Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Először talán azt kellene megoldani, hogy az egyetemeken/főiskolákon rendesen lehessen használni az alkalmazást és ne bukjon amiatt egy félévet az ember, mert éppen nem tudta időben felvenni a tárgyait. Röhej..

A közoktatásba pedig teljesen fölösleges a Neptun, nem itt kéne modernkedni..

[ Szerkesztve ]

(#2) emelhu válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


emelhu
aktív tag

No de akkor hogy lophatnának?

(#3) azbest


azbest
félisten

Minden egyetemen megvan a bebetonozott partner. Remek pénznyelő az ilyesmi.

(#4) Syl


Syl
nagyúr

Úgy tűnik a haverok ismét gyarapodnak pár százmillió adófizetői pengővel... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) .mf


.mf
veterán

Mily meglepő... :U
Magyarország, én így szeretlek ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) spammer


spammer
veterán

Újabb tétellel bővül a mutyilista.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Címet olvasva kezdtem megörülni, hogy na bővítik a szervereket meg minden, mert ugye a Neptun a felsőoktatásban egy közröhej. Tévedtem, ezt a fost most máshova is bevezetnék, az meg senkinek nem érdeke, hogy az egyetemistáknak végre legyen egy jól működő rendszere, úgyis már megszokták meg vicces. Feltéve amikor nem bukod miatta a félévet :W

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#8) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Két féle ember létezik:
Aki nem tudja, hogy a Neptun, hogy működik.
És aki tudja, hogy a Neptun nem működik.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#9) #65675776


#65675776
törölt tag

Ennyiből már egy hozzáértő csapat szerintem tudna írni egy jó és megbízható rendszert a nulláról.

(#10) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ezekszerint szabotálják most már a közoktatást is ezzel a ganéval.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11) joghurt


joghurt
addikt

Mivel ez egy szakmai portál, esetleg írhatnátok egy cikket a Neptun történetéről.

Kezdve ott, hogy a BME Elméleti Villamosságtan Tanszékén (ahol az alsóéveseknek oktatnak lineáris hálózatokat és rendszereket, tehát úgy alapvetően semmi köze az informatikai témákhoz, programozáshoz) Cséfalvay Klárika tanárnő demonstrátorai kezdek összekalapálni valamit szabadidejükben. Amikor már összegyűlt elég bug, kísérleti jelleggel bevezették a Vegyészkaron, majd a Villanykaron, illetve az egész BME-n.
Akkor még az olyan apróságokra sem figyeltek, hogy a személyazonosításhoz használt Tiris kártyákon figyeljék a read only bitet, tehát egy ajtó mellé lerakott antennával simán másolható volt tetszőleges oktató vagy adminisztrátor kártyája. (Akkoriban ehhez a legszűkebb keresztmetszet még a hordozható számítógép volt.)

A korai Neptun még Citrix terminálokat jelentett, de már akkor is perceket kellett várni, hogy a poolból belépéshez jusson az ember.

És ez folytatódott a továbbiakban is: Mindig úgy vezették be újabb és újabb egyetemekre, úgy raktak bele új modulokat, hogy a rendszer az aktuális terheléssel is túl volt terhelve. Kb. minden egyetemistának ismerős a tárgyválasztás, illetve vizsgajelentkezés körüli lottó, hogy a gép előtt, billentyűzet szétverésével szublimált órák végén mikor sikerül belépni, és hova sikerül jelentkezni.

Ez szülte meg pl. azt az üzletágat is, hogy valaki össze-vissza lefoglalt egy rakás helyet a kis létszámú szemináriumokon, majd térítés ellenében ajánlotta fel ezeket, hogy törli a jelentkezését, és a vevő lecsaphat rá gyorsan.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) forrest85 válasza .mf (#5) üzenetére


forrest85
senior tag

Mily meglepő... :U
Magyarország, én így szeretlek ;]

Ezt a mondatot vártam már. :C

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#13) Cythyel


Cythyel
senior tag

Na ha ez lesz, akkor majd csak néznek a szülők hogy miért nincs a lurkónak jegye, már ha egyáltalán be tudnak majd lépni a rendszerbe hogy megnézzék azokat, mivel a tanár sem fogja tudni beírni mert vagy belépni vagy beírni nem fog tudni... Itt Békés megyében majdnem minden suli használja a Dina progit, ami nem egy tökély, de nem szenved ilyen problémáktól...

(#14) Pttypang válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


Pttypang
veterán

Ez egy nagyon halas dolog, imadom. Ja, hogy most is ezert buktam.. Ahaaaaa U_U

Everybody lies.

(#15) .mf válasza Apollyon (#10) üzenetére


.mf
veterán

"most már"

Most már? Szinte az első pillanattól kezdve szabotálták a közoktatást. Ld. a Corvinustól egy tollvonással megvonták az állami források 95 - nem elírást, kilencvenöt - százalékát, és azóta is folyamatosan próbálják tönkretenni. Máshonnan is folyamatos forrásmegvonásokról, indokolatlan leépítésekről, összevonásokról hallani -- s közben a mutyik, közoktatási közpénzek holdudvarnak átjátszása egyre erősebb. S ez csak a jéghegy csúcsa, pedig direkt nem is követem, hogy mi folyik, mert csak felidegel; de ezek még az én fülemig is eljutottak. Ott voltak a sorozatos mutyik a Nemzeti Tankkönyvkiadó körül is, és a minősíthetetlen új tankönyvek. Napestig lehetne sorolni. A magyar oktatás tudatos és szisztematikus leépítése folyik már évek óta. :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) tntmax


tntmax
aktív tag

Összefoglalom a témát:
Mutyizás felsőfokon

(#17) Apollyon válasza .mf (#15) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezt én értem, de azt nem hogy miért ragadsz ki két szót a hsz-ből aminek így teljesen más értelme van.

Én amikor anno érettségiztem még pont szerencsém volt, ugyanis az azt követő évtől már összevonták a régi jó sulimat több másikkal és megszűnt létezni. Gondolom a spórolás volt az oka, egyébként tüntettünk a suliért a fővárosi közgyűlésen, csak ugye a szokásos férgek voltak akkortájt is döntéspozícióban.
Elég nagy kár érte, mert elég jó volt a suli ahhoz képest hogy csak egy középiskoláról van szó, a kiépített a géppark pedig példás volt, 2002-ben már XP-n toltuk az ipart (állítólag nem sok más iskola mondhatta ezt el magáról).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18) forrest85


forrest85
senior tag

És MÉG 3 év van... mi lesz itt?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#19) E1even


E1even
senior tag

SZÁNALMAS!!! :(((
Itt is működik a NEMZETI mutyi.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#20) E1even


E1even
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#21) E770 válasza joghurt (#11) üzenetére


E770
senior tag

jaja, bizony azok a 90-es évek még meddig velünk élnek
nocsak, én is pont arra gondoltam, hogy Klárika szelleme kísértett megint egyet
én már akkor nem hittem el, amikor anno a BME-n kívül megláttam - te jó ég, mi lett ebből - de hogy a gyerekeim is majd ezzel diggereznek...

(#22) Tikakukac


Tikakukac
titán

1 milliárd :DDD

Jahj édesanyukám, hát mik lesznek itt? Tudom: budai villák, kocsik és bankszámlák telitömve. A Neptun meg marad olyan amilyen :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) tomazin


tomazin
veterán

Nem értettem sosem, hogy miért nem lehetett már az egészet egy dózerrel letolni és besózni.
Nekem szerencsére nem kellett használnom (volt helyette etr, amivel azért jelentősen kevesebb kaland volt, nem kellett scriptelni a böngészőt, hogy folyamatosan próbáljon meg belépni), de amikor exbarátnőimnek próbáltam segíteni...hát attól mentsen az ég mindenkit.

(#24) nemlehet válasza Tikakukac (#22) üzenetére


nemlehet
őstag

Uhh a neptun.... Tragédia. A magyar felsőoktatás átka.. Szégyen... Remélem visszamászik az anyjába mindenki akinek köze van ehhez a szarhoz...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#25) ztoldy válasza tomazin (#23) üzenetére


ztoldy
senior tag

Volt szerencsém mindkettőhöz felhasználói és support oldalról is. ETR fényévekkel egyszerűbben használható rendszer volt minden szempontból és szabadon lehetett fejleszteni az adott intézmény igényeihez, nem a központi programozókra kellett várni jó pénzért.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#26) hemaka


hemaka
nagyúr

Azt szervereket tesznek-e még alá? :D

Tikakukac
:))

[ Szerkesztve ]

(#27) Apollyon válasza Tikakukac (#22) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az avatarod amúgy remekül passzol ehhez a hírhez meg kommenthez :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28) Tikakukac válasza nemlehet (#24) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem 1-2 barátom dolgozik/dolgozott bele, megnyugtatlak: ha összefognak a Kandó meg BME villanykar szerintem 1 év alatt komolyabbat összedobálnának totál ingyen, gyakorlásvágyból is. Több, mint 4 éve használom ezt a szemetet én is, de néha tényleg azt érzem, hogy direktben szívatnak mindenkit.

Iscariah: Úgy általában is így tépem a hajam, nem véletlenül választottam ezt :)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) kerekfej


kerekfej
addikt

A Neptun mindig is egy hulladék lesz.

(#30) kenwood válasza spammer (#6) üzenetére


kenwood
veterán

Engem mindig felhaborit,amikor a sokmillios,milliardos sikkasztast,lopast,hutlen kezelest mutyinak becezgetik.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#31) kenwood válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


kenwood
veterán

Sajnos nekem kimaradt az eletembol a neptun.
Egyszeru kozepfoku emberkent viszont felmerul bennem az, hogy az ilyen eseteket amig nem lehet it szinten kezelni,addig az a minimum,hogy manualisan megoldjuk.

Gondolok itt arra,hogy a jelentkezest (es az ebbol fakado terhelest) hosszabb idoablakra elnyujtani,illetve letrehozni egy platformot(ami a legrosszabb esetben egy email cim is lehet),amin meg idoben tudod jelezni,hogy a neptun szar volt,nem tudtal benne adminisztralni,haladekot kersz amig mukodokepesse valik.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#32) kenwood


kenwood
veterán

#28
Azert abban nem vagyok teljesen biztos,hogy a tuskeben erkezo terheles ilyen meretu kezelesere is van profi szakember a diakok kozott.
Gyermekkorom egyik csodagyerekenek (Szasz Marci) ez most a meloja.
Kulon szakma.

Persze a vege az lesz,hogy kiadjak valami pajtasnak,aki egymilliardert elvegez egy szazmillios munkat,viszont az keves lesz.
Ezert az atadas utan ujabb 500 millioert megcsinaltatjak valaki olyannal ,aki ert is hozza (es a haramadat megkapja az 500-nak) :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#33) Tikakukac válasza kenwood (#32) üzenetére


Tikakukac
titán

Elmondtuk ezerszer is a megoldásokat. Minden lepattant. Kiadnak egy pdf-et nonstop és ennyi.

Hidd el, mi évfolyamunkon is volt legalább 10 olyan ember aki 1 óra alatt felvázolja hogyan kéne egy gatyába rakni. pedig messze nem ez a szakterülete. Itt betonba öntött emberek tolják a lila gőzt évek óta.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Nekem kimaradt az életemből a Neptun, de úgy látom, sokan használják, és sokan panaszkodnak rá. Eltekintve ettől a jogi csűrés-csavarástól, a forráskódja nyílt?

x gon' give it to ya

(#35) -Skylake- válasza #65675776 (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ennek nagyjabol az 1/10 ebol tudna irni. Ne vicceljunk mar , gyakorlatilag egy kis kozossegi oldal a neptun , par szazezer felhasznaloval es olyan hatalmas dolgokkal mint levelezes es orarend. Nincs az a nyomorult team aki 70millabol nemtudja ezt osszerakni , szerintem ha eloveszel 10-15 embert aki erdembe tud kodolni es lerakod oket pentek reggel egy billentyuzettel es egy rekesz redbullal , vasarnap delbe mar mehetnek ebedelni a mekibe mer kesz a szoftver.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#36) tatararpad


tatararpad
őstag

Most azt a Neptunt akarják megdobni még pár millió userrel ami anno a szeptemberi tárgyfelvételeknél 102% (nem elírás) terhelésen volt és kifingot mikor a felvétel gombra nyomott az ember? Tulajdonképpen félévente kétszer kellett volna működnie pöpecül és általában pont akkor nem ment. Ja és ismeretlen hiba történt, forduljon a tanulmányi osztályhoz :D

(#37) koxkids


koxkids
őstag

Teljesen felesleges..
Nekem régebben szakközépben volt a Moodle-s rendszer, ellenőrző helyett ott voltak a jegyek, illetve pár csatolmányt onnan értünk el, de amúgy szerintem teljesen felesleges volt az IS, a Neptun meg főleg..
Gimiben nincs tárgyfelvétel, vizsgajelentkezés..

Pénzkidobás...

(#38) joghurt válasza tatararpad (#36) üzenetére


joghurt
addikt

Ráadásul a haverok megtömésén kívül túl sok értelme sincs, mert eddig is volt e-napló/e-ellenőrző szinte mindenhol. Több rendszer is, amiből idén állami monopolizálták az egyiket (I3R-VIR @Napló), és erre kellett cserélniük a kevésbé szerencsés iskoláknak.

A tej élet, erő, egészség.

(#39) Kékes525


Kékes525
félisten

"a nyilvánosság kizárásával zajlott a közbeszerzési eljárás, és csak egyetlen céggel" Végül is az adófizetőknek semmi köze ahhoz, hogy a kormányunk mit csinál. Ők csak fizessenek, ennyi a dolguk. :(((

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40) -Skylake- válasza Kékes525 (#39) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ebben annyival azert egyet ertek , hogy az adofizetok 90-95% -a annyira muveletlen es annyira fogalma sincs egy orszag mukodeserol , hogy inkabb orulj neki , hogy nem szolhat bele. Epp eleg gond mar az is , hogy 4evente mindenki mehet szavazni... Hidd el kisebb gondok lennenek itt , ha pl csak az szavazhatna valasztasokon akinek relevans a szavazata. ( van epkezlab oka a valasztasra , ami merlegeles utjan szuletett )

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#41) Kékes525 válasza -Skylake- (#40) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak ki és hogyan szabja meg hogy kinek van relevans szavazata? Ha elkezdjük csökkenteni a szavazati jogot, akkor nem lenne megállás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Neptun.., én még akkor használtam amikor még betárcsázós modemes rendszer volt, már akkor is anyáztunk.
Azt nem értem, hogy gyerkőcnél általánosban most is van egy tök jó online napló rendszer, mért kell ezt elkúrni a neptunnal.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#43) kenwood válasza -=MrLF=- (#42) üzenetére


kenwood
veterán

Mert az a penz mar "el van lopva".
Kellenek az uj projektek,ott meg nem tartunk, hogy az allamkasszabol egyenesen a politikusok/stromanok szamlajara utaljak at a penzt.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#44) ivana válasza joghurt (#11) üzenetére


ivana
Ármester

Ez komoly, hogy a hvt-n alkották ezt a borzalmat? :C Illik hozzájuk :W Nem tudom milyen vas van alatta, de bőven ki kellene tudni szolgálni ennyi usert, valami nagyon el lehet cseszve az adatbázis szerkezetében :O

(#41) Kékes525 A másik véglet, hogy jelenleg olyannak is van szavazata aki nem végezte el a 8 általánost, vagyis nagyjából írni-olvasni se tud rendesen.

(#37) koxkids A moodle egy teljesen nyílt, testreszabható rendszer, amit ráadásul nem dilettánsok írtak, szóval viszonylag gyors is. Azzal semmi baj nincs, ha általánosba, vagy gimibe kellene rendszer én tuti azt használnám, don't reinvent the wheel alapon.

(#45) joghurt válasza ivana (#44) üzenetére


joghurt
addikt

Az induláskor még EVTsz volt a neve, az 1998 körüli tanszék-átnevezési, és 2002-es összevonási láz előtt.

Lassan már 20 éve indult a rendszer, nyilván azóta fejlődtek és bővültek alatta a vasak. Egy időben (ha jól tudom) néhány Sun gép szolgálta ki a BME-t.

A tej élet, erő, egészség.

(#46) E770 válasza joghurt (#45) üzenetére


E770
senior tag

egyszerűbb volt mindig is inkább Klárikának hívni

(#47) big-J


big-J
őstag

5 perc alatt egy új táblát hoznak létre a szülőknek. 498m haveroknak a zsebbe, 498m a pályázatkiíróknak, 0.5m a fejlesztőnek, 0.5m a managmentnek.

(#48) Pttypang válasza -Skylake- (#35) üzenetére


Pttypang
veterán

az orarendet meg nem lattam mukodni, a veteranok is csak legendak utjan, valahol, valamikor, valakinek a haverja latta, hogy mukodott felig.

Everybody lies.

(#49) csongi


csongi
veterán

Istvan most tudta meg, az allami penzbol mennyit sikerult elkolteni az ismerosok kozott!
CSAK ENNYIT?????? :Y :Y
:D. Vicc az egesz ami itt megy. Oktatas? Butitas,, az van :). Dualis kepzes mi? Egyetemi oktas mi? Ott figyel a Szegedi Egyetem alatt a 14 legnagyobb szerver europaban, es a felet sem hasznalhatja szerintem. Nem tudom a pontos szamot, de tuti, hogy a kisebbik resze all a koz szolgalataba, es nagyobbik reszet a piac hasznalja. Jol sikerult beruhazas az is.:). Majd a lezer kutato kozpont hatha..... :D

(#50) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Akkor igazán "megjavíthatnák" belőle a felsőoktatási verziót is, pl. az órarend funkció valami eszményi röhej: benne van, szerkeszthető, skálázható ahogy csak akarod (elvileg), csak éppen semmi nem működik belőle, legalább 8 éve ott virít benne egy ilyen orbitális bug és eddig senkinek nem esett le a tantusz?

A másik a szokásos félév kezdési időszak idején esedékes túlterhelési cirkusz, gyak. ekkor a leglényegesebb a használata (ez adna értelmet neki), igazán pattinthattak volna alá még rendes szervereket inkább az egyes egyetemekhez...

De örüljünk, hogy ez is van. Használtam ETR-t is, azért az sem volt egy tökély...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.