd 144hz-re tökéletes kártya, pedig én is szkeptikus voltam a driverrel kapcsolatban, rtx2060s-ről váltottam, igazából teljesítményben a 2060s is elég volt, inkább a full amd gép miatt cseréltem. Ha rossz lett volna azonnal vissza is váltottam volna nvidiára. Az viszont igaz, hogy sokaknak volt/van gondjuk, a miértjét nem igazán lehet tudni.

malibutomi: nem biztos, de mintha azt rebesgették volna valahol, hogy a 3060 2080 szintet fog hozni, ami azért elég tetemes ugrás lesz, ha igaz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#31) GhostRider93 válasza Malibutomi (#29) üzenetére


GhostRider93
tag

+1. Az rdna1 egy amolyan teszt volt hogy milyen lesz 7nm-en az új architektúra. Ezért nem csináltak nagyobbra és mentek biztosra hogy ne bukkantak nagyot ha nem jön be(középkategóriát célozva =2070). A kövi gen már sokkal hatékonyabb lesz ugyan azon gyártástek frissített verzióján ami magasabb órajeleket is eredményez majd + megcélozhatják vele a felső kategóriát is. Ha nem is fog úgy teljesíteni a legerősebb big navi mint a 3080ti a kiszivárgott információk szerint így is sokkal erősebb lesz mint a 2080ti . Amúgy meg a pénz a középkategóriás karikban van mert sokkal többet adnak el belőlük mint 2080 és a feletti karikból.

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#32) Picco válasza K0vasz (#28) üzenetére


Picco
addikt

úgyhogy egyrészt az AMD-nek elég nagyot kell ugornia teljesítményben

Valljuk be oszinten az FX utan kevesen hittek hogy igazan formabonto termekkel elo tudnak rukkolni, erre megis lett Zen es nem ugy tunik hogy behuztak volna a kezifeket az AMD haza tajan

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#33) worxland válasza Picco (#32) üzenetére


worxland
addikt

Azért a VGA arénában eddig csak a frázispuffogtatásban voltak erősek, jó lenne igazi konkurenciát látni, lassan cserélni kellene a 1070-et, de jelenleg dupla árért kapnék +50-70% teljesítményt, ami 3 év után minden, csak nem előrelépés.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#34) Picco válasza worxland (#33) üzenetére


Picco
addikt

De ez az egesz GPU piacra ervenyes, hacsak nem gondolod hogy NV nek is a fiokban vannak a fejlesztesei. Lehet itt is 2-3 ev lesz amire labdaba tudnak rugni...a kozeljovoben kiderul

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#35) Ragnar_ válasza worxland (#33) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Azért a VGA arénában eddig csak a frázispuffogtatásban voltak erősek, jó lenne igazi konkurenciát látni, lassan cserélni kellene a 1070-et.."

Azért nincs akkora baj, az 5700-as kategória teljesen versenyképes volt a RT-et leszámítva, ami ugye az új szériánál már lesz. És az 5700XT már egy teljesen jó alternatíva volt 2070 teljesítményre olcsóbban. Szerintem az AMD-nek biztosan lesz terméke 3070 teljesítményszintre, úgyhogy én kíváncsian várom.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#36) worxland válasza Ragnar_ (#35) üzenetére


worxland
addikt

Ja, csak a 2070 felett van még a 2070 Super, a 2080, a 2080 Super és a 2080 Ti. A Titant nem is említem, az nem embernek való. Ha oda nem tud ajánlani semmit az AMD, akkor az nVidia nincs árversenyre kényszerítve.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#37) Malibutomi válasza worxland (#36) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez lenne az elvaras hogy most tudjon.

Az elozoekben sem a nem tud volt a problema, csak nem csinaltak nagy csipet valamilyen megfontolasbol.
AZ 5700XT minden szempontbol pariban van a 2070-el, ugyhogy siman hozhattak volna nagyobb chipet a Radeonra is, de valamiert nem akartak.

(#38) Ragnar_ válasza worxland (#36) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ez igaz, de sokan vásárolnak az Nvidia X060-X070 teljesítménykategóriában, és ha oda hoz jó áron/teljesítménnyel terméket az AMD, már jó. És ugye, ha nincs az 5700 széria akkor valószínűleg nincs az Nvidiánál a Super széria. Engem ár/értékben már az X080 széria sem érint, így nekem vásárlás szempontjából tökmindegy, hogy abban a teljesítménykategóriában lesz-e AMD kártya. Persze attól még én is kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e a felső kategóriába is versenyképes megoldást szállítania az AMDnek, de amelyik ársávban én vásárolok ott valószínűleg lesz AMD VGA is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#39) GeryFlash válasza scott_free (#10) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem a Ryzen jött hanem a TSMC 7nm. Az Nvidia ugyanúgy bérgyártat, nem lesz nagyon gyártástechnológiai hátrányban.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40) Malibutomi válasza GeryFlash (#39) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

jaja az hogy a Ryzen IPC-ben kipicsazza az intelt is a TSMC erdeme :W

(#41) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

CPU fronton sikeresen bedobták a kavicsot az állóvízbe, nagyon jó lenne dVGA terén is valami hasonlót látni idén.

(#42) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

"memóriakoherens"

A szó amit Abu feleségül vett... :))

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#43) GeryFlash válasza Malibutomi (#40) üzenetére


GeryFlash
veterán

GloFlo 12-14nm-en miért nem picsázta ki? 1 szálas teljesítmény 5nm-rel majd kapunk? Jó lenne a CAD-nek.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#44) Malibutomi válasza GeryFlash (#43) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Talan mert az az elso gen ryzen volt Ryzen 3000 szeria mar gyakorlatilag pariban van intellel egyszalon. az egyetlen ami elony intelnel most az amagasabb orajel (magasabb fogyasztassal)

Eddig egy ko alatt eltel?

[ Szerkesztve ]

(#45) Kruppmityu


Kruppmityu
csendes tag

A "3600G"-ről (8mag/Navi20) van valami hírek?

The Future Is Faster Than You Think

(#46) hokuszpk válasza Kruppmityu (#45) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ilyenkor eltunodom, hogy honnan szedted ?
Navi majd a 4xxxG -ben lesz. Ha egyaltalan.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#47) S_x96x_S válasza Kruppmityu (#45) üzenetére


S_x96x_S
őstag

(#48) GhostRider93


GhostRider93
tag

Az hogy APU ban mikor lesz navi szinte teljesen lényegtelen . Nagy változást nem fog hozni mert hardveresen ugyan azokat a gyorsításokat a vega is elvégzi csak játék alatt hozhat előrelépést . Először laptopban lesz bármi változás és csak később az asztali. Jelenleg amd nél nem lenne jó befektetést lecserélni egy jól kiforrott vegát egy kezdetleges navi-ra. Idővel ha minden igaz esetleg a második eresztéses zen 3 magokat használó APU ban lesz navi de ott is már minimum rdna2 mellett és szinte biztos hogy a jövőre érkező laptopos gen már zen3 lesz de még vega alapokkal . Azért mondom először a laptopot mert onnan fog át szivárogni asztali rendszerekbe.

3600g ? Navi20?? Utóbbi gondolom RDNA akart lenni. Gugliban nézz rá mi is az a navi20.

[ Szerkesztve ]

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.